Játékban lévő elemek továbbfejlesztése - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Folyton az ötletelés.... Na nem mintha annyira unatkoznék... :music:
    Most épp az jutott eszembe, hogy vajon miért csak a tenyésztelep elérhető az erdei tisztásról, szemben a többi területtel, még a teliholdasokkal is, ahonnan minden más: a malom, a raktár, a tanyaház és a víztározó is elérhető? Bosszantó ez a sok ugrabugra a területek között, még a végén kificamodik szegény szántóvetőm bokája a hepehupás utakon... :DxD
    Csupán a játékosok kényelmi szempontjából nem lehetne esetleg egy ilyen irányú fejlesztés az erdei tisztásra? Az öreg tölgy árnyékában vagy a patakparton szerintem elférne...
     
    Mica67, Kata_rzis, ljanika6 és 7 más kedveli ezt.
  2. Lacika83

    Lacika83 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    A "Reggeli ébresztő" gazdaköri küldetésben a 2/* és 3/* feladatok 2 vagy 3 szinttel később nyílnak meg, mint amikor a beadandó növény elérhető lesz. Egy szintre hozhatnátok őket a többi feladat gyakorlatának megfelelően. Köszi! :)

    A "Vadaskert*" és a "Füvészkert*" típusú feladatoknál jó lenne, ha a beadandó termények értéke ezres csoportosításban jelenne meg, mert jelenleg nehezen követhető hogy a 15000000 beadandóból 1 millió vagy 10 millió van-e még hátra. Ami nem mindegy, főleg, hogy itt nem jelzi a túlzottan nagy beadást, ahogy az eventeknél jelzi a rendszer. Esetleg ezt is beállíthatnátok!
    Köszönöm!

    További jó játékot kívánok mindenkinek! :)
     
    Samborg kedveli ezt.
  3. papirocska

    papirocska Törzsjátékos

    A szintlépésért járó farmarany is áteshetne már egy módosításon 10 kerek éve egy (1) farmarany jár érte ,bizony a 200-dik szint fölött lehetne ez 5 farmarany is, nem lépünk olyan gyakran szintet hogy ez túl nagy megerőltetés lenne .Sőt javaslom hogy a bahama szintlépésért is járjon legalább 2-3 fa.Nem naponta lépünk szintet, és nem is ebből fogunk meggazdagodni. De egy kis ösztönzés ez is lehetne. A másik javaslat pedig ha lehetne, valamilyen érés gyorsító a felhőkre, lehetne a 48, 36, 96,stb.hosszú betöltésű időket 24 órára csökkenteni hogy napjában legalább egyszer hasznát is vehessük ,ne adj isten tervezni is tudjunk velük ,mikor alkalmas leszedni. Átláthatóbb lenne a 24 óra. Köszönöm ha elolvassák és érdemesnek találják a továbbításra.
     
    sajtika200, ljanika6, zebrina04 és 5 más kedveli ezt.
  4. Lacika83

    Lacika83 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Én is felvetettem már kétszer is, hogy a kerekkerék pörgetéseit ugyanúgy egyszerre megtehessük, ahogy a ládák nyitását is egyben kezelhetjük, saját magunk kiválasztva, hogy mennyit szeretnénk egyszerre pörgetni (ott nyitni).
    A "gyorsítást", amit javasolsz, ismerem, de még így is napi szinten 5-10 perc megy el a kerekkerék pörgetésekre, ha nem akarom, hogy elvesszenek a korlátozott szám miatt.
    Egyértelmű, hogy amit Cseresznye is írt, az sokkal jobb lenne!
    Mindenesetre, azért köszönet Fabatkának a módszerért, mert a pörgetgetésnél még az is gyorsabb!

    Jó játékot kívánok mindenkinek, és köszönöm, hogy elolvastátok! :)
     
    nolina1965 kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Banán ügyben ötletelnék...
    Tudom, hogy a szentély befogadó képessége korlátozott... de pl szívesen látnék egy új kamrát 3*5 új szoborral!
    Hozzátenném ez a kamra a bejutás kiváltása után legyen átugorható, hogy a később érkező termeléshez kapcsolódó szobrok kiváltását ne akadályozza.
    Minden sor első szobra legyen 1-1 tojás + mindegyikhez 4-4 fejlesztés...
    A kiváltáshoz egyenként 500 banán kelljen- ez elsőre horror mennyiség... de mivel a régi játékosoknál sok ezer áll a számlálón.. így szerintem lenne rá igény;) -nálam 3703 ez már 7 szobor kiváltásához elég... lenne ...
    Sőt akár a kiváltott tojásokhoz +ban farmaranyért is lehessen fejlesztést venni miután a szentélyből kiváltottuk a lehetőségeket;)
    Minden területen kellenek a célok... Nem jó ha valami cél nélkül halmozódik ;)
     
    nolina1965 és HéricsBáró kedveli ezt.
  6. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Sziasztok!

