Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Egyiptomiak okosak voltak. Halványan, de emlékszek, amikor Nefret elérte ezt a kort, mondta, hogy innentől már mindegy, hogy meddig él. :D Lehet a névre rosszul emlékszek. ;)
    Lassan egy hete tiszta nátha vagyok, viszont elég jól feljön a cuccos belőlem, de nem akarok kikeveredni. Nejem már vett valami pezsgőtablettát is, de nincs változás. Ma nézegettem a mézeket egész délelőtt. van több üveggel is. Gondoltam eszek paár kanállal. :)
    Félig volt egy 200 g- os üveg, leültem és megettem az egészet. :D Jól össze ragadt a szám.
    Szia!

    Nem szoktam én sem ünnepelni, szülinapot sem, nemhogy a névnapot. Viszont most, igaz több napba beletellett, mire kiszámoltam, ha tavaly áprilisban voltam 50 éves, akkor idén februárban az 50. névnapom lesz. :D Szóval innét ered ez az egész. ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 27.2.23
    ursa11, busika02, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Hétvége gyorsan elrepült. Hétfőt szeretem, mert laza nap szokott lenni. Vasárnapról van maradék, így főzni nem kell, a takarítás is mellőzhető, mert hétvégére nagyobb takarítás szokott lenni, mint hét közben.
    Délelőtt volt egy kis dolgom, a délutánt pedig igen lazára vettem. Olvastam, szöszmötöltem a régi papírok között.
    Tegnap sem volt séta, ma sem, mert nagy szél volt, van és hideg is. Véleményem szerint inkább még most legyen télies időjárás és jöjjön a tavasz, mint, hogy majd áprilisban fagyjon. Az is igaz, hogy várom a tavaszt, a napsütést, a meleget, de kibírjuk még ezt a kis időt.

    Hogy vannak a betegek? Meggyógyultak? Nagyon bízom benne, hogy igen!

    Egy kis humor?

    – Szomszéd, használhatnám a fűnyíróját?
    – Persze, csak ne vigye ki a kertemből…

    A rendőrségen megszólal a telefon:
    – Segítség! Meg akarnak gyilkolni!
    – Kicsoda?
    – Egy fekete macska!
    – Na ne szórakozzon velem!Kicsoda ön?
    – Pityuka vagyok, a papagáj!

    Hajnali 4-kor hazajön a férj a kocsmából, s elkezd halkan vetkőzni az ágy mellett.
    Erre felkel az asszony:
    – Hova mész ilyen korán Béla?
    – Igazad van asszony, visszafekszem!
     
    ursa11, busika02, stb_farmer és 5 más kedveli ezt.
  3. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

    Már megint eltelt jó pár nap, hogy nem jártam erre és nem írtam, de a valós élet már megint mozgalmas volt.
    Az eventel se végeztem még, talán este a végére érek.

    Zs.-apja, tudom elkéstem a köszöntéssel, de utólag is boldog névnapot kívánok!

    Itt az idő, szürke, már lecsendesedett a hideg és erős szél.

    A héten, délutános vagyok.
    Most pedig már megyek is, mert még munka előtt, megyek a belvárosba, Anyának intézem a dolgokat, mint,- posta,-gyógyszertár, és még fel is megyek hozzá.
     
  4. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot gazdák!

    Idő olyan, amilyen, sok napsütés, bár most épp elbújt a Rézi, de meleg az nincs.

    Holnap nem leszek gépközelben, talán csak este lenne rá lehetőségem, de annyira nem érdekel. Reggel megyek a vármegye székhelyére a köztemetőbe, mert "jelenésem" lesz. Apám vasárnap este nyolc után hívott telefonon. Megszervezte az én illetve a mi szerdai napunkat. Sajnos a maradék testvére is meghalt 92 éves korában, a temetése holnap lesz, nekem pedig illő megjelennem. Miért is ne mennék el? Apám volt a legidősebb testvér, aki most távozott, az a középső fiú volt. A legfiatalabb már jó húsz éve meghalt. Apám le van törve, megértem. Az Ő szűk családjából, (apa, anya, testvérek) csak ő él még, s ő is a kilencvennegyediket tapossa. Háromszor házasodott meg, a harmadik feleségét temette el először, majd a másodikat és két éve az elsőt. A feleségek is elfogytak. Régi barátai közül is csak kevesen élnek még. Az élet már csak ilyen.

    No. Akkor. Most vetettem hosszabb érésűeket, s ha lehet, holnap későn aratok, ha nem, hát majd csütörtökön. Több is veszett Mohácsnál!

    Szép napot mindenkinek!

    Ja! És senkinek ne fájjon semmije, mert az nem jó dolog! Nekem is fáj a térdem, a vállam, a könyököm, a pici szívem is érzi az időt, meg ... hm! ... MI nem fáj? ... Össze kéne számolnom. Előkotrom a számológépet, hátha fejben megy meg az ami fáj. Öööö Csak még fáj, fáj, fáj, csak még fáj, fáj, fáj, fáj minden csoóóók!
     
    ursa11, _Ilona49_, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, miért nem csodálkozom, hogy megállás nélkül pörögsz?! Tele vagy energiával és mindig van valami teendőd. Jó, hogy Anyukád is közel van és az unokáid is, így itt is tudsz segíteni, meg ott is! :)

    Tihamér, szomorú esemény, sajnos korunkhoz ez is hozzátartozik, hogy elmennek az idősebb rokonaink, ismerőseink. Az még szomorúbb, amikor a fiatalabb korosztályból távozik ismerősünk.

