Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ez egy +-os dekor.
    Csak akkor tehető felhőre, ha már elfogyott róla a plusz ajándék.
    Tedd ki egy üres területre, szüreteld le 20x, a szupertrágya adományáért.
    Ezután töröld, és a menüből (Láda / Váza ikon) már felrakhatod a felhőre.

    Itt olvashatsz ezekről a fajta dekorokról, bővebben:
    Meghatározott számban aratható, speciális dekorok
     
    -ágianyu33- és Sali~*.* kedveli ezt.
  2. lyuk99

    lyuk99 Fórum-zöldfülű

    Szervusztokj!
    Nagyon szépen köszönöm mind kettőtök válaszát. Mint írtam a Farmerama Enciklopédiát megtaláltam benne a normál és bahás raktárházakat. Külön utalást nem találtam a Rémítő raktárházakra. Ott siklottam ki, hogy eszembe sem jutott a Gazdaköri feladatokat átkutatni a Rémítő raktárházak után.
     
    Sali~*.* és Othep kedveli ezt.
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Részlet az ismertetőből:
     
    Dolphin, genka53, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  4. afranya1945

    afranya1945 Fórummogul

    Helló! Szerintem nem kaptam meg a kompenzácios csomagot. afranya1945 ID 24400208

    Hello! nem tudom a felhőket feltölteni a születésnapi eventen, pedig minden feladatot megcsináltam! afranya1945 ID 24400208
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.2.24
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Átvetted, rákattintottál a kérem gombra?
    Kérlek, keresd meg a hirdetőtáblán lapozgatva.

    upload_2024-2-4_21-12-43.png
    (A kép nem a Te farmodon készült, hanem illusztráció).
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Ezt a problémát továbbítottam ellenőrzésre.
    Mivel nincs most ellenőrzésre jogosult kolléga szolgálatban, kérem türelmedet.
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  7. afranya1945

    afranya1945 Fórummogul

    Köszönöm de nem találom a kárpótlási csomagot, ahol jelölted!
     
  8. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Értem.
    Akkor ezt is ellenőrzésre továbbítom.
    Kérem szíves türelmedet. :)
     
    Sali~*.* és -ágianyu33- kedveli ezt.
  9. Theeme

    Theeme Törzsjátékos

    Szia!Szeretném kérdezni,hogy a mostani lámpások eventnél miért csak 2 lejátszott játékot mutat a lista,holott lejjebb a kirakandó mintáknál 4 pipám van?
    Várom a választ ,köszönettel!
     
    genka53 kedveli ezt.
  10. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Beváltottad a kirakott elemeket, mind?
    Amikor végzel egy kiválasztott elem kirakásával, és égnek a hozzá tartozó lámpások, akkor alul a sormintában rá kell kattintani a pipára, ezzel jelzed a rendszer felé, hogy ezt választod beváltásra, utána a jobb oldalon rá kell kattintani a "Beváltás" gombra. Ekkor fogadja el a játék teljesítettnek azt az elemet. >> ITT << tudsz róla olvasni.
    [​IMG]
     
    aida2330, -ágianyu33-, Meriva71 és 3 más kedveli ezt.
  11. merylu55

    merylu55 Törzsjátékos

    Segítséget szeretnék kérni: gesztenye gazda, ünnepi libikóka, egy barlang troll, szörnytraktor, szörnyhal,strucckisérlet, vámpírcsárdás
    kérd ami kell, ha van küldöm köszi
     
    genka53 kedveli ezt.
  12. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    aida2330, Sali~*.* és Kuzdern kedveli ezt.
  13. merylu55

    merylu55 Törzsjátékos

    Neked honnan van. Megírnád?
     
  14. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    két helyről lehet alapban szerezni, egy dekor és egy felhő, így vélhetően ő rendelkezik az alábbiak közül legalább az egyikkel:
    - A Körhinta játékóra adja a Maja Maszkot - ez a dekor FA-ért volt megszerezhető régebben.
    [​IMG]
    Tulajdonságai (ha csak simán kitesszük a farmra):
    • Érési idő:40 óra
    • Amit ad:5600 TP és 1 db Maja Maszk nevű termék
    • A Munkások learatják a Körhintát!
      • Helyigénye:2x2-es terület (csak a farmos területekre rakható ki, a szigeten, a futtatóban és a kúriában nem!)
    A Körhinta learatáskor 5600 TP-t és egy Maja maszkot ad:

