Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Olvasva soraid, nálatok is az a szokás, hogy mindenből sokat, nehogy ne legyen elég és éhen maradjon valaki. Amikor eltervezem, hogy mit is fogok készíteni, akkor jónak tartom a mennyiséget, de időközben elbizonytalanodok, hogy elég lesz? - s legtöbbször készítek még valamit, utána meg esszük több napig a maradékot. Persze nálam is megy a csomagolás, dobozolás, hogy vigyenek magukkal, majd megeszik másnap. Jó ez így, ameddig bírom csinálom és bízom benne, hogy még sokáig bírom!
     
    busika02, _Ilona49_, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  2. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Beköszönök gyorsan aztán megyek havat lapátolni:);). Bejáratós a lapát, remélem olyan mint az új seprűxD ami mint tudjuk, jól seper.
    Vigyázzatok magatokra meg egymásra, boldogságot mindenkinek!

    Zsozso, Neked külön is:).
    [​IMG]
     
  3. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia
    Még eszemben vannak a csillagok. Most, hogy megnéztem...a városom neve mindenhol ki van csillagozva.
     
    busika02, _Ilona49_, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  4. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Na ugye, hogy nem az én baglyom repült fának:D:D;). Jó éjt!
     
    busika02, _Ilona49_, henrietta1223 és 2 más kedveli ezt.
  5. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Pálinkás jó reggelt mindenkinek! Aki nem szereti annak is jó reggelt, de pálinka nélkülit! Én sem rajongok a tömény szeszért.

    Ma a kicsi fiamék jönnek ebédre, ma nekik főzünk elsősorban. A leves csorba leves lesz, de mindenki a maga tányérjában savanyítja, HA akarja, mert nem mindenki szereti savanyúan. Aztán majoránnás tokány, rántott pipimell, köretként kopaszhonya, pityóka főzve és párolt rizs. Savanyúságnak is van mit enni. Én a sós (fermentált) uborkát szeretem, a nagyobbik unoka és az édesanyja a svéd uborkasalátát, de van még fermentált káposzta, céklasaláta ecetes, bolti ecetes uborka, amit kaptunk, a többi az én gyártásom. Még kövér porcsint is tettem el nyáron ecetesen. Az sem mindennapi savanyúság, de én naaaagyon szeretem. Aztán ott a töltött káposzta és a kocsonya is. Ha nem esznek az utóbbiakból, akkor viszik mindkettőt. Éhen nem hal nálunk karácsonykor (sem) senki.

    Feleségem még alszik, neki rendben van a lelki világa, tiszta a lelkiismerete, őt nem rúgja ki korán az ágy. Én meg aludtam majd öt órát, ami nálam jelentős mennyiséget jelent. A maradék karácsonyi farmeramás ajikat is kibontottam, mert több is van. No megyek és teszek fel kávét, nekiállok matatni a konyhában. Az előző két napon leesett hóból alig van, csak foltok a talajon, de ebédre semmi nem lesz belőle. Nekem, mert én korán (időben) felkeltem, van (MÉG) fehér karácsonyom. ... Kiskarácsony, nagykarácsony, kisült-e már a kalácsom ... nem, de majd fog, ha kimegyünk reggel. Mert ma délelőtt azt is sütünk. Hárman. Én, a feleségem a kétféle tölteléket, a harmadik "személy" a villanykályha/sütő lesz, de őt nem kínálom itókával. Mert tőle sajnálom. Egyen és igyon elektromos áramot. Azt jobban szereti minden másnál.

    Kellemes ünnepeket, sok finom ételt és finom itókákat mindenkinek!
     
    busika02, _Ilona49_, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  6. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Csak egy beköszönés....és jókívánság.

    Mindenkinek Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!



    upload_2023-12-24_9-58-29.jpeg
     
    busika02, _Ilona49_, Tündi100149 és 7 más kedveli ezt.
  7. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Van 1 kódunk...XMAS2023...+Kösz a segítséget dekort kapjuk xD
     
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Részemről is csak egy bekukkantás: Szeretetteljes, békés, boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!

    upload_2023-12-24_12-20-38.jpeg
     
    -W-595-, busika02, _Ilona49_ és 7 más kedveli ezt.
  9. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Sziasztok !
    Még egy kód van HOHOHOLIDAY

    Nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok :)
     
    -W-595-, Baby72, _Ilona49_ és 6 más kedveli ezt.
  10. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Nagyon Kellemes Békés és boldog ünnepeket kívánok!
     
