Játékban lévő elemek továbbfejlesztése - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek!
    Amióta event éri az előző eventet, arra jutottam, nagyon kényelmetlen, hogy a szomszédoknak küldhető ajándékok listájában miért ne lehetne a "Szezonális" fül mindjárt az elején. Ahol a bájital van. Sokkal hamarabb tudnák a gazdák elküldeni a napi ajándékukat.

    Köszönöm, ha továbbítjátok a fejlesztőknek. ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 20.10.18
    lbs76, Jly15, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  2. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Lehet, hogy eretnek gondolat, de az jutott eszembe, hogy a prémiumgazdáknak esetleg meg lehetne emelni a kapható napi ajándékok számát, mondjuk napi 30-ra!
    Mindez azért jutott eszembe, mert ha a szomszédjaim száma 32-re nő a prémiumelőfizetés miatt, a napi ajándékküldés lehetősége pedig 15-re (bár a szomszédok mennyisége miatt ezt is keveslem...), akkor a kapható napi ajándékmennyiségnek is kellene nőnie...
    Vagy rosszul gondolom? ;)
     
    mimi, lbs76, BackOffice és 8 más kedveli ezt.
  3. zsumama

    zsumama Utánpótlás-írogató

    Üdvözlet!
    Jó, hogy az ajándékozást egyszerűsítették, a betakarítást is meg kéne végre oldani!
    De, még csak választ sem kapok, úgy látszik, csak az én utálom a kattogtatást?!

    Volna még egy kérdésem? Miért az ívó víz mellé tették a trágya dombot?!
    A csap szinte belelóg a trágyába.
    Köszönném, ha választ is kapnék:
    Zsumama
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 18.6.18
  4. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája


    Szia!

    Ez a felület az új ötleteké, itt a moderátorok nem kommentálnak.
    Az ötletek továbbításra kerülnek a központnak, de azok megvalósításába nekünk nincs beleszólásunk.
    Viszont az általad leírtak egyike sem új ötlet, hanem inkább kifogás és panasz, melynek a Panaszkönyben lenne a helye.
    Megkérlek, hogy a továbbiakban az ilyen jellegű észrevételeidet ebbe a topikba írd meg:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/panaszkönyv.14375/
     
    BackOffice és -ágianyu33- kedveli ezt.
  5. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    A hétvégi Baby Boom alatt - hogy "megtévesszem a rencccert" (ami persze nem jött bexD) - kitettem a meglévő Hapci kaméleonomat egy Egyéni kifutóba. Nem kis meglepetésemre eme 6.500.000 pajtaértékű arany tenyészállat magamutogatásért a rendszer 9 órára mindösszesen Egyszázhuszonvalamennyi TP-t (sic!) kínált - ami, valljuk be, meglehetősen nevetséges és méltánytalan.

    Én a fejlesztők helyében - ha már voltak olyan merészek és csilliárdnyi TP-t kérnek magas szinteken egy-egy szintlépésért - bátran hozzányúlnék ehhez a játékelemhez is.

    Többféle fejlesztés is elképzelhető lenne:
    1. Az Egyéni és Csoportos kifutó tulajdonságainak átalakítása oly módon, hogy a betett tenyészállat pajtaértékének mondjuk 5%-át (nem is vagyok mohó!) adja egy 20-22 órás aratási ciklusban. Tehát ily módon az említett Hapci kaméleonomért kaptam volna 1 nap után 325 ezer TP-t. Nem is panaszkodnék...;)
    2. A Műhelyben az egyes Egyéni és Csoportos kifutók fejlesztési lehetősége barkácscuccok felhasználásával, pl. ha sárgára fejlesztenénk a PÉ 10%-át, ha narancsra 15%-át, ha pirosra 20%-át, ha rózsaszínűre 25%-át kaphatnánk a betett tenyészállatnak.

    Ez így ütősebb lenne, mint bármely játékban lévő dekortárgy, s nem mellesleg visszahozná sokak tenyésztési kedvét, akik régebben szívesen és örömmel vettek több XL-es szupitáp-csomagot is --- mert látták értelmét.... Ergo akár mindenki - értsd BP és a gazdák is - jól járhatna... :)
     
    tina07141983, Zotyó, mimi és 19 más kedveli ezt.
  6. heureca3

    heureca3 Fórum biztosa

    Sziasztok!

