Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Tihamér, tetszikeltem, de nem tetszik! Sokáig tart már ez a betegség, túl kellene már lenni rajta!

    Lajos, egyetértek Zsozsóval, a szépséged van veszélyben, ha mérgelődsz! Bicebóca ez a játék sokszor, sajnos lassan hozzá kell szoknunk.

    Zsozsó, már én is írtam, hogy nagyon szalad az idő, nekem is ez a véleményem, ezt érzem, hogy ez miért van nem tudom! Pedig! Hosszabbodnak a napok, reggel már korán világos van, este is később sötétedik.

    Majális itt is volt, egésznapos program több helyszínen kicsiknek és nagyoknak is. Nem vettem részt egyiken sem, volt munkám, azt csináltam majálisozás helyett.
    Úton is voltam, láttam több májusfát! :) Hírekben láttam, hallottam, hogy a hagyomány őrzését segítik azzal is, hogy kivágott fákat adtak a fiataloknak, hogy ezzel is könnyítsék a májusfa állítást. Színes szalagok, lufik sokasága díszítette a fákat, szépek voltak! :) Hmm, de rég is volt, amikor még én is kaptam!

    Holnapi eventet kezdem, szeretem ezt a repcsist! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 2.5.24, 19:27
    -W-595-, -elzemari-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  2. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot mindenkinek!

    Ha azt mondom, hogy tetű lassan tölt be a játék és lassú, a Fórum is sokára tölt be, akkor még agyba-főbe dicsérem a játékot. Ez így nem jó, nekem nem tetszik. Ez mondjuk az én gondom. Az viszont, hogy már megint a játékosok gépeivel, a játékosok internetkapcsolataival, a játékosok gyorsítótárának törlésével van a gond, már egyszerűen röhejes. Mindig, mindenkor csak a játékosok - meg az ufo terrorkommandósok - a hibásak. Azt, hogy illene a BP szakembereinek a saját szemükben a gerendát megnézni, nem mások szemében a szálkát keresgélni, melegen ajánlom!

    Más, kevésbé lényeges, csak nekem fontos. Ma reggelre a pairzsepi fogyása szerencsére lezuhant az elfogadható szintre. Úgy látszik kikeveredtem ebből a nyavalyából. Az eső itt már elindult futózápor formájában, hamarosan várható egy kiadósabb csepegés. Aztán holnap már valószínűleg minden országrészben lesz némi áldás az égből.

    Szép további napot gazdák!
     
    -W-595-, miklos4949, -elzemari- és 5 más kedveli ezt.
  3. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Rég jártam erre.Tegnap írtam végre sok idő után jó hosszan,de nem engedte elküldeni jól berágtam és kiléptem.:cry::cry:
    Múlt héten makraméztam lányom adta ki feladatnak másfél méteres fenyő fatörzset akarnak tele aggatni vele.A lányom ujabban
    kertészkedik a fatörzs is és a fólia sátor is uj szerzemény.Hozzák neki a virágokat a paradicsomot stb
    A héten megcsináltam az orchideáim is mert már nagyon rá fért
    Vigyázzatok magatokra aki beteg gyogyukáljon meg.
    Szép napot jó játékot!
     
    -W-595-, zsozso577, miklos4949 és 4 más kedveli ezt.
  4. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot gazdák!

    Nemrég belépek, több, mint két percig tartott, mire a Gizi hajlandó volt a farmra felmenni. Már akkor morcos voltam. Elmentem a paszulyra, learattam a bérmunkásokkal, majd mentem a kütyükhöz. Szokás szerint egy részüket leszedték a béresek, egy részüket pedig nekem kellett kézzel learatnom. Átmentem az erdei tisztásra. Aratás rendben, de a vetés nem működik, a gané kivillázása, etetés és itatás sem. A béresek sztrájkolnak! Akkor területváltás, de ez csak elképzelés a részemről, az sem megy. Nincs más hátra F5. Meg megint F5. Harmadszor is F5, de még mindig semmi. Na jó, akkor kilépés. Aha! Csak akkor működik, ha a keresőt (Chrome) bezárom, mert a BP rendszere nem hajlandó erre (sem). És ezt nevezik a moderátorok jól működőnek. Hozzáteszem, hogy előtte más játékban gond nélkül tudtam részt venni, ahogy minden másban is, ami NEM a BP-hez tartozik. Ismét beléptem, erre kiírja - hosszú várakozás után - Az oldal nem válaszol. Amit akkor kívántam a BP szakembereinek, az nem való monitorra, olyan keresetlen szavak tömege volt. Harmadszorra ugyan ez fogadott. Három a magyar igazság és egy a ráadás. Akkor negyedszerre is - CSAKAZÉRTIS!!! - megpróbálok bejönni. Sikerült, de ezzel a mai napra rendelt munkálatokkal végeztem az összes farmon. A többit majd a szakemberek meg a moderátorok csinálják, akiknek ez élvezetet nyújt, mert nekem csak bosszúságot. Holnapnál előbb eszem ágában sincs feleslegesen idegesítenem magamat.