    -W-595-, zsozso577, Csacskamacska és 6 más kedveli ezt.
  11. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot mindenkinek!

    Az ünnepek egy része eltelt, letelt, már csak az ihaj-tyuhaj lesz még, mint a szokásos év végi záróbuli. Annak, aki fent marad, mert én legkésőbb éjfél után nem sokkal befészkelem magamat az ágyikómba. Ennek az is feltétele, hogy addig ébren maradok.

    A család apraja, nagyja összejött az elmúlt napokban, de tegnap ebéd előtt mindenki elhagyta a lakást rajtunk kívül. Az egyik fele Győrbe ment a másik nagyicsapathoz, keresztszülőkhöz, a másik társulat meg haza a közelebbi rokonok meglátogatására. Mi meg csak néztük egymást feleségemmel az elcsendesedett lakásban. Jó volt, szép volt, most pihenünk, főként a feleségem, mert ő az éjjel belázasodott. Fekszik, alszik. Amit kell, azt én csinálom, had pihenjen. Sok munkám nem volt, kenyér még mindig van egy kilogramm, meg a kalácsok, meg a kuglóf, meg az egyéb sülemények. Azt hiszem, holnap hozok friss kenyeret, a maradékot meg leszárítom és lesz belőle "zsemlemorzsa".

    Az ünnepi ebédek maradékát esszük, de került be a fagyasztóba is, majd elővesszük pár nap múlva. Azt tudom, hogy újév első napján ebédre lencsefőzelék lesz, de azt frissen készítjük el szilveszterkor. Nejem őméltósága mereven ragaszkodik ahhoz, hogy újév első napján csak olyant lehet enni, ami előre túr vagy sok apró izéből áll, hogy sok pénz álljon a házhoz az új esztendőben. Viszont tilos olyant enni, ami hátrafelé kapar, mert elkaparja a szerencsénket. A lencse mint apróság ennek megfelel, de a töltött káposztába is röfi lett beledarálva és még kocsonya is lehet, HA a feleségem azt parancsol. Meg HA kapok hozzá hozzávalót, mert ilyenkor a kocsonyahús valahogy hiánycikk. Bezzeg nyáron meg aprópénzért vesztegetik. :)

    Megyek kávét inni, mert megkívántam azt a fekete tintát.

    További szép napot!
     
    -W-595-, Csacskamacska, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  12. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Karácsony elmúlt, jó volt, szép volt, de már oda is! Volt csendesebb nap is, de az igazi az volt, amikor együtt voltunk! :) Szép karácsonyfa közelében letelepedtünk, beszélgettünk, énekeltünk, játszottunk. Az ebédre nem hiába főztem, sütöttem, fogyott szépen, de maradt is. Csomagoltam, de még úgy is maradt, még a fagyasztóba is jutott. Nem baj, majd elfogy szűkösebb napokon.
    Bizony, bizony a baromfihúst meg kell enni, nem szabad még lefagyasztani sem, mert hátrafelé kaparja a szerencsét, míg a disznó az maradhat, az előre túr!Halat sem szabad, mert akkor meg elúszik a szerencse!
    Jutott idő pihenésre is, olvasásra is. Az idő nem volt decemberi, napsütés volt, de este, amikor már besötétedett és meggyújtottuk a csillagszórókat, akkor valóban karácsonyi volt a hangulat.

    Tegnap nagy sétát tettünk, én már nagyon vágytam ki a szabadba, a sok ücsörgés után hiányzott a mozgás.

    Ma elmentem megtankolni, mert ugye januárban már drágábban adják majd a benzint. 10 fok körül volt, így a tankolásból hazajövet lemostam a kocsit, majd gyalog mentem a távolabbi boltba kenyeret venni.

    Az ünnep alatt ritkán léptem be a farmra, nem zavart, hogy beérett a gaz, de az sem, hogy nem küldtem el a napi ajándékokat. Bizonyára nem haragudtak a kedves szomszédok érte.
    Ma talán eljátszom a minijátékokat is, meglátom mennyi érmém lesz, s majd elköltöm a boltban valamire, amiből kevés van. Az órás ikonokat reggeli aratáskor nyitom, így az reggel le van tudva mindig. Még néhányszor lehet nyitogatni, gyűlhetnek az érmék is.

