Hatodik képregény event - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 5.11.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemo0724

    nemo0724 Utánpótlás-írogató

    Kiszámoltam (végre sikerült), és 3 aratással a 8 órásból simán meg van a 60000 TP.
    1x1 kocka (750 db-bal számoltam) csak vizezve.
    cukkinis, húsvéti, répás, 4 bagoly, 1 táltos
    reggel aratás előtt megeszem, óra indít, dél körül 2. aratás, este 3. aratás és pikk-pakk kész. Még akkor is, ha a táltost csak egyszer vetem be :)

    Persze lesz csatni is, de az a TP szempontjából sajnos nem számít (így tudom). Ha tévedek, akkor javítsatok ki, legyetek szívesek.
     
    mária4702, .Sookie69., Apóca72 és 2 más kedveli ezt.
  2. mamika57

    mamika57 Fórum admirálisa

    Na , majd holnap okosabbak leszünk.
     
  3. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Szia,

    csak ha van valamilyen kitehetős bónuszod is.

    A cukkinis almatorta + húsvéti leki (tavaszi koszorú) + répatorta ad 110 % TP bónuszt.

    Ezeket a termékeket a józan eszünkre hallgatva most "kötelező" elfogyasztani aratás előtt.

    (100 % + 110 % = 210 %, azaz 2,1)


    60.000 TP/2,1 = 28.572 event növény TP szükséges


    750 db 1x1-es földdel számolva 28.572/750 = 38,1 TP kell 1x1-es területenként.

    A 8 órás 12 TP-t, a 4 órás 8 TP-t ad egy földterületre.

    Így legalább 4 aratás kellene a 8 órás növényből (48 TP) - persze az első aratás előtt indítjuk az órát.



    Mennyivel oszthatjuk a 60.000 TP-t:

    - cukkinis almatorta + húsvéti leki (vagy tavaszi koszorú) + répatorta : 2,1

    + 1 bagoly fája (+ 10 % TP) : 2,2 ... 60.000/2,2 = 27.273 event növény TP ... 750 1x1-es területen, területenként: 36,4 TP


    3 aratás flittermák = 36 TP 1x1-es területenként.

    Mivel valamivel több, mint 750 földterületünk van, már

    kijön a TP 3 aratásból, ha van legalább 1 bagolyfánk vagy 2 db 5 % plusz TP-t adó kitehetőnk.


    + 2 bagoly fája : 2,3
    + 3 bagoly fája : 2,4
    + 4 bagoly fája : 2,5
    + 5 bagoly fája : 2,6
    + 6 bagoly fája : 2,7

    Az 5 % bónuszt adó kitehetők + 0,05 TP-t jelentenek darabonként.

    A 20 % Tp-t adó kitehetőket külön számolom, mert nem tudjuk őket minden aratáskor használni.
    750 földterülettel számolva + 750 x 0,2 TP-t adnak, azaz + 150x számolhatjuk az aratandó event növény TP-jét:

    flittermáknál ez 150 x 12 = plusz 1800 TP egyszeri aratáskor

    hunyornál 150 x 8 = plusz 1200 TP egyszeri aratáskor


    Tetszik az event, biztosan belekezdek. Érdekes feladatok, kívánatos jutalmak.
    Jó vetést-aratást:)

    K&K

    Szógálati közlemény;)
    Ha valakinek megvan a Bölcs tölgy +10% TP rúnája is, a rekeszes 110 %-kal összeadódva, a + 120% TP bónusz már elég arra, hogy kitehetős bónuszok nélkül is meglegyen a 60.000 TP 3 aratással.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.11.14
    Erzsike5110, Pharmer500#2, Jucus19 és 6 más kedveli ezt.
  4. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Kérlek olvass vissza 1 oldalt, a kérdés választ kapott.
     
    genka53 kedveli ezt.
  5. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Hát ez is egy út...:-D
    Mondjuk akkor nem értem: a komfort elvileg 4-szeres érésidő, 3-szoros hozam, 2-szeres TP. Vagyis 64, ill. 96 TP-nek kéne lennie...
    Ha hozzávesszük, hogy a rúnád dob még rajta 10%-ot, akkor sem jön ki sehogy (még a 96+9,6 csak-csak, de a 64+6,4 sehogy)...o_O
    Sem papíron, sem fejben. Na de a tapasztalati tények előtt meg kell hajoljak...:-D
    És legalább megtudtuk, hogy Te is egy ilyen kis kísérletezgetős típus vagy. De vigyázz, mert innentől már csak egy "tyúklépésnyire" van, hogy olyan számolgatós legyél, mint én!:p:music:
     