    Még ma is hűvös volt, még ma sem volt séta, csak kocsival való közlekedés. Munka, ami feltölt, mert még érzem azt általa, hogy szükség van rám, a munkámra! :)

    Holnap már március, nekem ez a hónap nagyon hamar elszaladt. Hamar eljön a húsvét is, reklámújságok már az ünnepi édességekkel van tele.
    Reklámújságról jut eszembe, hogy a csak szótól néha már nagyon felháborodom. Mikor akciósan hirdetnek meg valamit, hogy csak xy forint és ez az összeg is igen magas.Találkozhatunk a médiában is vele, meg minden elképzelhető, meg elképzelhetetlen helyen is. Tudom, reklám és fizetnek érte, így dugják az orrunk alá, akár akarjuk, akár nem.:cry:
     
    ursa11, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  6. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Itt vagyok ugyan , de megint nem jut eszembe semmi.Hacsaaak az nem, hogy már napok óta leszakadt az egyik görgö a sötétítő függönyömről, és a csudába de nem akaródzik felmászni a létrára,Komolyan mondom , azelőtt nem volt bennem félsz, de valahogy az utóbbi időben annyi sok vacakság ért el, hogy meggondolom százszor, hogy egyszer felmenjek a létrára....Így aztán minden reggel és este kísértésem van arra, hogy csak fel kellene mászni arra a létrára, és megigazítani a sötétítő függönyt.Na majd meglátom.....

    Felénk hűvös, mit hűvös, hideg van.Tegnapelőtt is a vérnyomásom is jelzett, hogy hideg az idő. Érdekes módon korábban a melegre jelzett, de felborul nálam már minden, a csudaba bele...

    Úgy tűnik ma vendégem van, jelesül Sopánkáné őnagysága, pedig nem is hívtam.

    Azért jó dolgok is történnek ám velem, mert a napokban(vasárnap) voltam a Te...cóban , mert akartam venni a víztisztító kancsómba szűrőt, de nagyon megmérgesedtem az árán, hogy milyen sokat változott az előző vétel óta és elkezdtem mondogatni a szomszédomnak, hogy igy meg úgy.Igazad is van ne vedd meg ennyiért , mondja a szomszédom.
    Meghallotta ezt két kedves fiatal, és azt mondja a hölgy, hogy mindjárt megnézi a telefonján, hogy hol olcsóbb.A csudába, hogy nekem ilyen sohasem jut az eszembe, csak a méreg....pedig milyen egyszerű lenne előkapni a csuda okostelefont, és megnézni.
    Hja az idő elszállt és én meg ott maradtam valahol a kanyarban.
    Meg is fogadtam magamban , hogy ezek után majd én is jobban fogom használni az online felületeket.Igy is tettem, mert amikor hazaértem meg is kerestem a szűrő lehetőségeket és láss csodát, pedig nem csoda, ami az árúházban volt az három darabos, amit én online megrendeltem az négy darabos és szállítással együtt is olcsóbb, mit az árúházi.
    Ma fog érkezni a szűrőbetét.

    Nem is tudom, hogy miért nem mindjárt az online vásárlás preferálom . Megmondom miért.Mert olyan jó andalogni az árúházban és nézegetni az árút, megérinteni, már amit szabad.Felfedezni új dolgokat.A múltkor is láttam a pici lánynak olyan tündéri babaruhát, de nem mertem megvenni, hiszen olyan sok holmija van már, hogy..........de mikor olyan aranyos volt!!Inkább vettem napi használatos dolgot.Na mit???Igen a pelenkát.

    Végre még a napocska is kisütött én meg várom a gyógytornászt.Majd csak ideér.

    Legyen szép és tartalmas a napotok....
     
    ursa11, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  7. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Picit idejövök most cseverészni. :D Nejem mindjárt jön haza, gondoltam, addig kiírom magamból. :)
    Szezonnál elértem a pörgős szintet, nem ismétlem, nekem ez bőven elég. Szuvenírt még mindig nem engedi kitenni szédültre. Most jól kipiheni magát a raktárban a javításig. :D
    Gyopár.. Eltelt a 28 nap, nem lett változás, buktam a két havi fürészmolnárt. Nem egy nagy összeg, tegnap pont néztem, hogy Pannink értéke is kb. annyi. Magamhoz is vettem, ezzel lezártam ezt az ügyet, ahogy a mondat végére fog kerülni a pont. ;)
    Teliholdas event. Szeretek ott lenni, az eventet megcsinálom. Egyéb célom nincs. Majd olvasgatom HB írásait. Imádom, ahogy hozza a nagy számokat. ;)
    Munkámat még mindig szeretem csinálni, az idő lehetne egy picit jobb. nehezen keveredek ki ebből a megfázásból. Már egy hete köhögöm, nátha. De nem vészes, mert feljön minden és mégsem akarok kiürülni. Majd megoldódik. :D
    Muttihoz minden vasárnap megyek 9:30- kor. Most megértem, hogy a főnővér már beír előre. Kellett hozzá majdnem fél év. :D
    Hirtelen ennyi lennék. :)
    Várjuk a cserenapot!! :D Szép estét!!
    Azért olvasgatok án szorgalmasan. Én vagyok a minden topik látója. :D
     
