Visszajelzés Gyopárvölgy

Kategória: 'Visszajelzés a játékról', témanyitó: Kiwi, témanyitás ideje: 6.12.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Enikő65

    Enikő65 Haladó

    Akkor lehet csak nálam fogytak el :) Nem adom fel !! Már csak 6568 Tp.és 28- s szinten leszek :) Aztán várom a 30-s szintet :)
     
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ne is add fel, nem érdemes pár felröpi és ATP miatt :):inlove: Arassál minél gyakrabban és megjönnek a felröppenők is :)
     
    PZoli64 kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kíváncsian várom a 33. szintet... Remélem, hoz valami új dolgot;)
    A Rókagombához már betárazva várakoznak a jelvények;)
    Egyedül a borostyánnal van gondom... :wuerg: arra bizony időnként várni kell;)
     
  4. semmirevaló

    semmirevaló Fórum mestere

    Sziasztok! Volna egy észrevételem, milehet az oka hogy már egy hete nem kapok kerti ásót! Bármilyen növényt ültetek nem jön reppeőben. Mi lehet az oka?

    Ha csak ennyi gondom lenne! Tizesivel dobálom a kukába, mert nincs helyem.
     
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Én az ásót törölgetem:(
    Nem tudok jó receptet az ásóhoz... - nálam jelenleg jön ha kell ha nem...:wuerg:
    Kár hogy nem cserélhetünk;) Én adnék ásót te meg küldenél borostyánt...:music:
     
  6. semmirevaló

    semmirevaló Fórum mestere

    Tetszene a megoldás...
     
    juliannakoczkas és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  7. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia!
    Ültess hosszúérésű növényt ez esetben gondolok itt a kékfűre, vagy a havasi gyopárra.
    Jönni fognak az ásók. :)
     
  8. *goldfarmer*

    *goldfarmer* Haladó

    Sziasztok!
    Az alpesi kertnél mi az oka, annak hogy kb. 4 hete kell a gazdakörihez 5 papucskosbor virágot előállítani, és ezalatt a 4 hét alatt egyetlenegy kerti ásót kaptam csak a játékban, pedig naponta többször aratok,
    Jó lenne azon a véletlengenerátoron már állítani, hogy ne csak egyesek kapják az ásókat hanem mindenkinek jusson elég!
     
  9. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Sajnos még a hosszú érésű növény sem garancia a kerti ásó felröppenésének. Legutóbb pl. cifrakankalin adott egy darabot. Nagyon-nagyon szűkösen méri a rendszer.
    Ráadásul gomba-kékfű gépi aratásával az egyéb felreppenőből is összesen kaptam 7 darabot:(, ami eddig huszon valahány darab volt fajtánként. Pontosabban a gombakosár és a virágkoszorú. Kíváncsian várom a következő teljes gépi aratásom eredményét.:music: (Sokáig nem szoktam a gombát aratni, csak cserélem mellette a kankalint, rózsát vagy amit éppen tölteni szeretnék.)

    Bár, lehet, hogy én csinálok rosszul valamit és egész táblás gyopárt illetve kékfüvet kellene ültetnem?
     
    Utoljára szerkesztett: 13.12.23
  10. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Szia Dani!
    Sajnos meg kell cáfoljalak. Ma csak gyopárt arattam, egyetlen ásó jött. Viszont volt arra is példa, hogy a legrövidebb érés idejű rózsa, vagy kankalin is adott.:)
    Szia!
    Már többen többször leírtuk a felröppenők egyenlőtlen röpködését. Úgy tűnik eddig süket fülekre talált.:music:
    Nálam az ásó és a borostyán viszi a prímet, néha befigyel melléjük a virágzó ág is. Amiből viszont törölgetni kell 20-30-asával az a gombakosár és a koszorú valamint a kulcs. Érdekes, hogy eddig még a gyümölcsszedő és a metszőolló kimaradt a megrendelők listájából.
    Hozzáteszem, hogy félúton vagyok a 31. szinten, naponta minden növényből, fából ültetek.
    Neked is azt tudom javasolni, hogy ne vegye kedved az ásó hiánya, előbb-utóbb hozzád is megérkezik.;)
     
  11. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Szia!
    Ha ültetek kékfüvet, vagy gyopárt, azokat a rendelkezésemre álló teljes földterületen teszem.
    Aratni általában géppel szoktam.
    Azóta nincs ásó gondom..
    Más a helyzet a minőségi faanyaggal, mert abból mindig kevés van és sajnos eléggé fatuskó igényes.
    De ez a Játék így lett megkreálva, hogy mindenre várni kell.
    A Farmon más a helyzet, ott bevágom a Pajtába és kész.
    Itt /és ezt unták meg fent/, mindenre figyelni kell.
     
