Kakukk utánpótlás event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Laboviti, témanyitás ideje: 25.9.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Szerintem pár táp azért belefér. Csak hogy lásd mennyit ugrik, vagy nem ugrik ;)
    Aztán eldöntöd. Nekem múltkor a rózsa ól vagy 600 tápba került. De most ennek a felét se szeretném rászánni :)
    Majd kiderül hogy adja a dolgokat.

    Elkezdtem kb-ra számolgatni (saját tapasztalat alapján). Azt ugye nem lehet kiszámolni hogy alap kakukkból mikor ugrik maszkosra, vagy punkra. Szóval a maszkosig nálam kb 150-200 táp kéne. Inkább 150 fele, de ez mindenkinél más lenne, ezért irtam nagyobb intervallumot.
     
    mica60 kedveli ezt.
  2. jani750

    jani750 Utánpótlás-írogató

    Azt jól értelmezem, hogy 10 óra után dupla TP jár aratáskor , de kakukk csak 14 óra után jár? Érdemes így megvárni a 14 órát a kakukkok miatt?
     
  3. imike913

    imike913 Utánpótlás-írogató

    Ha nincs egy darabod sem? Maximum annyi kakukk kell, amennyi a szupertápod duplája. Többet úgysem tudsz felhasználni.
     
    Jucus19 és Pharmer500#2 kedveli ezt.
  4. mica60

    mica60 Járnitanuló

    Köszi a válaszod. Most azért még jobban átolvasgattam, és azt hiszem hogy ennyi belefér.Szerintem megpróbálkozom vele , aztán majd alakul.:)
     
    Rylee86 kedveli ezt.
  5. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Gondolkodóba estem egy kicsit.Eddig mind a 2 kakukkost teljesítettem.
    Végig néztem a feladatokat,a szupitáp az jól jön.Az ólakkal nem vacakolok,mindig van kint kb 50 ólam, de learatom már akkor őket,amikortól adja a dupla TP-t.A Kakukk nem nagyon hiányzik,most is van 8.800db,ennyi elég is lenne,még ha végig is csinálnám,de most nem fogom.Mindegyik feladatból megcsinálom az elsőket,az 5. feladatnál pedig végig,hogy meglegyen a rózsaszín ólam.Piros kecsketej üzemem már van és kint porosodik a pajtában.Most lesz kettő kint.
     
  6. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    No kérem szépen, nálam ez az event ezúttal teljességgel felejtős, és nem csak amiatt, mert 212 szupertáp még mindig hiányzik a májusban kitűzött 1000-es limitemhez (és így mást sem fogok tenyészteni, egyet sem), hanem mert sem a jutalmakkal, sem a feladattal nem tudtak levenni a lábamról.

    Az 1.-t (Kakukkfiókák) "dafke", "kihívásból" megcsináltam a matricáért (egy értelmetlen, viszont sehogy másképp nem megszerezhető játékelemért, szigorúan kevert és gazdakörből kiszedett szupertápokkal). A másodiknak az első szintjét csináltam meg "megérős" alapon (a visszakapott szupertápokkal nullszaldóra kijött, és a jutalmak meg az "ikerugrások" ezen felül csak pluszban voltak). Ezekből ugyan maradt vissza 3-18-17-8 puha-füles-maszkos-punk, vagyis a rózsaszín kecskeólért csak 31 puha és 10 füles kakukkot kéne tenyésztenem, ami 788 induló szupertápból "vélhetően" kijönne, de úgy vagyok vele, hogy elvet még rózsaszín nyúlketrecért sem adnék föl, nemhogy rózsaszín kecskeólért...;) Amúgy a kitehető viszont szerintem - bár kissé morbidra, de mégis - aranyosan mókásra sikerült, azért azért egy kicsit "fáj a szívem"...;)


    A "megéri-e" kérdésre, arra két válasz is van, telis-tele számokkal;):

