Játékban lévő elemek továbbfejlesztése - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Sziasztok!
    Az lenne a kerdes hogy lehetne e hogy amikor aratok akkor csak egyszer kelljen megnyomni az egeret
    mint a gyorsvetes :)
    koszi
     
    Leho69, Fatther, Galadriel és még 1 ember kedveli ezt.
  2. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

    Szép napot!
    Jó lenne, ha a raktárházakat megpakolva (is) tudnám mozgatni az egyik területről a másikra.
    Üdv
     
    Ditti58, Mica67, -Anyu- és 2 más kedveli ezt.
  3. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Rendkívül jó lenne, ha végre feloldanák a horror-területeken az elhasználódó fül tilalmát. Ha pl. 1énél több démonit szeretnék kirakni, vagy meg akarom nézni a ládákat, ugrálhatok be valahová. Az élet megint túlnőtt az eredeti elképzelésen.
    Update:
    gyakorlati érv a megvalósítás mellett: ma az utolsó kör e-gaz aratása előtt észleltem, hogy a rekeszből elfogyott a csatni. Ettem egyet. Arattam. Konstatáltam, hogy a démoni is kifogyott. Némi szentségelés után átmentem a normál területre, mert nem egyet akartam enni. Csatnit is ettem többet, megpinkiztem, arattam az alapterületeket - majd egy óra múlva jutott el fáradt agyamig, hogy a horror területeket otthagytam vetetlenül, trágyázatlanul - csak, mert közvetlenül nem tudtam aktiválni az idevágó kaját. Ne mondjátok, h. az éléskamrából is lehet, mert amennyi felhalmozott tétel ott van, azt végig nem várom, mire lineárisan odajut. Keresni ott sem lehet, mint ahogyan Jacknél sem :((( A farmot is elérte a nagy rendszerek tehetetlensége. Kéretik az igényekhez igazítani a korábbi szabályokat. Ja, és hozzárakni még 1 gyémánt, 2-3 arany és 2-3 ezüst rekeszt, ha azt akarjátok, hogy az ember több féle kaját használjon és ezekhez cukrot, sót stb-t vegyen. Mert így már évek óta csak az ajándékokból élek, szinte semmit nem készítek iparilag.
    Továbbá:
    - kéretik több csíkra osztani, tematikusan az élő bónuszokat a rekeszek fölött, mert így áttekinthetetlen, használhatatlan, ha már 10-15 bónusznál több jelenik meg egyszerre. És megjelenik.
    - kéretik végre - száz gazda kétszázszor kérte már - tematikussá, vagy ipar szerint szétszedni - számomra az utóbbi a logikusabb - az éléskamrát, ami szintén kezelhetetlen és áttekinthetetlen a mai formájában.
    - 2020-ra ígértétek, hogy végleg megválunk a Flash Playertől. Szeretnék némi biztatást és előrejelzést, hogy mikorra reméljük. Most napi szinten kell engedélyeztetnem a FP futtatását, ha 1x lépek be, akkor 10x. Lassító, nehézkes és már idegesítő. Egy W10-est futtató laptopon nem is tudtam aktiválni a FP-t, így társaságban nem tudok csak telefonról játszani, a baráti laptopról nem... Ami még nehézkesebb, mert kicsi a képernyő és lassú az egész. Gyakran ki is dob játék közben, "Network not stable", pedig gyors wifi van ott. Stb. stb.
     
    Utoljára szerkesztett: 20.10.19
  4. sznekata0924

    sznekata0924 Haladó

    Az ajándékozásnál igazán nagy segítség lenne, ha a barkács cucc az első sorban legfelül
    lenne, nem kellene lefelé tekergetni a csúszkát - időrablás.
    Köszönöm
     
    Ditti58, Leho69, evike_40 és 9 más kedveli ezt.
  5. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia Moderátor !

    Az lenne a kérésem, hogy technikailag megoldható e, hogy lenne egy ablak Jack boltjában, hogy oda a keresett kütyü nevét beírhassuk ?
    Másutt a Farmon simán működik ez a rendszer. Itt csak hosszas böngészés után, (a zöld pipák alatt) lehet megtalálni egy keresett tárgyat. Kissé nehézkes a dolog.
    Az ikonok is kicsik.
     
