Visszajelzés Gyógynövények rejtélye 3. csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 12.6.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. soresne

    soresne Fórumgróf

    Szia !
    Mind szép és jó amit leirtál,de akinek pannija nincs annak mi a teendője ? Hozzá sem kezdjen ?
     
    csillus35, magdi06 és Ribiszke kedveli ezt.
  2. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia nekem sincsen pannim mégis minden evetbe belevágok....most 1 terület 20-órás fa...juta vadrózsa kevés állat a mostani indítás...a többi majd az első aratás után alakul...bele kell vágni veszteni valód nincs....csak játszunk 1 jót....xDxD
     
    jófarmerlány, -W-595-, csio70 és 10 más kedveli ezt.
  3. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Dehogynem! Már csak kalandvágyból is! xD
    Igaz, nekem van 2 Pannim, egy a Tölgyön, egy a farmon, de hát azt mondják, 15 alatt nem számít. :music::)
    És többnyire megvannak a röpik. :p:)

    Helyes! Hajrá, gyerünk, ugorjunk neki! xD Én is ilyen rendszerben pakoltam ki. Állatok, hosszú fák, hosszú növény. :)
     
  4. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia ! Igazad van de holnap érik neon pillangó és életbe léptettem a virágfestést is.o_O Kár lenne kihagyni a kezdő aratást;):p
    Érvelhetnék hogy a két röpi együtt, de valóban jóbb lenne a tisztán fa.:p
    Viszont akkor tisztán növénnyel kéne folytatni. :music:
    Valamint nekem a fák valahogy nem adnak igazán jól ropikét.o_O Szóval igy marad a 50-50% majd szintén felesbe a növények és ólak.
    Múltkór is igy kezdtem és bevált, de megértem aki csak fákkal kezd.;):pEz is egy variáció és mivel gyors állatok lesznek 30%( virágfestés + Valentin) + a felhők, igy a kieső üvegcserepet behozzák pick-pack.;)
     
    -gyöngy-581, ursa11, Evita-55 és 5 más kedveli ezt.
  5. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Csak azért érdemes, másért már nem igazánxDxDxD
     
    Kuzdern, bendi1121 és DevilMókus kedveli ezt.
  6. bendi1121

    bendi1121 Fórumszaki

    Kánikula van, árt az agyműködésnek.
     
    Kuzdern és eko19 kedveli ezt.
  7. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Szia! A pillangóbáb mellé érdemes aktiválni ólbevételi bónuszt is és akkor habzsi dőzsi van a felröpigyűjtés mellett;):D
    Én magam részéről fákkal várom az eventet és az első aratásnál meglátom, hogy ólak, vagy fák vissza. Növénnyel bármikor tudok hozzá enyvesdobozt, ha nagyon kell, akkor 0 perces krókusz, normál üzemmódban nemesített növények.
    Az ólakra gyúrok, meghagytam az érés gyorsító felhőket, macska, egér, disznó, pillangó, ezek játszanak, hosszabb érésűekkel nem szeretnék számolni. Holnap reggel indul az ólas buli az A terv szerint.
    Az elérhető jutik nem csúcskategóriások, így most igazán mondhatjuk, hogy a játék öröméért játszunkxD
    Jó eventezést:)
     
    Kuzdern, Lillapilla73, Gio és 6 más kedveli ezt.
  8. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum


    Szia @ursa11 ! Sziasztok!:)
    Tökéletes a terved, a nemesített növényekkel mindig tudunk szükség szerint korrigálni, és a korábbi eventekből meg más forrásból kapott bevételi bónuszokkal ráadásul az aratási mennyiségeket is meg tudjuk növelni. :D:inlove:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

