Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. FarmerFater!!

    FarmerFater!! Utánpótlás-írogató

    Üdv

    Már én is túlvágyok a 15 szinten de én még nem tudtam és még most sem tudom lógatni a lábam mit ahogy azt írták már itt mások.
    Nekem meg van a magam taktikája a gyopárhoz amit elakarok érni ahoz már nem is sok hiányzik.
    Jelvény gyártást mindig kell csinálni szerintem ha valaki 40 órás UH indít így hát a láblógatás már ebből kifolyólag is necces mivel oda sok termést kell begyűjteni. De aki szeretné csak lógassa a lábát ezt tudom javasolni. Én nem teszem. Mondhatnám azt hogy azért mert játszani jó de ezt nem pont azért teszem hanem azért mert 12 éve játszom a Farmerama-val kipróbálom itt a gyopáron is a lehetőségeket bár ez a hely korlátozás nem teszik.
     
    stb_farmer, juliannakoczkas, Melan és 7 más kedveli ezt.
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    :inlove::inlove::inlove: Személy szerint láblógatást tervezek minden következő aratásig;) Aztán a jelvényekből szeretnék 12 darab 3 as szintűt látni a menüben... ez 40 órás ujra hasznosító működtetése mellett nem könnyű... De most ez a cél;) Mert játszani jó:inlove::inlove::inlove:
     
  3. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Én régen se töltöttem sokkal több időt a farmon, mint most. Max. néha egész nap nyitva lehetett a háttérben, mert nem pörgette úgy a gépet, mint az uniti óta.
    Igencsak hibádzik a felvetésed, hogy a farmra koncentrálást próbálják elérni a gyopárossal, hiszen annak aki a gyopárost csinálja még kevesebb ideje jut a farmra.
    Lehet nehéz megérteni, de a gond az egyesítéssel van! Azzal, hogy beleerőszakolnak egy játékot egy teljesen más játékba. Csinálják meg ezt külön! Mindenki oda fog találni, akit ez érdekel és mellette ugyanúgy csinálhatja a mostani farmját is, ha akarja.
    Ide ezzel a felvonóval sokkal klasszabb , a farmhoz tartozó részt lehetett volna létrehozni, ami ténylegesen a farm része lenne, nem egy beleerőszakolt külön játék!
    Próbáltál már só helyett cukrott tenni a gulyáslevesbe? Na annyira illik és kell ide ez a gyopáros!
    Ja még valami: az eventek gyors lezavarása sem cél nálam, és szerintem sokan vagyunk még így ezzel. Én azért csinálom az eventeket, mert szórakoztat, vagy mert meg akarom szerezni az ottani ajándékokat. Ott sem élvezet számomra, hogy egész nap robotoljak. Egyáltalán nem szórakoztat a gyorsítás, csak akkor gyorsítok, ha szükséges, mert nem tudok napokig gépnél lenni, vagy minden aratást időben megcsinálni.
    A pajtatöltés nullázással és egyéb módon sem szórakoztat, hogy aztán itt panaszkodjam, hogy tele a pajtám és nem tudok mit kezdeni vele. Erre nekem nem kellett a gyopáros. Ami van benne az ott pont elfér. annyit termeltem, amennyire szükségem van. Eddig se játszottam feleslegesen (csak mert épp nem tudtam semmi jobbat kitalálni) és ezután se fogok.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.2.23
    Nyanyó, ursa11, stb_farmer és 13 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Nem nehéz megérteni a játékos oldaláról;) Én is onnan nézem... de minden éremnek két oldala van...:music:
    Én sem töltök több időt a farmnál mint eddig... de pl eddig néha felvetődött a gondolat kis farmra kacsingatás miatt... a gyopár mellett kizárt....egyszerűen nem fér bele....
    Sokan sok módon játszunk...
    Valahogy be kell emelni a játékba haladást segítő felhőket... egy eventnél mégsem adhatnak 1000% os tp-s felhőket:wuerg: Ott nem tudná mindenki megszerezni... itt ráérősen akinek kell elérheti;)
    Ez sem kötelező;)
     
