Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. madeva1944

madeva1944 Fórum-zöldfülű

Sziasztok ! A futtatóban elhelyezett házi sárkány és egyéb dekor az összes kertre kifejti hatását, vagy csak a futtatóban ?

2. -BombadilToma-

-BombadilToma- Fórum elő legendája

Szia!
    A dekor learatásával egy bónuszt kapsz, ami a bónuszrekeszek felett kap helyett. Elszakad tehát a dekortól, attól független. Vagyis minden bónusz a definíciója szerint hat, és nem annak a helyétől függ, ami adja. A felhők bónuszai sem a felhőkre hatnak. Egyértelműen: a sárkány (és társai) bónusza nem csak a Futtatón hat, hanem mindenhol (pontosabban, ahol azt a bónusz definíciója megengedi).
    Tudtommal csak két eset van, amikor valami csak azon a helyen hat, ahol a dekor ki van téve: a kupák és a Pannik. De itt nem kapsz bónuszt, maga a dekor jelenléte testesíti meg a bónuszt.

ladislaw11, HéricsBáró, rozo52 és 3 más kedveli ezt.
  3. madeva1944

madeva1944 Fórum-zöldfülű

Köszönöm !

-ágianyu33- és -BombadilToma- kedveli ezt.
  4. jozseflzr

jozseflzr Fórum ezredese

Melyik ad többet RA csatni vagy a Teljes bevételi bónusz L? Köszi

5. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Répás almás csatni esetén csupán +2 termést kapsz bármilyen földet is használsz.
    Legjobban 1x1-es földnél érdemes alkalmazni, hiszen abból tudsz a legtöbbet kitenni, így a legtöbb termést betakarítani.

A Teljes bevételi bónusz pedig megkétszerezi a termést, mivel +200% temést ad.
    Vagyis az alapra még ad 2X annyit.
    Ezért a %-os terménybónuszokat jellemzően komfortföldre érdemesebb alkalmazni, hiszen innen nyerheted a legtöbb termést.
    Persze esetünkben a kisföldre is többet ad, de nem ott éri meg a legjobban.

Számokkal:
    Csatni
    Kisföld: 4 db (csatni nélkül: 2 db lenne a termés)
    Komfort talaj: 17 db (csatni nélkül 15 db lenne a termés)

Teljes bevételi L (200%):
    Kisföld: 6 db
    Komfort talaj: 45 db

Amikor teméshozamot számolsz le kell vonni az 1 ill. komfortnál a 3 db vetőmagot.

Azt se felejtsd el, hogy a Teljes bevételi bónusz nem csak növényekre, hanem állatokra és termények esetén is használható, tehát ne pazarold el csak növényekre.

Sali~*.* és Kuzdern kedveli ezt.
  6. jozseflzr

jozseflzr Fórum ezredese

Köszi

7. lompi01

lompi01 Fórum nagymestere

a mostani eventtel kapcsolatban van gondom: ha valamit nem találok, igénybe veszem a nagyítót. Minden alkalommal, ahol egy bizonyos tárgy van: valami rózsaszín kis tárgy, jelzi a nyíl, de hiába kattintok rá, nem fogadja el.... már nem is tudom hány játék ment el emiatt... kiakad a játék, újra kell indítani, persze a pontok elvesznek.

8. Othep

Szia.

Melyik képen, melyik tárgy?

9. tokebea

tokebea Utánpótlás-írogató

sziasztok ,kerek keréken nyeretem egy pocok méh/ ez amúgy mi lenne/? nevezetű tárgyat? próbáltam keresni nem találom a tárgyak közöttt elhasználódó ikonra kattintva sem , területen próbáltam de sikertelenül,köszönöm ha tudtok segiteni tokebea

10. Othep

Szia.

A Pocokméh Tenyészállat.
    A Pajtában is a Tenyészállatok közé kerül, illetve a Szerelemkuckóbeli helyére.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/nászrepülés.11034/#post-39300

-ágianyu33- kedveli ezt.
  11. lompi01

a képet nem tudom , laptop melletti rózsaszín kis valami, most megint így jártam

12. Othep

Ez a kép az, amivel gondod van, ugye?

upload_2022-9-10_20-40-44.png

A leírásod alapján erre a területre gondolunk a kollégákkal: upload_2022-9-10_20-42-34.png

Mert a laptop környékén csak az öngyújtó és a szelfibot lehet az, ami szóba jöhet, ... a szelfibot kattintása kissé nehéz, mert vékony és hosszú szakaszú, és a nagyító használata alkalmával a nyíl nem pontosan tájolja be, hol kell kattintani.

13. lompi01

igen, pontosan. köszönöm már ez is segítség.

14. Othep

Szia.

Nagyon örülök. :)
    Még egy pici segítség: Amikor használod a nagyítót, a sárga "vibrálás" is árulkodó, hogy mit is kell lekattintani.

Kuzdern kedveli ezt.
  15. szinuszka

szinuszka Fórum-zöldfülű

sziasztok! szinuszka vagyok. ID:3063649 kérdésem:miért nem tudom aktivizálni a bölcs tölgynél a víztartály és a trágyadomb növelési funkciót? van 256 csillagom. köszönöm a választ

16. igaziszinusz

igaziszinusz Fórum-zöldfülű

üdvözletem. igaziszinusz vagyok, ID:2206026107 miért nem tudom aktvivzálni a trágyadomb növelést a bölcs tölgynél?? van elég csillagom hozzá- köszönöm

17. Othep

Szia.

Minden ehhez a rúnához (14-es) vezető rúna ki van előtte váltva?

Ismertető: https://board-hu.farmerama.com/threads/az-erdei-tisztás-ismertetője.2159/#post-5859

18. .Angyalka666.

.Angyalka666. Junior szaki

Sziasztok!
    Rákerestem a múzeumra, de találok rá magyarázatot sehol, hogy nálam mi történik. A Világítótoronyban helyeztem el. Azt írja, termelés felfüggesztve. Miért? Úgy látszik, aratható lenne, de mégsem...
    Megnézné valamelyik admin, akinek van hozzáférése? Nagyon megköszönném!
    Gazda: .Angyalka666. ID: 48438968

19. mamarygen

mamarygen Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

A múzeum tárolóba helyezett tárgyaid mindegyike "meghatározott számban aratható speciális dekorok" csoportba tartozók.

Lejárt az adományuk már.
    El kell távolítani az építményből ezeket a dekorokat.
    Új feltöltést indíthatsz az követően.

.Angyalka666. kedveli ezt.
  20. .Angyalka666.

.Angyalka666. Junior szaki

Kedves Mamarygen!
    Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod! További szép napot! :)

Kuzdern kedveli ezt.