    Lehet, hogy dedós módszer, de én kiírtam magamnak az event leírásból, hogy hol kell megállni a kincskeresésben a termésbónuszok miatt, miután lekeverek a malomban először 7, majd 22 üvegházat (mivel 1 db-ot kapunk indulásnak).
    Az első 8 kincskeresés után ládákat bontok, és elültetem a magot 2*2-be, minden finomsággal, és mire beérne lejátszom a következő adag kincskeresést, hogy eljussak a 31.-ig mire beérnek az előtte elültetett növények. Ezáltal az adott idő-intervallumon belül 1+2 eventnövényt lehet aratni egyéb bónusz nélkül! :D És így tovább... :D
    kincskeresés
    száma
    termés-
    bónusz
    bónusz
    hatása
    bónusz
    hatóideje
    8.​
    + 1 db​
    event növényre​
    8 óra​
    31.​
    + 2 db​
    event növényre​
    8 óra​
    47.​
    + 3 db​
    event növényre​
    4 óra​
    60.​
    + 1 db​
    minden növényre​
    8 óra​
    70.​
    + 2 db​
    minden növényre​
    8 óra​
    90.​
    + 2 db​
    minden növényre​
    8 óra​
    Ott vagyunk már?!:D

    Farmerogirl észrevétele nyomán a 47. sorban a hatóidőt javítottam, mert el volt írva.
     
    Utoljára szerkesztett: 13.6.19
    Vadóc, Kuzdern, maszilva és 10 más kedveli ezt.
  9. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Persze:D sok embernekxDxD
     
    Kuzdern, Gio és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  10. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Sziasztok!
    Nekem pusztán egyetlen egy kérdésem lenne (sajnos most nem volt időm visszaolvasni a hsz-eket).Remélem valaki tud nekem segíteni :music:
    Amennyiben az erdei tisztást nem bontom (állatok, fák), és pusztán csak a másik két területet használom, akkor is teljesíthető az event?
    Vagy mindenképpen szükség van az összes területre? Az igazat megvallva ezt a típusú eventet eddig mindig kihagytam, így nagyon nincs "tapasztalatom". Viszont most kedvet kaptam megcsinálni, de a tisztást nem szeretném bontani :sleepy:
     
    genka53 kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Igazat adok neked, a tervemet már tegnap leírtam én is így. Egy dolog jutott még az eszembe közben, ami nálam közrejátszott abban, hogy nem fával kezdek, hanem merem kockáztatni az ólakat: a megfigyeléseim és saját tapasztalatom szerint a titokfák a viszonylag rövid érési idejükkel is számolva jobban adják a felröppenőt. Holnap titokfa akció, fagőzössel együtt. Az eszköztáramban két oldalnyi eventnyeremény titokfa van jelenleg is ami nyitásra vár, ilyen felröpigyüjtésre szoktam tartalékolni. Ezeket tervezem kirakni és mellé még az újakból is, legyenek azok a gőzöstől vagy titkosak :)
    Amit Te leírtál nálam is bevált így erősítem azt amit írsz :)
    Szia
    Nem tudjuk pontosan kiszámolni a sajátomat sem tudom megmondani. Két területre készülök, de ha szükség lenne a Tölgyesre, bontani fogom ez csak menet közben derül ki. Attól is függ, hogy milyen területre ülteted a egazokat, ha 2*2-re ott majdnem biztos, hogy kell a három terület. Van-e élni fog-e bármilyen terméshozamot segítő dekorod (Jack ajándéka) eventnövény hozamot emelő +1-es bónuszod, pörgetsz-e bármilyen másikat 100%-os vagy 200%-os terménybónuszt és még sorolhatnám tovább ami segíti a kevesebb terület használatát.
     