    Jó lenne ha a szerencsekeréknél is be lehetne állítani hogy mennyit szeretnénk pörgetni
    és a nyereményeket szépen sorban kiírná, ahogy például ládanyitogatáskor teszi. :D

    99 normál pöri nagyon gyorsan összejön gondolom már sokunknál és pokolian időt rabló és unalmas egyenként szórakozni a pörgetésekkel. :oops:

    Ja és ha már annyi cukrot, sót stb. lehet nyerni, legalább lehetne egyszer egy olyan event is ahol ezeket be lehetne adni, így akinek sok felesleges van beválthatná valami értékesebbre.;)
     
  7. WWW_10

    WWW_10 Fórum-zöldfülű

    Lehet, hogy írták már mások is, de leírom most én is. Jó lenne a gyors trágyázás lehetőség bevezetése hasonló módon, mint a gyors öntözés.
    A zuhatagok szigetén is jöhetne valamilyen kedvezmény hasonló módon, mint a Tölgyes területen. Nem kell víz, több tp a fákra stb. amikre gondolok.
     
    mimi, Farm_Tadity_, Marika312 és 2 más kedveli ezt.
  8. -Jani13-

    -Jani13- Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Jó lenne bővíteni a kerge kertet és a kincses szigetet is. Rengeteg tárgy gyűlt össze minden játékosnál és feleslegesen porosodnak a raktárakban.
    Arra gondoltam, hogy mind a két terület bővíthető lenne úgy, hogy barlangrendszer lenne a területek alatt. Akár plusz feladatért lehetne bővíteni, vagy csillagért illetve arany banánért.

    Üdv. mindenkinek: Jani
     
    mimi, Farm_Tadity_, Chate-farm és 10 más kedveli ezt.
  9. Stock-broker

    Stock-broker Járnitanuló

    Sziasztok!

    Az építőmesterhez lenne egy gondolatom:
    Sok játékos nem engedheti meg magának az előfizetést, hiába szeretné... (Elég, ha csak az iskolásokra gondolunk). Az eventek miatt igen gyakran kell átépíteni az egyes területeket. A régi játékosoknak bizonyára rengeteg olyan tárgyuk van, amiket nem használnak. Arra gondoltam, hogy a Fa- és az Ólak kategóriákhoz tartozhatna egy-egy "Kedvencek" menü, melybe el tudnánk helyezni az általunk használt ólakat és fákat, így sokkal gyorsabban lehetne event után újraépíteni az adott területeket.
     
    mebajah, Marika312, libuskafarm és 6 más kedveli ezt.
  10. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Szeretném, ha az ólak infós ablakában bent lenne a kapható trágya mennyisége is. Azt gondolom nagyon hasznos lehet sokszor. Fontosabb, mint, hogy mekkora területre tehető ki, hisz az állatoknál csak 2x2 lehetséges.
     
    Sali~*.* és Imi* kedveli ezt.
  11. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Régebben sok party pörgetést elpörgettünk a különböző Virágos dekorokért (Betöltő virág, Diszkórózsa, Vigyori csillagfürt, Boldog Liliom, Éneklő tulipán), Madárijesztőkért (Pattogó/ Ijesztő /Ugráló madárijesztő stb.), Madárházacskákért (Madár pagoda, Kőmadár világítótorony / kastély / parti kunyhó), 1 szettet ebből feltettünk 1-1 felhősorra, a többi meg ott porosodik a pajtában (mivel azóta sokkal jobb dekorok jöttek ki). Egy fizetős játékelemnek ezt a sorsot szánni, legalább is visszatetszést kelt bennem.

    Cserélni ezeket nem lehet, ami nem is gond, de legalább mondjuk csp-ért vagy FP-ért elérhetővé tehetnének mindhez - többször kiváltható - felhősorokat, amikre csak és kizárólag ezeket a dekorokat lehetne feltenni és adnának némi TP-t.
     
    Gio, mimi, lbs76 és 8 más kedveli ezt.
  12. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Ötleteim:
    - A térképen van még elég hely. Lehetne egy olyan, ahova a tojásokat tesszük. Ne kelljen kerge-aratás előtt végigjárni az egész birodalmat.
    - A munkás gép arató része több lehetőséget adna. 4 gomb: 1. fákat, 2. földet. 3. állatokat, 4. mindent arat.
    - A prémium tagok "visszahelyező" képét jó lenne kinagyítani.
     
    Julcsi-néni, mimi, lbs76 és még 1 ember kedveli ezt.
  13. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Nyitott ajtót "döngetsz" a javaslatoddal.

    Ez a nagyítás megoldható mindenki számára, ha a prémiumos visszarendezőnél az elmentett állapotot szeretné nagyobb méretben látni a játékos.
    Az adott képre kell kattintani a jobb egér kapcsolóval.
    Megjelenik a képen is látható panel, ahol a nagyítás feliratot bal egér gombbal annyiszor kattinthatjuk, amilyen nagyságban látni szeretnénk a területet, amit vissza szeretnénk állítani.
    [A kikapcsoláshoz ugyanígy a jobb egér gombbal a panel előhívható, csak a mindent mutat sort szükséges kattintani a bal egér megnyomásával.]

