Hatodik képregény event - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 5.11.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Igen, hatással vannak rá. És most vagy TP növelőkkel és/vagy sárkánnyal és egyebekkel vagy szupertrágyával csinálja meg valaki az event 1. feladatát vagy sehogy.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.11.14
  2. Oldfox

    Oldfox Junior szaki

    Éppen az előbb kérdeztem én a fentit!
    Szerintem nem jól kalkulálsz, mert nem darabra adja a TP-t, hanem területre. 2x2-esen termelhetsz 7 vagy 9 terményt is, de TP-t csak 32-őt, vagy 48-at kapsz érte.
     
    BZKati, _Cygnus_ és LBetti kedveli ezt.
  3. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Ha van itt egy moderátor, nagyon szépen megkérjük, hogy válaszoljon erre a kérdésre.
    A Tp növelők mindig is hatottak az eventnövényre, azt felesleges külön beírni az ismertetőbe.
     
    BZKati és genka53 kedveli ezt.
  4. pifepöfe

    pifepöfe Fórum biztosa

    háááát, akkor át lennénk verve, mert külön kihangsúlyozza a mostani eventleírás is, hogy nincs hatással egyik eventnövényre sem a szokásos tp-növelő cucc. Na, kíváncsi leszek, figyelni fogom, hogy beszámolja e a 60.000-be a növelt tp-t vagy csak az alapot.
     
    mamika57 kedveli ezt.
  5. iboly54

    iboly54 Fórum elő legendája

    Köszönöm Kukori80!:inlove:
     
  6. saci35

    saci35 Járnitanuló

    TP növelő használható korlátlanul. Hozamnövelőből csak a csatni és a töklekvár!
    Vannak olyan hozamnövelők, amik pl. a zöldségekre adnak +2 db-ot, vagy pl. a zöldtea, ami a bahás növényekre ad+TP-t.Ezek NEM használhatók, mert az eventnövényre nem hatnak.
     
    BZKati kedveli ezt.
  7. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Ezt nem írja, azt írja hogy az egyéb kategóriás cucc nincs hatással.
     
    genka53 és LBetti kedveli ezt.
  8. pifepöfe

    pifepöfe Fórum biztosa

    jogos!:D
    úgy látszik már elfáradtam a sok számolásba :sleepy:
     
    mária4702 kedveli ezt.
  9. saci35

    saci35 Járnitanuló

    Én ilyet nem olvastam a leírásban! Kizárólag a hozamnövelőkre való leírást találtam:
    "flittermák az event-növény kategóriába tartozik, tehát csak a megszokott bónuszok (töklevár, répás-almás csatni) érvényesek arra.
    Az egyéb kategóriára ható bónuszok nincsenek hatással rá!"
     
  10. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Feladták jól a feladatot.Nagyon kell figyelni.Én majd a reggeli aratáskor indítom az órát,/Éjszakára 8 órásat ültetek/ csak el ne felejtsem.Remélem,hogy nem,cavintonom nincs ugyan,de gondolkodom rajta,hogy íratni kéne ki,bár szerintem az sem lehet olcsó.Indíthattak volna egy szupertáp akciót is!
     
    mária4702 kedveli ezt.
  11. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Nem tudom hogy számoltad, de szerintem ez messze nincs 60000 TP:sleepy:
     
  12. _angela76_

    _angela76_ Rutinos

    Hühű gazdatársak! Csak én nem látom, mert vakhangya vagyok, vagy az ismertetőben az 1-es feladat után tényleg az 5-ös jön????? Mi van a maradék 3 feladattal???? o_Oo_Oo_Oo_O
     
    genka53 kedveli ezt.
  13. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Nem tudom, hogy a 105 és a 68 TP-d hogyan jött ki, viszont az mindenesetre dicséretes, hogy eszembe juttatta, hogy a KK 50%-án kívül minden bónusz a komfort 2x-es szorzójára rakódik rá, vagyis dereretnek (vagy bárki, aki totális arzenált tud bevetni) így kijöhet akár 1 aratásból is: 48*2=96*3,7=355+48*1,5=427 1 komfortról; a farmra kihelyezhető össz. 169(? - a Bahát sosem tudom, ki kéne próbálni, hogy 40-41-42-t lehet-e kihelyezni még a farmos 128-hoz pluszban, vegyünk tehát átlagot:)) komfort. Ez így össz. 72163 TP, és akkor a széleket (a mérsékelt égövön össz. 202-4*44=26(fő)+26(szédült)+188-40*4=20(tisztás) 1x1, ill. a Bahán még kb. 24) még hozzá sem számoltam...