    Javasolnám, hogy a tenyészterepen a tenyésztendő állatok kiválasztásakor a lenyíló menüben a tenyésztési kategóriák szerint is lehessen szűrni. Véleményem szerint hasznosabb lenne, mint a farmos/bahás állatok szerinti csoportosítás.

    Ezt a vadiúj ötletes topikból hoztam át:
    Leho, ez nem teljesen így van, mert csak a tölgyről kiváltható, FA-ért megvehető és a megvásárolható nem tematikus felhősoroknál szerepel a címer. Az eventeken szerezhető nem tematikus felhősoroknál ugyan úgy az event ikonja van, mint a tematikus vagy részben tematikus paszulyágak esetén.
    >>Haldorádó felhősor 2.<<
    [​IMG]

    • Lezárási idő: 16:00 óra
    • Kategória: Egyéb bónusz sorok
    • Jutalom:
      • farm szint x 350 TP
      • baha szint x 350 BTP
      • farm szint x 475 CSP
      • 10 %-kal gyorsabb termelés a bónuszt adó dísztárgyaknál, Hatóidő: 1:00 óra
    • Nem tematikus felhősor, 2 db 1x1-es, 2 db 1x2-es, 1 db 2x2-es dekor helyezhető rá.
    Azzal egyetértek, hogy olyan dekorokat érdemes feltenni, amikről sejthető, hogy máshova nem fognak kelleni. Erre a célra 1x1-esből jó a CSP-ért vásárolható víztartály vagy a napi ajándékként küldhető Wilson; 2x2-ből a 2500 CSP-s békés izlandi vulkán. Viszont 1x2-esből nincs ilyen CSP-ért beszerezhető dekor, általában ezekkel szokott gond lenni.

    Ettől függetlenül a paszulyon szerintem is simán elférne egy "nem (vagy részben) tematikus sorok" kategória.
     
    spagetti24, BriGitta75, Gio és 2 más kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Egy apró ötlettel jöttem...
    Napok óta gondolkozom rajt... :wuerg: leginkább a játékra gyakorolt hatásán:music:
    Szuper, hogy beépítették a fürge malmot a prémium előfizetésbe...
    De ez leginkább akkor lenne prémium , ha + meg lehetne vásárolni a fürge malmot ami tovább gyorsítaná a tápkeverést!
    Szerintem sok játékos költene rá... ugyan a szupertáp keverést is megkönnyítené, de azt szerintem kompenzálná a + előfizetés;) Én élnék vele! s akkor jöhetnek az új ólak;) új tápok;)
     
    BriGitta75, nolina1965 és kovacstne kedveli ezt.
  8. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Én azon molyolok régóta, hogy amikor elfogy a vizem, miért nem adja fel azonnal felugró ablakban, hogy "elfogyott a vized, akarod újra tölteni"? Főleg akkor lenne hasznos, ha 1x1-en 3 területen vetünk, géppel. Miért kell külön biztatni a szerkezetet? És ha nem sok hiányzik, bizony nem figyelek rá, ott marad, aztán szentségelek, h. nem érett meg időre a jobb csücsök ...
    Az előzőhöz annyit, hogy a Baha-malomban is lehetne végre szupertápot kevertetni - vagy valamelyik KK trágyát. Minden Bahás tápból több száz db-om van, több, mint elég. El ritkán adom, mert nincs időm rá. Sokszor azon dilemmázok, hogy mit sajnálok jobban: ha áll, vagy ha fogy az alapanyag?
     