    Ditti58, HéricsBáró, Galadriel és 7 más kedveli ezt.
  6. evike_40

    evike_40 Utánpótlás-írogató

    Ez nagyon jo otlet es tamogatom es gondolom sok jatekos nagyon orvendene ha meg valosulna
     
    -rex18- kedveli ezt.
  7. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Olyan jó lenne, ha ezekben a naptárakban, ami sorvégi bónusz már elérhető, annál legyen megjelölve a tartalma. Eddig nem értem rá kiváltogatni őket, most már van 3, és vadászhatom hsz-ekben ,hogy mit takarnak. Ha kevés szabadidőmben értelmesen szeretném kihasználni az ajándékokat, akkor nem kéne titkolózni! Kifejezetten azokra gondolok, amiken a naptár már túlhaladt. Köszönöm!

    Más: Jó lenne, ha Jack boltjában csoportosítva lennének a megszerezhető dolgok:
    - receptek, tenyésztések
    - fák
    - ólak; terményesek a végén
    - kütyük - semmit sem adó dekorok a végén
    Igaz, akkor 4 sor kéne, de megoldható lenne, ha a "válassz ki" gombot elraknák akárhová kisebb méretben (úgyis rájövünk). Esetleg föntre, a pók attól még látszana.

    Még más:
    valahol olvastam, h. a magasabb szintű gazdáknak más dolgok vannak a keréken, h. hasznos legyen nekik a nyeremény. Biztos nagyon jó önmagában a vetőgép, de hasznos akkor lenne, ha arányosan jönnének a munkások. Ja, a ládákból is hasonlóan kéne. Önmagában 1-1 nem ér semmit.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.19
    Galadriel, Ditti58, -rex18- és még 1 ember kedveli ezt.
  8. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Semmit nem tudsz "megpakolva" mozgatni egyik területről a másikra. Javaslatod ilyen szempontból érdekes, és komoly aggályokat vet fel, hogy akkor a többit, miért nem lehet megpakolva mozgatni? (ólakat etetve, fákat katázva, növényeket szupertrágyázva)

    Lehetne. Lehetett is. Csak a szerverek kimúltak tőle. Nem részletezem, hogyan növeli az ügy az adatforgalmat, de a lényeg, hogy összedűlne egy-egy event alatt a rendszer. Így az adatforgalom helyett maradnak a pixelek, mert a grafikusok a legerősebb politikai erő (üzletpolitikai) a játékban, valamint a fejlesztések legerősebb béklyója is.

    Más:

    Lehetne, hogy 1000 FPért 250 zselécukrot vegyünk a farmárudában? Nagyon zavar, hogy csak pénzért tudnék venni, vagy FAért.
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  9. qpee1

    qpee1 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Jólenne ha a szabad pörgetés alatt nem csak vetőgép lenne, hanem a többi is /már így is van 5000+ óra vetőgépem/
     
    nolina1965, maszilva, Ditti58 és 2 más kedveli ezt.
  10. spagetti24

    spagetti24 Kivételes tehetség

    Sziasztok!
    Jó ötletnek tartanám ha a saját raktáramban a különlegességeknél ,az elhasználódó részt csoportosítanák.Ugye ott vannak a termékek,a ládák és a bónuszok.Szeretek ládát bontani de ugye mindig siet az ember és már többször jártam úgy,hogy olyan bónuszt indítottam el (persze én nem figyeltem) amit nem szerettem volna még aktiválni.
    Köszönöm ha megfontoljátok.
     
    Galadriel kedveli ezt.
  11. Ditti58

    Ditti58 Fórum hercege

    Igen, ez teljesen jogos, ha fel akarnám "zárkóztatni" a vetőgéphez az aratót, sok FA kellene hozzá, de talán éppen ez a cél?
    Ráadásul a vetőgép grafikája nem jó, mert a nyíl felfelé mutat, ami az aratást sugallja inkább. Az arató felszedi, a vető leteszi a földbe. De hát nem ez az egyetlen logikai bukfenc ebben a játékban, szinte hemzsegnek.

    Nekem pedig a turbó-malom vásárlási lehetőségének a hiánya fáj! Októberben nem vettem észre, amikor akció volt, október végén lejárt, most vártam, hogy kb. ugyanabban az időszakban lehet megvásárolni ismét, de még mindig sehol! :( Tegyék már állandóvá a hozzáférést, így is pénzért vesszük! Tudom, hogy a prémium-gazdasággal együtt jár, de az jóval drágább. Lehet, hogy itt is pont ez a cél?? :(
     
    Galadriel kedveli ezt.
  12. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

    Szia! Egészen biztos vagyok benne, hogy a raktárházak beltartalma teljesen más változó, mint az etetés-itatás. A raktárházaknak van egyrészt tartalma, másrészt azok vannak etetve, itatva. Tulajdonképpen most is "átrakhatóak" megpakolva a farmrendezővel, csak akkor a célállomáson is össze kell rakni őket legalább egyszer, és a layoutot el kell menteni. Ezt szeretném megúszni. ;)
    Szép napot!
     
