Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. hoember17

hoember17 Utánpótlás-írogató

Köszönöm az ötletet, inkognító módban gyors lett a játék. :)

Dolphin kedveli ezt.
  2. genka53

genka53 Mindentudó orákulum

Szia Enike!
    Köszönöm, hogy utánanéztél.
    Az egészben az a furcsa, hogy a tenyész-ház megpakolásánál az utolsó tenyésztési rész-beadásnál a kiválasztási fülön én szinte mindig (mint most is) a + jel melletti, felfelé mutató vastag nyíllal adom meg a tenyésztésre beadandó mennyiséget, ami a fullra pakolást jelenti. Utána mindig ellenőrzöm, hogy az elérhető mennyiségnél mit ír ki, és ott mindkét farmnál 0, azaz nulla szerepelt. Ezért merült fel bennem a gyanú, hogy mivel a műfogak száma kevesebb volt a vártnál, hogy lehetséges az is, hogy a tenyésztésekkel is gond volt. Magyarul vélelmezhető volt, hogy nem kaptam meg az összes tenyésztett állatot, ami járt volna. (A műfog csak kétely-indító volt, nem releváns a kapott tenyészállatok mennyiségéhez képest.) Az is a játék szaggatottságára utal, ami miatt többször kellett frissíteni a játékot az egyes területek aratásakor is, és a tenyészház aratásakor is, hogy egy-egy sikertelen, géppel történt aratási szándékú kattintás után, mivel csak a gólya repkedett, utána frissítettem, és már learatottnak hozta a teljes tenyészházat, mindezt pl. 17 részletben hozta ki neked
    a két aratás eredményeként a nemo-kapitanynál.
    A kacsa tenyésztés csak kontroll miatt volt, azt tudom, hogy a madarak tenyésztése majd csak holnap játszik az eventben. Nagyon helyesen, arra nem adott a program műfogat.
    Na, nem rugózok rajta többet, te megtetted, amit tudtál, ismételten köszönöm, hogy utána jártál annak, hogy mit mutat neked az eseménynapló.

Enike** kedveli ezt.
  3. Dolphin

Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

Szia,
    ellenőrzésem alapján a mai nap az induló FA készleted 2746 volt. 2023-12-08 19:36:30-kor történt aratás alkalmával 2 db Farmaranyat kaptál Farmaranyfa aratásokból. 2023-12-08 19:37:38-kor szintén arattál Farmaranyfákat, s kaptál 2 db Farmaranyat. 2023-12-08 19:43:08-kor arattál egy Varázskalap (+) dekort, kaptál 4 db Farmaranyat, majd 2023-12-08 19:43:20-kor szintén arattál egy
    Varázskalap (+) dekort, erre is 4 db Farmaranyat kaptál. 2746 + 2 + 2 + 4 + 4 = 2758 FA. Ez megegyezik a készleteddel:
    upload_2023-12-8_22-51-18.png

4. röpcsi1

röpcsi1 Törekvő

Jó reggelt!
    Csak nagyon halkan kérdezem, nem lehetne, hogy legalább egyetlen napon nem fagy le a játék, nem pörög hosszú percekig a virág a birkák nem rohangálnak össze-vissza, azt a rengeteg pénzt amit beszednek fordíhatnák egy kis fejlesztésre.>:(>:(>:(

5. pulykamama

pulykamama Járnitanuló

Sziasztok!
    Kérdés Lassan tölt be, pörög pörög .Lefagy a játék: Van valami gond ismét! Segítséget kérek Pulykamama

