Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -JulCsiKa-

    -JulCsiKa- Fórum-zöldfülű

    Köszönöm, az előbb kaptam meg őket éppen.
     
  2. évaauth

    évaauth Haladó

    Jó reggelt!
    A növények vetésekor változatlanul lefagy a játék.Egy farm "rendbetételénél" 3x kell újraindítani az egészet.A víztartályt pedig üresnek mutatja, holott tele van.
    Nem az internetemmel van baj, mert egyébként a fákkal ,állatokkal , dekorokkal jól működik.
    Köszönöm!
    évaauth ID: 11581979
     
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám benézett a farmodra.
    Az ellenőrzés pillanatában a Víztartályod valóban mutat némi vízhiányt, ahogy látszik:
    upload_2024-4-21_12-27-12.png

    A fagyással kapcsolatban annyit mondanék, hogy én klienssel játszom, és amikor aznap először aratok, vagy hosszabb tálcán üdültetés után először aratok, akkor valóban sokáig (1-2 percig is talán) valóban csak a napraforgók látszanak.
    De én hagyom, türelmesen kivárom, amíg learatódik, nem lépek ki a játékból, nem indítom újra...
    S utána már nincsen gondom.
    Egyébként pedig csak a szokásos kezelési módokat tudom javasolni:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/

    Sajnos, ennyit tudok segíteni. :(
    Türelmedet köszönöm.
     
    -ágianyu33- és Swartsch kedveli ezt.
  4. kigyo51

    kigyo51 Aktív író

    Szia Othep!
    Nálam is rosszul működik a víztartály megjelenítése. Böngészőben és kliensben is. Mind a 3 farmomon. Ez böngésző takarítás után is így van, klienst újra telepítve is így van.
    Gazda: kigyo51 ID: 16990724 Böngészőben.

    [​IMG]
     
    farmeres53 kedveli ezt.
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Köszönöm a jelzést. :)
    Továbbítottam a kollégák felé.
     
    kigyo51 kedveli ezt.
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    Ez a víztartályos hiba bő 2 hete ismert.
    Egyenlőre nincs nincs információnk róla, mikor lesz javítva.
    Csak megjelenitesi hiba.
    Frissitve, területet váltva helyreáll a kép is...
     
    Swartsch és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  7. évaauth

    évaauth Haladó

    Sajnos újraindítás után is a növények aratásakor,ültetésekor ismételten lefagy.A víztartály újraindítás után is üresnek látszik. Megpróbáltam 2-3 percet várni, de nem vált be. Csak újraindításnál működött egy darabig. Egyébként én is a klienssel játszom.
     
  8. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    minden újraindításkor újra kell töltődnie mindennek a szerverről, minden adatbázisnak be kell töltenie a háttérben.
    Amit javasolni tudok, hogy töröld le a kliens a gépedről (minden mappából - a Programok közül, a Letöltés mappából, és a Lomtárból is), majd végezz el egy Ccleaneres géptakarítást és ezt követően telepítsd újra.
    A víztartályos megjelenítési probléma ismert, már kb. két hete. A Központ tud róla, az első ilyen bejelentéskor jeleztük feléjük, de nincs információnk mikor kerül javításra. A vízmennyiséget a számformában mindenhol helyesen jelöli, így a játék működését nem befolyásolja.
    Megértésedet köszönöm!
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  9. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Kérdés.
    Miért kezdte el a chrome feldobni a reklámokat a játék mellé, amikor olyan farmmal lépek be, amivel már vásároltam?. A firefox nem teszi ezt. A ccleanerezés megvolt, csak most kezdte el csinálni. Reggel még semmi gond nem volt vele.

    U.i.
    Most ráengedtem az adblockot, eddig nem volt, pillanatnyilag eltünt, de akkor is.
     
    kigyo51, bakfis és farmeres53 kedveli ezt.
  10. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    továbbítottuk a Központ felé a Chrome-ban tapasztalt jelenséget.
    Megértésedet köszönöm!
     