  13. Anika_9_

    Anika_9_ Fórumelemző

    sziasztok!

    Jelenleg 1 dolgot szeretnék kiemelni..a szabad pörgetést!
    Annyira örülnék, hogy ha nem egyessével kellene elpörgetni. Hanem mondjuk 10essével..mindig felgyül...plusz az a 99 tárhely is non kevés.
    Elég sok pörgetést kapunk..aztán mindig elvesznek nekem, mert hamar betelik a 99 hely, én meg már nem győzök pörgetgetni..nekem ez fejtőrést okoz (picit idegesítő)
    De ha már az első kérés teljesülne attól is boldogabb lennék :)

    Szép napot :)
     
    Utoljára szerkesztett: 10.11.19
    csillagveni, DevilMókus, cex320 és 2 más kedveli ezt.
  14. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Arra gondoltam hogy a fuveszkert manufaktura es vadaskert eket lehetne olcsobban venni mint pl most a farmaranyat :)
    koszi
     
  15. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    arra gondoltam hogy az aranybanánt lehetne másra is használni :)
    pl tápkeveréshez :) gyorsabb és olcsóbb lenne a táp
     
  16. Stock-broker

    Stock-broker Járnitanuló

    Sziasztok!

    Arra gondoltam, hogy a trágya keresletét (és ezzel értelemszerűen az árát is) drasztikusan növelni lehetne/kellene. Ezzel a terménnyel ugyanis új gazdák viszonylag könnyedén CSP-hez jutnának, hatékonyabban tudnának fejlődni. (Egy nagyobb gazdának közel sem számít annyit néhány tíz- vagy százezer CSP, szemben egy kezdővel, ugye...)

    Az ötletem alapvetően annyi lenne, hogy a fákra is el lehessen szórni a trágyát. Ez elképzelésem szerint 10%-al gyorsítaná a fák érését. Esetleg kiegészítésként ehhez; az arany banánok könnyebb elszórására lehetne a majmok szentélyében 10 szobor, melyek további 1-1%-kal növelnék a trágya hatékonyságát fák esetében. (Nekem most pl. 817 arany banán várja, hogy felhasználhassam, mert már csak a két megrendelős szobor van, amit nem váltottam ki, de azokra nincs is szükségem.) Hogy minél inkább érdemes legyen kihasználni a trágya érésgyorsítását, amennyiben bevezetésre kerül, lehetne mind a bahamára, mind a rendes farmra néhány hosszabb érésű titokfa és gazdaboltban megvásárolható fa, mondjuk 168 órás érésidővel. Ezeknek gazdaköri feladatokban vagy akár eventeken is lehetne szerepe.

    Azért is gondoltam ki többek között ezt az elképzelést, mert már napok óta be sem gyűjtöm a trágyát; "megy a kukába" nálam, mert 1-10 CSP-s áron nekem nem éri meg a fáradtságot kitenni a piacon. :)
     
