Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Szama

Szama Fórum veteránja

Sziasztok!
    Hibát szeretnék jelezni. Már nem az első eset, hogy elültetem az eventgazt, és a rendszer valami mást ültet el helyette! Csak most úgy jártam, hogy több órát vártam arra, hogy kész legyen a gaz, és most szembesültem vele, hogy búzát ültetett, azt sikerült vizezem és trágyáznom is! Pedig mikor leellenőriztem ( mert hogy ugye kénytelen vagy) akkor az eventgazt mutatta elültetve! Ráadásul még a növény érése közben beléptem a farmomra (Gazda: Szama ID: 1997550 ), mert gondoltam megcsinálom a gazdakörit, de most hogy ismét beléptem az fogadott, hogy a hírek felületen felkiáltójellel voltak jelezve az akciók, eventek, illetve a gazdaköri feladatok is, holott azokat már mindet megnéztem a korábbi belépéskor. Ilyen esetben pedig egy újabb belépéskor nem mutatja őket felkiáltójellel, mert a másik farmomon se mutatta őket. Valamint a szédültön len volt ültetve, azt kellett aratnom, és a főfarmon bizony nem búza volt a földben, különben learattam volna akkor azt!
    És hogy miért vagyok biztos abban, hogy eventgazt ültettem és nem búzát, hát az eventgaz számából. Reggeli aratáskor csak annyim volt, hogy egy malomterméket tudtam lekevertetni a malommal az aratással, mivel vissza kellett ültetnem 202 földbe.
    Nem tudom, hogy hogyan lehet ezt ellenőrizni, de nézzetek rá, ha lehet, mert baromira nem korrekt a dolog.
    Biztosan tudom, hogy eventgaz volt ültetve, és nem búza, viszont a mostani belépéskor már búza fogadott!
    Tényleg elég most már ezekből a hibákból, mert az ember elbukja az eventet miatta. Nincs nekem arra időm, hogy vagy 100szor ellenőrizzem, hogy tényleg azt ültet el a rendszer, amit mutat.
    Szeretném visszakapni az elveszett eventgazt, mert az konkrétan egy malomterméket jelent! 4 órát veszítettem, hiszen az eventgaz helyett búzát sikerült aratnom.

2. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia Szama!
    Bármennyire is sajnálom, de a növények sem ültetését, sem az aratását, függetlenül attól, hogy magtári növényekről van szó, vagy eventesről, sajnos nem tudjuk ellenőrizni. Azt nem mutatja az ellenőrző panel.
    Javaslom, de valószínűleg nem ismeretlen előtted az, hogy az ültetős eventeknél a vetőtábla kedvencek sorába, az első pozícióba érdemes ilyenkor betenni az eventnövényt, hogy ne kelljen az egérrel keresni, amikor ültetni akarunk, ezáltal kisebb a tévesztés esélye is.
    Ültetéskor soha nem érdemes kapkodni, mert a Unitynél lassúbbak a folyamatok a Flash-hez képest, de feltételezem, hogy ezt már te is észrevetted. A vetés után mindig ellenőrizni kell, hogy valóban az került be a földbe, amit szerettünk volna elvetni, s nem más, mert akkor esetleg még mindig lehet korrigálni időveszteség nélkül.

3. Zsófi0101

Zsófi0101 Fórumlakó

Szép estét kívánok mindenkinek:)
    Sajnos több gondom is van. Az egyik az, hogy a területek közötti lépegetésnél leáll a játék nálam, ki kell lépnem. Ismételt belépésnél működik néhány területváltás erejéig, aztán megint leáll. Ismét ki-belépés után tudok csak tovább haladni a leszedéssel, ültetéssel, stb. Ez a hiba vajon csak nálam van néhány napja, vagy esetleg lehet segíteni ezen a hibán ?
    Másik gondom, hogy ma még nem volt látható nálam a szezon tábla, ill. a szezon jutalmak.
    Ez is csak nálam hiba, tudnátok segíteni ?
    A harmadik hiba nálam az, hogy amikor a csokrokat bejelölöm, kiteszem, de csak akkor látható a helyén, amikor ki-belépek. Amennyiben lehetséges kérlek segítsetek ezeken a hibákon. Arról nem is beszélek, hogy időnként nem lehet kilépni a játékból percekig. A többi hibát tudom kezelni.
    Köszönöm szépen a segítséget előre is :)
    Üdv:
    Zsófi
    ID: 324 6475

4. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia Zsófi0101!
    Az általad leírt hibák mind arra utalnak, hogy a gépeden egy CCleaneres tisztítást kell lefuttatni.
    Ha néhány napja ilyen, akkor pláne.
    Csak akkor lép fel időszakosan némi probléma a játékkal, amikor az új eventek indulása előtt a betöltő szkriptet futtatják. Se előtte, se utána nem volt ma sem a szokásosnál több, vagy nagyobb rendellenesség, ami annyit tesz, hogy egy teljes kör aratást maximum 1-2 F5 frissítéssel végig lehetett vinni a nap folyamán.
    Klienssel szinte úgy megy a játék, mint amilyen Flash-ben volt, ha valakinek nem működik web-en, ezért javaslom, hogy te is játssz azon, de természetesen, mivel az is egy böngésző, amit leegyszerűsítettek a fejlesztők, az miatt is CCleanerezni kell a számítógépünket.
    Remélem segítség a jobb minőségű játékodhoz.

Zsófi0101 kedveli ezt.
  5. Zsófi0101

Zsófi0101 Fórumlakó

Szia Havasi Gyopár :)
    Köszönöm szépen a választ, igazán kedves vagy. Lefuttatom ma a Cleanert hátha javul a helyzet. Néhány nappal ez előtt még simán ment a játék nálam is, ami tényleg majdnem úgy fut, mint a régi verzióban.
    Legyen nagyon szép a napod. :)
    üdv: Zsófi

6. -dudoloteve-

-dudoloteve- Törzsjátékos

Szép reggelt! Vezetékes telefonnal szerettem volna némi farmaranyat venni, de a megadott számon előfizető nem kapcsolható. Klienssel játszom, Inviteles vagyok.

7. MAMADOM

MAMADOM Utánpótlás-írogató

Kérem segítsenek,mert az esküvői terem nem alakul ki,pedig már csak 6 kiskocka van hátra.Előre is köszönöm a segítséget.üdvőzlettel:MAMADOM ID:15804770.

8. Szabíínaa.

Szabíínaa. Utánpótlás-írogató

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, ugyanis tegnaptól mostanig legalább 30 zsiráftápot, valamint imádkozó sáska tápot vettem. A pénzt leveszi, de a tápok sehol... Hol vannak?

Farmnév: Szabíínaa. ID: 48942624

9. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Gyakori hiba, hogy táp helyett állatot vásárolnak a gazdák, és viszont.
    Kérlek, gondold át, Nálad nem ez történt-e?
    A türelmedet kérem az ellenőrzéssel, jelenleg nincs arra jogosult kolléga szolgálatban.

10. Othep

Szia.

Mit jelent az, hogy nem alakul ki a terem?
    Kattints rá azokra a dekorációs elemekre, amelyeket látni szeretnél.
    Tetszés szernt váltogathatod őket.
    Így rendezed be a termet.

11. Othep

Szia.

Először egy banális kérdés: helyesen írtad be a telefonszámot?
    Jelzem a kollégáknak.
    Viszont én úgy tudom, az Invitel is a Telekom hálózatához kapcsolódik.
    A Telekom a napokban megszüntette az SMS-es vásárlást.
    Lehet, hogy a vezetékes telefonos is erre a sorsra jut?
    Szerintem hívd fel az Invitelt, érdeklődj.
    Vásárláshoz addig is ajánlom a Paysafecard fizetési módot.