    Utoljára szerkesztett: 13.6.19
    jófarmerlány, Gio, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  12. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia! Alapesetben igen ,de a virágfestés több tízmilliós tp-eket ado_O. Igy kénytelen vagyok a 200% dekor- tp növelőt aktiválni a fennmaradó 1 helyre pedig vagy a Valentin vagy a Fehér ártatlanság kerül( a kezdő röpik után okosabb leszek).:music:
    A cél minél hamarabb 372 enyves és 310 üveg/a 31 malomtermékhez/.Igazából azért is kezdek20h feletti állatokkal is, mert várható hogy mindkét röpit adják, míg egy terület fánál nem vagyok biztos a 100 feletti üvegbe :music:.
    A 14h kezdésre én is meghagytam a felhőket, és ilyen narancs nyúl hiúz macska egeret tervezek ,amit így gyorsítókkal 2 -szer tudok aratni este 23h-ig./40%+víz azaz 8-10h közötiek beleférnek/ Aztán majd kiderül hogy ez jó -e?:eek::music::p
    Szia Gyöngy! Igen a titokfák jó ötlet o_O:music:Egy pár darab van nekem is. Valamint van elküldeni való fejlesztés bőven . :sleepy:
    Most első körben azt mondom hogy a jack-ket békén hagyom, majd csak a félre tett pörgikre számítók./nagy kockán vagy komposzton hasznosabb lehet a 100%-vagy 200% hozamnövelő/, olyan100 körüli pörgit rászánok majd pénteken..:music:
    De az tény hogy inkább a játék szeretete mint az ajándékok vonzanak egyenlőre/ bár a piacra azért látok esélyt hogy jó leheto_O;):p
    Valamint a megújult Valdemár kínálatából a szupertáp és zöldcsepp lesz, mert minden más megvan bőven.:sleepy:
     
    Utoljára szerkesztett: 13.6.19
    -gyöngy-581, Gio és ursa11 kedveli ezt.
  13. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia Kókusztej! :)
    Bár -gyöngy-581 már adott egy választ a kérdésedre, de @-BombadilToma- nagyon jó választ írt témába vágóan az egyik farmos társunknak a #44 -es hozzászólásában. Nagyon sok dolog attól is függ a szóba jöhető összes bónuszon kívül, hogy mennyire "takarítod le" a farmot, meg a szédültet? Teljesen letarolod és úgy eventezel rajta mindig a szükség szerinti dolgokat elhelyezve és használva, vagy fent hagysz olyan dolgokat is, ami nem az eventet
    segíti.
    Ezt még ki tudom egészíteni az alábbiakkal:
    Termőterület nagyságaVetőtábla 1*1-el számolvaNettó hozam
    Farm202606
    Szédült szántó202606
    Tölgyes184552
    Farm összesen5881 764
    Baha-ültetvényes188564
    Esőerdő188564
    Zuhatagos156468
    Bahamarama Sziget összes5321 596
    Totál1 1203 360

    Ez pedig a farmon a területenkénti várható hozam:

    BRUTTÓ TERMÉSHOZAMOK növelhetősége (a 2018.08.21. KK szupertrágya hatás javulás figyelembe vételével)
    Növénytermesztés bruttó termés-hozamtermék plussz hozamahatóidő óra2*2 területen2*1 területen1*1 területenkomfort területen
    alap termés db-szám területenként5 3 2 15
    *Répás almás csatnival (minden szántóföldi növényre, így eventnövényre is hat)+ 2db1875417
    *Répás almás csatnival, + KK szp.tr. (minden szántóföldön hat)RACS =+2db; KK=normál talajon +3; komforton +6 db18108723
    További bónuszok a fenti mennyiségekhez természetesen hozzáadódnak. ;):D

    Azt persze neked kell eldönteni,
    hogy mit választasz, hogy ha nagyon muszáj, mert már odáig jutsz a termelésben, hogy nem férsz el 1*1-ben sem, de pl. az eventes és ha lesz egyéb bónuszok maximális kihasználhatósága megkívánná a tölgyes bontását. Magam is akkor bontom majd a mamutok által uralt tölgyest, amikor odáig eljutok a termelésben, hogy már kell az a terület is. ;)
    Remélem ezek a dolgok segítenek a döntésedben. Sikeres játékot! :D:inlove:
     
    Kuzdern, maszilva, -vadocka70- és 13 más kedveli ezt.
  14. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Sziasztok! Kiváncsi leszek a röpikre nagyon,mert nálam néha a szomszédba repülnek.xDSzerettem ezt a fajta eventet,most is belecsapok a lecsóba.Nálam is vegyes az ültetvény, majd látjuk.xDHogy bírjátok ezt a nagy meleget?
     