  11. évaauth

    évaauth Haladó

    Köszönöm!
     
    farmeres53 kedveli ezt.
  12. Edythke

    Edythke Fórumlakó

    Nálam is ott vannak a hirdetések és én is többször vásárolok egy hónapban. most direkt vettem farmaranyat, de a hírdetések továbbra is ott figyelnek. Rém dühösítő!
     
    kigyo51 és bakfis kedveli ezt.
  13. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    amint azt jeleztük, és ha olvastad a fórumot, akkor láthattad Te is, a Chrome-ban megjelent reklámok problémáját jeleztük a Központ felé, akik vizsgálják az okot.
    Én is Chrome-t használok, s nálam is megjelent.
    Amennyiben számodra zavaró, akkor átmenetileg javasolt más böngésző (Játékostársak visszajelzése alapján a Firefox-ban, Brave böngészőben nem jelentek meg a reklámok), vagy a kliens használata.
    Amint kapunk információt a Központtól a hiba elhárításáról, jelezni fogjuk részetekre.
    Attól mert többen leírjátok, hogy Nálatok is megjelent a reklám felület és zavaró, nem lesz előbb megoldás.
     
    -ágianyu33- és Swartsch kedveli ezt.
  14. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    A tegnapi nap folyamán - eddigi visszajelzések alapján - Chrome böngészőben megjelent egy reklám felület, mely akkor sem tűnik el, ha a Játékos vásárol. A problémát jeleztük már tegnap a Központ felé, akik vizsgálják az okát.

    Átmeneti megoldásnak javasoljuk a kliens használatát, vagy más böngésző kipróbálását
    (Játékostársak visszajelzései alapján a Brave böngészőben nem jelenik meg a reklámblokk).

    A témában kapcsolatos több hibajelzésre nincsen szükség, aki mégis szeretné még jelezni, azt kérjük, hogy a Panaszkönyvben tegye meg (Panaszkönyv #1-es bejegyzése alapján).
    A Segítségkérő topikokból mostantól az ilyen témájú bejegyzéseket áthelyezzük a Panaszkönyvbe, hisz mi ebben a kérdésben nem tudunk többet tenni.

    Amennyiben kapunk információt a Központtól, természetesen megosztjuk Veletek!

    Megértéseteket köszönöm a Moderátor társaim nevében.
     
    .dina1., farmerSS, Swartsch és 2 más kedveli ezt.
  15. farmerSS

    farmerSS Fórumelemző

    Szia

    Kevésbé zavaró megoldás nálam az firefoxban, hogy a reklámfelület jobb felső sarkában rányomok az X-re, így megszűnik a reklám és helyette csak egy fehér üres csík látható.
     
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  16. Ildiko.07

    Ildiko.07 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Feltűnt egy reklámsáv a játék jobb oldalán(eddig soha nem volt).
    Esetleg valami ötlet,hogy ez eltűnjön onnan?
    Nagyon zavaró mind a gépen,mind pedig telefonon.

    Közben olvastam,hogy hiba és dolgoznak rajta
     

    Csatolt fájlok:

    Moderátor által utoljára szerkesztve: 23.4.24, 12:58
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  17. csokiszeletke

    csokiszeletke Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Találkoztatok már a Copilottal? Tegnap még nem volt, fogalmam sincs, hogy mi ez?Köszi a választ.Amikor valamit learatok, feljön egy föggőleges keskeny sáv, benne jelek.
     
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ha a sárga sávra gondolsz a felreppenőket jeleníti meg;)
     
  19. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    erre gondolsz? Az aratáskor szerzett felröppenők jelennek meg itt, illetve az aratáskor szerzett bónuszok, attól függően, hogy mit arattál adott területen (dekort vagy növényt, fát, ólakat).
    upload_2024-4-23_14-47-50.png upload_2024-4-23_14-51-9.png

    Ha nem erre gondoltál, akkor hozz kérlek képet, hogy segíteni tudjunk.
    Megértésedet köszönöm!