    Az egyik, amit FA-ban mérünk, az igen. Hisz itt a rózsaszín kecskeólhoz eljuthatunk (ugrások, ikerszülések és odakóborolt tenyészállatok nélkül!!!) 50+(30+120)+(24+96+384)=704 tenyésztés (vagyis 1408 szupertáp) felhasználásával, miközben normál esetben (alapállatokról indulva!!!) ugyanehhez (4+16+64+256+1024+4096+16384)*2 tenyésztés, vagyis össz. 87376 szupertáp kellene, és akkor a (bár a kecsketejfa óta leginkább csak menübe való, de a rózsaszín ólhoz vezető úton mellesleg megkapott) piros terményeshez kellő (4+16+64+256+1024+4096)*3=16380 tenészytést (és így 32760 szupertápot) még nem is vettem hozzá. A valóságban persze nyilván indulhatunk magasabb szintű tenyészállatokról és azért szerencsefaktor is van a világon, úgyhogy a szükséges tenyésztésszám és ezzel együtt a szupertáp-különbözet is jóval, nagyságrendileg kisebb, de azért még mindig jelentős. És akkor még mindehhez hozzájöhetnek a többi részfeladatból kivett FA-ban mérhető dolgok (PartyPörik, munkáskuponok stb.) - tehát ha így nézzük, az 1 (vagy 2) nagy csomag szupertápnyi befektetés bőven jutányosnak mondható és részben vissza is térül.
    A másik válasz, amit nem FA-ban mérünk, az viszont nem. A szóban forgó rózsaszín kecskeólhoz piacról beszerezve a 2 csábos gödölyét valójában nem 87376 szupertápról, hanem kb. 4,5M CSP-ről (meg némi barkácscuccról) beszélünk, ami - ha nem vagyunk jó piacolók;) -, bő 2/szűk 3 heti kapálás-kaszálásból megvan...


    Ugyanakkor minden latolgatás dacára, ami miatt továbbra is elvi kifogásaim vannak ezzel az eventtel kapcsolatban, hogy a maradéktalan teljesítés - amit általában egy eventhez társítva célul kitűzni szokás - FA-vásárláshoz kötött (persze lehet szemezgetni, meg az első ilyet vagy talán az első kettőt is még meg lehet oldani gazdakörből/rúnáktól kiszedett szupertápokkal és FA-kkal, de ez nem fenntartható - max. az relativizálná kissé a megítélést, ha a feladatok állandó visszatérők lennének, de erről még mindig nincs "kerekperec" hivatalos álláspont). Ráadásul a trendekben is visszalépés tapasztalható: az 1. kakukkolás (a tenyésztés szabályszerű rendje szerint, a szerencsefaktort 0-nak véve, mivel azzal nem igazán lehet kalkulálni) 2670 tenyésztést (5340 szupertápot) igényelt volna, a 2.-ra (Kakukk-kor visszatérése) ezt visszavették 2224-re, ugyanakkor most 3.-jára (Kakukk-utánpótlás) újfent 102+(84+336)+(15+60+240)+(4+16+64+256)+(4+16+64+256+1024)=2541 tenyésztésnél (azaz 5082 szupertápnál) tartunk. Persze OK, "ikreket" ad, "ugrál", "odakóborolnak" (igaz, legfőképp alapkakukkok), de mindezzel együtt az 5082-nek még a tizede is több annál, mint ami 2 hónap alatt normál malommal (60 nap alatt 0 órányi szünettel - fürge malom rúnával és 300-as víztartállyal 3 naponta újraindítva - max. 160) és eventekből/Kerékről stb. (bizonytalanul) kinyerhető (és akkor normál állatokat még nem is tenyésztettünk a köztes hónapban sem).


    Értem én, hogy kell a bevétel, egyet is értek vele - de sztem alapból nem a részvételt kellene ellehetetleníteni, hanem az ösztönzést pusztán a gyorsabb haladás vágya vagy kényelmi szempontok kellene hogy adják (mint ahogy ez általában így is van ebben a játékban)... Kár, hogy ennél az eventtípusnál még mindig nem így van, mert amúgy kifejezetten tetszett-tetszik az ötlet (alapállatok felröppenőként, tenyésztgetés piacozás bevonhatósága nélkül), csak épp a mennyiségekkel van baj továbbra is (kb. a harmada lenne emberi léptékű - de ezek szerint üzletileg így is bejön/így jön be...:oops:).

    ÜDV

    Ui.: Értem a koncepciót, hogy ez valahol nem hagyományos, hanem "folytatólagos", "egymásba fonódó" (és "visszatéregető"?) event, aminek a részletei különböznek, de az alapja ugyanaz, de mégiscsak teljes értékű, "egyedi" eventnek számít, mindenképp több egy standard visszatérő minieventnél: kár, hogy a régiek leírása csak a GYIK-archívumban található meg, nem megbízhatóan a többi eventleírás közt, időrendi sorrendben, mint ahogy a régi fórumon az első két alkalommal volt, és minden más eventtel van...
    :oops:
    U-ui.: Tegnap nem jött össze kíváncsiságukat kielégítendő megírnom, úgyhogy Nócinak és Kukorinak ezúton üzenem, hogy jóleső köszönettel vettem irántam való jóindulatukat, de a drukkolásukon még csiszolni kell, ugyanis nyilván elsősorban ezen múlhatott, hogy esetemben 144 órányi játék mindössze "0-nyi" játékórát eredményezett az előző event titkos ládikóiból...:cry:xD
    Uuui (NEM A KÖRHINTAxD): Azért kívánom, hogy mindenki érje el a maga által kitűzött célokat ebben az eventben is!
     