    ursa11, busika02, vízöntő és 5 más kedveli ezt.
  8. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma itthon levős napom volt - csak dolgozni voltam, de a holnapi napomat már rendezgetem fejben xD.

    Tihamér, temetésre menni nem jó.

    Judit, igen nagyon jó, hogy nincsennek messze, Anya a belvárosban lakik, ha gyalog megyek sac/kb 15 perc.
    A gyerekekhez viszont csak busszal tudok menni - persze ha nem visznek kocsival -

    Marika, ha nem vagy biztos magadban, hogy, feltudsz menni a létrán, akkor inkább kérjél meg valakit - szomszéd? - hogy segítsen.
    Az online vásárlás az jó, de én is szeretem a boltban látni amit venni akarok, hacsak nem olyan a termék amit úgymond látatlanban is gond nélkül megvehető.

    Zs.-apja, jobbulást!
    Nem értem a 28 nap elteltét, és a 2 havi fűrészmolnár bukását.

    A holnap induló event ismertetőt elolvastam, csinálni is tervezem.
    A gyopároson már csak 240 ATP kell - ami holnap reggel meg is lesz - és a 13. szintre lépek.
     
    ursa11, _Ilona49_, busika02 és 6 más kedveli ezt.
  9. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét!

    Én is itt a 13-ason elleszek vagy karácsonyig.
    Van hogy naponta csak 1x tekintek be.

    28-án megyek a szemészetre,..jóval előbb tájékoztattak,..előtte lesz még labor és háziorvos.

    Eventek nem nagyon érdekelnek,..leszoktam róluk.
     
    ursa11, _Ilona49_, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Rám írhatnál és elmondom a tüneteket. ;) Mézzel próbálkozok a jobbulás elérésében.
     
    ursa11, -W-595-, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  11. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Tihamér köszi az infot vérhigitó miatt.Á dehogy montak nekem semmit avval kapcsolatban,hogy
    mit kell enni vagy inni hozzá.Kaptam a köszvényemre gyogyszert milurit azt mondják jó.
    Már 2 X nagyon rosszul voltam ugy hogy megijedtem és elkezdtem szedni.
    Ja és mit akarok mondani nem gondolod Tihamér hogy nekünk már könnyebb azt felsorolni hogy
    mi nem fáj!!!!?:cry:
    Apja gyogyulj meg mi hamarabb!Nekem a grapefruitmag csepp segitett pár éve nem ismerem a náthát, meg a hugyhólyag
    gyulladást.
    Csacska a humor jó volt!Lajosom hogy vagy?Fájdalmaid remélem nincsenek!!!?
    Elze vigyázz a létrázással a mi korunkban már ovatosnak kell lenni.
    Vigyázzatok magatokra.Szép álmokat!!!
     
    ursa11, _Ilona49_, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  12. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó korai reggelt gazdák!

