Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Győr, Széchenyi, gépész mérnök. :) Jól össze foglaltam. :D
    Törökországba mennek. ;) Én mondtam nekik Görög- vagy Bulgárországot, de a baráti társaságuk ragaszkodik törökökhöz. Az még olcsóbb is lenne. Munkát szereti tücsköm, főleg amikor fizetést kap. :D Viszont sokat megy, két nap munka, egy pihi és reggeltől estig van, ha dolgozik. Talán 10- re is szokott menni, de nem tudom, milyen beosztásuk van. Egyenlőre csinálja, aztán majd változtat, ha úgy alakul. Amíg velünk van, kipihenheti magát, ha pihenős. Engem sem nagyon hat meg a tűzijáték, de idén megint élőben akarom látni. Egyszer voltunk Debrecenbe is, jó kis kirándulás volt. A karnevál volt a vágyam gyerekkorom óta, de őszintén szólva egyszer elég volt. Másra számítottam, persze azért tetszett, azt nem mondom, hogy nem. Lehet a rióihoz hasonlítottam. :D
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Lajos, a ládákat nagyon szeretem, valóban annyi mindent adnak, hogy szinte önellátó a farm! :)

    Tihamér, minden hurkát átpasszolnék hozzátok, cserébe kolbászt kérnék! :) - lehet frissen sült, vagy száraz, csak kolbász legyen! Szeretem a kolbászzsíros kenyeret is almával, vagy savanyú káposztával.

    Zsozsó, bárhova is tart a holnapi utad, kitartást hozzá!

    Apja, bocsánat, Törökország és nem görög....az is remek hely, bár nekem ott az ételek nem ízlettek anno, látványosság viszont van bőven és azért a kultúrájuk is más, számunkra kissé szokatlan.
    Fiadnak sikeres felvételit, jó helyre pályázik!:) Műszaki beállítottságú ezek szerint.
    A virágkarnevál körüli dolgok az utóbbi években nagyon megváltozott. Anno csak egy napig tartott, most viszont egy egész hetes lett, rengeteg programmal, több helyszínen számos fellépő. Nekünk már nem nagyon érdekes, évente látjuk, halljuk. De rég volt, amikor még én is résztvevője voltam. Gimink kocsit is indított, a kocsi után pedig mi, diákok, zenésre mutattunk be táncot, vagy valamilyen koreográfiát. Rég volt, szép volt!

    Eventet elkezdtem, gaz szaporodik. Csevegőben olvastam, hogy a tortázás más, mint volt, lényegesen nehezebb. Egyelőre kivárok, olvasom a csevegőt és majd kis farmokon gyakorolok.
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nagyon egybe olvad a bevonat a díszítéssel. Biztos dolgoztak rajt, hogy ne legyen olyan egyszerű. Mint az életben, minél jobban fejlődik minden, annál jobban gyaluzálatlan. ;)
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  4. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Talán nem kiabálom el, a gyógyulás útjára léptem, tegnap és ma, már alig köhögtem.
    Ma munka után körmöshöz volt időpontom, elmentem, de feltettem a maszkot, míg ott voltam egyszer sem köhögtem.
    Körmös után felmentem Anyához, voltam már a héten nála, természetesen maszkot használtam.
    Anya egy kicsit gyengélkedik, vagyis a múlt héten, megint elvitte a tesóm a szeptikus sebészetre - mert ott írják fel a kötszert - és elvitte újra oda, ahol megint megtisztogatták a lábát, de ezt most nehezen viseli. Anya eddig magának kötötte át a lábát minden nap, de most a tesóm csinálja neki, lefertőtleníti, bekenegeti a bioptron lámpával kezeli, és beköti.

    Event halad, a kerék is kegyes volt, de még így is csak a fele növény van meg - persze tudom van idő bőven.
    A mini játékot kipróbáltam kisebb farmon, hááááát..... mit is mondjak tényleg nagyon egybe olvadnak a feltétek.
    Remélem azért gond nélkül össze rakhatók lesznek a torták.

