Kakukktenyésztés-csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: _tHUNder_, témanyitás ideje: 6.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Szerintem amúgy jól kitalálták: összességében - ha vki költ a játékra, annak - sztem motiváló; azért az eddigi 4 kakukkolás alatt jópár rózsaszín és piros ól gazdára talált, a kitehetők zöme cuki és ötletes, és slusszpoénként meg kaphat hozzá egy felhősort (ami további ösztönzés azoknak, akik esetleg a korábbiakat hanyagolták).

    Összességében látok benne fantáziát (az ötlet/koncepció kezdettől tetszett) - ha a mennyiségeket "finomhangolnák"/"finomhangolták" volna.

    Viszont közben megszületett a döntésem: mégsem kakukkolok.
    Mivel semmi olyat nem ad, ami nekem (ilyen áron) megérné/fölcsigázott volna/máshogy ne juthatnék hozzá, bármit tenyésztek ki, a folytatás ismeretének hiányában úgysem dobnám be. Ezekről a dolgokról egyszer már lemondtam - ha akkor "túltettem magamat rajta", eztán is megleszek nélkülük.
    Különben is: ha nem lehet folytatni, fölösleges belekezdeni és eljutni a töredékéig; ha meg lehet, akkor meg ráér (nem pont a TOP előtt).
    Ettől persze még alapkakukkokat tenyésztgethetnék néhányat csak a móka kedvéért - az nem vágna földhöz, ha fogyna (ha fogyna egyáltalán:music:), de arra jutottam, még ezzel is érdemes várni, ha egyszer bedobni úgysem akarom: hisz arról volt szó, hogy még bővítik a tenyészkakukkokat magasabb szintekkel - márpedig ez esetben érdemes várni, hisz ha most tenyésztek, az esélyét sem adom meg annak, hogy a méhecskésnél magasabbra ugorjon...

    Szóval a 2 kis farmon "kísérletezni" fogok, hogy mire lehet jutni (az egyiken odakóborlós-alapállatvisszaadós rúnával, a másikon anélkül), a nagy farmon pedig az utóbbi fél év gyűjtésének 1000 fölötti részéből tenyésztek néhány bahás állatot, ill. egy-két olyan motelt, amibe kerékről/piacról/régebbi tenyésztésből összegyűlt egy rakatnyi magasabb szintű állat.

    A kakukkolást pedig kíváncsian várom, hogy hová fog kifutni, vagy legalább mikor fogják/fogják-e közölni velünk a további ez irányú terveket...
     
  2. amacik

    amacik Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Szerintetek a 800 db-os szupertáp csomaggal kb. mennyi kakukkos feladatot lehet elvégezni, ha az 1-3 szintű kakukkból most csak pár darab van kitenyésztve. A sima kakukkból sok van, az nem probléma.
     
    Cyra65 kedveli ezt.
  3. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Sziasztok! Hát nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni, aki szereti a tenyésztést had csinálja.
    Ő dönti el mit csinál. Én is gondolkodom, mert nem csináltam nagyon. Most tessék, felhősor.
    Itt a kérdés nálam is, csináljam, vagy nem?
    Majd eldöntöm, van rá még egy napom.
    Iboly szerintem lesz még ilyen kakukkos.
     
    iboly54, _Cygnus_, tszabina6 és 3 más kedveli ezt.
  4. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    iboly54 , akkor lesz helyette más :)
     
    iboly54 kedveli ezt.
  5. jazmin0120

    jazmin0120 Járnitanuló

    Szia!
    Nekem a feladatok (nem mindegyik)teljesítése után járó tápokkal együtt alkalmanként 4-450 eleségre volt szükségem.Olvasgattam a Többiek írásait,Nekik kevesebb is elég volt.Nálam nem nagyon akartak ugrani a tenyésztések alkalmával.A boom miatt az ikrek pedig nagyon kevés kivétellel alap kakukkok voltak.
     