    Sok minden felmerült az elmúlt napban itt a fórumban. Némelyiken elgondolkodtam, mert közelebbről is érintett. Ilyen a meglévő tünetek sokasága, amit valóban könnyebb úgy számolni, hogy MI NEM FÁJ. Lajost sem irigylem, bár nekem is kell(ene) mennem április elején szakorvosi vizsgálatra. Október elején voltam a cukros néninél, akkor szigorúan a lelkemre kötötték, hogy április elején menjek hozzájuk kontrollra, de csak 2023-ban kérjek időpontot, mert az az április még olyan messze van. Február elején kértem, csak tudják merre hány óra, de mint kiderült, nem. A Zasszisztensnő közölte, hogy nem tud adni időpontot, még márciusra sem tudna, majd kérjek egy hónap múlva. No a jövő hét elején rájuk csörgök, deeee nem tudom, hogy mi is lesz belőle, mert ugye ... Tegnap reggel - számunkra városlakóknak és a járás lakosainak - váratlanul bejelentette a kórház és rendelőintézet fő-fő okosa, hogy március elsejétől nálunk, (mert egy távoli, istenháta-mögötti porfészekben lakunk, meg túl kevesen is vagyunk, nem több 90-100 ezer főnél a járás és a város lakossága), hogy csak egynapos műtétek lesznek, de azok is hasonlóan a szülésekhez, kizárólag csak hétfő reggel nyolc és péntek délután négy között. Akinek hétvégén kellene szülnie, az odázza el, mert a kórház nem fogja ellátni. Tessék úgy időzíteni, hogy ne kelljen feleslegesen zaklatni az orvosokat, az egészségügyi személyzetet, hiszen nekik is van hétvége. Nekik is kell pihenni. Ez ugye egybeesik az új ügyeleti rendszer bevezetésével a megyében, pardon, VÁRMEGYÉBEN. Ha így fejlődünk tovább, elérjük nemsokára azt, hogy lesz járásonként és városonként egy-egy bábaasszony, több meg minek. Orvos sem kell több. Hasonló volt a régi rendszerben is, amikor a teljhatalmú főispánok irányították a vármegyét, az alispánok segítségével, a járásoknál meg ott voltak a szolgabírók. Ezt én így tanultam amikor iskolába jártam. Ráadásul az akkori migránsokat meg a hajdúk kajtatták fel, terelték össze és zavarták ki a vármegyéből, ha épp határmegye volt, akkor meg az országból. Aki reklamálni merészelt, arra a hajdúk, poroszlók büntetésből rávágtak huszonöt botütést, jóféle magyar, bennszülött és nem import bottal. Mert a magyar terméket kell használnunk, nem a külföldit. Védeni kell a magyar ipart, nemsokára meg a céhes iparunkat. ... Szóval nem vagyok abban biztos, hogy áprilisban még lesz orvos, meg orvosi vizsgálat helyben, lehet, hogy a vármegyei kórházra marad az is, a vármegye központjában. Majd kiderül. Meg az is lehet, hogy a vámpírokat is áttelepítik, mehetek majd Győrbe vérvételre. Mert anélkül sem a kardiológus, sem a cukros főorvos néni nem hajlandó szóba állni velem. Nekik a friss eredmények kellenek.

    Igen, egyetértek, temetésre menni nem jó dolog, számomra sem élvezet. De azért még az a jobb, ha én megyek és nem engem visznek temetésre. Az minőségileg más kategória.

    A fiamékhoz mi is busszal szoktunk menni, bár lehetne gyalog is, de az több, mint egy napi menetteljesítmény lenne. Régen, mikor a katonákat nem gépjárművekkel szállították a csatatérre, hanem a saját lábukon talpaltak oda, a napi teljesítmény körülbelül 25 km volt. A magyar seregek is, a török seregek is ennyire voltak képesek, kivéve a lovasságot, az nagyobb távokat tudott megtenni egy nap alatt. Lovaink nincsenek, de nem szívesem caplatnák annyit egyhuzamban, tehát marad a sokkerekű gépezet.

    Interneten nem vásárolok, bizalmatlan vagyok az ott található termékek minőségével, általában. Amikor ősszel elmentem a városunkban lévő egyik ruhaboltba, ahol "rendes" méretű ruhákat is lehet venni, nem kaptam olyant, ami nekem kényelmes lett volna. Kiderült, hogy az én méretem méreten kívüli, mert akkorát nem gyártanak, már ami nekem kellene. Mondta a bolt tulajdonosa, hogy amit én kérek, az azért nem jó, mert én vagyok túl nagy hozzá. Az a számú méret nekem kicsi. Akkor levettem a rajtam lévő mellényt, megmutattam a számozását és láss csodát! kisebb volt, mint az Ő boltjában lévő nagyobb számozású mellény. A címke sem magyar volt, nem én varrtam rá, viszont kényelmesen belefértem. Igaz, más boltban vettem, nem nála. Szóval az az internetes vásárlás számomra nem bizalomgerjesztő.

    Megyek, teszek fel kávét és megnézem, keleget-e az a kelni való tészta. Valamit KELL sütnöm, de nem édeset, hanem sósat. Az ebéd ma lecsó lesz. A tészta nem gond, rávaló is lesz, szalonnát csíkoztam fel és olvasztottam ki, az jó lesz. Ketchup is van, meg hagyma, meg kolbász és persze sajt is, tehát lesz valami majd abban a tésztában. Az még nem világos számomra, hogy a legnagyobbik főnököm, aki még alszik, mit fog a kelt tésztához szólni, mert ezt (sem) beszéltem meg vele tegnap. Kétesélyes a játszma. Vagy rábólint vagy nem. Ha nem, akkor pár napig hallgathatok majd. A méltatlankodását. Mert ezeknek a felségeknek semmi nem jó! Úúúúgy sajnálom (előre) magamat. Más meg nem sajnál. Mert én egy szegény, szerencsétlen, éheztetett, elnyomott alak (férj) vagyok. :p
    -------------------------------------------------------------------
    Végeztem azzal a tésztával. A kétfelé osztottam, kinyújtottam, de nem kinyuvasztottam. Ketchup rásimítva az egyik felére. Tettem rá kisütött szalonnacsíkokat, némi sonkát, felnégyeltem a bestét, majd a negyedeket összehajtottam hosszába és megcsavartam. Nem kíméltem, szenvedjen csak! (Kinyújtás, vagdosás, tekergetés, micsoda egy perverz alak lettem. Még elvisz a hatóság tésztakínzásért.) A másik felét is ellaposítottam sodrófával, azt is megkenegettem piros, de nem véres maszattal, majd tettem rá hagymát, kevés gépsonkát, ez is a hűtőből kiolvasztott volt. Ezek szintén negyedeltek, de nem hosszába, hanem kockásra, a szép tenyérnyi darabokat félbehajtottam, szélüket megnyomkodtam, ne jöjjön ki belőle a maszat. Sütőpapírral kibélelt sütőlemezre tettem. Most ott pihen és keleget. Muszáj neki, mert megfenyegettem. ha nem kel meg másodszorra is, mint amilyenre én AKAROM, akkor annyi lesz neki! Úgy jár, mint a vasorrú bába, banya. Ha viszont hajlandó lesz szót fogadni és szépen megkel, akkor én is szépen bánok vele. Megsütöm őket is. Nem kivételezek ezekkel a sütőbe való sütnivalókkal. Ki mit érdemel!