    Na mindegy, gyakorlati jelentősége nem sok van, csak érdekességképp...:)
    ----------
    A termékes TP-növelők biztosan hatnak az eventnövényre is (csak a Bahán hatnak csak a nem eventes növényekre az ottani növelők - legyenek akár TP- vagy hozamnövelők...o_O)
    ----------
    Upsz: az jogos kérdés itt a "Kollégától", hogy vajon a BTP-t is beszámítja-e. Ha nem, akkor borul minden: 776 (vagy 169 komfort) terület helyett akkor csak 588 (vagy 128) területtel lehet számolni...!!!
    Mondjuk még így is kényelmesen meglehet, csak durván 1-gyel többet kell aratni a 4 órásból vagy éjjelre is eventest vetni. Ha megbocsátjátok, nem számolom újra ezt az eshetőséget is - mindenképp hagyjuk először Modijainkat is érvényesülni...;) ((Megj.: máskor oda szokott írva lenni, hogy a Bahán BTP-t ad - most, hacsak nem siklottam át fölötte, nincs: ez vajon azt jelenti, hogy normál TP-t ad - ez mondjuk megválaszolná a fentebbi kérdést is...o_O))
     
    Utoljára szerkesztett: 5.11.14
  14. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Az alkimista bónuszok növénykategóriákra lebontva adják a hatásukat. Mivel az eventnövény egyikbe sem tartozik, így az alkimista bónuszok nem működnek. Erre utal a bejegyzés a leírásban.
     
  15. saci35

    saci35 Járnitanuló

    Még rágom ezt a levezetést, de a répatorta 20%, húsvéti 30%, cukkinis 60% = 110% TP bónusz ;)
     
  16. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Kérlek használd a leírásban található feladat-táblázatot. Az említett hozzászólásban csak az a két feladat van külön kiemelve ami merőben eltér az eddig megszokottaktól.
     
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Farmer.) Úgy jött ki hogy elültettem mind a kettőből komforba egy-egy ugyanilyen TP-s növényt :)
     
    mária4702, kekmaci75, Gio és 3 más kedveli ezt.
  18. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az eddigi tesztelések alapján a következő válaszokat tudom adni az eddig felmerült kérdésekre:


    Az eventnövényekre a következő TP-növelő bónuszok vannak hatással:

    -Húsvéti lekvár
    -Édes rózsalekvár
    -Répás kenyér
    -Tavaszi koszorú
    -Cukkínis almatorta
    -Makkos mókus
    -Hódok péksége
    -Házi sárkány
    -A bagoly fája
    -Varjúfa
    -Unikornis - Táltos
    -Kacsa Kata szupertrágya
    -Egyéb TP szorzó jutalmak, mint pl. Rackó ajándéka, Szuperszomszéd ajándéka, Keréken nyerhető TP bónusz

    A TP érdekében letermelt eventnövény a pajtába kerül vagy elveszik?

    - Természetesen megmarad, a pajtakészletünket fogja gyarapítani.

    A bahamán ültetett növény milyen TP-t ad, és az beleszámít-e a 24 órás feladatba?

    - A szigeten bahama TP jár az eventnövények aratásakor, és igen, ez is beleszámít a 60.000 TP-s feladatba.

    A megnyerhető vakond műhelyes ól terményének mi a későbbi sorsa?

    -Jelen tudomásunk szerint az előállított termény a későbbiekben valószínűleg ugyanúgy piacképes lesz, mint bármelyik hasonló termék.
     
    Lili060504, Mag-Anya, Cyra65 és 17 más kedveli ezt.
  19. pifepöfe

    pifepöfe Fórum biztosa

    köszönöm, így már értem.8)
     
  20. _angela76_

    _angela76_ Rutinos

    Próbálom emésztgetni ezt a 60.000 TP-t..... hááát... azért jó kis tippeket olvastam... (külön köszönet kukorinak... :)) Köszönöm East, hogy szóltál, annyira leakadtam, hogy egyszerűen átfutott a szemem a táblán, de megtaláltam... :D
    Egyenlőre még egy nagy katyvasz van a fejemben ott, ahol az event ismertetőnek kellene lennie.... :D :D
    Érdekesnek ígérkezik... ha maguk a nyeremények nem is olyan extrák.... Bár az a titkosügynök képző még jól jöhet.... biztosan sokat fogják szeretni, mert annyira ritka, hogy egyszerűen nem volt csereképes... :D
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.