  12. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!

    Köszönöm szépen, akkor ez lehet nálam a hiba. A jelenlegi földterületemnek megfelelően én mindenből 8 magot keverek egyszerre. A vargánya mellé szoktam a gyopárt és a kékfüvet is ültetni. Ha, az idő kegyes, akkor van + növény is, ha nem, akkor is +2 a gomba miatt. A kosbort is akkor ültetem, ha van 8 magom, természetesen a vargánya mellé.
    Minőségi faanyagot mindig nagy fatuskóval indítok, hisz egy nagy fatuskó kell egy faanyaghoz. Akár egyesével is lekeverhető. Szerencsére nincs mostanában fatuskó hiányom, de hozzátartozik, hogy dinamikusan alakítom az erdő fáit. Gondolom sokan így vannak ezzel, nem mondok semmi újdonságot. Lehet, hogy 6 mandzsúriai barack van kint, mert éppen arra van igény. :music: A fenyők folyamatosan 3-3, illetve emelem, ha nagyon fogy.
    Most pl. a bükkök számát emeltem meg a területen, mert 2.Aborista jelvényt szeretnék gyártani, de mindig elviszik a megrendelők. 3-3- ról, most 6-6 -ra fejlesztem. Ha, kész vagyok a jelvényekkel, akkor csökkentem a számukat.
    Nekem ez a rendszer vált be, így nincs hiányom vetőmagban és fákat is tudok gyártani, mindent, amire szükségem van.
    De, türelmes vagyok az ásót illetően. Most is csak 1 hiányzik, hogy 8 legyen, akkor mehet a vargánya mellé;)
     
  13. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Mégis van különbség a beállításoknál. Már rég csak egyféle növényt ültetek 90 %-ban. Ez alól kivétel, ha a megrendelő éppen mást kér és ki szeretném szolgálni. Géppel aratok, mégis a 3 féle röpiből nem, vagy csak szűkösen érkezik.
     
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Akkor a vegyes ültetés lehet a kulcs?:eek:o_O
     
  15. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Szerinted itt vegyes ültetésről van szó?
    "Ha ültetek kékfüvet, vagy gyopárt, azokat a rendelkezésemre álló teljes földterületen teszem."
    Nálad mi a kulcs?
     
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    A minden félét ültek... kb össze vissza:)
    A vegyeset arra értettem... hogy ha a 90%-ban egyforma növénynél kevés a felreppenő akkor az összevissza ültetés lenne kulcs?:eek:o_O Bár logika ebben aztán nincs egy csepp sem...:oops:
     
  17. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Egy próbát megér. Írtad már máskor is, hogy össze-vissza ültetsz, éppen amilyen magod van, vagy ami tetszik, színekben:D kell egy kis rendezetlenségxD
     
  18. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Biztos, hogy nem. Úgy kezdtem a növényeknél az ültetést, majd meguntam a sorok közötti kézi aratást a gép mellett. Ekkor tértem át az "egyfajtára". Így legalább van röpim, még ha törölgetni is kell. Úgy meg nem volt. Az általam felsoroltakból úgy is kevesebb jött jóval a vártnál. Tehát az össze-vissza ültetés sem nyerő.:(
     
  19. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Szia!
    Te MELYIK szintet tolod a Gyopáron?

    Gombával spékelve csak akkor szoktam ültetni bármit, ha a lapi-topim mellett vagyok. Sajnos mobilon csinálom a Farmot és a Gy. területet. Ez utóbbinál csak géppel lehet rendesen boldogulni kézzel kissé macerás..
     
    Utoljára szerkesztett: 13.12.23
    juliannakoczkas és aida2330 kedveli ezt.
  20. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!

    Most vagyok 28 és félnél.:)
    Én is próbáltam régen mobilon, de az nem egyszerű. Örültem, ha tudtam aratni, vetni, semmi több. Ennek fényében megértem, ha hanyagolod a kombinált ültetést.
    Jelenleg össze-vissza ültettem xD . Holdfény után szabadon;). eddig jött 2 ásó....., még nem arattam le mindent, mert, ugye nem egyszerre érik. Nem használok szinkronizálót, amit beszedtem, - géppel- , annak a helyére megint ültettem valamit, ami addig nem volt kint a földön. Meglátjuk reggelre mennyi ásó jön még.;)

    Frissítés: - még 3 ásó jött, nem egészen a vége előtt. 4 kocka gyopár még kint van. Folytatom a kavalkádot, még egy kicsit;)xD
     
    Utoljára szerkesztett: 14.12.23