Hatodik képregény event - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 5.11.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nagydaniel12370

    nagydaniel12370 Utánpótlás-írogató

    Szia! Én számolgattam és ahhoz legalább kell egy cukkinis alamtorta ami 18 óráig adja a bónuszt, és minden aratás előtt egy répás kenyeret és egy édes rózsalekvárt egyél meg. Plusz ha még ki van váltva a tölgynél, hogy minden növényre +10% TP-t kapsz, akkor már a cukkinis almatorta +60% a répás kenyér +20% a rózsalekvár +20% ami már 100% bónusz (plusz még 10% a tölgynél a rúnával együtt) tehát minden együtt 110% TP-bónusz ami azt jelenti, hogy a filtermákból (8 órás növény), nem 48 hanem kerekítve kb. 101 TP kapsz földenként, a hunyorért pedig 32 helyett 67 TP-t kapsz. Számold ki hogy mindenhol pontosan hány földed van és szorozd meg a TP-vel. Valamint azt is számold ki, hogy milyen bónuszt szeretnél aktiválni és hány százalék pluszot ad. De ezekből a cukkinis alamtorta és a répás kenyeret mindenképpen javaslom, mert a répás kenyér nem is olyan drága piacon.
     
    Jucus19 kedveli ezt.
  2. GyörfiRózsa

    GyörfiRózsa Haladó

    Valamit nem vettél figyelembe, mégpedig azt hogy csak a tökleki és a csatni van hatással az event növényekre!
     
  3. georga06

    georga06 Fórum hercege

    Hozam novelokent igen, de TP novelokent a repas kenyer, rozsa leki, cukkinis torta es a husveti leki is hatassal van ra.
     
    -vadocka70- kedveli ezt.
  4. julinéni44

    julinéni44 Járnitanuló

    A cukkinis és a répáskenyér eddig nem hatott event növényre, most fog, vagy én nem tudom jól, eddig úgy tudtam, hogy csak a csatni és a tökleki jó eventkor, most akkor mi a helyzet, köszi
     
  5. Gdominik

    Gdominik Fórumprofi

    Azért a felhősort azt muszáj megcsinálni, vagy legalábbis nekem.;) Tegnap nézegettem a német fórumot és már 80 banán körülit emlegetnek a korallhoz, a kikötőt nem számítva bele. Bár ez is pletyi szinten van, de szerintem nem véletlen, hogy mostanában az eventeknél bahás felhősorokat és kitehetőket kapunk sorozatba.
     
    Claunyuszi, agi967, _angela76_ és 2 más kedveli ezt.
  6. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Az említett TP növelők mindig hatnak a szántóföldi növényekre (bahásra is) és az eventnövényekre is.
     
    Claunyuszi kedveli ezt.
  7. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Ez téves információ a részedről. A TP növelők hatnak eventnövényre is, ellenben az alkimista kategória szerint bónuszai nem.
     
  8. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    A TP növelők eddig is hatottak az eventnövényekre, most sincs ez másként.
     
  9. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Szia,
    a korábbi eventekkor nem mindannyian foglalkoztunk a TP növelő bónuszokkal, a mennyiség volt az első,
    de a cukkinis almatorta pl. akkor is működött.

    A 78. hozzászólásban találhatsz egy nagyon hasznos összefoglalót a bónuszokról:

    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/hatodik-képregény-event-csevegő.11453/page-4#post-91658

    Jó eventezést:)

    K&K
     
    BZKati és szupernagyi5050 kedveli ezt.
  10. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!
    Szerintem egy kicsit kevered a dolgokat ;)
    A cukkinis almatorta és a répás kenyér a szántóföldi növények TP-jét emeli, 60, ill. 20%-kal. A farmost, a Bahamást, az eventest is. Nemcsak most, hanem eddig is így volt. Továbbá általános TP növelő a húsvéti lekvár (30%), a tavaszi koszorú (30%) és az édes rőzsalekvár (20%). A répás almás csatni és a töklekvár a termés darabszámát növeli, 2, ill. 1 db-bal, függetlenül attól, hogy mekkora területre ülteted (ezért érdemes 1x1-re ültetni).
    Korábban a TP növelők a felröppenők kapcsán kerültek szóba, ott született az a megállapítás, hogy arra nem igazán vannak hatással :p
     