  6. DesTiny

    DesTiny Utánpótlás-írogató

    Hali,
    én az előző 2 kakukkos küldit javarészt megcsináltam, de nagyon sok szupitáp, bájital meg szerencse kellett hozzá. Aztán az jutott eszembe, hogyha ennyi tápot elhasználok ezzel az erővel akár ki is tenyészthetem az állatot ami az ólhoz kell a babyboom alkalmával és talán még kevesebb tápból is jövök ki. Úgyhogy megfogadtam, hogy nem csinálok több tenyésztős qt (bár azért a csacsikovácsosnál csak nem tudtam megállni:))
    De azért sok szerencsét annak aki megcsinálja.
     
  7. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Sziasztok,
    Csatlakozom dereret-hez, belekezdek, de csak mersekelten, es en is utalom, ha ures felhosor rontja az osszkepet a paszulyon:)

    Eddig is csak visszafogottan kakukkoltam, most is nagyon valogatos leszek. Az elozo kakukknal en csak tenyesztettem par kort, de nem adtam be szinte semmit, igy most szinte alig kell tenyeszteni ahhoz hogy kiszedjem ami erdekel.
    Nem erzem a kedvet magamban, hogy visszamenoleg osszeszedjem az osszes kitehetot, az iszonyat sok szupertap, ennyit nem er nalam.
    A mostani kiteheton meg agyalgok, BTP-t ad tehat mindig hasznos, es nem is kell sokat hozzatennem.

    Sok ugrast mindenkinek!
     
  8. kukac42

    kukac42 Mindentudó orákulum

    Én eddig is megcsináltam a kakukkokat, és eztán is meg fogom csinálni. Így aztán mehet a felhő is nálam:)
    Hiába, amit tenyészteni lehet azt én tenyésztem, ha kell, ha nem!
    Mert nem vagyok függő!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 13.11.14
    dereret, georga06, Dyny és 15 más kedveli ezt.
  9. tszabina6

    tszabina6 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Hezitálok:D.
    Kevés a CSP-m, kellene más állatot tenyészteni amit el tudok adni, viszont jó lenne a kakukk event is.... sok tápom nincs, de ma vettem turbó malmot. Jaj nekem!:eek:
     
  10. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Dettó. Így megvannak az előző kitehetőim( bár az iszapfürdőzésre nem emlékeztem), de mennyire biztosak voltunk néhányan, hogy mivel nem szétválaszthatóak, nem tehetjük a felhőre. Úgy látszik,hogy amit meg akarnak oldani, azt megtudják. Jó lesz a felhősor, bár adhatna többet is. De ha ennyi, akkor ennyi, sok kicsi sokra megy.
     
  11. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    kakukk event alatt nem vagy mást szoktam tenyészteni, kakukkot csak óvatosan.
    Most muszáj lesz kakukkozni, mert 10 puha kakukk hiányzik, hogy meglegyen az első 4 feladat ezüst szintje.

    Nem találtam a korábbi kakukkos feladatsorokat.
    Azokat is lehet még folytatni?

    Sok szerencsét a tenyésztéshez:)
     
    Cyra65 és kutyaszálló kedveli ezt.
  12. szemike50

    szemike50 Fórum parancsnoka

    Most néztem meg okával az eventet, látom,, hogy eggyel megemelték a tenyésztendő állatok sorát, így biztos jóval több sztáp kell. Kiszámoltam, hogy, hogy vannak az akciós sztáp árai. Kisadagnál 1 sztáp 3,7Ft, a közepesnél 3,5, a nagynál 3,3, az újnál 2,8 Ft. Szerintem jó és valószínű, hogy kelleni is fog a legnagyobb csomag, mert az én farmomat elkerülik az ugrások. Örülök a rózsa kacsának is, lassan mindenből lesz már rózsaólam.
     
    kutyaszálló és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. KukacosAlma..Bt™

    KukacosAlma..Bt™ Járnitanuló

    Helló!

