Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsoka1953

zsoka1953 Junior szaki

zsoka1953 1947931
    mikor adnám be a kártyákat 999 et mutat a számláló vagyis nem tudom játszani a mini játékot és nem müködik rendesen , sajnos napok óta igy van sokszor lefagy

2. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Melyik számláló mutat 999-et?
    Weben, vagy kliensben játszol?
    Webes felületen a Chrome, Firefox, Edge, Opera böngészőkön játszható a játék, ha a géped megfelel a paraméreknek.
    Másik böngészővel próbáltad már a játékot?
    CCleanerezést megcsináltad? F5- frissítéssel sem működik rendesen?
    A minijátékot magas grafikai beállításon ajánlatos játszani. (Farmablak, jobb felső saroknál katt a fogaskerék párra, a lenyíló kisablaknál a bal oszlop alján levő villáskulcsra szintén kattints rá, majd a kijövő új ablakban a jobb felső sarokban a grafikai beállításokat állítsd "magas" szintre, majd kattints a mentésre.)
    Pillanatnyilag nincs a közelben olyan kolléga, aki be tudna nézni a farmodra, ezért kérlek végezd el azokat a dolgokat, amiket leírtam, mert annak is segítenie kell.

3. Havasi_Gyopár

Szia!
    Közben megérkezett a kollégám, aki be tudott nézni a farmodra, persze az ő gépén:
    upload_2021-8-2_20-9-18.png

Az ellenőrzés során megállapította, hogy le kell futtatni egy tisztítást mindenképp, mert a rendszeres tisztítás hiányában nem tölt be a rendszer az adatbázisból, és azért mutat 999-et.
    Ezen felül nem árt ellenőrizni a net minőségét, mert az is közrejátszhat, hogy gyenge az internet. Rendkívül fontos a stabil internetkapcsolat is. Megoldást szokott hozni erre a kábelről való játék a Wifi helyett.
    Az internet ellenőrzéséhez a Speedtest ad segítséget: http://www.speedtest.net/
    Most mielőbb futtasd a CCleanert, hogy be tudd fejezni az eventet.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  4. zsoka1953

zsoka1953 Junior szaki

kösz de sajnos nem sikerült pedig megcsináltam ami irtál, igy oda az evet sajnálom

5. Havasi_Gyopár

Szia!
    Akkor marad végső megoldásként, hogy szakemberrel kell megnézetned a gépedet.
    Sajnálom, de nem tudunk így messziről célravezetőbb megoldást javasolni.

6. franyo121

franyo121 Fórum félistene

Szervusztok!
    Lehet hogy nem jó helyre írok, amiért előre is elnézést kérek. Nekem feltűnt, hogy a "Kikapcsoló napok" eventben van egy kérdés :"Milyen irányba forog a malom?" Az elfogadott válasz : "Az óramutató járásával megegyező irányban". Lehetséges hogy a számítógépemben van a hiba, mert nálam pont az ellenkező irányban.

-BombadilToma- kedveli ezt.
  7. SnéDóri

SnéDóri Junior szaki

Szia. A szerencsekerék forog ellenkező irányba.

8. Havasi_Gyopár

Szia!
    Jó a kvízkérdéses válasz, a malom lapátjai az óramutató járásával egyezően pörögnek.
    Az ellenkező irányban a kerek-kerék forog, - az viszont nem volt a kérdések között.
    Bár "üresen", vagyis amikor nem pörgetünk, annak a forgásiránya is egyezik az óramutató járásával.
    Figyeld csak meg jobban!

9. franyo121

franyo121 Fórum félistene

MEA CULPA! Elnézést kérek! Rendesen mellénéztem! A Szerencsekereket összetévesztettem a malommal!

SnéDóri és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  10. mamszi5107

mamszi5107 Fórummogul

Sziasztok!
    Miért nem lehet a "Bölcs Tölgynél" aktiválni az azúr skorpiót??

11. Havasi_Gyopár

Szia!
    Mert hibás, javítják, addig türelmet kérünk.

mamszi5107 kedveli ezt.
  12. lujza5353

lujza5353 Fórum admirálisa

Sziasztok! Megcsináltam 7 mini játékot, és ne kaptam egyetlen magot sem. Rosszul értelmeztem valamit?
    Gazda: lujza5353 ID: 17501746

13. Havasi_Gyopár

Szia!

Amikor végeztél a minijátékkal (kiraktad a kirakóst) akkor kattints a 8. számmal jelzett Lássuk! feliratra, ezzel kibontod a tasakokat,
    Az event ablak tetején is megtalálod a magvas tasakokat, de a Lássuk! bontásra, be is teszi mindjárt a vetőtáblára, és már vetheted is a magokat a vetőtábláról.

14. lujza5353

lujza5353 Fórum admirálisa

Nagyon szépen köszönöm, ez bizony elkerülte a figyelmemet

Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  15. Havasi_Gyopár

Szia!
    Semmi baj, már régen játszottunk ilyen játékot.
    Azért vagyunk, hogyha tudunk, segítsünk.

16. Liba_Leontin

Liba_Leontin Fórum-zöldfülű

Jelezném, hogy a nem teljesre (8 hely) fejlesztett vadaskertet sem lehet kirakni a tölgynél (főfarmon igen, szédültön nem próbáltam).

17. Havasi_Gyopár

Szia!
    A beidézett mondat a tölgyes rúnára vonatkozott.
    Jelenleg hány vadaskerted van kint? Egy területre csak 5 db bármely típusú raktárház rakható ki, annak fejlesztettségének mértékétől függetlenül.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  18. merylu55

merylu55 Haladó

Sajnos nem működik a játék rendesen. Nehéz belépni tegnap este óta. Csak ülök és ülök. Ha sikerül akkor is hiányos a betöltés , kilépek-belépek máshol hiányos. Nem szeretnék mást csak játszani. Másnak is biztos problémás. Nem is tudom mikor volt utoljára, hogy beléptem és végig játszottam. Talán soha vagy olyan régen

19. Havasi_Gyopár

Szia!
    Nálam rendesen működik.
    Kérlek takarítsd ki a gépedet CCleanerrel, mert lehet, hogy tele van beragadt sütikkel, ilyenkor nem elég az F5-tel való frissítés.
    Ha weben játszol, akkor próbáld meg másik böngészőben, ha meg klienssel, akkor amennyiben a CCleanerezés után sem javul a helyzet, akkor töröld a klienst, és telepítsd újra.
    A CCleaner futtatásakor minden egyéb ablak csukva legyen.
    A törlést végezd el a vezérlőpultnál, (programok telepítése és törlése), a letöltőmappában és a lomtárból is, hogy semmi ne maradjon belőle, mert az is bonyodalmat okozhat, ha nincs rendesen, mindenhonnan törölve.
    Újra telepítés után ugyanúgy megtalálod az elmentett fiókjaidat, ahogy előzőleg voltak.
    Remélem sikerül helyreállítanod a játékodat.

Kuzdern kedveli ezt.
  20. merylu55

merylu55 Haladó

Nem a gépemen volt a hiba. Nem csináltam semmit vele és mostanra majdnem helyre állt. Köszönöm, hogy próbált segíteni, de inkább az illetékesek csinálhatnának valamit komolyabban. Vagy magától javult meg?