    Kata_rzis, andr1612, barackmoly és 2 más kedveli ezt.
  9. an-csika

    an-csika Törzsjátékos

    Delfines címert szeretnék, de még mindig nem tették be a delfint, pedig a játékban már van egy ideje!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 11.8.19
  10. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Javasolnám hogy a Kerekkerék animációját ki lehessen kapcsolni.
     
    nolina1965 és barackmoly kedveli ezt.
  11. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Sziasztok!
    Nem igazán tudom, hogy jó helyen osztom-e meg legújabb agymenésemet, mert amiről elmélkedtem, az tulajdonképpen csak volt valamikor játékban, most viszont nincs... :music:Ha lenne egy olyan rovat, hogy valaha volt dolgok újbóli bevetése, akkor ott megállná a helyét...:music::music:
    A fák, állatok, növények rovatában olvastam újításként egy-két ötletet, ennek kapcsán jutott eszembe.
    Volt egyszer, hol nem volt egy event a Bahán. Jól emlékszem, hisz szinte napokig nevettünk rajta a feleségemmel (sokszor még ma is szóba kerül), Jancsikának volt vele kapcsolatban egy elképesztő bizniszötlete. Nagyon szép grafikája volt.
    Ezért kérdem, nem lehetne visszahozni állandó állatnak a Bahára a korallt? :inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 25.8.19
  12. Ditti58

    Ditti58 Fórum hercege

    Sziasztok! Jó lenne, ha be lehetne fizetni állandóan a turbómalmot és nem lenne mindig időhöz kötve. Esetleg kicsit emeltebb áron lehessen minden nap kapni, egy hónapban egyszer pedig kedvezményesen (akár a mostani ár lehetne a kedvezmény).
     
  13. Chate-farm

    Chate-farm Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Olyan jó lenne, ha kapnánk még min. 1 területet a kütyüknek (persze 2 még jobb lenne :p).
    A kitehetők a raktárban porosodnak csak, felhősor sincs annyi, hogy fel lehessen rá tenni.
    Az eventeknél is előfordul, hogy duplán kapjuk őket, a party pöri akcióknál is (szerencsés esetben) is kapunk jó néhányat.
    Mérlegelni kell, hogy mi legyen: láda vagy Tp? Megmondom őszintén: én mind a kettőt szeretném.
    Egy új területen talán még tematikusan is kitehetnék jó pár kütyüt (pl: sárkányok vagy cicák...)
     
    Kata_rzis és barackmoly kedveli ezt.
  14. Stock-broker

    Stock-broker Járnitanuló

    Sziasztok!

    A Szupertáphoz lenne két javaslatom. A Szupertáp ugye, igen értékes játékelem, azonban a tenyészterep mellett célzottan ólakra is fel lehet használni, főleg eventezés vége felé, ha kell a felröppenő. Van azonban úgy is, hogy a játékos csak véletlenszerűen kattint el egyet-egyet, vagy esetleg géppel, minden kihelyezett ólra... Az első javaslatom az lenne, hogy lehetne olyan arany kategóriás termék, amely megnöveli a Szupertáp hatékonyságát 10%-kal az ólak esetében. A másik javaslatom a véletlen elkattintás miatti "kárpótlásként" merült fel bennem: Ha a gazda nem üres ólra, hanem elindított (táppal megetetett) ólra szórja a szupertápot, akkor az ólak legalább érjenek be hamarabb, minimum 10%-kal. Jelenleg ugyanis a sima táp + szupertáp ugyanannyi érési időt ad, mint a szupertáp önmagában, és bizony a tápok sem olcsók a piacon. :)
     
