Kérdések, amikhez nem találtál topicot (kezdők és haladók részleg)

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. rjolka

    rjolka Junior szaki

    Hálásan köszönöm a válaszodat!
     
    aida2330 és Dolphin kedveli ezt.
  2. Zsuzsikan

    Zsuzsikan Fórum biztosa

    Sziasztok,
    Szeretném megkérdezni, hogy a maja szentélyben hol lehet kiváltani a SirMók-ot? Köszönöm
     
  3. farmercsaj

    farmercsaj Kivételes tehetség

    Sziasztok ! Szeretném megtudni ,hogy a mangólassi hol készül?Köszi a választ !
     
    szöszi50 kedveli ezt.
  4. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    a Mangólassimixer terményes ól nemrég került játékba a Bahama újdonságaival, ennek terméke a Mangólassi, amelyről itt olvashatsz:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...-frissítések-2024-április.24756/#post-1380530

    A Vöröspanda bahás állatunk terményes ólja, ha már rendelkeztél korábbról ezzel az állattal, akkor a Városban a Műhelyben tudod a terményes ólat megépíteni, az újdonság miatt első helyen elérhető, hogy Mindenki könnyen megtalálja.
    Amennyiben nem volt még Vöröspanda-kuckód eddig, akkor előbb a Maja majmok szentélyét kell felkeresned, s ott a 13. kamrában fel kell oldanod Aranybanánért cserébe a Vöröspanda szobrot. Ezt követően a Vöröspanda-kuckóból tudsz vásárolni a Piros kosár alatt, s a Terményes ólat pedig a Városban a Műhelyben tudod megépíteni barkácscucc beadásával.
    Sok sikert!
     
  5. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

  6. szöszi50

    szöszi50 Fórumfelvigyázó

    Szia!A vöröspanda terményese,és a városban a műhelyben tudod megépíteni,ha már kíváltottad a szígeten a vöröspandát.én is így csináltam!Bocsánat ha bele kotyogtam volna más munkájába!További szép napot,és szerencsés játékot!
     
    Sali~*.* és aida2330 kedveli ezt.
  7. Zsuzsikan

    Zsuzsikan Fórum biztosa

    Köszi :)

    Elolvastam, de nem találom a tölgyön... van Lee, PuFóka, stb., de SirMók nincs.... ha lenne időd, megnéznéd nekem?
    Előre is köszönöm.
    Zsuzsikan, ID: 51687563
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.4.24
    Dolphin kedveli ezt.
  8. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérlek menj a Bölcs Tölgyhöz. Ott a fa baloldali legalsó ágán van egy négyzet. Ott találod SírMók keresett runáját.
    Sok sikert kívánok!
     
    Swartsch és szöszi50 kedveli ezt.
  9. Zsuzsikan

    Zsuzsikan Fórum biztosa

    Megyek, köszi :)
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  10. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ellenőrzésem alapján már kiváltottad - a pirossal jelölt rúna a Sir Mók
    upload_2024-4-10_17-30-48.png

    A Megrendelők között a legalsó:
    upload_2024-4-10_17-31-35.png

    A képek Nálad készültek az imént.
     
    Swartsch kedveli ezt.
  11. -dudoloteve-

    -dudoloteve- Törzsjátékos

    Szép napot! A virágfestés dekorral kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van 5 db. azt olvastam, hogy az ólakkal kapcsolatos, de semmi többet nem tudok róla. Segítenétek, mi vele a teendő? Köszönöm! :)
     
  12. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!
    A Virágfestés (+) egy értékes dekor, ha még nincs elhasználva az összes bónusza. 1 db Virágfestés dekor 20%-kal csökkenti az ólak érésidejét, tehát 5 darabbal már azonnal betakaríthatók az ólak, vagyis 0 perc alatt. 10 óra a hatóideje, így érdemes rákészülni a nullapercezésre. Legyen elég táp, ez az egyik legfontosabb! Hiába aktiválod a dekorokat és minden bónuszt, ha nincs táp a raktárban.
    Minden bónusz alatt azt értem, hogy ilyenkor érdemes a gyémánt rekeszbe teljes bevételi bónuszt tenni -leginkább L vagy XL méretűt -de, ha 100%-os (S-es) van csak, az is jó, mert már megduplázza az állatok számát. Az arany rekeszbe Ólbevétei bónuszt kell tenni. Ha van Gyepek ura dekorod, akkor azokat is kell aktiválni, hisz még emelik az ólak hozamát. A színes ólak úgyszintén. (rózsa,neon)

    Sokkal részletesebben mesél neked az ólnullázásról BombadilToma, így egy régebbi hsz-ét olvasd el a témában:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/fejlődési-taktika.11014/page-238#post-1280818

    Sikeres nullázást és jó szórakozást hozzá;)
     
    Sali~*.*, Swartsch, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  13. -dudoloteve-

    -dudoloteve- Törzsjátékos

    Köszönöm a választ! Csak kettő van, amit még nem raktam ki, így már ez veszett fejsze nyele. :)
     
    aida2330 és Li27 kedveli ezt.
  14. ambavila

    ambavila Utánpótlás-írogató

    Szia! tudom hogy össze vissza írogató vagyok de nem találom hova hogy írhatok . Örülök hogy ennyire boldogulok. ID számom: 38214023 játékos neven: Ambavila . Két dologban szeretnék segítséget kérni, tegnap volt 130 körüli farm aranyam pontosan nem tudom, ma reggelre eltünt belőle kb 100 és nem vásároltam semmit. Másik problémám hogy már többször össze jött a 2500 csillag még sem tudom a gyopár völgyet megvásárolni. Elnézést kérek ha rossz helyre írtam de nekem még az is problémát fog okozni hogy megtaláljam ha válaszolnak. köszönöm megértésüket,segítségüket.
     