  17. adricio

    adricio Járnitanuló

    Sziasztok!
    Több gondolat is forog az agyamban mit azt gondolom biztos egy páran írtak is csak nem olvastam végig az összes írást.
    1. Lehetne egy beallítás a beállításoknál,a kerekkerékhez mit nem szeretnénk olvastam valaki a cukor,só stb... van ki mert nem kell neki van aki a fáktól meg az ólaktól.
    És igen így a 222 szintnél marhára nem kellenek az ólak narancs meg pláne nem xxl fák sem .
    És itt jön be az az igéret ,hogy szintekhez lesz igazítva ez nem jött össze úgy látom mert a minap is 3 narancsolat pöriztem kész vagyok tőlle. Nem mondom,hogy toronyóra kell láncostúl egy szupitrágya is jobb mint egy hatvanadik felesleges ól.És ne jöjjön senki a gőzőssel legalább van mit feltenni nem lehet ennyit felpakolni úgy ,hogy nem kevés pénzt áldoz az ember a játékra veszi a 30 db ól és fa csomagot ott is kapjuk. Szóval beállításoknál lehet pipálni akarok hangot nem akarok kerék beállítás is legyen úgy ,hogy mit nem akarunk 4-5 dolgot lehetne csak megjelölni mert ha magunk állítanánk az összeset elég faramuci lenne.
    2. Nagyon sok de tényleg nagyon sok a tp ,csengőpengőt,btp adó tárgy paszuly ide vagy oda sok a ládát adó tárgy is szeretnénk ki tenni hamár meg van és szeretnénk élvezni annak hasznát hamár megdolgoztunk érte, ezért úgy gondolom nem ártana valami szisztémát kitalálni rá hogy hasznosak is legyenek a ládákat adók. Én gondoltam egy olyanra, hogy egy ujjabb fakk a sajátraktárba ahova belehetne tenni az összes ilyen tárgyat és azt megnyitva betenni ujjabat és beszedni egyszerre az összeset úgy müködhetne mint a paszuly ezzel felszabadulhatna megannyi hely és használni és élvezni tudnánk ezeket a ládákat vagy amit ad.
    Ehez kapcsolodóan szeretném azt is ötletként felhozni,hogy a tárgyaknál kellene a minden,dekorációs és az elhasználodó tárgyak mellé egy 4-dik is amiben csak azon tárgyak lennének amik valamit adnak a tp btp kivül és nem kellene keresgélni öket.
    3.Hát igen azt hiszem a legsarkalatosabb dolog ami már egyre több játékost foglalkoztat és bosszant az a tulajdonos pénz beszél elve minnél több event minnél több ól és fa pénzért ez nem probléma ha ez mellett megmaradhatna a játék öröme is és mondom ezt úgy ,hogy minden 30db-os csomagot megveszek és prémium vagyok vagy is áldozok rá nem azért ìrom mert nem akarok pénzt költeni mert amit eddig megvettem ezután is megveszem mig a tulaj teljesen nem veszi el a kedvem .
    Szóval emlékszem amikor nagyon nagyon régen alig vártuk legyen már event az sem volt olyan jó de már túlzás de ez sem baj de akkoriban 1 eventet meglehetett úgy csinálni ,hogy reggel és este szedett ültetett ja és úgy,hogy nem kellett tarolni mindent mert közben azért haladtak is a pajta töltések. Ez mamár lehetetlen pedig nem ül mindenki otthon jó okostelefonja esetleg van de nincs net rajta,jó van az is de munka közben nem tud játszani mert olyan a munkaköre az mit tehet pénzt költ vagy gyalul és már megint ott tartunk, hogy nem halad semmi mert event van ja van 1 napunk jó esetben hurrá mit tudunk ezzel kezdeni semmit.
    Vagyis ezt a dolgot igen is fejleszteni kell mert egyre többnek megy el a kedve a játéktól.
    Gondolatom ezzel kapcsolatban vagy plussz terület de jobb ötletnek tartanám egy olyan megoldást mint ez az ideiglenes event terület ahol csak event növényt lehetne ültetni de nem úgy mint most hogy semmi nem hatrá minden ugyan úgy lenne mint ha rendes farm terület lenne felröpi jöhetne máshonnan is de növényt csak oda lehetne ültetni .
    Ezzel sokunk álma válna valóra végre lehetne a gazdakörivel is foglalkozni és normál tempoban haladni.
    4. Az aratógép kuponjainak felhasználása láttam több játékosnak is fejlesztői ötlete mert tényleg csak ott van de hasznosan is lehetne használni vetőgépre nekem is több ezer órám van de arató meg 400 értjük a szisztémát nem vennénk aratógépet havonta .Ezért szeretnénk ha több féle gépet lehetne a keréknél nyerni és rá adásul pont mindenkinek a vetögép van fölényben mikor aratni egyesével nehezebb mint ültetni vagy 367 db paszulyt beszedni.
    Köszönöm ,hogy elolvastátok és ötleteim esetleg megfontolás tárgyát képezi esetleg.
     
    Utoljára szerkesztett: 27.11.19
    DevilMókus és Kuzdern kedveli ezt.
  18. -rex18-

    -rex18- Törekvő

    sziasztok szerintem is érdemes ezeken elgondolkodni az eventes részbe egy kicsit bele kötök de szerintem nem nagy vizet zavar szerintem lehetne egy kicsit csökenteni az eventek számán én is rég kezdtem és tudom milyen volt akkor a mostani helyzet meg kész káosz már
     
    bendi1121 kedveli ezt.
  19. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    A Fórumon olvastam egy módszert, amivel animációmentesebben, kicsit gyorsabban lehet pörgetni. Linket most nem keresem elő. A lényeg, hogy a városban a malomra kattintasz, utána indítod a pörgetést, amint csökkent a pörgetések számlálója nyomsz Escape billentyűt. Ismét a malomra kattintasz, indítod a pörgetést, amint csökkent a pörgetések számlálója nyomsz Escape billentyűt. Az eredményeket megnézed majd később. Ha ismerted a módszert, akkor bocsi.
     
    parrahviki12 kedveli ezt.
  20. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Azt találtam ki hogy a 3 órás kupon helyett 5 órás kellene, mert akkor beleférne egy területnyi eventnoveny
    koszi
     
    DevilMókus kedveli ezt.