    Illusztráció képpel:

    mentett elrendezés.png
     
  14. sólámpa70

    sólámpa70 Utánpótlás-írogató

    Megláttam a szeretet fáját, ami gyönyörű és eszembe jutott,hogy ezt be lehetne tenni valahová.Sokan vannak újak, akik megvennék mondjuk FP-ért. Nem ad még TP-t sem,de szép.
     
    parrahviki12 kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Ma szuper vagy mega Tp nap lesz... az elnevezés mindegy is... erről jutott eszembe egy ötlet;)

    A 300. szintet vonzóbbá lehetne tenni a halmozható tp táblával...
    De ugye a káposzta is maradjon meg a kecske azaz a játékos is lakjon jól... pl minimálisan meghatározni a halmozáshoz szükséges rendelési mennyiséget, s maximálni a halmozhatóságot! Pl minimum 100 arany vásárlásával 100%-os tábla 10 alkalommal szerezhető, 300 arany rendelésénél 200%-os tábla szintén 10 alkalommal szerezhető... E kettő akár variálva akár duplán halmozva is tetszetős lehet sok sok TP vadásznak;)
    Vásárlásra ösztönözne... aki meg amúgy is nagy mennyiségben vásárol az meg had lubickoljon a tp esőben;)
     
  16. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Sziasztok!

    A gyárral kapcsolatban irok. Jó lenne ha a fejlesztéseket meglehetne nyerni a kerek keréken.
     
  17. -rex18-

    -rex18- Törekvő

    sziasztok szerintem ebe a nublonos eventbe be lehetne rakni a sót cukrot meg ilyesmi
     
    Farm_Tadity_ kedveli ezt.
  18. muru69

    muru69 Junior szaki

    sziasztok jo lenne ha malmot tovább lehetne fejleszteni hogy a rémes állatkáinknak lehessen külön tápot keverni
     
    Julcsi-néni, mimi, lbs76 és 5 más kedveli ezt.
  19. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    A bónusz rekeszek kinőtték a feladatokat. Amióta játékba kerültek, legalább 4-5 területtel lett több lett, külön a horror, stb - ne soroljam. Rengeteg plusz item is bekerült, amik különféle dolgokat kérnének. Minek gyártsak ipari cuccot, ha nem tudom hová elhasználni, mert nincs helye? Évek óta nem veszek cukrot, mert minek.
    Szekcionálni kéne:
    - vagy legyen külön rekeszsor a Bahamára és az alapra - és a rémekre, ha aktívak a területek
    - vagy külön sor állatokra, fákra és növényekre.
    Jelenleg nem tudom, melyik ujjam harapjam. Vagy ehhez aktiválok egy bónuszt, vagy ahhoz.
    Jó lenne, ha a rekeszből több db egyforma dolgot is tudnék aktiválni, mint az éléskamrából (bár ezt talán már mondtam), ill. ha lenne egy ikon Pinkie-nek. Katt rá és aktiválódna.
    Más:
    Jó lenne, ha a keréken arányosabban lennének nyerhetőek a farmmunkások típusai. Pl. nekem most lejár az előfizetésem (és hó vége lévén nem tudom hosszabbítani), viszont van 300 óra vetőgépem. Mi a bánatot kezdjek vele önmagában? Néha belökök 1-1 kupont, a köztes idő pedig elveszik. Innentől nem nyeremény, hanem bosszúság, hiábavalóság. Aratógép pl. sosincs. A többi is csak elvétve.
    Ennek kapcsán már többször is említettem, hogy jó lenne kisebb időszakra vásárolható munkás. Ha pl. nyerek 3 ó vetőt, és tudnék hozzá venni 3 ó aratót, az jó lenne. Így csak pocsékba megy. Nem megoldás a FP-s vásárlás, mert egyrészt 12 ó-st adnak, ami sok, másrészt havonta csak 5-t, ami össz. 60 óra, a többi típus pedig nincs - ráadásul nem mindenkinek van ennyi "fölösleges" FP-je; amit még valós pénzért sem lehet venni, tehát kizárólag abból gazdálkodhatunk, amit itt-ott nyerünk. A normál áron FA-ért vásárlás sem megfelelő a többség számára.
     
    mimi, lbs76, dalmata10 és 8 más kedveli ezt.
  20. vénsárkány48

    vénsárkány48 Törzsjátékos

    Szervusztok!
    A kerekkerék bizonyos szempontból felújításra került. De! Át kellene nézni a régi nyereményeket, és van pár, amit vagy át kellene alakítani, vagy ki kellene cserélni. Pld: körteXXL. Pörgetésnél ezt adja, de eddig még annyira nem kellett ez a növény a feladatokhoz, hogy alap fát azóta sem vettem hozzá, és ezek a fejlesztések - jelen pillanatban több mint 30 db- a pajtában vannak, és nem tudok velük mit kezdeni.
    Nem ez az egyetlen mondjam használatlan, vagy használhatatjan a keréken.
     
    Goldros és Farm_Tadity_ kedveli ezt.