    - ezen felül a Neonfényes ólak 6. felhősor is ad Maja maszkot - ez 2017. novemberében event során volt megszerezhető:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/neonfényes-ólak-vi-2017-november.15727/

    A Maja maszk napi ajándékban küldhető, így próbálj meg szomszédoktól szerezni, vagy kérj itt a Farmneved megadásával, biztos lesz olyan Gazda, aki küld Neked:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/ajándékok-felajánlása-kérése-cseréje.21481/page-4#post-1371350

    Megértésedet köszönöm!
     
    aida2330, Sali~*.*, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  15. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    attól mert több helyre kirakod, sajnos nem lesz előbb megoldásod, válaszod!
    Mivel Farm nevet és Farm ID-t nem hoztál, érdemben nem tudok segíteni, sőt azt sem adtad meg, hogy kliensben vagy böngészőben játszol, tapasztaltad eme problémákat - ezekre az információkra mindenképpen szükségünk van, ha a Játékos segítséget kér.
    Én ma Chrome böngészőben nem tapasztaltam fennakadást a játékban.

    Azokat tudom tanácsolni Neked is, amit Játékostársaidnak szoktam:
    - Ha böngészővel játszol, érdemes másik böngészőt is kipróbálni, illetve minden belépés előtt törölni a "sütiket" (Cookies), és ürítsd a Gyorsítótáradat. Ha nem volt mostanában CCleaneres takarítás a gépeden, akkor azt is végezd el. Böngészőben van lehetőség inkognitó módban is játszani.
    - Ha klienssel játszol, akkor segíthet a kliens törlése (a Programok közül, a Letöltés mappából, és a Lomtárból is), majd utána egy Ccleaneres takarítás futtatása, s utána a kliens újra telepítése.
    - Lassulás esetén javasolt az internet sebesség ellenőrzése, lehet segíthet a WiFi router / modem újra indítása - lassabb internet okozhat ilyen jelenséget, amit írtál.

    Ha ezek közül egyik megoldás sem vezet eredményre, akkor várom az információkat és azonosító adatokat.
    Megértésedet köszönöm!
     
  16. Klein86

    Klein86 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok.
    Biztos hülyének fogtok nézni, de még kezdő vagyok, kb 1,5 hónapja kezdtem a játékot.
    Hogyan lehet egy növénytermesztős eventet végigjátszani? Egyszerűen nem tudok annyit vetni mint kéne. Pedig estére komfort termőtalajt rakok mindig. Van valami tuti "recept" hogyan lehet a növénytermesztős eventeket könnyen végigjátszani?
    Köszi,
     
    melcsi67 kedveli ezt.
  17. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    kezdő játékosként, ha nem fektetsz be ráadásokat, nem tudsz végigvinni teljesen egy eventet. S ezzel nem a kedvedet szeretném elvenni. Én is voltam kezdő, nem is olyan régen, s nagyon sokat tanultam az alábbi oldalon található információkból - ez minden event csevegő elején megtalálható:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/
    Érdemes olvasgatni a Fejlődési taktika topikot, illetve az event csevegőben a régi, rutinos gazdák tanácsaiból is sokat lehet tanulni egy-egy event intézése ügyében.
    Amikor én kezdtem a Játékot, sok hasznos tanácsot kaptam galambpostán is a régi gazdáktól - ezekből írok most párat, hátha Neked is segítségedre szolgál:
    - addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér
    - minden eventet érdemes elkezdeni, mert amit kiveszel belőle, az a farmodat fogja szolgálni a későbbiekben
    A régi játékosok 5-8-10-14 éve játszanak, ők ennyi idő alatt nagyon sok hasznos dolgot begyűjtöttek már, amivel könnyebben tudják az eventhez szükséges növényeket letermelni, de ehhez ők évek óta szorgalmasan játszanak :)
    Neked is sok sikert kívánok a farmodon, és remélem találsz hasznos információkat az eventezéshez (is) itt a fórumon.
     
    Othep, aida2330, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  18. Klein86

    Klein86 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm, átnézem.
     
    genka53, aida2330, Dolphin és még 1 ember kedveli ezt.
  19. merylu55

    merylu55 Törzsjátékos

    Köszönöm a felvilágosítást
     
    genka53 és Dolphin kedveli ezt.
  20. Shifu_mester

    Shifu_mester Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Akárhogy próbálom, sajnos nem tudom kirakni a kerge kertbe a szülinapi varázslat kitehetőt, csak forog a virág.
    Farmnév: Shifu_mester id:57547094
    Köszönöm szépen
     
    rjolka kedveli ezt.