Kérdések, amikhez nem találtál topicot (Általános témák részleg)

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Othep, témanyitás ideje: 20.7.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. dancsi81

dancsi81 Fórum-zöldfülű

Nagyon szépen köszönöm a válaszát.Üdvözletem.

Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  2. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia Tucytunde!
    A piacon, amit nem kapkodnak el rövid időn belül, vagy akár azonnal, a saját standon valóban visszanézhető a kirakott árukészlet.
    Ott két esetben nem jelennek meg ismételten a korábban kirakott áruk: egyrészt, ha időközben megvették azokat, vagy a másik eset, ha időn túliak lévén, a rendszer visszapakolta azokat a pajtádba. Erről egy felugró ablakban értesítést is kapsz, ha a farmod beállításaiban ez a kapcsoló "be" helyzetbe van állítva.
    Különben áru el nem veszik, nem tűnik el.
    Amennyiben kétely merül fel benned, akkor kérhetsz ellenőrzést a farmodra, farmnév és ID szám megadásával.

3. Ágimamácska

Ágimamácska Törzsjátékos

Sziasztok ! Ágimamácska vagyok ( ID 7851011 ) és segítségeteket kérem a Világítótoronyhoz való eljutáshoz. Az eddig használt fejlesztések megnyitása nem működik. Valószínűleg valami változás történt. Köszönöm !

4. Kékmadár1

Kékmadár1 Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Elsőként a Bölcs tölgyön kell kiváltani a hozzáférés jogát.
    A Világítótorony tölgyrúna csak a Kerge kert rúnán keresztül érhető el.
    Azaz, addig nem tudjuk kiváltani, amíg a Kerge kerthez be nem adtuk az 50 csillagot.

Ezt követően lehet a farmárudában területbővítéseket vásárolni.
    De az árudában figyelni kell mire kattintunk, mert több mindent lehet ott vásárolni.
    A világítótorony bővítése, újdonságként sárgás színű, és a különleges fülön lapozni kell, upload_2020-11-18_17-55-48.png hogy láthatóak legyenek.

A terület további darabkáit a farmárudából, farmpengőért tudjuk megszerezni.
    Az összes terület megszerzési lehetősége bekerül azonnal a farmárudában.

https://board-hu.farmerama.com/threads/világítótorony-új-farmos-terület-a-dekoroknak.20222/

5. gazda2431

gazda2431 Utánpótlás-írogató

A mai napon a világítótorony területemen meglepetésemre találtam egy farmaranyfát. Természetesen nagyon örülök neki, de nem tudom, hogy került oda, vagy milyen elemből fejlődhetett ki (szerintem lehetett korábban a helyén valami, de nem tudom mi). Tud valaki erre magyarázatot?

6. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Eventben lehetett szerezni, volt egyeseknek egyedi ajánlatban, lehet piccolo talányos ládából....

7. mamszi5107

mamszi5107 Fórumszaki

Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy a krókusz nulla percezéshez mit kell a rekeszbe tenni ahhoz, hogy ne kelljen a
    felhőn aktiválni a 2X 5%-os bónuszt.
    Már megvan a trágyaimádat együttes 9%, szupertrágya imádat 25% és a koránérő termés 4,5%.
    Köszönöm: mamszi5107.

8. Havasi_Gyopár

Szia mamszi5107!
    A nullapercezésről itt tudsz olvasni részletesen:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/#post-877441
    A krókusznak a kinemesített trágyaimádat együttes 9%-os, és szupertrágya imádat 25%-os rúnáit be kell tenni a nemesítési rekeszekbe.
    A bónuszrekeszek arany fakkjaiba be kell tenni a karácsonyi sütit és a fehér ártatlanságot. A gyémánt rekeszbe vagy répás almás csatnit kell tenni, vagy, mivel a krókusz virág kategóriájú növény, akkor paradicsomos koszorút érdemes, mert azzal + 3 db aratható a csatnis + 2 db-bal szemben.
    Ezután ültethető a növény, és szórható rá a szupertrágya, a nulla perces beéréshez.

-ágianyu33- és mamszi5107 kedveli ezt.
  9. mamszi5107

mamszi5107 Fórumszaki

Szia!
    Nagyon köszönöm a választ. :)

-ágianyu33- és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  10. abaau

abaau Utánpótlás-írogató

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyen járok-e? Szeretnék érdeklődni, hogy miért nem jutok be a világítótoronyba. Már tele vannak
    dekorokkal. Eddig is csak úgy sikerült, hogy a legfrissebb hírek oldalon a fejlesztéseknél volt az a kép, ahol tájékoztattak arról, hogy indul ez a sziget. Ki is váltottam teljesen megcsináltam, amíg ez a kép meg volt be is tudtam lépni. Ezt a képet most kivették és nem tudok bejutni a toronyba. (ID 35333236) abaau

11. 44maya

44maya Járnitanuló

Sziasztok!Hiába aratok ,nem lehet ültetni ,frissités után kezdhetem elölről.