    juliannakoczkas és alex0824 kedveli ezt.
  5. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Nem hiszem, hogy ez bevált gyakorlat lesz, hogy 1000%-os felhőket dobálnak majd be 5 szintenként. Ha ráérősen vagy akár gyorsabban is, ilyen felhőkkel árasztanának el minket, akkor a majomforás és ehhez hasonló dekorokért senki nem pörgetne valós pénzért. Egy eventnél sem mozgatna meg senkit egy 100%-os felhő, a top nyeremény felhőkről nem is beszélve. Nagy öngól lenne ez a játék készítőinek. Szerintem ez a dekor és a két felhő inkább csak azért született az elején, hogy ide vonzza a játékosokat a kezdetekben, de hosszútávon nem szerencsés ezt a szokást fenntartani. Ha erre nem ugranak a játékosok és nem költekeznek elvártan, akkor nem hiszem, hogy sok értelmét látni, hogy a jelenleg látható (térképen) fejlesztéseket véghez vigyék maradéktalanul. Többe kerül a leve mint a hús. Olyan dolgot sem érdemes életben tartani amitől elmegy a kedve a játékosoknak, szóval biztos gondolkodnak még a hogyan továbbon. A játékos reakciók, vélemények, szokások, felülírhatnak minden jól hangzó anyagi tervet még a Bp-nél is.
    :)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.2.23
    Nyanyó, ursa11, stb_farmer és 11 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Lehet, hogy igazad van...:music:
    Én viszont azt gondolom, hogy pusztán vásárlással nem lehet fenntartani a zöld csíkos haladást... :wuerg:
    Az eventeknél már így is csak a játékosok egy részét mozgatja a felhő... amit 5-7 nap alatt érhetünk el... itt mindenki a saját tempójában tud haladni... vagy hagyja a csudába... de hónapok múlva kedvet kap hozzá lesz rá lehetősége;)
    A költés ami állandó az a munkások... ha lesz több terület akkor borítékolható hogy arra költeni fognak 8) S biztosra veszem, hogy itt is lesznek akciók. A farmon annyi minden érhető el ingyenesen... titok ólak fák.. munkás kuponok... 8) Az így kieső bevétel hosszútávú pótlására jó lesz a gyopár....
     
  7. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Nem bántásnak szánom, de szerinted hány olyan játékos van, aki a gyopáron pl farmaranyért, valós pénzért szolgálja ki a megrendelőket? A jelenleg itt játszó játékosok közül is, nem mindenki vesz pl ide munkásokat sem, erre az egy területre ehhez a pár mezőhöz luxusnak számít. A fűrészmolnár vásárlása ha haladni akar az ember, az még egy dolog, de nem számottevő bevétel. Több tízmillió játékosról meg már rég nem beszélhetünk, ha az őszi top-on, a listán látni olyan játékosokat, akik 1 éve játszanak, akkor elgondolkodtató, hogy már csak pár ezer régi nagy játékos lehet a játékban globálisan. Egy top 10.000-et már nem merne a Bp bevállalni mert az alja tele lenne, 1 salátás, kis farmokkal. A megmaradt játékosokból a több pénzt meg kiudvarolni kb olyan, mintha a gyermekeidnek narancsot facsarnál egy Nil. citrusfacsaróval, majd amikor már több lé nem jönne, elővennél egy Bosc. citrusfacsarót, hátha azzal még több lét tudnál kifacsarni a már üres héjból. Na ilyen kb a gyopár is bevétel szempontjából.
    :)
     
    ursa11, stb_farmer, -vadocka70- és 12 más kedveli ezt.
  8. Goran

    Goran Fórum hercege

    SIKER!!!! Reggel még 14 és 2/3 szinten álltam, most elértem egy olyat, amire nem számítottam
    :eek:o_O:oops:[​IMG]
     
    Nyanyó, PZoli64, mikomoni és 14 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Vajon mi történik a háttérben?
    Gratulált a rendszer a 0. gyopárszint eléréséhez:p
    Az erdészt csak a napi ajándék miatt vettem meg... mint sok más játékos....:music:
    Mindenki arra szórja az aranyát amire akarja:p
     
  10. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Na ez valami új!
    Már rég nem számolgatom a farmos javaimat, hogy mi tűnik el, vagy aratáskor a megfelelő TP hozzáadódik-e, stb. De ez már azért elég feltűnő!
    Nekem a szerszámosnál fordul elő gyakran, hogy mennék leszedni és nincs berakva semmi, de már sem kedvem, sem időm hozzá, hogy fotózgassam, megnézzem hogy mennyi tojásom volt és visszakaptam-e, stb. Kezd az egész érdektelenné válni.
    Most már többet ér egy jó könyv, mint itt lenni.
     
  11. Szomszika

    Szomszika Rutinos

  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Mai munkások adta aji : 3 db Hajtass fát .
     
    stb_farmer, alex0824 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Persze, de a Bp-ot az érdekli, hogy mire szórják az aranyukat sokan. Az a baj, hogy nem tudjuk mi az átlag. Te vagy én mennyire számítunk átlagos játékosnak, olyannak, akiből sok van.
    Ha sokan vesznek munkásokat a gyopáran, azt biztosan észreveszik, ill. azt is, ha nem. Én pl. oda nem veszek erdészt sem, még az ajándék miatt sem.
    Nem rossz szerintem ez az új játékelem, de olyan különlegesen jónak sem mondanám. Engem a rendes farmra való tp-s felhő egyáltalán nem motivál, az új szintrendszer előtt sem érdekelt.
    A gyopáron a 10. szinten vagyok, pár nap és jön a 11. Minden fát, rúnát kiváltottam. Hogy miért? Csak úgy, miért ne? Én így csinálom, hogy megszerzem a szükséges jelvényeket, addig nem adok a megrendelőknek sem, csak ami ezen felül van, és utána viszont a jelvényekkel nem foglalkozom annyira, csak az Atp-vel.
    Valószínűnek tartom, hogy fizetnek így is elegen vagy legalábbis eleget, ezért nem foglalkoznak azzal, hogy tájékoztassanak ill. új célokat adjanak.
     