    Mellesleg: Este lefeküdtem, nyavalyogva, mert fájtak az ízületeim. Aztán negyed kettőkor arra ébredtem, hogy baromira fájnak azok a ... meg ... ízületek. Nem vagyok híve a fájdalomcsillapítóknak, de ha tentikélni akartam még, s akartam, be kellett vennem egy gyulladáscsökkentő- és fájdalomcsillapító fehér, háromszögletű - nem túl gyakori forma a tablettáknál - bogyót. Fél órai rejtvényfejtés után elálmosodtam és aludtam még egy jó órát. De az éjjeli alvás ennyi volt. További folytatás nem lesz. Talán este, mert ebéd után feleségemet kísérem el egy összeröffenésre. Ott meg nem lehet aludni. Túl nagy lesz a zsivaj. Sok nő, kevés férfi.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.3.23
    ursa11, _Ilona49_, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  13. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, Sopánkáné előtt zárd be az ajtót és ne engedd be! Vannak nem túl jó dolgok, de azok elmúlnak arra gondolj! :)
    Ma már több boltban is széjjel kell nézni, ha venni akarunk valamit, mert nagy árkülönbözetek is lehetnek. Jó megoldás az is, hogy a neten tájékozódunk. Nem szoktam rendelni semmit, én az vagyok, aki szereti látni, megfogni a dolgokat.

    Zs.Apja, gyógyulást! Remek dolog, hogy olyan munkád van, amit szeretsz! Milyen kínszenvedés az, amikor néha nemszeretem dolgot kell csinálnunk!
    Az, hogy szörfözöl a topikokban, nincs abban semmi kivetnivaló, van aki így, van aki úgy, vagy amúgy! Van, aki csak olvas, van, aki néha ír, van, aki sokszor ír, van, aki csak 1 topikba ír, és van aki többe. Ennyi.

    Ági, kell egy kis lazább nap is, mert általában rohansz. Gyopároson is szépen haladsz!:) Csak így tovább!

    Lajos, nem baj az, hogy nem csinálod az eventeket. Annyit csinálj csak, amit szívesen, kedvvel csinálsz!
    Vizsgálatok jó eredményeihez drukkolok!

    Henike, sajnos, hogy nem mondtak semmit és nem hívták fel a figyelmedet az esetleges tünetekre.:(

    Tihamér, változások mindig vannak, csak az ember azt gondolná, hogy jó irányba!
    Nálunk kezdték az új ügyeleti rendszert, állítólag szuperül működik... Szerencsére nem kellett még igénybe vennem és nagyon bízom benne, hogy ezután sem kell!
    Unokámék kisvárosában is megszűnt a gyermekorvosi ügyelet.:( Amennyiben menni kell, akkor 15 kilométert kell menni, hogy orvost érjenek el. Nem sok az a 15 km, de egy betegnek igenis sok!! No és mi van akkor, ha nincs autó??
    Ezek a finom kelt tészták! Hmm, nyelek nagyokat!

    Nagyon kellemes idő volt ma, így délelőtt a teraszon, kertben tevékenykedtem. Kihordtam a leandereket is, bár jósolnak még némi mínuszt, de védett a terasz, így bízom benne, hogy nem lesz semmi baj. Amennyiben meg nagyobb fagyot jósolnak, letakarom őket, de én már vissza nem viszem őket!
    Tegnap voltam egy nagyobb áruházban és megvettem a vetőmagokat, melyeket el fogok vetni. Van közte zöldség és virág is.

    Eventet elkezdtem, csinálom. Miért is ne csinálnám?? ;)
     
    stb_farmer, ursa11, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  14. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt mindenkinek!

    Nagy a csend, csak a fűrészmalmok duruzsolását hallom a hegyek csúcsa felől. Idehallik a sógorék munkája. Szorgalmasak nagyon, dolgoznak, nem úgy, mint én. Öt órai alvás után kiballagtam a rémségek mezejére aratni, almolni, matatni. Kávét megfőztem, feleségem is még szundikál, nincs mit tennem, megyek keresek valami fejtörőt. Boltosok is alszanak még.

    Szép napot mindenkinek!
     
    ursa11, -W-595-, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kívánok!