    Utoljára szerkesztett: 25.9.14
    TeremtŐ, Banyek50, agi967 és 9 más kedveli ezt.
  7. Gdominik

    Gdominik Fórumprofi

    Sziasztok

    Azt hittem egy kicsit könnyebb lesz a dolog, de azt hiszem a 270 tápommal nem sok keresni valóm van. A rózsaszín ólacska jó lett volna, mert már nagyon szeretnék egyet, olyan szép bugyi rózsaszínxDxDxDde a pirosra semmi szükségem nincs. Van elég fám.
    Majd inkább ráfekszek másra pandára, meg hasonló szépségekre és gyarapítom a CSP-m:p
     
  8. benike909

    benike909 Járnitanuló

    "(4+16+64+256+1024+4096+16384)*2 tenyésztés, vagyis össz. 87376 szupertáp kellene"

    Ne felejtsük el, hogy a narancs óriáskecske ól 2-ik szintű tenyészállatot ad. Aki ebből bespájzolt, annak "csak" 4+ ... +1024 tenyésztés, vagyis "mindössze" 2728 szupertáp kellene mindenféle ugrás nélkül (vagy a duplája, mert 2 kecske kell). Ez pedig már vetekszik az event által felhasználandó mennyiséggel.
     
    _Cygnus_ és Pharmer500#2 kedveli ezt.
  9. Bözse

    Bözse Rutinos

    Van 15217 kakukkom és 384 szupitápom. Fordítva sokkal jobb lenne a helyzet.;)xD Az elején bepróbálkozom, de nem sok jövőt jósolok magamnak a kakukkos bizniszben.:oops:
     
  10. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Fúúúúha, nagyon durci leszek ha eltűnik, 1 pun-kakukk kell még a rózsa nyuszimhoz!
    Ha nem lesz bent, buktam 350 tápot és még nyulam sincs... akkor aztán robbanok xD

    Amúgy szerintem egyre jobban alakul ez a feladatsor :) Nekem össze van gyűjtve, hogy mennyi kakukk kellett az előző kettőhöz, össze lehet hasonlítani a mostanival :)
    [​IMG]
    Az előzőben többet kértek a rózsa nyúlért mint most a rózsa kecskéért, a 4 méhecske-kakukk nem kell hozzá tudtommal ;)

    Csináltam a jutalmakról is :)
    [​IMG]

    Én 200 tápommal szeretném megszerezni a rózsa nyulam és majd megy tovább a dolog a kecskével is, ahogy tudom, nyomom pénteken és vasárnap! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 26.9.14
    georga06, AnkaFD, Goran és 8 más kedveli ezt.
  11. Gdominik

    Gdominik Fórumprofi

    Lehet, hogy én vagyok marha lüke, de nem igazán értem az egészet. Már több hozzászólásban olvastam, hogy mihez mennyi kell. Inkább maradok mondjuk a kecsketenyésztésnél - amit egyébként úgysem csinálnék,mert van más ami sokkal többet fizet - a kiváltott tölgyes runával, sokkal több értékű kecskét (de inkább mást) tudnék előállítani, amit a piacon jó áron el lehet adni. Viszont a kakukkal nem érek ilyen szempontból semmit. Ha azt nézem, hogy egy boomkor kb. 1 millát megkeresek, az szerintem, vagy legalábbis nekem jó.
     
    pukinyúl, Jucus19 és LBetti kedveli ezt.
  12. fraudragon

    fraudragon Fórum hercege

    Eddig még egy kakukkos eventet sem csináltam meg...sajnálom rá a szupertápot.Nos a nyeremények...pink kecskeólam van,kecsketejfám is sok,tehát nem kell a piros kecsketej.A titok,na ez az ami pláne nem fog meg,a legutóbbi titkosoknál is olyant adott a rendszer,hogy simán csp-ért megveszem.Inkább a baby boom-ra hajtok,ott tudom mi a célom és el is érem.:inlove:
     
    pukinyúl, Jucus19, nemethpgabi és 3 más kedveli ezt.
  13. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Elfelejtettem kirakni időben az óriás ólakat... [​IMG]
     
    nemethpgabi kedveli ezt.
  14. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Azt bizony én is, de már mindegy is. :) Éppen most csinosítgattam a farmot. És azok bekerültek a pajtába most. :(
     
  15. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Én egyet sem raktam ki.Mire kell az a rengeteg kakukk?Elég az az ólmennyiség ami egyébként is mindig ki van rakva.Nekem legalább is.Még ha be lehetne tenni valahova TP növelőnek,akkor igen.
     
  16. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Szia Drágám! A következő cserenapon viszonylag normális áron megkaphatók a kitehetők. Én mindkettőből csak az I. szintű kitehetőig csináltam meg, a fejlesztést pedig cserenapon szereztem be.