    Erzsike5110, Claunyuszi, Akela és 7 más kedveli ezt.
  11. szélcsend

    szélcsend Haladó

    Sziasztok! NAgyon sok, hasznos információt írtatok le. Mióta olvasom az event megoldási terveket, azóta számolgatok, de még nem jutottam eredményre. Főleg az időbeosztás miatt.
    Két kérdés merült fel bennem (valószínű, tudatlanságból)
    1. Az összeírt termékeket meg tudjuk egyszerre enni? Van elég rekesz hozzá?
    2. Az új gyakornoki akármiizé, ami a feladtsorba kell csak vakondtáppal etethető vagy ehet akár szupitápot is?
     
    genka53, kekmaci75, dereret és még 1 ember kedveli ezt.
  12. Kriszti

    Kriszti Fórum nagymestere

    A csatni 2-vel növeli a darabszámot. És a Tp-t?
     
  13. boldika88

    boldika88 Fórum bárója

    Nem nőveli.
     
    genka53 kedveli ezt.
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én event alatt és event nélkül is folyamatosan használom a répás kenyeret és a cukkinis almatortát, ha növényeket aratok mindig, mindenhol hat minden növényre. (hat az eventnövényekre is).
    Használd bátran, most is hatni fognak:).
     
  15. B.Bea1968

    B.Bea1968 Törekvő

    A répás -almás csatni csak a darabszámot növeli területenként 2 db-bal , a TP-re nem hat .
     
  16. dereret

    dereret Fórumőrült

    A gyémántba csatni vagy töklekvár
    A két aranyba mehet cukkinis /60 % tépé 18 órán át/ ill. vagy húsvéti 30 % tp 12 óra vagy tavaszi 30 % tépé 12 óra vagy Édes rózsalekvár 20 % tépé 8 órán át, illetve az ezüstbe a répás kenyér 20 % tépé 4 óra, amiből érdemes egyszerre 3 db-ot elfogyasztani.
    Amikor a rekeszek megteltek 1-2-1 termékkel, akkor 1 Pinkit szintén érdemes ráenni, mert a rekeszekben lévő összes terméknek az idejét kitolja 30 %-al, azaz ől. a 12 órásak majdnem 16 órán át élnek.
    Igen, csak vakond-táppal,k a szupertápról nem esett a hivatalosban szó.
     
    Claunyuszi, genka53, kekmaci75 és 4 más kedveli ezt.
  17. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Szia,

    1. Eleve a meglévő rekeszekkel kalkuláltunk:
    - gyémánt: csatni
    - 2 arany: cukkinis almatorta + húsvéti leki vagy tavaszi koszorú
    - ezüst: répatorta

    2. Korábbi eventkor a speciális ól etethető volt szuper táppal is.
     
    BZKati, genka53, -vadocka70- és 3 más kedveli ezt.
  18. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Még egy információ időközben:

    Aki nem tudja a 24 óra alatt befejezni a feladatot, az is tovább léphet az idő letelte után, de csak töredék-jutalmat kap abban a szobában. Ám ehhez minimum 10% teljesítése szükséges (6000 TP)
     
    Claunyuszi, SzilvaG, BZKati és 7 más kedveli ezt.
  19. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen, az ideiglenes ól szupertáppal is etethető.
     
  20. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Meg tudjuk enni az összeset : A cukkinis és a húsvéti arany rekeszben van, a répás meg ezüstben. Persze előtte ki kell majd venni a karácsonyi sütit és a fehér ártatlanságot. Nem olvastam olyat hogy a vakondtáp helyettesíthető, de szerintem nem éri meg ezért szupitápot kiadni ;)
     
    BZKati és genka53 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.