    Itt ma még mindig fújt a szél, volt némi eső is, de most is 12 fok van.
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, örülök, hogy a gyógyulás útjára léptél! gyógyulj is hamar meg!
    Anyukádnak türelmet, bár tudom, nehéz!

    Eventről annyit, hogy kissé megijedtem a csevegőben olvasottaktól, de nem kellett volna, már tudom. Tegnapi pörgetésem szerencsés volt, így a gazt már túl is termeltem. Cuki mamutfáim ellátnak sok jóval, így nem gond, hogy aránylag sok szupertrágyát kellett használnom. A tortázást kis farmokon próbáltam, úgy, hogy előtte memorizáltam a torta összetevőit. 133% -ra nagyítottam a képernyőt, majd telefonnal fotóztam. Az elején hibáztam néhányat, de most pl. 31 tortát raktam ki hiba nélkül 10 perc alatt.:):)
    Hosszabbítót nem is használtam, nem volt rá szükség. Az is igaz, hogy nincs is, csak pár darab, amit a 4 fűvészkert adott az event kezdetén. Nekem ez a nagyítás a jó, amennyiben nagyobbra vettem, akkor már nem volt éles a kép.

    Apja, valóban összeolvadnak az összetevők, de odafigyeléssel lehet jól összerakni a tortákat.:)

    Valósban is sütöttem, egytojásos tortát készítettem vasárnapra az unokáknak. Mivel mézes a lapja, így már pihen, hogy összepuhuljon.
    Holnap a konyhában töltök majd sok időt, amit lehet előre megcsinálok a vasárnapi ebédhez.

    Türelmet és sikeres tortázást kívánok!:)
     
    zsozso577, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Most egy híján húsz farmon próbálkoztam, hogy mekkora méretezéssel csináljam. 19 farmon össze jött. :D ;)
     
    zsozso577, inanna11, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Sokan voltunk vasárnap, de nagyon jó volt! Unokák igen kiváló étvággyal fogyasztották az ebédet. Gombalevest főztem, vadas volt, valamint pulykamell, brokkoli, nokedli és krumpli. Sütinek az egytojásost sütöttem. A levest jó sűrűre főztem, mert úgy szeretik, a pulykamellet pedig az ALDI-ban kapható baromfifűszersóval szórtam meg. Kicsit felpirítottam és az utolsó 5 percben adtam hozzá a megpárolt brokkolit, így az is átvette a fűszersó ízét. Természetesen a nokedli fogyott el és nem a krumpli, de ezt tudtam előre. :)
    Sütiről mondanom sem kell, hogy igen hamar fogyott a tésztástálról, az is ízlett mindenkinek.
    Délután játék volt és a fiamék 24 évvel ezelőtti esküvői kazettájának megnézése. Nekem még van lejátszóm, így jött a "mozizás". Nem volt porondom az utóbbi 15 évben a megtekintése, így aztán igazi élmény volt! Anno több kazetta, majd lemez is volt, de valahogy elfelejtették visszaadni azok a kedves rokonok, akiknek oda lett adva, végül meg már azt sem tudjuk, hogy kinél is maradt végleg.

    Kora este indultak, a lányoknak mondtam, hogy dobozoljanak maguknak, mert már a kollégiumba mentek, kezdődik az egyetemen a második félév. Nagyon aranyosak voltak, mert igyekeztek rendet rakni, hogy nekem minél kevesebb munka maradjon. El is akartak mosogatni, de azt nem engedtem, így amikor elmentek, akkor bevetettem magam a konyhába. ....8 mélytányér, 8 lapostányér, 8 sütis, 8 kanál, 8 villa, 8 kés, 8 desszertes villa, 8 pohár.....no és a tálalóedények, meg az üres lábasok, fazekak, kiszedők, meg, meg, meg... szóval volt mit mosogatni. Anno anya sokszor mondta, hogy miért nem veszek mosogatógépet, de mondtam, hogy nem veszek, mert csak akkor használnám, amikor vendégek vannak, mert amikor egyedül vagyok, akkor biztos, hogy nem használnám néhány tányérért, evőeszközért.
    Lényeg!! - nagyon jó volt, hogy itt voltak, hogy együtt voltunk! Nehéz egyeztetni, hogy mindenki ráérjen.