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Ha a gyopárt a bevételek miatt annak pótlására akarták volna létrehozni akkor már látnák annak nyomát, de itt nincs más költési lehetőség, mint amit látsz. Várni újabbakra? Hát lehet, de tartok tőle rózsaszín felhőben él aki ezt várja.
    Szerintem a farmhoz sem fog ennél jobban kapcsolódni, mint a 15. szinten kapott és elnyert felhő. (ne legyen igazam ezt kívánom)
    Én azt hiszem behúzom a féket ls várok.. aztán meglátom mire megyek. Számomra a farm a fontosabb, mint a gyopi. Még mézesmadzaggal együtt is fontosabb. A mézesmadzagot különben is már lenyeltem, újabbat pedig nem várok.
    Jelenleg fontosabbnak tartom a dominó eventet, mint az aratást és jelvényeket a gyopáron. Ha éppen van időm fellépek és aratok az Alpokban is, de nem fogok percre pontosan és éjszaka is úgy, mint ahogy tettem a 15. szint eléréséig.
    A TOP-ról inkább megtartom a véleményemet magamnak, nem írom le ide.
    Viszont az érdekelne, hogy, ha használod az átalakítót akkor melyiket használod? Kérlek szépen írd meg vagy ide, vagy bagolyba a farmra :)
     
  15. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    32 órásat. De már nagyon nem is ez határozza meg a dolgokat, eleinte ez volt, ami nekem a haladást jelentette, nem kimondottan a megrendelők, viszont 32 óra alatt többet lehet már kiszedni a megrendelőkből mint az átalakítóból. Ha egyszer lesznek bőven megrendelők, a magasabb szintek közötti ATP igényeknél, már szerény segítség lesz az átalakító. Sok mindenből gondolom, hogy nem gondolták teljesen át a gyopár hosszútávú működését és ez most visszaüt a további fejlesztések tekintetében. Bár lehet korrigálni, hiszen a farmon is 100-200 szint között elfogadhatóra csinálták anno a szintlépésekhez szükséges tp mennyiségeket. Ha itt nem változik a szintlépések ATP igényének növekedése, akkor kínkeserves lesz egy idő után a szintlépés és lehet akár szintenként is jó nyeremény ha azért fél évet kell majd gürcölni.
    :)
     
    stb_farmer, maszilva, -vadocka70- és 6 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Az átlaghoz nem tudok hozzá szólni... olyant is ismerek személyesen aki 0 forint ráfordítással játszik... olyant is aki bőven többet mint én...:music: Azért cél nélkül nem lehet sokáig fenntartani:wuerg:
     
    juliannakoczkas kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Köszönöm :)
    Én is a 32 órásat használom, nekem ez eddig megfelelt, még akkor is, ha ezzel kicsit "lassabb" voltam a többieknél. Ezután még lassúbb leszek azt hiszem :( Nekem ez a tempó megfelel, jó így, persze, ha látnám azt, hogy segítik a haladásomat, akkor mindent bevetnék a cél érdekében, hogy haladjak is.. De nem valami ködös csodavárásra gondoltam, hanem konkrét ígéretre, számokkal alátámasztva.
    A kiemelt mondatodra pedig azt írom, hogy valamire várok és az pont az, hogy megtudjuk a korrigálás mértékét, mert lehetne jó játék is a gyopi, csak.... elfogadható lenne a haladás.
     
    juliannakoczkas és HéricsBáró kedveli ezt.
  18. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ha az elejétől kezdve , újra végigolvasnánk ezt a topikot , mi lenne az általános vélemény 1 db szóval jellemezve ?
     
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ez így nem lesz vonzó...
    Én bízom azért a szebb jövőben;)
    Elfogadható:music: Persze a zőőőőd csík varázsa... a szintlépéseknél a tűzijáték fontos és varázslatos;) De csak akkor érdekes, ha van valami jutalom is hozzákötve... mert egy egy új gaz már a farmon sem vonzó... de itt a gyopárvölgyben meg pláne nem lesz az...
    Kellenek a farmos vissza csatolások... 5 szintenként ... minimum;) S valami Atp szerzési lehetőség... hogy haladhassunk kedvünkre;)
     
    juliannakoczkas kedveli ezt.
  20. kelemeni

    kelemeni Járnitanuló

    Már töröltem 105- ig az egyéb raktáram tartalmát, de mégsem ad hozzá semmit. 200 lehetne. Mit csináljak?
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.2.23