    Ráadásul ma este hozzák a kicsit, aki a szüleivel együtt majd csak vasárnap délután megy fel Budára. Nem kutyavásárra, de azért felmennek. A tündérkém nagyon büszke magára, mert ahogy tegnapelőtt telefonálta, felvették az egyik kiszemelt iskolába elsősnek, ahol már ez elején is németet fognak tanulni. Az meg az ő vágya, hogy tanulhasson németül. Legyen meg az akarata! Az csak jó, ha valaki több nyelven is tud beszélni, írni, olvasni.

    Ma már többször volt kisebb, nagyobb eső. Délutánra, estére is mondják. Majd kiderül, ha beborul.

    További sokkal szebb napot mindenkinek!

    Ui.: Ha nem megy el a hsz, nem fogom erőltetni. Marad nálam talonba.
     
    -W-595-, henrietta1223, Ms.AbyZu és 4 más kedveli ezt.
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Keveset voltam gépnél, amikor voltam, akkor nem észleltem problémát. Persze ez nem azt jelenti, hogy tuti nem volt!

    Tenyésztést most csináltam meg, a repcsissel is jól haladok.

    Az utca, ahol lakom, most kap új burkolatot. 38 éve lakom itt, azóta csak foltozás volt, most viszont teljes felújítás. Tegnap pont előttem marták fel a régi aszfaltot. Ma már 7 órakor zúgott a gép, ment a munka nagyban. Egy panasz szó nem lehet, nagyon szorgalmasan dolgoznak az emberek. Bízom benne, hogy a minőséggel sem lesz gond! 3 hét alatt lesz kész az felújítandó útszakasz.

    Eső nincs, kis felhősödés igen, pedig kellene az eső!

    Legyen jó és szép napjaitok!
     
    -W-595-, zsozso577, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  6. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok!

    Olvasom, hogy nálatok is voltak gondok a játékkal, már azt hittem, hogy csak nálam van egyedi eset.Különben is nálam most igen sok gond van, mert a gáz vízmelegítőm megadta magát és elhatározta, hogy nem működik tovább.Szerelő jött, megoldás egyszer nem sikerült, másodszor sem sikerült, csak átmeneti megoldás lett.
    A további lépés a villanyboyler, miután a háznak a kéménybélés nagyon sokba kerül és úgy is kell a ház elektromos hálózatát felújjítani, az is szép summa.Így aztán nekem még a felújjítást sincs időm megvárni, mert azért nem árt ha van melegvíz a lakásban, villanyszerelő, vízszerelő, és ami még ezzel jár.Az időpont egyeztetések,.....szóval sokszor már azt sem tudom, hogy mit hová irjak, mert ennyi mindent én fejben nem tudok tartani.
    Aztán meg a várakozás, amikor a mester megigéri, hogy reggel hív, nem merek elindulni, nehogy ne tudjam a telefont meghallani a buszon, példának okáért.Ülök, várom ahívást, semmi.Végül rátelefonálok, igen nem tudott végezni, és elnézést.Rendben van én elnézem, de nekem is van egy életem amit kellene vinni.

    Mára már végül is mind a két mesterrel tudtam kommunikálni, valamikor majd rendeződik minden.Addig a magánéletem hátra csúszik. Sebaj, minden majd újra rendben lesz valamikor!!!