    Eventet befejeztem ma délelőttre maradt még tortázás, mert a hétvége nem a farmozásról szólt. Röpi is szépen összejött a hosszú érésű növényekből. Most olvastam, hogy már a szédült is adja, de nekem már nincs szükségem rájuk. Tudom sokan örülnek neki, legyen is elég minden gazdának!
    Kissé morcos voltam ugyan, hogy event közepén változtatás van, mert bizony sokan 0 perceztek, mint olvastam, Ők biztos nem örültek ennek a kései változtatásnak, Szerintem eleve így kellett volna indítani is az eventet.

    Újdonság lesz az eventek értékelése is, csak azt nem értem, hogy miért értékelünk, ha nem (mindig) fogják figyelembe venni. Akkor mi értelme??
    Idő tavaszias, tulipánjaim is nagyon bújnak ki a földből, pedig még jócskán lehet hideg meg fagy. Inkább most lenne még hideg, meg fagy, utána meg jönne a tavasz!
     
    zsozso577, henrietta1223, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  8. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot!

    Ahogy látom, nem volt túl nagy a tolongás itt sem. Én is el voltam magammal foglalva, főként az egészségemmel. Mert az nem javul meg magától. Túl sokat járkálok orvosokhoz, időpontot kérni, vizsgálatra, patikába, izémizéket venni a gyógyászati segédeszközöket árusítóknál etc. Nem jó dolog, de nem úszom meg. hagyjuk, nem is kell foglalkozni vele. Meg főként nem kell betegnek lenni. Az a legjobb megelőzés.

    Ide is csak beugrok, körbenézek, esetleg valamit teszek-veszek is, de azt sem mindig. Nem sok kedvem van semmihez sem. Még az unokák látványa az, ami fel tud dobni. Jó látni, hallani őket. :) Sajnos csak a tableten, mert messze vannak. Mi itt a sógorék mellett, ők meg Nagyfaluban. Majd hamarosan összejön a család születésnapozni.

    Évforduló? Na ha az, akkor ... épp tegnap volt hat éve a szívbonyodalmaimnak. Szerencsére tegnap eszembe sem jutott. Nem is jó rágondolni. Inkább zenét hallgatok. Az előző fél órában Illést hallgattam, most meg Fonográfot. Fiatalkorom jó bandái voltak. Rég volt, ahogy én is régen voltam fiatal.

    Szép napos napot mindenkinek!
     
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, szép estét!

    Rég jártam erre....
    Még nem sikerült teljesen rendbe jönnöm, a köhögés sem múlt el, csak csökkent, de van hogy úgy elkap, hogy alig bírom abba hagyni.
    Tihamér, így van csak betegek ne legyünk, de sajnos ezeket a megfázásos bacikat bárhol begyűjthetjük.
    A rádióban is hallom, hogy sokan fordulnak orvoshoz megfázással, influenzás tünetekkel, stb....
    A héten délutános voltam, de alig voltam itthon, az Anyukámmal gondok vannak, és reggel mentem hozzá, és onnan mentem dolgozni. A tesóm pedig délután volt nála.
    Nem akar enni - eddig is nagyon keveset evett - és legyengült, tudjuk fáj a lába, ugye az a lábszár fekély nagyon utálatos betegség, eleven tenyérnyi váladékozó tályog vagy nem is tudom minek nevezzem. A tesóm napi szinten 1-2 órát kezeli neki, leveszi a kötést róla, kamilla teával mosogatja, fertőtleniti, bekenegeti, lámpázza és újra beköti.
    Muszáj menni hozzá és ott lenni vele, mert nem vette be a gyógyszert sem és a vitaminokat sem.
    Aztán mikor ott vagyok, vagyunk megcsinálunk mindent, ágynemű csere, mosás, takarítás.
    A segítséget nem akarja elfogadni, mondja majd ő megcsinálja, erre mondjuk neki, oké oké tudjuk, de most lábra sem bírsz állni ezért mi megcsinálunk mindent. Ebéd van neki rendelve, de sajnos az nem igazán ízlik neki, ezért perpillanat lemondtuk, és a tesóm visz neki minden nap, amire azt mondja, na minek viszi... úgyhogy elég nehéz vele.