    Most mondanám, hogy a gyengém, amikor férfit látok sírni, és küldök Neked játékórát a következő cserenapon, de sajnos nem cserélhetők. Öröm az ürömben, hogy tudod: ami az enyém, a Tiéd is! :)
     
    gyongyvergazda, georga06, AnkaFD és 5 más kedveli ezt.
  17. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Sziasztok!
    Mostmár igazán lekámpicsorodott a szám::(, kb. így.
    A nehezen letermelt szupertápot komoly dilemma elé állítottam: belekezdek, és meglátom, de ez nem lesz hajtós, mindent végigvivős játék.
    Vannak kecsketejfáim, tudok 3 órás kuponokat gyártani (most is van 63 db), a party pörik véletlenül sem adtak olyat, vagy esetleg a titoktenyészetek, amik miatt belehajszoljam magam a feladatsorba. Pedig rám tényleg nem lehet azt mondani, hogy válogatós vagyok, minden feladatot "eszek", mit eszek, zabálok! Izgatottan várom minden alkalommal, mint a gyerekek a Mikulást, hogy mi lesz a következő event, és nagyon nem izgatott sosem az, hogy mit kapok érte. DE!
    Az első kakukkos eventnek lelkesen nekiestem, és mivel nem sikerült végig vinni a feladatot, úgy gondoltam én vagyok béna, hogy nem volt elég tápom, felkészültségem hozzá. Még bosszankodtam is miatta, - magamra!
    A második bejelentésekor repesett kis szívem: de jó, be tudom fejezni az előzőt, aztán lassan oszlott szememről a köd: no már most a két event együtt mennyit is ér?
    Aztán ezt sem, és az elsőt sem tudtam befejezni, táphiány és a bizonytalansági tényezők (pl. megéri-e a hajtás, találok-e benne örömöt?) miatt.
    Gondoltam még alaposabban készülök az előre beharangozott 3. Kakukkos eventre. (Tehát a lelkesedés nagyon ott a toppon volt még.) A turbó malom most a 460. táp keverésénél tart. De miért is vennék még ehhez tápot?
    Irreális a táp mennyisége (legyárthatatlan, és megvehetetlen) a megnyerhető nyeremények értékéhez, de lehet már nem motivál az újabb ól, tenyésztelep megszerzésének a lehetősége. (Pedig anno az egyik eventnél még az 50000 db-os salátán is nagyot derültem, és ugyanilyen mosollyal az arcomon teljesítettem az elnagyzolt mennyiségeket.)
    Aki úgy gondolja megéri nekiállni az eventnek és végigvinni a feladatokat, azoknak teljes szívemből kívánok óriási szerencsét, és sok örömöt a tenyésztések során. :)
     
    gyongyvergazda, bercy58, rozo52 és 8 más kedveli ezt.
  18. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Gabi, egyetértek Veled. Egyébként nem hinném, hogy ha valaki kakukk helyett más állatokat tenyésztene, ennyi szupitápból nem tudna kihozni egy rózsa ólat a BB alatt...

    Amúgy kiváncsiságból összeszámoltam, hogy most, hogy fullra tele van téve a farm ólakkal, mégis mennyi alapól maradt a menüben. Elhűltem a 1823-as szám láttán. Ha jól számolom, ebből még 10 farmot tele tudnék rakni ólakkal. Ezért is kiváncsian várom, hogy Varun barátunk milyen "tárolóhelyet" talált ki nekik. (Részlet a legutóbbi hírlevélből: "Jelenleg egy olyan megoldáson dolgozunk, hogy legyen a játékban egy olyan „tároló hely”, ahol az összes ólatokat és tenyészterepeiteket elhelyezhetitek, anélkül, hogy megszűnne bennük a termelés. Ez a játékelem azonban még csak egy koncepció. A következő hírlevelünkben már több részletet is elárulhatunk róla!")
     
    gyongyvergazda, AnkaFD, Jucus1949 és 2 más kedveli ezt.
  19. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Hát hogyne tudnám, Édes Egyetlenem, és hálás is vagyok: ha jól emlékszem, ez már a tavalyi TOP500 után, az AranyBanános Cicus megszerzését követően is fölmerült köztünk...:music:
    Vagy már nem is tudomo_O, akkor lehet, fordítva hoztad szóba: hogy "ami a Tiéd, az enyém is"...?:inlove:

    :p
     
    gyongyvergazda, georga06, AnkaFD és 4 más kedveli ezt.
  20. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Most hogy így mondod, lassan jöhetne a szeptemberi hírlevél, hadd halljunk már valami újat :p
     
    babahalak, _Cygnus_ és nemethpgabi kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.