Kiegészítés: A BP oldalán minden rendben.
    Esetleg elüthetted a telefonszámot.
    Ha helyesen írtad be, és mégis gondjaid adódnak, hívd a Szolgáltatód!

-ágianyu33- és Kuzdern kedveli ezt.
  12. Szabíínaa.

Szabíínaa. Utánpótlás-írogató

Köszönöm, megnéztem. Igaz visszaemlékezni nem tudok, de valóban ez lehetett a probléma, mivel most odafigyelve tápot vásárolva, megjelentek a tápok, bér gőzöm sincs, hogy lehettem ennyire figyelmetlen.

Köszönöm a segítséget!

13. Othep

Szia ismét!

Kollégám épp az imént ellenőrizte a helyzetet:
    2021-05-08-én 09:26:12-kor 15 zsiráf állatot vásároltál, nem tápot.
    Pár perce, 2021-05-08-án 11:28:29-kor már helyesen, 1 darab zsiráf tápot vettél.

2021-05-08-én 09:26:04-kor 25 db sáska állatot vásároltál, nem tápot.
    Itt is, szintén pár perce, 2021-05-08-án 11:29:08-kor már helyesen, 5 db sáska tápot vettél.

Elég néha egy félrekattintás a fülek között. Mindenkivel előfordul! :)

14. MAMADOM

MAMADOM Utánpótlás-írogató

MAMADOM ID:15804770 Köszönöm,nem olvastam el az eventismertetőt figyelmesen.Elnézést kérek,és további jó munkát kívánok!

15. Othep

Szia ismét!

Nagyon szívesen, ezért vagyunk! :)
    Örülök, hogy megoldódott a helyzet.

zsani_apja kedveli ezt.
  16. Feca29

Feca29 Fórumprofi

Sziasztok!24es lettem a szezonban,de sehol a pelés titokól....ID: 15020377

17. vm68

vm68 Kivételes tehetség

Jó reggelt! :)
    Segítséget szeretnék kérni.
    Szeretném átrendezni a dekorációs kerteket.
    A leg egyszerűbb megoldás az lenne ha mindent beszednék és a legtöbb TP-t adó cuccokat tenném vissza.
    Sajnos amióta az UNITY verzió van hiába választom ki a TP mennyiséget .
    Telesen összekeverve rendezi a dekorokat a raktárban.
    Van valami megoldás amiről nem tudok?
    Érdemes még várni hogy esetleg visszaáll a régi rendszer?
    Nem szeretnék órákat szöszmötölni vele.
    Előre is köszönöm a segítséget , további szép napot mindenkinek! :)
    Az ID számot hol lehet megnézni?
    Most a fórumon kerestem vissza hogy ráakadjak :D
    vm68 ID: 15436859

Sanyat és Kuzdern kedveli ezt.
  18. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Régi rendszer biztosan nem lesz, hisz júniusban érkezik egy windows update, ami pl kényszerből le is törli a flash playert a gépekről, ergo már garantáltan nem is menne a flash alapú játék, ha a fejlesztő nem léptek volna.
    Nincs régi, elfogyott, nem is volt. Új van.
    Sajnos az újban vannak hibák, amik jelentve vannak, de még nem kerültek javításra. Jövőbe nem látunk, így nem tudjuk megmondani, hogy X június 23.-ától jó lesz-e a játék vagy sem. Milyen jó is lenne. Tudnám, hogy elüt az autó, akkor biztos figyelnék rá, és nem lépnék le bátran a zebrára :eek:o_O

vm68 kedveli ezt.
  19. Othep

Szia.

Kollégám ellenőrizte.
    Már ki is helyezted reggel 7:21-kor a Zuhatagosra.
    Középen lent keresd.

Feca29 és Kuzdern kedveli ezt.
  20. joco540

joco540 Járnitanuló

Nekem az a gondom hogy pár nap óta minden alkalommal kéri a jelszót ahányszor csak belépek több farm esetén nagyon kellemetlen és hiába mentem le hogy megjegyezze de változatlan a helyzet