  15. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    teljesen jó helyre írtál, mivel több témakört is érint a kérdésed.
    Amint kapsz választ egy Bejegyzésedre, akkor kapsz egy Értesítést a fórumon, a jobb felső sarokban:
    upload_2024-4-11_9-39-42.png
    Ha arra rákattintasz, akkor a listában csak rá kell kattintanod a linkre (zöld rész) és oda visz, ahol a kérdésed volt és a válaszod van.

    S akkor a kérdéseid:
    - farmarany "eltűnés" - a farmról nem tud eltűnni semmi, ha csökkenés van, akkor azzal vmit vásároltunk, vagy kiváltottunk.
    Ellenőrizve a FA mozgást Nálad, az alábbit látom:
    tegnap reggel 120 FA-d volt, 2024-04-10 09:29:35-kor arattad a Varázskalap (+) dekorodat, kaptál 4 FA-t. Utána a Paszulyon kiváltottál 90 FA-ért egy Felhőt, Égig érő paszuly - felhősor bővítés 12 nevűt, erről itt tudsz bővebben olvasni (a bekezdés utolsó felhősora):
    https://board-hu.farmerama.com/threads/az-égig-érő-paszuly.592/#post-1930
    Még nem pakoltál fel rá dekorokat:
    upload_2024-4-11_9-44-21.png
    Paszulyon, ha a keresőbe beírod a nevét, akkor úgy könnyen megtalálod, vagy ha kiválasztod a Befejezetlen felhősorokat (pirossal jelöltem), akkor azok között is meglesz.
    upload_2024-4-11_9-46-36.png
    Aztán 2024-04-10 20:26:19-kor szintlépésért kaptál 1 FA-t, és 2024-04-11 08:29:58-kor megint arattad a Varázskalap (+) dekorodat, kaptál 4 FA-t, így most 39 FA-d van.

    - Csillag csökkenés: Csillagot költeni a Bölcs tölgyön tudunk, rúnák kiváltásakor.
    2024-ben egy alkalommal költöttél rúna kiváltásra csillagot, 2024-02-08 16:52:45-kor váltottad ki az "Élő legenda - Hírnév az egész gazdaságban" rúnát, 300 Csillagért. Erről itt tudsz bővebben olvasni (a bekezdés végén):
    https://board-hu.farmerama.com/threads/az-erdei-tisztás-ismertetője.2159/#post-5885

    Ellenőrzésem alapján most is rendelkezel elegendő csillaggal a Gyopárvölgy kiváltásához, ami miatt nem tudod kiváltani, az az, hogy a Gyopárvölgy előtti rúnát még nem váltottad ki - kékkel jelöltem a Gyopárvölgy rúnáját, ami nem aktív még, s pirossal jelöltem a sorban előtte lévőt, amiből egy szintet legalább ki kell váltanod, hogy aktívvá váljon a Gyopárvölgy. A jelenleg csillagod elég lesz rá.
    upload_2024-4-11_9-54-44.png

    Remélem tudtam segíteni a válaszokkal.
    További sikeres játékot és jó ismerkedést a Gyopárvölggyel, melynek leírását itt találod, s érdemes a kis oktató videót is végignézni majd, ha felmentél a Libegővel :)
    https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy-Általános-tudnivalók.23079/

    Készült egy kis összefoglaló a kezdeti lépésekről is, ezt is érdemes tanulmányozni:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy.23080/page-43#post-1293080

    Gyopárvölgy csevegőben pedig a Játékostársak is szívesen segítenek, ha elakadnál:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/gyopárvölgy.23080/
     
  16. ambavila

    ambavila Utánpótlás-írogató

    Köszönöm a segítséget. A felhősort véletlenül vettem ezért nem is tünt fel. így jártam.
     
    Dolphin és aida2330 kedveli ezt.
  17. varga1234

    varga1234 Fórumelemző

    Sziasztok! Nálam a farm elég gyatra nagyon akadozik. Másnál is ilyen?
     
  18. nyugger

    nyugger Aktív író

    Sziasztok, mi az a mangolassi.
     
  19. smoldering

    smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    A Mangólassit a Vöröspanda terményes óljában állíthatod elő!, 2024.04.04. került a játékba!
    Előállíthatod a Mangólassi mixerben.

    Új terményes ól

    Mangólassimixer

    [​IMG]



    Elérhető: A városban a Műhelyben megépíthető, ha a Maja szentélyben a 13. kamrában a vöröspanda szobra 86 Aranybanánért kiváltott.
    Megépítéséhez szükséges 1300 fa, 100 ásó, 20 fűrész, 8 fésű, 30 kézi gyalu
    Érési idő: 06:00 óra
    Termény: 1 db Mangólassi

    Tapasztalatpont: 185 TP
    Trágya mennyisége: 2 db
    Kihelyezhetősége: Bahama ültetvény, Esőerdő, Zuhatagok szigete
    Etetéséhez szükséges: 1 db vöröspanda táp + 1 db vöröspanda
    Tárgy mérete: 2x2
    Pajtaértéke: 1.926
     
    Swartsch, aida2330 és Kuzdern kedveli ezt.
  20. nyugger

    nyugger Aktív író

    Nagyon szépen köszönöm.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 12.4.24
    smoldering kedveli ezt.