    Most jól kipanaszoltam magamat, de nem gond ugye......

    A Napköziben (Nyugdijas Klub)volt Anyák napi ünnepség.Voltak iskolások, akik felköszöntöttek minket, igazán nagyon kedvesek voltak, Megható volt a kis műsoruk is.Virágot és egy kis emlékpalekettel is kedveskedtek nekünk, mint nagymamáknak, hiszen gyerekek....

    Mi édességgel viszonoztuk a figyelmességüket.Hozzám holnap jönnek a gyerekek,(A Papa unokái).Meg is hatódtam, amikor a telefonon jelezték, hogy holnap délután meglátogatnak.
    A temetőben én is voltam tegnap,sajnos már csak ott találkozunk .....Hja megy az idő, mintha tolná valaki.....

    Kivánok mindenkinek nagyon szép és tartalmas hétvégét!!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 4.5.24, 15:31
    -W-595-, zsozso577, _Ilona49_ és 6 más kedveli ezt.
  7. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Legyen szép napotok kedves Tiszántúliak:)))
     
    -W-595-, zsozso577, Csacskamacska és 4 más kedveli ezt.
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok!!!

    Hááát az idő gyönyörű, de az én boylerom nem halad.Valahogy mindig közbe jön valami a mesternek...Hol elfelejti, hogy ...de végül is nem fogom magam mérgesíteni, majd kialakul.

    Hogy vagytok, nagyon csend van itt Tiszántúlon.Néha vackol a rendszerem is, de ezen sem fogom magam felizgatni.Most olyan nem izgatott vagyok.Felétek mi űjság van?

    Anyák napja jó volt?Nekem nagyon rendben volt, mert jöttek a gyerekek és eldumcsiztunk.Kérdezték is hogy hová menjünk már kirándulni.Szentendrét taáltam ki hirtelen, mert az végül is nincsen nagyon messze és szép is az a terület is.

    Legyetek vidámak és derűsek...
     
    -W-595-, zsozso577, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, mesterekkel nehéz dolga van az embernek! Sajnos kevés a mester, máshova mentek dolgozni. Azért bízom benne, hogy sikerül jó, megbízhatót találnod!
    Kedves kis műsort kaptatok az iskolásoktól, jó, hogy vannak ilyen rendezvények a klubban! :) Figyelmesek, igyekeznek örömet szerezni nektek! :)
    Szia Edit! De rég jártál erre! Örülök, hogy benéztél! Mi történt veled az elmúlt hónapokban? Bízom benne, hogy jól vagy! :)

    Vasárnapom szép volt, jó volt, voltak az unokák is megköszönteni. :):) Imádom őket!!! Sütinek banános túrótortát készítettem, mert tudom, hogy szeretik (azt is..).
    Temetőben is voltam, én már csak oda tudok virágot vinni.
    Az idő jó, napon meleg, árnyékban kellemes. A nappalim nem melegedett még föl, ott majdnem fázom, mert a nagy fenyőfa árnyékolja. Eső szinte semmi, így locsolok naponta. Borsóm, babom nagyon szép, a fügén is szépek a termések. A paradicsom palánták kicsit megfáztak, de majd magukhoz térnek.

    Farmon eventeket befejeztem, hosszúkat vetek és ritkán lépek be. Repcsist nem bonyolítottam túl, végig 3 lépésekkel és a végén dupláztam. Tenyésztést hamar letudtam. Igaz, azt nem szeretem, hogy hétvégékén mindig van, jobb egyszerre letudni, de ez van, nem kérdeztek meg. (most sem..)

    Ki merre? Gyertek, írjatok kivel mi történt?

    Csodás akác-, bodza és hársvirág illat lengi be esténként a levegőt! Finom bodzaszörpöt készítettem, mostanság azt iszom.:)

    upload_2024-5-6_20-3-33.jpeg upload_2024-5-6_20-4-10.jpeg


    3x rugaszkodtam neki, mire el tudtam küldeni! Brrrr!!!- nem vagyok jogosult....de miért nem?????
     

    Csatolt fájlok:

    -W-595-, Tündi100149, zsozso577 és 2 más kedveli ezt.
  10. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Edit...de jó látni téged is! Jól vagy?

