Kérdések, amikhez nem találtál topicot (Általános témák részleg)

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Othep, témanyitás ideje: 20.7.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. vicaaaaa

vicaaaaa Utánpótlás-írogató

Igen köszönöm szépen szép estét

Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  2. kozsu4242

kozsu4242 Utánpótlás-írogató

Szia!
    A Party pörgetéssel van problémám. A mai nap 7óra 47 perckor Party pörgetésen nyereményként 2 db Party pörgetést kaptam, de szerintem mégsem kaptam. Reggel 132 pörgetési lehetőségem volt, nyertem hozzá 2 db-ot és maradt a 132 db. a 134 helyett. Utána próbáltam még 2 pörgetést és a 132-ből vette le, így most 130 pörgetési lehetőségem van. Szerintem hiányzik a 2 db. Már többször tapasztaltam, hogy csak akkor írja jóvá a nyereményt, ha a normál pörgetésből nyerem. Köszönöm, ha megnézitek.
    ID23765225 kozsu4242

3. .dina1.

.dina1. Járnitanuló

Muszáj kekeckedned???? Te nem szoktál el írni valamit??????

4. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia kozsu4242!
    A kollégám az ellenőrzés során az alábbiakat állapította meg:
    volt 134 party pörgetés lehetőséged a reggeli pörgetésed indításakor.
    7:46:59-től pörgettél összesen 6 party pörit, kaptál többek között 2 party pörgetést nyereményként, ez: 134-6+2=130 party pörgetés.
    És ennyivel rendelkezel most is. Ezek az adatok a pörgetési ellenőrzési részben látszanak.
    Semmit nem nyelt el a rendszer tőled sem.
    Valószínűleg nem vetted figyelembe, hogy a sima pörgetésnél a party gyarapodás egyértelműbben látszik, mert nem ugyanazon a felületen történik a pörgetés, mint amikor a parti pörgetések történnek.
    Ott maga a nyeremény egy parti csökkenést követően íródik jóvá, ami mínusz 1, és plusz 2 = plusz 1, és ekkor a gyarapodás rovatában 1-et rak a készlethez.
    Ha valaki többet pörget a parti pörgetéseknél, akkor érdemes azokat leszámolni, majd az induló készletből kivonva megfejelni a nyeremény adaggal. Ekkor mindjárt kiderül, hogy a gép számol jól.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  5. csi48

csi48 Fórumprofi

Szervusztok!
    Honnan tudhatom meg, hogy a vonat mit hozott cserébe, ha a pajtába került be, amire az elküldötteket kicserélte?
    Az egész pajtakészletet nem tudom kiírni, sajnos.
    Rá lehet erre jönni valahogyan?
    csi48 ID9103163

6. Havasi_Gyopár

Szia csi48!
    A vonat visszafelé Titokzatos rakományt hoz. A szám nélkülieket a farmos menübe rakja, mivel az farmra való ólat hoz, a II. jelűek a Bahásak, azokat a Bahás menübe a többi ólhoz.
    upload_2021-6-11_20-23-58.png upload_2021-6-11_20-27-14.png
    Ezeket ki kell rakni üres területre. A farmosakat a farm bármelyik művelhető részére kirakhatod, a Bahásakat pedig az ültetvényre, (ez a Baha főfarmja) vagy a Zuhatagosra rakd ki, és ami kifejlődik belőlük az a "csere-nyereményed".
    Bővebben itt tudsz olvasni az Ólgőzösről:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/farmexpressz-Ólgőzös-2021-június.21272/

-ágianyu33- és zsani_apja kedveli ezt.
  7. csi48

csi48 Fórumprofi

Köszönöm! Sajnos elfelejtettem, hogy nem úgynevezett titok fákat hoz. Rövid eszem van :) Bocsánat!

8. durnieva

durnieva Fórummogul

jó estét segitséget szeretnék kérni a dzsintől kaptam egy titokfa ládát és ha jól emlékszem,olyan csarép volt amit a vonat szokott hozni de nem találom segitene valaki? ID40620183

9. Havasi_Gyopár

Szervusz durnieva!
    Az arra jogosult kollégám megnézte, és megállapította, hogy az alábbiakat kaptad:
    2021-06-11 18:08:05 órakor 90 adag Kacsa Kata szupertrágyáját kaptad + 16 db Szerszámosláda II.
    (ezt meg is tudod nézni a Dzsinn-ablakában)
    a másik
    2021-06-11 18:10:08 órakor 110 adag szupertáp és 1 db A varázskalap (+) dekor volt a jutalmad a vásárlásért.
    A Varázskalapra vigyázz nagyon, hoztam neked róla egy ismertetőt:
    A varázskalap (+)
    Érési idő: 23:00 óra
    Szükséges szint:
    3.
    Tárgy mérete: 1x1
    Tapasztalatpont: 2000 TP/BTP a kihelyezéstől függően + 4 farmarany
    Kihelyezhető: minden területre (a teliholdas kertet kivéve)
    Learatható: 40-szer

Ha egyszer kirakod bárhová, addig ott kell hagyni, amíg a 40 aratással kapható 4 db FA/aratást be nem szedted róla, mert ha előtte törlöd, akár azzal a szándékkal, hogy másik területre kirakod, akkor elveszíti ezt a pluszt adó tulajdonságát.
    Miután 40-szer learattad, akkor törölheted, és visszakerül a menübe, ezután ismét kirakható sima, TP-t adó dekorként.

10. kozsu4242

kozsu4242 Utánpótlás-írogató

Köszönöm szépen, figyelmesebb leszek. Jó éjszakát kívánok!