12. csobánka1

csobánka1 Járnitanuló

Sziasztok!Ma reggel 11.19-én 8 óra körül vettem egy db a házi kedvenc futtató területet a Hajó töröttek partjához 300 Farm pengőért. Nem tudok területet felszabadítani. A farm pengőt levonta. Nagyon szépen kérem, nézzétek meg. Lehet,hogy valamit rosszul csináltam??? ID 17455182 Köszönöm szépen.

13. Havasi_Gyopár

Szia 44maya!
    Melyik böngészőt használod?
    Egy teljes tisztítást végezzél el a gépeden CCleanerrel.
    Másik böngészővel nézted már? Ha van rá módod, akkor a tisztításon kívül váltsál böngészőt.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  14. Havasi_Gyopár

Szia abaau!
    upload_2020-11-19_14-9-13.png
    Rá kell vinni az egeret a bekarikázott Világítótoronyra, és addig mozgasd ott az egeret, amíg a felirat meg nem jelenik és akkor kattints rá. Azután nyílik meg a Világítótorony belső területe.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  15. 44maya

44maya Járnitanuló

szia!tisztítás megvolt crommot használom.megpróbálom másikkal,de más hiba is volt.nem engedett be gazdakörbe se ,üres panelt mutatott.többi böngészővel se megy.

Utoljára szerkesztett: 19.11.20
  16. Havasi_Gyopár

Szia csobánka1!
    Te magad írod, hogy vettél házi kedvenc futtató területet, - akkor az nem jelenhet meg a Hajótöröttek partjánál területnövelésként. Sajnos elrontott vásárlást nem tudunk visszavonatni a rendszerrel.
    A Piros kosárnál található FP-s árudában vásárolható területbővítések:
    - Házi kedvenc futtató, a városi térképről érhető el;
    - Hajótöröttek partja, a szigeten van átellenben a Kincses szigettel;
    - Világító torony, térképről érhető el.

upload_2020-11-19_14-41-8.png upload_2020-11-19_14-41-56.png upload_2020-11-19_14-42-36.png
    Mindhárom területbővítési ikonja a Piros kosárnál más-más színű, és egyértelműen megkülönböztethető. Az áruda kínálatának lapján a jobb oldalon levő háromszög alakú nyíllal lehet léptetni, és így megkeresni a kívánt területbővítési ikont, a terület megvételéhez.
    A Hajótöröttek partjának bevezetéséről itt tudsz olvasni bővebben:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...a-új-terület-a-dekoroknak-a-trópusokon.20058/
    https://board-hu.farmerama.com/thre...a-új-terület-a-dekoroknak-a-trópusokon.20052/

17. gazda2431

gazda2431 Utánpótlás-írogató

Ma nem kis meglepetésemre farmaranyfát találtam a világítótornyos területemen. Az elején nem tudtam, hogy került oda, aztán sikerült kideríteni, hogy egy piccolo ládából jöhetett. A piccolo láda leírásánál viszont azt olvastam, hogyha +-os dekor fejlődik ki belőle, akkor muszáj otthagyni, mivel kitörlés esetén elveszíti a speciális tulajdonságát.
    KÉRDÉSEM:
    Mit jelent az, hogy "elveszíti a speciális tulajdonságát"? Azt, hogy az így kapott farmaranyfát nem tehetem át más területre, mert ha az adott területről törlöm, akkor ezzel végképp elveszítem, törlődik a játékból, vagy ilyesmi?

18. Havasi_Gyopár

Szia gazda2431!
    Vannak olyan dekorációk, amelyek az alap szolgáltatásukon kívül más nyereményt is adnak.
    Ezekről itt tudsz olvasni:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/dekorok-amik-nem-csak-tp-t-csp-t-adnak.16903/
    Ezek a dekorok a nevük után (+) jellel vannak ellátva. Ez a jel jelenti azt, hogy X db-számú learatás erejéig adják a plusz nyereményeket. Addig amíg ez nem redukálódik 0-ra, nem célszerű törölni áthelyezési okból sem, mert a törléskor elveszítik a pluszt adó képességüket. Viszont ha már lefogyott nullára akkor értéktelen dekorrá minősül át, ezért törölni kell, majd akár ugyanoda is ki lehet rakni, és X mennyiségű TP-t ad, amennyi a leírásában szerepel.
    A Farmaranyfa nem plusz jellel ellátott dekorációs fa. Beérés után bárhová kihelyezheted ahová engedi (azaz a felhők, házi kedvencek futtató, kúria kivételével bárhová), minden hátrányos következmény nélkül.

Ribiszke és -ágianyu33- kedveli ezt.
  19. kápé72

kápé72 Utánpótlás-írogató

Sziasztok! Jó ötlet, hogy a kerekkeréken ki nem forgatott tárgyakat meg lehet venni! Ezzel kapcsolatos a kérdésem! Lesz arra sansz, hogy a közeljövőben ugyanígy meg lehessen vásárolni pl. a mitikus sárkányt és a lidérc lovacskát is?

20. Kékmadár1

Kékmadár1 Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Konkrétan megígérni ezt még nem tudom. De jó eséllyel, lesz rá alkalom.
    De hogy mikor, az nagyon a jövő titka még.

kápé72 kedveli ezt.