    Kuzdern, genka53, jófarmerlány és 4 más kedveli ezt.
  15. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Kedves Genka53!
    Nagyon nagyon szépen köszönöm ezt a táblázatot :inlove: Valamint -gyöngy-581 válaszát is szeretném megköszönni :inlove: (Sajnos nem tudom hogyan kell a hozzászólásokat összevonni, így egyben szeretném megköszönni mindkettőtök segítő tanácsát:D)
    A táblázatok és a tanácsok alapján akkor a nap folyamán osztok/szorzok, és meglátjuk hogyan jövök ki a legjobban :music:
    Még egyszer nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.
    Sikeres eventet és kitartást ezekhez a forró nyári napokhoz :inlove:
     
    Kuzdern, -gyöngy-581, Gio és 5 más kedveli ezt.
  16. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia! :)
    Örülök, hogy segíthettem. :D:inlove:
    Ezen a linken megtalálod, hogy hogyan tudsz több hozzászóláshoz (v. gazdához) egy válaszban a mondanivalódat leírni, hogy elkerüld a többszörös, egymás utáni hsz írását. Arra kell csak nagyon vigyázni, hogy az idézett hozzászóláshoz tartozó [/QUOTE] elé ne írj, hanem csak mögé, mint normál, egy fős válaszban, mert akkor a te mondanivalódat hozzácsapja ahhoz, amihez hozzászólnál, vagy akinek válaszolnál. ;)
    Sikeres eventezést! :D:inlove:
     
    Kókusztej, Kuzdern, Gio és 4 más kedveli ezt.
  17. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!
    Szia Genka,

    Csak egy apró korrekció(s javaslat): a 47. sor +3-as bónusza nem 3, hanem 4 óra hatóidejű.

    Én az előző ilyen jellegű eventeket (Toma - általános érvényű - 2x2-es javaslataival ellentétben) 1x1-en csináltam, az eventben lévő összes bónusz egyidejű hatása alatt. (Ugyanis a kapott magok száma ezt megengedte, sőt indokolta, valamint a + növényes bónuszokat így jobban ki lehet használni.)

    Most viszont a minden növényre ható bónuszok miatt picit gondolkodóba estem, vajon érdemes-e ezeket is az eventes gazokra eltékozolni...

    A végső döntést a röpik mennyisége (várhatóan mikorra jön össze a megfelelő számú malomtermékre való), illetve a gazok piaci árának alakulása alapján fogom meghozni.
     
    Kuzdern, -gyöngy-581, -vadocka70- és 5 más kedveli ezt.
  18. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája


    Kedves Játékosok! Kedves Eventezők!

    A "Gyógynövények rejtélye 3." event élő, online!

    Fontos, hogy a kezdést megelőzően hajtsatok végre egy kilépést, majd visszatérést a játékba!
    Ezt követően ellenőrizzétek az event óráját, látható-e az event ikonja!

    Pontosan és nyugodtan készítsétek elő a farmos aratást a felröppenők érkezése érdekében!



    Sikeres játékot, hasznos gyűjtögetést és élvezetes szórakozást kívánunk
    a Farmerama csapata
     
    Kuzdern, Gio, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  19. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia kedves Farmerogirl! :)
    Köszönöm a kiigazítást, már el is szaladtam kijavítani, nehogy valaki emiatt elhibázza az ültetés-aratását.
    Toma is írta a #44-ben, hogy általánosan a 2*2, de a + X db jellegű bónuszoknál már nem az a nyerő.
    Na, becsöngettek, megyek frissíteni, és hajrá!
    Sikeres eventezést kívánok mindenkinek! :D:inlove::inlove:
     
    Kuzdern, Gio, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  20. indigo54

    indigo54 Aktív író

    Hali! Egy buta kérdés, miért nincs egyetlen vethető event növny sem? Miértz mutat db-ot, ha már elindult az event és a ráfrissités is
    megtörtént:
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.