    Tihamár,
    ahogy te azzal a tésztával bánsz, az valami kínzás, ám a végeredmény biztosan nagyon jó.Hej de jó lenne egyszer megkóstolni.Kár, hogy nem tudom merre laksz, mert komolyan mondom, egyszer becsöngetnék, és mondanám, hogy Tihamér, erre jártam, és szeretném megkóstolni azt a jól megkínzott tésztádat.Kívánom, hogy még nagyon sokáig sanyargassad a tésztákat a családod nagy örömére!!!
    Korábban én nagyon távol tartottam magamat a keltésztáktól, mert valami nagyon nagy dologra gondoltam a készítését illetően.Aztán egyszer rákényszerültem a töpörtyűs pogácsára, igaz kaptam egy nagyon egyszerű és nagyszerű receptet és nekifogtam.S lám lám sikerült.Nagy sikere is volt, mert ahogy kikerült a sütőből dőlt az jobbra balra, s az ize, hááát az nagyon finom lett.Szinte laponként lehetett szétszedni a pogácsát.
    Később még egy kiváló receptet kaptam a Vajdasági sósat.Az is kelt tészta és azt is elkészítettem, és az is sikerült.Rájöttem, hogy a kishitűségem tartott csak vissza, hogy a kelt tészták élvezetétől megfosztottam magamat, s nem utolsó sorban a családot is.Ó az aranygaluskát hogy szerette a Papa, és milyen élvezettel fogadta, amikor sütöttem .Ma már......

    Ma már csak az egyszerű, hamar elkészülő tészták azok, amiket sütök.

    Azt momdod Tihamér, hogy nagy a csend, nézem, hogy mikor is irtad a levelet,3 óra 21.Akkor még én is aludtam, pedig azt gondolom, hogy legalább annyira rossz alvó vagyok mint te, de ez még nekem is korai volt.Igaz, négy órakor már én is a könyvet lapoztam.Végül is az öt órai alvás az megvolt, nálam is ez a normál.

    Nagyon tetszik Lápos néni rezidenciája,a nagy mocsári boszorkány házatája igazi borzongásra való hely.A víz növényekkel benőtt, mozdulatlan víztömeg.Nappal is áthatolhatatlan sötétség borítja, apró kis élőlényekkel együtt.Igazából keveset tartózkodom itt, mert még sehol nem vagyok a mennyiségeket illetően.Talán majd később , ahogy gyűlik a vuduliliom.

    Kívánok szép és tartalmas napot.
     
    ursa11, -W-595-, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  16. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Szép napot gazdák!

    -----------
    -----------
    A kelt tésztát régen a háziasszonyok akkor készítették, ha kevés idejük volt a főzésre. Lett valami leves, hozzá meg kelt tésztát csináltak. Amíg a tészta keleget, sül, addig a háziasszony tud mással foglalkozni. Mosni, vasalni, takarítani, kis porontyokat ellátni, meg a többi, ami egy háziasszony dolga volt valaha. Én ugyan nem vagyok se háziasszony, se valamiféle asszony, de szeretek kelt tésztát is készíteni. Nem vagyunk egyformák. Szerencsére. Feleségem őméltósága itthon hagyott, ez nekem jó, mert boltokba ment kutakodni, leskelődni, hogy hol mi kapható. Rongyos bolt, EU-s bolt, izés bolt, mit tudom, merre is ment el. Mivel városközpontnak nevezett részen lakunk, van néhány kereskedelmi egység egy kilométeres sugarú körben. Itatóhelyből még mindig több a kelleténél, pedig a gáz, áram és más megemelkedett számlákra hivatkozva több is bezárt a környéken. De szomjas ember nem maradhat szomjan. Van hol és mit innia. Feleségem is a kelt kalácsból való aranygaluskára esküszik, maradék kifliből, zsemléből sosem csinálna aranygaluskát. Meg is értem. Bár én inkább valami sósat sütök, mert az jobb, finomabb. NEKEM. Ha megkér, csinálok én kalácsot, csigákat, buktákat, ahogy Ő és a család édesszájú részlege (a többség) kívánja.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.3.23
    ursa11, -W-595-, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  17. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Tihamér,
    most megyek és készitem a kelt tésztából kialakuló Vajdasági sósat.Azt nagyon szeretem, kicsit macerás nekem, de már régóta vágyom rá, igy el fogom készíteni.
    Tegnap vargabélest készítettem ebédre, volt még fejtett bableves és ahhoz igen jól esett.Fogyasztottam belőle,de maradt is jócskán.Szerencsére ma balettórám volt,(gyógytorna,kondiciónáló torna), s így megkínáltam a gyógytornászomat egy kicsivel, aki egy nagyon kedves fiatalember,tudja, hogy ha valamivel megkínálom az finom, igy aztán el is tüntette a táskájában, mert még nem volt itt az idő nála, az evésnek.

    Ha megsült, majd referálok, hogy hogy sikerült....persze csak ha érdekel.....

    Lápos néni rezidenciájával hogy állsz?Halad, halad a téma??