    Ági...Téged is régen olvastalak. Tudom, hogy sok a munkátok. Nincs baj? Ugye?

    Az idő felénk elég szeszélyes! Eső is esik elég! Szerintem nem száraz a talaj!
    Most is jönnek-mennek a felhők.

    Szakik!!!!...... a szakik! A mai világban úgy megváltozott minden, hogy nem éri meg nekik...akik meg megmaradtak már
    kevesen vannak.
    Én mostanában jó szériában találkoztam velük...villany, klíma. Most pedig egy redőnyös is...akivel egy szúnyoghálót
    csináltatok. Van...de ezek a kúszó mászók valahol megtalálják az utat. Mind a három a megbeszélt időben érkezett.
    Pontos és szép munkát végeztek.
    Ám tavaly nem ez volt a helyzet. A festő mondta le....az utolsó pillanatban és sms-ben.

    Tegnap csináltak rólam egy betörői fényképet! A hölgy megkérdezte, hogy jó lesz? Én megkérdeztem, hogy tud jobbat?
    Vicc....de miért ilyen képet csinálnak?

    Az eventeket én is megcsináltam. A tenyésztőssel hamar végeztem. Betereltem az állatokat....elmentem itthonról, mert
    időpontom volt...amikor hazaértem pár perc és meg is volt. A többit is hasonlóan képzelem el...csak el ne felejtsem!
    A repcsist sem bonyolítottam meg. Hármasával lépkedtem legtöbbször. A szezonpontokat és a végén dupláztam....a
    piccolót szerettem volna még....de azt elbénáztam. Igen....így jár az aki egy kicsit nem figyel oda.
    Most nálam is csendes termelés folyik. Nem izgat, ha megérett a növény. Jövök...amikor amikor jövök....és akkor learatom.
     
    Csacskamacska, -W-595-, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  11. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Nem tudok jó dolgokat írni....... :( teljesen kivagyok bukva, mind fizikailag, mind lelkileg..... az elmúlt 4 hónap alattt fogytam 12 kg-t ...... az Anyukám 1 hete kórházba került, és az orvosok semmi jóval nem bíztatnak bennünket :cry:sőt kész tényeket közöltek, olyan bajokat állapítottak meg, amikről nem is tudtunk - pedig kb 1 hónapja is kórházban volt és végeztek különböző vizsgálatokat -
    A mostani állapota teljes összeomlás, agysorvadást, szív nagyobbodást, szív gyengeséget diagnosztizáltak, még megismer bennünket, de állandóan félre beszél :cry:nem lehet vele kommunikálni :cry:, enni sem akar, pépes étellel etetjük, de pár kanál után nem kéri.

    Az eventeket megcsináltam figyelem elterelésként fogtam hozzá, a repülős eventet nem bonyolítottam, csak a farmaranyat a piccolót és a dekor fejlesztéseket dupláztam.
    Reggelente hosszú érés idejűt ültetek és kész.
     
    zsani_apja, miklos4949 és Csacskamacska kedveli ezt.
  12. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét, szebb estét!

    Ági, nagyon megértelek, átéltem hasonló helyzetet. Erőt, kitartást kívánok, még nehéz napok várnak rád, így próbálj enni, ne fogyj tovább, mert még sok erőre lesz szükséged! Mélységesen sajnálom Anyukádat, de sajnos a idő megtépázza a szervezetet, a testet, a lelket. Gondolj arra, mennyi szép és jó volt az életében, de egyszer minden véget ér. Ő már készül elmenni. Nagyon fájdalmas, de el kell fogadnod! Tudom, hogy erőn felül mindent megtettél és meg is fogsz még ezután is, de gondolj magadra is. Bízom benne, hogy nem bántalak meg soraimmal, nagyon tisztellek azért, amit eddig is tettél!

    Zsozsó, a mai technika fejlettsége produkálja ezeket a fotókat. Hihetetlen, hogy ilyeneket készítenek rólunk. Borzalmasak. Pár évvel ezelőtt még zavart, hogy, hogy nézek ki, de ma már nem foglalkozom vele. Hála nem nagyon nézegeti senki ezeket a hivatalos okmányokat.
     
    zsani_apja kedveli ezt.