    Legyen jó estétek és amennyiben kipihentétek az ünnep fáradalmait, térjetek be ide is!:)
     
    -W-595-, zsozso577, erzsike511 és 6 más kedveli ezt.
  13. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot mindenkinek!

    Hamarosan itt lesz az év vége, lezárunk egy esztendőt, kinyitjuk a következőnek az első napját. Ma reggel lementem a közeli boltba, hoztam kenyeret, bubis vizet feleségemnek és PAPÍRZSEBKENDŐT, mint fő és nélkülözhetetlen árucikket. A feleségemnél kedden volt a krízis, nekem meg úgy néz ki, hogy ma. A nejem szerint valahol összeszedtünk valamit, amitől hőemelkedés, láz, étvágytalanság, sűrű orrfújás és köhögés lett. Én megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy csak a lakásban lévő albérlőink lehetnek a ludasak, illetve a papagájosak, mert ha négyen vagyunk ÉS én a megtestesült jóság vagyok - ezt feleségem mindig vitatja - , Ő is a jól közé tartozik, akkor kizárólag a papagáj és a mamagáj lehet a bűnös.
    Nem sok étel fogyott az elmúlt napokban. Ma már megfőztem az ebéd legfőbb kellékét a gyömbéres teát. Hozzá valamilyen maradék kalács, keksztekercs, egyéb sülemény lesz, had fogyjanak el azok is. Mert ha nem, akkor ki lesznek dobva a kukába.
    A farm a legkevésbé sem érdekel, meg más játék sem. Mert én egy ilyen alak vagyok. >:(

    Kívánok minden gazdának boldog új évet, sikerekben gazdag új esztendőt!
    És főleg egészséget!!!
     
    -W-595-, henrietta1223, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  14. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot, szebb napot!
    Tihamér, gyógyulást kívánok! Feltűnően sok a beteg a környezetemben is, ill. amerre járok. Előkerültek újra a maszkok is, egyre többen viselik.
    Tegnap voltam boltban, pénztárnál sorban állás közben az előttem lévő vásárló kezdett el köhögni, hapcizni, hát bizony azt sem tudtam, hogy hogy kerüljek minél távolabb tőle. Ezzel nem én voltam így egyedül, hanem a többi fizetni vágyó ember is. Gyorsan elkezdett a sor ritkulni és tisztes távolságra kerülni egymástól. Jobb félni!
    Hideg nincs, a bacik meg lubickolnak, ahelyett, hogy egy jó kis fagy az orrukra koppintana!

    Nálam is a maradék étel elfogyasztása van soron, de ma már főztem holnapra, hogy holnap kevesebb dolgom legyen. Az almát is megpároltam a rétesbe, ami csak bolti tészta, nem én nyújtogattam.

    Farmon tegnap töltöttem több időt, eljátszottam a minijátékokat és a boltból szedtem ki dolgokat. A Kotkodán a legelején megtaláltam a 30 érmét adó kombinációt, itt csak a 25-ös sikeredett, azzal haladtam, míg végül a tegnapi, sokadik próbálkozásom sikeres volt, mert bejött itt is a 30-as érmét adó kombináció. Igaz a lényegen már túl vagyok, de a még hátralévő időben nyitogatom az órás ikonokat és a begyűjtött érméket valahogy, valamire majd elköltöm.

    Készülődöm egy sétára, mert ma még 10 percet, ha voltam kint és az kevés!

    Itt már tegnap este petárdáztak, volt durrogtatás, mi lesz akkor holnap?
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  15. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Boldog új évet kívánok!
     
    busika02, -W-595-, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    upload_2023-12-31_15-16-47.jpeg
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  17. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Minden kedves Gazdatársnak nagyon jó egészséget, gondtalan ,boldog újévet, minden napra jóízű étkeket és nevetést, gördülékeny, bosszúságmentes játékot kívánok!!!!!
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  18. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Kedves Tiszántúliak!
    [​IMG]
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 7 más kedveli ezt.
  19. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép estét!

    Sikerekben gazdag Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!
    [​IMG]
     
    ursa11, busika02, -W-595- és 9 más kedveli ezt.
  20. erzsike511

    erzsike511 Törekvő

    Boldog Ujevet minden kedves jatekosnak ,modiknak !
     
    ursa11, busika02, Kuzdern és 7 más kedveli ezt.