    Szóval, nem könnyű munka a keltészta készítése, de ha nagyon akarja az ember, csak elkészül...Így jártam én is, csak elkészültem vele én is...
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.23
    ursa11, henrietta1223, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!
    Itt az van, szép napsütéses, enyhe, olyan hívogató, hogy gyere ki a szabadba!:)

    Marika, Tihamér mindig is korán kelő volt, az is marad, de néha én is elcsodálkoztam, amikor hajnali egykor írt, Ő ilyen, már megszoktuk, hogy ha valaki hajnalban ír, az Tihamér.:)
    Ügyes vagy a kelt tészta sütésben (is)! Az biztos, hogy finom és laktató.:)

    Hajnali csend. Nálam is az van, legfeljebb a madarak énekét hallom, de most még ők is csak ritkán szólalnak meg.
    Csend a farmon, a fórumban is szokott lenni. Most nagyon jó, mert mikor benézek, szinte mindig van mit olvasni, mert itt voltatok és írtatok, de bizony sokszor volt, hogy benéztem egyszer, benéztem kétszer, meg háromszor is, de sehol senki, nem volt új olvasnivaló.

    Tihamér, igen rossz olvasni amit írtál!!!:( Fű között kék, lila gaz!!!!!!!!:mad: Engem is megbántottál vele, mert az én kertemben is virít, lilában, sárgában a KRÓKUSZ!!!!!!! Feleségednek van igaza!! Az virág, aranyos, lelket melengető szép virág! A méhecskék is megtalálták, itt köröznek körülöttük, majd leszállnak, újra köröznek. :) Leveleit, virágát a természet festette és semmi női hajász!:cry: Hmm, hmm! Micsoda gondolatok!! :(:mad::cry:

    Délelőtt szokásos bevásárlás, ott is felbosszantott egy bolti dolgozó. Úgy látszik ez nem az én napom, de juszt sem hagyom magam!
    Boltokban van bevásárlókocsi, görgőkön guruló, húzható kosár és jobb helyeken van sima füles kosár is, mit csak a kezünkbe fogunk. Nem jobb helyen voltam és csak kocsi, ill. a húzható kosár volt. Csak fél kiló kenyeret egy tejfelt és egy darabka sajtot vettem itt, így nem vittem semmit, ennyit a kezembe is meg tudok fogni. Megjegyzem, máskor is idejárok kenyeret venni és nem szoktam kosarat vinni, mivel a kenyéren kívül igen kevéske dolgot szoktam itt vásárolni. Dolgozik itt egy hölgy, aki a búbánat megtestesítője. (bocsánat, de így van!) Ezt a hölgyet én még sohasem láttam mosolyogni, a szigorúság, a vevőelriasztás olvasható csak le az arcáról. Motyogni, a vevők háta mögött morogni viszont már számtalanszor hallottam. Nos, csak azt vettem észre, hogy megáll mellettem, amikor a sajtot választottam és húzott nekem egy kosarat, hogy tegyem bele a vásárolandó dolgaim. Mondtam neki, hogy köszönöm, mást nem vásárolok ez pedig elfér a kezembe. Szúrós tekintetére mosolyogva válaszoltam, talán ezért, vagy másért, de közölte, hogy a boltban a kosár használata kötelező, majd elviharzott. Nem tettem bele a kenyeret, tejfölt, sajtot. Egy: nem fogok földig hajolni a három darab árummal háromszor, négyszer, kettő, ami nyomósabb ok volt: a kosár alján bizonytalan színű folyadék volt egy nagy tenyérnyi helyen. No, ez történt. Legközelebb, ha megyek, megnézem, hogy ki van-e írva, hogy a kosár használata kötelező, ill. azt is megnézem, hogy van fertőtlenítő a kezek és a kosarak számára. Ma nem volt, de a többi boltba ahol voltam, ott mindenütt volt.

    Farmon termelek, a teliholdason meg gyűröm az e.gazt! ( az nem krókusz!) Az 5 órást termelem most, hétvégére hagyom a 8 órást, mert akkor kevesebbszer tudok géphez jönni.

    Tihamér, ezeket a fotókat Neked (is) hoztam! Krókuszokat látsz rajtuk! ;)

    upload_2023-3-3_16-27-6.jpeg upload_2023-3-3_16-27-29.jpeg [​IMG]
     
    ursa11, henrietta1223, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  19. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot gazdák!

    Megnéztem azt a süleményt. Az a kérésem, hogy én itt kinyitom az erkély ajtaját egy megbeszélt (egyeztetett) időpontban, és MZ/X segítségével küldhetnél ide 2-3 darabot belőlük, ha maradt.

    A Lápos nénit nem értettem, aztán kiléptem a fórumból, megnéztem nem-e esetleg valamelyik event "kelléke" a rezidencia, s kiderült, hogy de, igen. Az a helyzet, hogy nálam a rezidenciának még a telke sincs meg, sőt, nem is terveztem a rezidencia felépítését. Onnan tudom, hogy van "valami", hogy vetéskor a főfarmon olyankor a vetendő növények eltolódnak, mert az első, első pár kockába azokat gyömöszölik a fejlesztők. Ha visszaáll a tábla eredeti állapotába, akkor olyan event már nincs, amihez kellene termelni valamilyen gazt. Esetenként gaz nélküli eventek is vannak, pl. tenyésztősek, de azokhoz meg kevés szupertápom van. A pillanatnyi állapot 6.048 db. Nem túl sok.