    Judit, szuper jó, hogy együtt voltatok, minden jól sikerült, felejthetetlenek az ilyen családi összejövetelek.

    Az eventet elkezdtem, ma reggel sisakbabot ültettem, mert tudtam, hogy csak este jutok farm közelbe.
    Holnap reggel - kora délelőtt majd kicsit meggyorsítom az event növény termelését, majd megyek Anyához, és majd valamikor tologatom a kosarakat is.
    Én is olvastam az újdonságokat, de engem annyira nem hatott meg.

    Itt napközben nagyon jó idő van, mondhatni tiszta tavasz, csak később nehogy a visszájára forduljon, mikor már ténylegesen tavasznak kell lennie és akkor jönnek a mínuszok.
     
  10. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot!

    Hát igen, nehéz a nálunk idősebbnek segíteni, hiába tudjuk, hogy kell, mert neki már nehéz vagy nem is megy, mert ő meg nem akarja. Szerinte meg tudja csinálni, nem kell a segítség. De, nem tudja, csak szeretné. Édesapám kilencvenötödik évében van, a húgom vele egy településen lakik. Van 25 km is a távolság kettejük lakása között, de Buda és Pest egymástól tudnak messze is lenni, a Buda az Óbuda, Pest meg inkább a déli végénél Pest. Ha elmegy és akar segíteni, akkor "morog" - Meg tudom magam is csinálni! - de panaszolja, hogy ha már három ne adj isten négy kiló cucc van a cekkerében, az már nehéz neki. - Tudok takarítani is, hagyd már azt!- Persze, de már lehajolni is nehéz, nem hogy takarítani.

    Event még mindig nem érdekel. Kihagyom most is. Amit viszont nem tudok kihagyni, az a főzés meg az evés. Ha már eccer megfőtt az az izé!

    Mára sárgarépa krémlevest főztem feleségem kérésére. Ő a saját kezűleg gyártott kopaszhonyát főzte ki köretnek. Ha már megcsináltam egy hónapja, fogyjon is el az a tészta. A fő étek meg ... hm! ... Pipimellből készült ragu karalábéval és kaporral. Tejszínes, keményítős habarással dúsítva. A raguba csak annyi zsiradék került, ami a tyúkhájból kisült, kifőtt. Plusz a tejszín zsiradékja. Több nem kell, mert csak felesleges energiabevitel, meg lehet, hogy ha több a kelleténél, akkor muszáj fürgének lennünk. Nejem tegnap elment egy nemrég megnyílt cukrászdába vizitelni. Hozott valamilyen piskótatésztába tett tiramisukrémmel töltött apróra szeletelt süteményt. Először és utoljára. Hogy az milyen száraz sütemény! Meg az ízében, pontosabban az utóízében érezni valami keserű ízt is, ami lehet maradék kéksav valamilyen magból, de lehet a cukor helyettesítésére használt édesítőszer utóíze is. Szeretem a kesernyés ételeket, italokat, (még a Fagifort is!), de azt is szeretem tudni, hogy az a kesernyés íz MITŐL van.

    A kéksav a "cián", a hidrogén-cianid rendes neve. Összegképlete HCN. Egy szén, egy nitrogén és egy hidrogén alkotja. Keserű kis mennyiségben. Ilyen található a keserű-mandula magjában, de ettől keserű az alma magja, a barackok magja. Kis mennyiségben is veszélyes adag. Tíz milligramm a halálos dózis. EGY gramm kéksav száz ember életét ki tudja oltani. Egy kilogrammal meg százezer embert lehetne elpusztítani.

    További szép napot, mert nálunk nem régen esett valamennyi eső is, de a Rézit ma még nem lehetett látni. Viszont plusz tizenegy fokot néztem az előbb az erkélyen kívül a hőmérőn. Pedig február közepe van, téli hónap.
     
    busika02, henrietta1223, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot, szebb napot!