6. Dolphin

Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

Sziasztok,
    a probléma napok óta tart sajnos, ahogy azt több alkalommal megírtuk, a Központ dolgozik a hiba elhárításán, mi érdemben ebben segíteni nem tudunk.
    Vannak javaslataink, nem tudom, ezeket olvastátok-e már, de megosztom itt is, hátha Nektek is segít valamelyik az átmeneti időszakban:
    - nem tudom, kikapcsoltad-e már az új tűzijáték effektust a beállításoknál, ha még nem, akkor próbáld meg, néhány Játékosnál segített a gyorsabb játék elérésben, itt találsz hozzá információt:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/tűzijáték-effekt-beállításoknál-történő-kezelése.24251/#post-1358131
    - ha böngészőn játszol, próbálj meg másik böngészőt használni, vagy válts kliensre
    - ha kliensen játszol, próbáld ki böngészőkben
    - próbálj böngészőben inkognitó módban belépni (ezt csak akkor ajánljuk, ha korlátlan az internet hozzáférésed, mert sok adatforgalmat generál)
    /Az inkognitó mód annyit jelent, hogy a böngésző nem ment le sütiket, előzményeket. Mivel úgy tűnik a sütikezelés a játék gyengéje, ez a mód segítheti a játékodat. Chrome-ban: Böngésző jobb felső sarok, 3 pöttyre katt és kiválasztani az Új inkognitó módot. (Általában mindenhol a 3 pöttyöt vagy vonalat kell keresni a böngésző beállítások módosításához.)
    Firefoxban privát módnak, Edge-ben InPrivate ablaknak hívják. A kliensnél ez nem választható./
    - böngészőben minden belépés előtt töröld a Beállításokban a Cookies-t és ürítsd a Gyorsítótáradat.

(saját tapasztalat: az utolsó pontban leírtat elvégezve (tűzijáték effektust régen lekapcsoltam), Chrome böngészőt használva egész jól tudtam ténykedni reggel)

S ez a plusz infó nemcsak Nektek, hanem minden Játékos részére szól:
    A probléma mindenkit érint (külföldön is), nem lesz attól előbb megoldás, hogy naponta vki megírja, hogy pörögnek a napraforgók, szaladgálnak a birkák, lassú a játék. Természetesen megértjük, hogy csalódottak vagytok a nehézkesen elérhető játék miatt, de mivel mi érdemben ebben nem tudunk segíteni, így panaszaitokat a Panaszkönyvben fejtsétek ki. Köszönöm a többi Modi nevében is, ha a Segítségkérő topikokat nem panaszkodásra használjátok!
    Türelmeteket, megértéseteket köszönöm!

vihence, -ágianyu33- és böbe764 kedveli ezt.
  7. röpcsi1

röpcsi1 Törekvő

Köszönöm a gyors válaszodat, de.......elvagyunk látva sok jó tanáccsal amit nagyon köszönünk,de miért nekünk kell próbálkozni hátha valamelyik tanács beválik. A játékosok jó része dolgozik és nem ér rá órákat tölteni a próbálkozással. Régen nagyon jól ment a játék apró hibákkal amit gyorsan orvosoltak. Hofit idézve: ha egy ***** nem működik nem a bútort kell lecserélni, remélem van aki érti.

Moderátor által utoljára szerkesztve: 9.12.23
    éva0409, melcsi67 és -Szemecske- kedveli ezt.
  8. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Értjük, átérezzük.
    Viszont jótanácson kívül mást adni nem tudunk.
    Ha még 1000-szer leírjátok a problémát, akkor sem.
    Nem az Adminok és a Moderátorok programozzák a játékot, a Programozók pedig nyilván megtesznek mindent, amit tudnak.
    Ha másképp nem megy, a javulásig magunknak kell megpróbálni jobbá tenni a helyzetet, trükkökel.
    Az életben is így van.
    Ha csak hagyjuk magunkat sodortatni a problémákkal, mint falevél az őszi széllel, az élet nagyon kellemetlenné válhat.

Apropó, az inkognitó módot kipróbáltad már?
    Jómagam, mióta ez az áldatlan állapot tart, klienssel tudtam játszani böngésző helyett.
    De a ma reggeli CCleaner után drámai módon begyorsult a farm a megszokott böngészőmön is.