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája


    Van , egy két dolog , amivel lehet csökkenteni az ólak érés idejét

    Lámabazár felhősor : Nagyobb hatékonyságú szupertáp, bónusz 5%, hatóidő: 6 óra


    Felhő
    KépeNeveHatásBónusz mértéke Hatóidő
    (óra
    )
    Lezárási idő
    (óra)
    Tematikus
    10791 csatolmány mutatásaHúsvét 2012Gyorsabb termelés az állatos ólaknál5%10:0016:00tematikus
    [​IMG]MikulástalálkozóGyorsabb termelés a terményes ólaknál5%10:0016:00tematikus
    [​IMG]Szárnyas oviGyorsabb termelés az állatos ólaknál5%00:3024:00tematikus
    [​IMG]Valentin-nap 2015Gyorsabb termelés a terményes ólaknál5%00:3024:00tematikus
    [​IMG]KarneválkirálynőGyorsabb termelés az ólaknál10%01:0036:00tematikus
    .Neonfényes ólak 7Gyorsabb termelés az egérlyukaknál10%02:0023:00tematikus
    .Neonfényes ólak 7Gyorsabb termelés a macskaházacskáknál10%02:0023:00tematikus
    .Neonfényes ólak 7Gyorsabb termelés a medvebarlangoknál10%02:0023:00tematikus
    Háziállat
    KépeNeveHatásBónusz mértékeHatóidőÉrési idő
    [​IMG]Űrcsigusz kilövő állomásHatékonyabb szupertáp az ólaknál5%06:0016:00
    .Valentin napi maciHatékonyabb szupertáp az ólaknál5%04:0010:00
    Bölcs tölgy rúna
    KépeNeveHatásBónusz mértékeSzükséges
    csillag
    [​IMG]Ólvarázslat rúnaGyorsabb termelés az állatos ólaknál10%60 db
    [​IMG]A barkácsolás mestereGyorsabb termelés a terményes ólaknál10%60 db
    Termék
    KépeNeveHatásBónusz mértékeHatóidő
    (óra)
    MesterségRekesz
    [​IMG]GuavalekvárGyorsabb termelés a terményes ólaknál5%12:00Lekvárfőző műhely
    1. szint
    Arany
    [​IMG]TojáspuncsGyorsabb termelés az állatos ólaknál5%10:00Lekvárfőző műhely
    3. szint
    Arany
    [​IMG]SajtgolyóGyorsabb termelés az állatos ólaknál5%12:00Pékműhely
    1. szint
    Arany
    [​IMG]MézeskalácsGyorsabb termelés a terményes ólaknál5%10:00Pékműhely
    3. szint
    Arany
    [​IMG]Valentin-napi cserépGyorsabb termelés az állatos ólaknál10%08:00Virágkötő
    2. szint
    Arany
    [​IMG]Pünkösdi csokorGyorsabb termelés a terményes ólaknál10%08:00Virágkötő
    3. szint
    Arany
    Egyéb
    KépeNeveHatásBónusz mértékeHatóidőÉrési idő Megjegyzés
    [​IMG]VízGyorsabb termelés az ólaknál20%egyszeri aratáskor-arra az ólra hat, amihez használtuk
    [​IMG]SzupertápGyorsabb termelés az ólaknál50%egyszeri aratáskor-arra az ólra hat, amihez használtuk
     
    Utoljára szerkesztett: 3.9.19
  16. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Vannak felhősorok, melyek a szupertáp hatékonyságát növelik. Ezek hatnak az ólakra, terményesekre és tenyészterepre egyaránt.
    Pl: Lámabazár felhősor.
     
  17. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Lehetne hetente olyan pörgetés ha más nem 1 órán át amikor arany banánnal kezdem a pörgetést és farmarany a nyeremény...
    Rendezni kéne ezt a rengeteg aranybanánt...
     
    nolina1965 kedveli ezt.
  18. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Én már annak is örülnék, ha a piacon rá tudnék keresni, hogy egy adott gazdának éppen milyen növényei, állatai, terményei vannak kint a piacon. Van, akitől szívesen vásárolok (értsd ezalatt: jó áron)... ;) Elvégre a valós piacon is odaállok egy stand elé, és megnézhetem az eladó teljes kínálatát.
     
    Kuzdern, -sáRa912-, parrahviki12 és 3 más kedveli ezt.
  19. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Szép estét!
    Hoztam egy észrevételt. Pakolgattam a bahámat, és a dekoroknál úgy 2,5 órát időztem, mivel szerettem volna azokat kirakni amik adnak valamilyen "ajándékot" Tp vagy csengőpengőn kívül...
    Olyan jó lenne ha ezeket a dekorokat valamilyen színnel kiemelnétek, mint pl. a vadasparkot, vagy a manufaktúrát, amiknek sárga a háttere. Így könnyen megtalálnánk. Nagy segítség lenne.:)
     
    nolina1965, missuzy_53, Kata_rzis és 2 más kedveli ezt.
  20. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok! Erről jutott eszembe, hogy szeretnék olyan felhőket, amikre kipakolható a 20-20 bagoly- és varjúfa, így egy csomó hely felszabadulna a Háziállat-futtatóban. Ugyanúgy 30 percenként, illetve 12 óránként lehetnének arathatóak, ahogy normál esetben. Sok mindenre hajlandó lennék ilyen felhőkért. Event-teljesítés, AB, csillag, farmpengő stb.
     
    HéricsBáró, Mica67, nolina1965 és 3 más kedveli ezt.