    Ma maradék volt tegnapról. Holnapra a terv ismét "éretlen" zöldségből (zöldborsó) lesz a leves, a második meg sajtos-tejszínes pipimell kanyartésztával. A kanyartésztát máshol szarvacskának ismerik. A levesbe nem otthon gyártott csipedőt teszi a feleségem, hanem a boltban vett igen fineszes, azaz dörzsölt kopasz(tar)honya rostálása után a rostán fentmaradt nagyobb darabokat. Ha egy tojásból gyúrok csipedőt, akkor háromfelé kellene szedni, egyharmadát felhasználjuk, a másik kettőt meg kicsi zacskóban eltesszük a frigóba. De most nincs kedvem csipkelődni, marad a kopaszhonya betétként.

    Rézi még mindig süt. A hőmérséklet 11 fok. De az legalább pluszban.

    További szép napot!
    ----------------------
    Csacska!

    A hajász nem a krókuszt festette meg, hanem a füvek, kis növények levelét, fehér festékkel. Csak a talajszinten volt fehéres levél, a fák levelén semmi, mert még levelek sincsenek. Viszont mínusz 3 fok volt reggel hatkor.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.23
    ursa11, henrietta1223, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Judit kedves,
    ha nagyon akar valamit az ember, akkor megy az.Ma tartjuk a kislánynak az egy éves születés napját, mert a tervezett időpont az elmaradt az egyik unoka betegsége, majd a pici lány oltása miatt.igy tolódott mára az esemény.Igy aztán oda készült a sós sütemény,mert az édesség az meglesz én meg meglepinek készítettem.Igaz jobban fogy az édesség, de talán ez is elfogy majd.

    Nagyon aranyos kis szettet vettem a kicsi lánynak , kispohár, mély és lapostányért.Nem ilyen a mintája de a mikrózható is és nagyon kedvesnek találtam. Remélem majd tetszeni fog neki is, nem csak nekem.....

    Nagyon csend van a fórumon sok helyen, úgy tűnik, hogy csak az eventes helyen van nyüzsi, még talán a gyopároson is, bááár oda nagyon ritkán megyek.Elveszett a varázs, ki tudja...Lényeg az, ha valakinek van mondanivalója, az ir és ez nagyon jóóó.

    Egyre nagyobbak a rügyek már az ablakom alatti fákon, és öröm nézni, ahogy naponta látom a változásokat, a Tavasz megérkezését.Még ugyan jelezték a hideget, havazást, esőt, de ki figyel már arra, mikor a naptár már a március 4-ét jelöli, és már 63 nap eltelt ebből az évből.Hogy rohan az idő, jó lenne, minden napot úgy megélni, hogy jó és szép legyen.

    A csudába, az idézésed eltüntettem, pedig csak egy kicsit akartam belőle kisatírozni, de ez lett belőle....sorry

    Tihamér!
    Eltettem neked négy darab süleményt, mert a többit elviszem.Intézkedtem, MZ/X ügyében de a boga életben nem találom sehol.Az hírlik, hogy valahová messze költözött, és mostanában nem tér haza egyenlőre.Ha tudok valamit felőle újra intézkedem, a süleményt addig a mélyhűtőbe tettem.
    Várom az infót, hogy mikor nyitod az erkélyajtót, s ha MZ/X is megkerül, akkor.......

    Lápos nénit, a vén boszorkányt sajnálom, hogy nem ismered, mert a teleholdas területet elfoglalta, belakta mostanság és ott rendezte be a mocsár mélyén a birodalmát.Mit is mondhatnék még neked róla, tekintélyes cölöpökön álló házat épített,
    náddal vonta be a tetejét.A lépcsőhöz ugyan nincsen korlát, de igy is simán felcsúszik rajta, gondolom én.S milyen leleményes még sátortetőt is kerített a háza elé.Most, hogy jobban megnéztem a házat, oldalvást tekintélyes csúzda van, amin gondolom a hordókat szokta gurigatni le és fel.
    A mocsárban egy régi autó is fellelhető, amin a gyetyák fénye világit, hogy a stégre lépve letudjuk tenni a vuduliliomot.Ám a vuduliliom, nem csak egy dologra használható ám, mert még mágiatankönyvet is elő lehet állítani belőle, sőőőt még derengő mocsári gazt is lehet belőle kialakítani a molnár segítségével.

    Nos Tihamér, utólagos elnézésedért, hogy előbb ezeket nem osztottam meg veled, de remélem most már szívesen keresed meg Lápos nénit és megtalálod a rezidenciáját.Ja, és még az enciánkék varnyúról nem is regéltem, pedig igen tekintélyes példány, de majd talán legközelebb........

    További szép, madárdalos napot kívánok...
     
    Utoljára szerkesztett: 4.3.23
    ursa11, henrietta1223, busika02 és 2 más kedveli ezt.