Kuzdern és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  11. mitnemertesz

mitnemertesz Rutinos

Kedves Havasi Gyopár!

Kösz a választ, én spec. mindent megtettem, hogy megtaláljam a rakományt az Esőerdőn... Most már értem, miért nem sikerült. :DDDD
    Ezt esetleg érdemes lett volna vhol kiemelni, mivel eddig emlékeim szerint minden bahás területre volt rakható a tit. rak....

12. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Valóban így volt eddig.
    És most is így lenne, de most ez egy hiba, ami sajnos menet (azaz event) közben derült ki.
    Hétvége lévén nem is lesz javítva.
    Jelzem a változás kiemelésére vonatkozó kérésedet a hivatalos kiírást készítő kollégának, ha megérkezik.

mitnemertesz és -ágianyu33- kedveli ezt.
  13. _pepe77_

_pepe77_ Utánpótlás-írogató

Sziasztok,az lenne a kerdesem hogy kivaltottam Valdemarnal a mestersegeket csomagot 1250 zsetonert,de nem tudom hogyan tovabb,valaszotokat elore is koszonom.

14. boszi52

boszi52 Kivételes tehetség

Sziasztok ,azt szeretném kérdezni,hogy a Renzó boltba a Trolofántkarám 900 zseton az állatot ad ? és ha igen akkor az a teliholdasnál kell kitenni ?

15. Othep

Szia.

Gondolom, a második mesterséghelyedet szerezted meg ily módon.

Azt bizonyára már tudod, hogy a szakmák kitanulását, az üzemben a termelést gazdaköri feladatok elvégzésével lehet megkezdeni.
    Ismertető: https://board-hu.farmerama.com/threads/mesterségek-völgye-az-iparosodás-kezdeti-lépései.1945/

Most akkor választanod kell egy második mesterséget is a már meglevő mellé, a Lekvárfőző, Pékség, vagy Virágkötő közül.
    Ha ezt a kettőt gazdaköri feladatok segítségével, no és termeléssel felfejleszted hármas szintre, akkor a 3. mesterséget ingyen megkapod.
    A mesterségválasztás megkönnyítésére álljon itt Blackcica gazda segítő elemzése:

Azért, hogy a két mesterség felfejlesztése után ingyen megkapd a harmadikat is, jó ha tudod, hogy erre a célra a Tölgynél kiváltható természetgyógyász vagy alkimista mesterség nem alkalmas...
    Sajnos CSAK a három ALAP mesterségre vonatkozik a lehetőség - ha Lekvárfőződ már van, a Virágkötő vagy a Pékség felfejlesztése után kapod meg ingyen a harmadikat ezek közül.
    A döntés a tiéd - ám lényeges információ, hogy a virágkötő fejlesztésénél nincs mennyiségi korlát a termékek "visszaforgatása" során, a pékségnél viszont max. napi öt terméket tudsz felhasználni ilyen módon. Így a virágkötőnél némi odafigyeléssel ( és esetleg valamennyi CsP elköltésével ) majdhogynem pillanatok alatt elérheted a harmadik mesterség megkapásához szükséges szintet.
    A két újabb mesterség csillagért bármikor kiváltható, de ezek mellé nem kapható meg ingyen egy harmadik...

Egy fontos kiegészítés: Kiváltás után ki kell lépni a játékból!
    Aztán a Mesterségek völgyében már látszik az új műhely teendője ... az épület helyén építkezős a kép ... küldetéshez fog irányítani.

16. Othep

Szia.

Igen és igen.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  17. varga1234

varga1234 Fórum mestere

nem ide való a kérdésem.A nyári event érméit hol tudom beváltani?Köszönöm :)

Szia.

Jól értem, hogy a Nyári event boltját keresed?
    Itt találod:

A gazdaköri feladaton találsz egy fogaskerék érmét.
    Az a bolt "ajtaja". (Zölddel bekarikázva)

Ha kérdést szeretnél feltenni egy Segítségkérő topikba, nem szükséges senkit idézned hozzá.
    Anélkül is kérdezhetsz.
    Viszont ha már idézel, ügyelj arra, hogy ne írj a szögletes zárójeles quote feliratok közé, mert összekeverednek a szövegek, és egy érthetetlen katyvasz lesz belőlük.
    Az utolsó szögletes zárójel után nyomj egy Enter-t, és úgy kezdj el írni.

Moderátor által utoljára szerkesztve: 12.6.21
  18. mitnemertesz

mitnemertesz Rutinos

Semmi gond, köszi a segítséget/jelzést...

Amúgy én már annak is örülök, h félév után a pörgetés+ESC, illetve a ládanyitás kijavult. :DDDDDDDDDD
    Van rálátásom a technikai nüanszokra, és ezt a türelmet ajánlottam mindenkinek a Unity bevezetésekor...

Othep kedveli ezt.
  19. .Khrone.

.Khrone. Törzsjátékos

Sziasztok!

A piccolo ládáról kerestem infókat: Enciklopédia/ Ládák rejtelmei, de nem találtam.
    Mit adhat és amit ad az mit ad?

Sajnos, amit ad azoknál nem látom, hogy mit adnak. Nem lehet ezt is javítani? PL. a Jack is csak a TP-t írja, ha fölé megyek, a termésbónuszt nem.

Köszi

20. Othep

Szia.

Itt olvashatsz róluk információt:
    Piccolo: https://board-hu.farmerama.com/threads/titokzatos-láda-rejtelmei.20603/#post-1173157
    Jack: Meghatározott számban aratható, speciális dekor elemek