    Ági, nagyon megértelek, mert anyával ugyanez volt a helyzet. Szerintem mi sem leszünk másak. Amíg úgy gondoljuk, hogy bírjuk, addig hárítjuk a segítséget.
    Neked is jobbulást, gyógyulást kívánok!

    Tihamér, nem is gondoltam, hogy már hat éve! Jöjjön a következő hat év is úgy, hogy nem is gondolsz rá, mert jól érzed magad!

    Egész nap napsütés és 15 fok volt. Nagyon tartok tőle, hogy megisszuk még a levét ennek a melegnek! Ne legyen igazam!

    Farmon kapálok, a karneválossal nagyon nem vagyok megbékélve, keveset ad a sok gazért és röpiért cserébe. A felhőre való kütyüt is előbb aratni kell, majd csak később lehet így aktiválni a felhőt. A tenyésztős is sokat kért, de ott legalább jó a felhő.

    Legyen jó a hétvégétek pihenjetek, gyógyuljatok!
     
    busika02, zsozso577, miklos4949 és 5 más kedveli ezt.
  12. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt!

    Sajnos nem érzem jól magamat, mert az ágyikóm haragszik rám és negyed négykor kivetett magából. Szerinte este tíztől elég ennyi alvás. Nekem. De a feleségemet bezzeg nem meri piszkálgatni, pedig ő is akkor feküdt le, mint én. Azt nem tudom, hogy ő mikor aludt el, de én kettő egész perccel az követően, hogy vízszintesen elhelyezkedtem. Vagy még előbb.

    Ma csak kávét kell főzni, mert a tegnapi maradék bőven elég kettőnknek ebédre. Még desszertet sem kell készítenie senkinek sem. Maradt az a cukrászatból hozott tiramisu is. Még ha valami kolbászos, szalonnás lenne, hagyján, de édes, száraz, pedig nem is keksz, aaaazt nem szeretem.

    Tegnap mikor kint bóklásztam a járdákon, arra figyeltem fel, hogy a rigók nagyon erőszakolják a tél végét. Nagyon tudtak fütyörészni. Lehet, hogy ŐK tudnak valamit, amit mi nem? Dagadoznak a rügyek, de én nem merném letenni a nagy esküt, hogy innentől kezdve a következő tél kezdetéig márpedig fagy se a lombok között, se a talaj közelében nem lesz. Nejemnek sem tetszik a hagymások "kinézete", kukucskálása az erkélyen. Nem kéne nekik még felkelniük.

    Este írtam egy hszt-t, de mikor ma felnéztem a fórumra, nem találtam. Aztán kiderült, nem a radírpók volt a tettes, hanem én, mert este nem küldtem el. Álmos voltam. Most már nem, ezért is megyek ki kávét főzni. Valakinek kell, mert inni szeretnék, de feleségem meg még mindig alszik. Ha felkelteném, hogy Gyöngyöm, főzz egy adag kávét, mert megkívántam, azt hiszem a héten nem sokat kellene válaszolnom a kérdéseire, mert nem is szólna hozzám. :)

    Szép napot! Most itt plusz hét fok vagyon. Kint az erkélyen, bent meg huszonhárom, ami szerintem sok.
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  13. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    A második utam után már itthon vagyok...ám beálltam a betegek sorába!
    Minden ami egy vírusos fertőzésnél lehetséges, azt mind tapasztaltam magamon.Kíváncsi vagyok, hogy hasonlóan makacs
    lesz-e a köhögésem, mint ahogy itt írtátok.
    A farmra ritkán léptem be. ***** Játékszabályzatba ütközik: idegennek megadni a farmod jelszavát tilos!
    A mostani két event sem nyerte el...annyira a tetszésemet. A Tenyésztősnek nem néztem annyira utána, hogy rábeszéltem
    volna magam, hogy hétvégén csináljam meg. Így nagyon sok szuper ment el rá....és olyan jókat azért nem kaptunk.
    A bonbonokat is kapkodtam...a feladat már kész van...a földekből is szedtem le....de még e-gazt ültettem...csak azt nem
    tudom, hogy a boltból akarok-e még valamit kiszedni....nahhh ezen még gondolkodom. Inkább a szuper dolgokért ültetek
    tovább amit a kosárba kapkodok össze.