    Cyra65, BZKati, Claunyuszi és 3 más kedveli ezt.
  6. iboly54

    iboly54 Fórum elő legendája

    Ezekhez a tp-t adó finomságokhoz még az lenne a nagyon fincsi, ha az elfogyasztott tortához vagy lekvárhoz a reggeli Raczkó látogatásánál is kapnánk 20% + tp-t :D;):inlove: No akkor még a 200 % TP is meglehetne xD
     
  7. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Ezzel csak az a baj hogy nagyon hosszú az idő mire végzel az első feladattal. A 2. feladatból ki kell szedni az építési tervet minél előbb, mert arra is kell 50 óra míg az ólak megépítik a 32 db malomlapátot.
     
    Claunyuszi, genka53 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  8. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    georga06 kedveli ezt.
  9. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Ezt az értéket nem is lehet mindenkire vonatkoztatni mert minden farm más és más. Ez csak tájékoztató jellegű. Ugyanúgy mint a %-os TP arány is nagyon sok mindenkinél más lesz, főleg a tojások miatt. Én bizony egy számolgatós fajta kakas vagyok : minden este megszámolom hogy megvannak-e a tyúkok xD
     
    Cyra65, Claunyuszi, genka53 és 7 más kedveli ezt.
  10. nemo0724

    nemo0724 Utánpótlás-írogató

    Majd az "okosok és nagyok" eldöntik, hogy neked van igazad vagy nekem, de attól tartok, hogy te a csatnival kapott termés TP hozamát számoltad (300 mag ad 1200 növényt). Én úgy tudom, hogy 1x1-en 12 TP-t ad, függetlenül a kapott termés darabjától.
    2x2-es kockán is 5 db termés ad 32 TP-t.
     
    georga06 kedveli ezt.
  11. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Természetesen 20 óránként adja a jutalmat.
     
    genka53 kedveli ezt.
  12. agnes1950

    agnes1950 Járnitanuló

    Sziasztok szeretném megkérdezni tőletek, a fehér ártatlanságon és a karácsonyi sütin kívül melyik tp növelőt kell még a vetés előtt megenni? A húsvéti lekvárt meg a répás kenyeret még nem használtam eddig.
     
  13. TOPI41

    TOPI41 Fórum nagymestere

    Segítsen aki tud Nem értem a 600000TP növényt Milyen növény kell egyártani Sokáig olvasom de már meg buggyant az agyam Flittermákból Hunyorból akár hogy összeadom nem kell le termelni Akkor milyen 600000 TP növényről írnak Nagyon szépen meg köszönöm annak aki segítene
     
  14. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    A fehér ártatlanság és a karácsonyi süti nem TP növelő, hanem szupertrágya hatékonyság növelő.

    További infókért olvasd át ezt:

    https://board-hu.farmerama.com/inde...pregény-event-csevegő.11453/page-4#post-91658
     
  15. georga06

    georga06 Fórum hercege

    Koszi, igazad van!!! Ujra szamolas jon!;):p
     
  16. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem hatszázezer, hanem hatvanezer az említett szám, és eventnövényt kell termelni ennyi TP értékben.
     
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Már nem találom a hozzászólásodat csak onnan kezdtem el számolni ahonnan az előbb idéztek. Nekem már a 300 db 1x1-es TP se jött ki ami Nálad 10 ezer. Nekem 140 %-al is csak 5700 TP.
     
    georga06 kedveli ezt.
  18. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Szia Topi,

    az első feladatban 60.000 TP-t kell termelni eventnövény aratással és különböző bónuszokkal.

    Pl. egy 1x1-es területen a flittermák 12 TP-t ad: ezt kell megnövelnünk termékek fogyasztásával
    és TP % növelő kitehetők aratásával (pl. bagoly fája).

    A különböző TP növelők nélkül nem tudjuk teljesíteni az eventet, ezért kalkulálunk most mindannyian.
    Sok szerencsét az eventhez:)

    K&K
     
  19. georga06

    georga06 Fórum hercege

    Bocsi, en voltam a figyelmetlen a nagy rohanasban! :) Ujraszamolom, most mar idom is van ra;)
     
    .Sookie69., Jucika és kukori80 kedveli ezt.
  20. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Igazad van, már javítottam.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.