Ennyit tudok most csak segíteni, sajnos. :)

9. markovicstomi75

markovicstomi75 Utánpótlás-írogató

Sziasztok nagyon lelassult a játékom

10. Othep

vihence, Dolphin és -ágianyu33- kedveli ezt.
  11. mr.jimmi

mr.jimmi Járnitanuló

Szia.. Segítséget kérnék pár napja eléggé meglassult a játék,akad megáll stb..internettel nincs gond és más felület is jól fut..
    hol és mit kellene törölnöm hogy gyorsabb legyen..köszönöm. :sleepy:
    Gazda: mr.jimmi ID: 25008402

12. Othep

Szia.

A feletted lévő hozzászólásomban olvasd el a linken írottakat, kérlek.

13. csabi9911

csabi9911 Aktív író

Jo reggelt, a kliensen valo aratasok/ultetesek kozben le fagy a jatek, lehet e orvosolni?

melcsi67 és Rettriver kedveli ezt.
  14. franyo121

franyo121 Fórum admirálisa

Szervusztok!
    A BP-nek köszönhető vagy más beavatkozónak a Farmerama újabb bosszantó tulajdonságra tett szert. Aratásoknál a terület váltás helyett kiléptet. Ezt a belépést megelőző süti törlések és géptakarítást követően teszi. Mindezt a Crome böngésző alatt.

Samborg és melcsi67 kedveli ezt.
  15. melcsi67

melcsi67 Haladó

Szia! Ugyanez a probléma nálam is,már az inkognitó mód sem segít,ugyanúgy csinálja a fesztivált. Már 3. hete nyűglődés ez az egész! Nem tudom lehet-e még valaha normálisan játszani,mint a régi szép időkben! Melcsi

Samborg, takizsuzsi40 és Neni60 kedveli ezt.
  16. Othep

Szia.

Sajnos, a kliensre nincs konkrét javaslatom, csak amiket a kolléga is leírt.
    Nem tudom, olvastad-e már Dolphin kollégám segítő szavait: https://board-hu.farmerama.com/thre...k-haladók-részleg.19471/page-175#post-1360619

Illetve én most is javaslom a CCleaner használatát:
    Végezz el egy géptakarítást CCleaner-rel. (Úgy futtassd a CCleaner-t, hogy bepipálod rajta a DNS-gyorsítótár törlését: Windows - Rendszer - DNS gyorstár
    Jómagam ezt a funkciót mindig bepipálva tartom a CCleaner-en).

vihence, -Szemecske-, Dolphin és 2 más kedveli ezt.
  17. mártonb

mártonb Járnitanuló

nálam remekül fut minden, és nagyon gyorsan tölt be, NINCS lefagyás.

aida2330 kedveli ezt.
  18. Othep

Szia.

Jó érzés ilyet is olvasni, nagyon örülök. :)
    Megosztod, milyen "praktikát" alkalmazol, hátha másoknak is segít?

vihence, Neni60, aida2330 és 2 más kedveli ezt.
  19. krédi2

krédi2 Járnitanuló

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a Gyopáros terület kert részén ha aratok ,miért nem kapok " Kerti ásót" ? Nem tudok ültetni ez miatt orchideát. Már 3szor is arattam hosszú érésű növényeket , de ez idáig egyszer sem kaptam. krédi2 ID:16239908

Samborg kedveli ezt.
  20. Sylja

Sylja Fórum hercege

Szia!
    A kerti ásó sajnos nálam is nagyon ritka. Főleg, ha kézzel aratok. Néha kiváltom a segédeket 48 órára farmaranyért. Géppel aratva jelenleg határozottan több a felröppenő, többen is írták ezt a tapasztalatot. Nem tudjuk, hiba-e vagy sem, fog-e változni valamikor.
    Ha tudod, próbáld ki, hátha bejön a te farmodon is.

GA-BI-O-Farm kedveli ezt.