    Betegeknek jobbulást!
    A nem betegek pedig vigyázzanak magukra!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 18.2.24
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  14. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Szia!

    Nem örülök annak ha MINDENBEN van követőm. Ha én göthös vagyok, másnak nem kell engemet utánoznia. Azt remélni tudom csak, hogy a tartós köhögést nem kaptad el, elslisszolt melletted, nem ért el. Én november első harmadában kezdtem el ugatni, de még mindig jól megy, igaz, egyre ritkább, de van.
    Bonbonok? A feleségem is jobban szereti az édességet nálam, lehet ezért nem csinálom az eventet. Tenyészteni ugyan tenyésztek, de csak óvatosan, mert szupertáp csak itt-ott van egy-két sarokban. (Pontosan 7.447 adag, ami mire elég, ha nekiáll az ember?) Azért néha bekukkantok a telepre, hátha sivalkodnak már az apróságok.

    Gyönyörű szép napsütés van. Megyek és kerülök egyet a szabadban. Kevés "igazi" D vitamint kellene gyűjtögetni, jobb, mint azok a bogyók, kapszulák.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.2.24
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot, szebb napot Mindenkinek!

    Zsozsó, sajnálom, hogy megtalált a vírus, gyógyulást kívánok! Lehetőleg érjen hamarabb véget a köhögés, mint Áginak, vagy Tihamérnek!
    Olvastam a hozzászólásod, az eredetit, abban bizony nem volt jelszó! Hmm, valamit nem tetszett, hogy annyi csillagot kaptál!

    Tihamér, én még ma sem főztem, volt maradék és még holnapra is maradt pont annyi, hogy nekem elég lesz! Nincs nekem különös bajom a főzéssel, de az mégis olyan jó, amikor nem a konyhában kell eltölteni sok időt!
    Igazad van, ne keltsd fel a feleséged, jobb az a kávé, amit te főzöl, meg jobb a békesség!

    A tegnapi napsütésnek ma már nyoma sincs, és nem a rigók, hanem a varjak jelentek meg a szomszédos egyetem kertjében, meg újra birtokba vették a nagy diófa ágait is. Csúnya madarak, nem szeretem őket! Rigók, cinkék, verebek jöhetnek! Vizet mindig teszek ki nekik, ennivalót azt nem, nincs és nem is volt hó, így találnak maguknak eleséget.

    Farmon csendesen termelgetek, eventeket befejeztem. A karneválost nem csinálom tovább, mert számomra nem megérősek azok, amik a kosaramba potyognak. Kár, hogy kivették a ládákat, meg egyéb jobb dolgokat, a csoki, meg a cukorka tömegével hull, de azzal meg nem ér az ember semmit.

    Egy kis érdekesség:

    Káprázatos hóvirágmező nyílik Bakonybélben

    A hóvirágszezon valósággal berobbant a napokban Magyarországon. A Sokszínű vidék erről többször is hírt adott, az Alcsúti Arborétumban például már javában tart a Hóvirágünnep.
    A bakonybéli Szent Mauríciusz Monostorból most hasonlóan örömteli hírek érkeztek, a bencések kertjében, az arborétumban tízezerszám nyílik ezekben a napokban a hóvirág. A szerzetesek egy pompás fotót is posztoltak, melyen jól látszik, milyen hófehér szőnyegben gyönyörködhet, aki ellátogat a hétvégén Bakonybélbe.
    A monostorról többször írtunk, a közelmúltban például egy teremtésvédelmi tanösvényt építettek a varázslatos környezetben. A monostor kertjében szépen megfér egymás mellett a gondosan ápolt gyógynövényes és gyümölcsös, valamint a védett állatok seregének otthont nyújtó arborétum. A történeti kert több száz éves fái mellé az 1998-as újraalapítást követően új telepítések kerültek.
    Az arborétum kialakítása az 1830-as évek elején kezdődött, akkor egy angolkertet létesítettek a területen. A parkba számos növénytő a Pannonhalmi Apátság kertjéből érkezett. Az arborétum elsősorban hazánkban honos fajok, bükk, tölgy és hársak otthona.
    A kikeleti hóvirág színével a reményt és a tisztaságot jelképezi, megjelenése a tavasz közeledtét jelzi. 2005 augusztusában let védett faj Magyarországon is. Minden egyes hóvirág természetvédelmi értéke 10 000 forint.
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  16. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia
    Most, hogy olvastalak....visszanéztem a hsz-re. Igy még nem kaptam csillagokat....ezt is megértem! Bocsi érte!
    Látszik, hogy még nem voltam teljesen jól, pedig tudom, hogy nem szabad!
    Én még termelem az e-gazt...ma este terveztem már mást ültetni. Egyébként csendesen termelgetek. Nagyon gondolkodom, hogy
    ki kellene hagyni az eventeket. Nekem nem a gazzal van bajom, hanem a különböző minijátékokkal. Amik vagy idegesítenek...vagy
    ügyetlen vagyok hozzá....vagy egyéb ok miatt nem érzem magaménak. Amennyiben ezt véglegesen eldöntöm...akkor gazdakörizni
    fogok...az meg tudom, hogy unalmas lesz , annak meg az lesz a következménye, hogy egyre ritkábban fogok belépni.
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  17. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot és szebb jövőt!

    Nálam is játszanak az unokák a farmon,...nem jelszót kapnak és farmnevet hanem már bent vagyok,..én fölkelek Ők meg már ülnek is a gép elé.
    Nem kérdezik hogy mit kell csinálni,..csinálják!
    Zsozso megyek hozzád én nem vagyok idegen,..csak ha elfogadsz,...akkor felugrok a viharsarokba.

    Feladat negyedik/1 eleméhez kell növény 13750 van 20722 de a felröpi az viszont nincs még meg.
    Tenyésztőst rég befejeztem de hogy mit adott azt csak nemrég néztem meg.

    Amióta hazajöttünk Velencéről minden Hétfőn jön a gyógymasszőr.
    Rokonságba (van,..volt) eddig is.
    Hozza magával a bőröndjét,..kinyitja és ott a masszás ágy.
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét!

    Zsozsó, most nem vagy a legjobban, azért írsz olyat, hogy ki kellene hagyni eventeket. Tudod, indul egy event és indul a kéz is! Unalmas lenne csak termelgetni, érdekesebb, ha van valami belengetett ajándék, felhő, láda, vagy akármi, amit az eventek adnak. Van miért kapálni, ha nagyon sokszor nem is vagyunk megelégedve a főnyereményekkel. Hozzánk nőt már a farm, nehéz leszokni róla. Olyan káros szenvedély ez is, de nélküle meg nem lenne jó!

    Lajos, rendszeres hétfői kényeztetésben van részed? Jó az, még a helyedbe is megy!

    Ma kiraktam a pajtában összegyűlt titkosakat, ólakat, fákat. Volt bőven. Lett pár jó is, de a többsége olyan, amiből már bőven van. Nem ért csalódás, ezt vártam.
     
    henrietta1223, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  19. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Okkk...Lajos! Te nem vagy idegen! De...miért is "viharsarok"....nem inkább csücsök!??? Jól Írtam??? Igen!!!!
    Judit...igen, most lehet, hogy a betegség volt a ludas....de a minijátékokkal már régebben is bajom volt.
    Most megint elutazom....most pedig semmi kedvem a táska cipeléshez...de menni kell. Azt tervezem, hogy
    vasárnap jövök vissza....és remélem, hogy az égiek nem szólnak közbe!

    Vigyázzatok magatokra...ezek a vírusok igen csak támadóak!
     
    henrietta1223, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  20. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét!

    Egyenlőre Májusig mert akkor eltűnnek Ázsiába pár hónapra motorral,..kb 4-5 hónap.
    És utána folytatjuk.
    Dehogy írtad jól,..annak idején azt írtad "itt a csöcsökben" nagyon hideg van.
    Igen,..pedig ott meleg szokott lenni.

    Kitakarítottam én is a pajtát,..minden titkos kiment.
     
    henrietta1223, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.