    Lehet félresiklottam valamin, de aki nem teljesítette az előző kakukkos feladatokat, vagy csak részben, az visszakapja őket?
    Mellesleg jó kis feladatnak néz ki :)
     
  14. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Sziasztok!
    Én nem nyürrögök, csak kámpicsorodom...:(
    Valahogy maga az eredeti kakukk se volt soha a szívem csücske a lehetetlen baby-keltetési trükkjével, ami szegény másik szorgalmas madár rovására ment, de ez a kakukkos event sorozat se lesz a kedvencem, ami az én szorgalmas sztáp gyűjtésem rovására megy...:D
    ... pedig nagyon akarom a BP-vel karöltve megszerettetni magammal, mert ugyi most már BTP-t fog adni a "főnyeremény", :p... ha nagyon megszeretem... :oops: De akarom én ezt megszeretni? :wuerg: Hm... :sleepy:
    Óriási dilemma...
    ... kéne az a kis BTP... xD
     
    dereret, kukac42, _Cygnus_ és 2 más kedveli ezt.
  15. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    na,akard megszeretni,olyan izgalmas..
     
    Kukori.és.Kotkoda, Gio, Cyra65 és 2 más kedveli ezt.
  16. Ilus45

    Ilus45 Fórum bárója

    Nem kérted, azért írtam, hogy elfelejtetted:)
    Én nem tudom, hónapokkal előbb, gy mi lesz.
    Gondolom a BP is így van vele, ezért nem tudnak tájékoztatni bennünket hónapokkal előbb.
     
    -vadocka70- kedveli ezt.
  17. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Hm...
    Hacsak attól nem lenne izgalmas, hogy a családom mit szól hozzá, hogy való pénz szeretnék áldozni, hogy legyen elég sztápom a valós befejezésre, mert egyébként esélyem sincs rá még a turbó malommal sem, pedig szegénykémen már minden alkatrészt ki kellett cserélnem a 24 órás használat miatt. :p
     
    Cyra65 kedveli ezt.
  18. balalajka

    balalajka Törekvő

    Szia!

    Imádom, ahogy kiosztasz itt mindenkit, mert az idézett mondatod tulajdonképpen minősítése azoknak, akik nincsenek kész 3 napon belül. Igen 3 nap alatt be lehet fejezni az eventeket azoknak, akik a gyorsaságra hajtanak és nem érdekli őket, hogy mennyi szupertrágyát használnak el. Részemről több ezer szupertrágyám van, de olyanra nem pazarlom, ami befejezhető a megadott időn belül. Valószínű, hogy előbb-utóbb hasznát fogom venni annak, hogy ennyire spórolok. Hiszen ez a 3 nap alatt jövő "kész vagyok az eventtel!" ebbe az irányba fogja a BP-t terelni.
    És még annyit, egyáltalán nem kínlódok, aratok-vetek és mire az event ideje lejár mindig kész vagyok!
     
    Utoljára szerkesztett: 13.11.14
    Rozi472, genka53, Boszika57 és 4 más kedveli ezt.
  19. Szabokami

    Szabokami Fórum-zöldfülű

    Nagyon tetszik a hozzászólásod."Mindenki eldöntheti,hogy csinálja vagy sem."
    Így van,nem kötelező.Valaki elgondolkodott már azon,hogy hány sz.táp kellene a pink kacsához és a piros terményeshez?Szerintem,több mint így,ha azt szeretnél kitenyészteni+ még meg is kell építened.Ráadásul itt még mást is nyerhetsz,sz.táp,kitehetők,stb.
    Nekem kimondottan tetszik a kakukktenyésztés,szép lassan mindenkinek meg lehetnek a pink ólak és a piros terményese,kevesebb sz.tápból mint ha úgy kellene mindet kitenyészteni.
     
    Cyra65, kukac42 és -vadocka70- kedveli ezt.
  20. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    Hát nekem ez az új kakukkos annyira nem jön be, az előzőekből kiszedtem a rózsa és piros ólakat, de a kitehetőket nem. A felhősor annyira kevés BTP-t ad, hogy nem éri meg, legalábbis nekem. Így inkább mást fogok tenyészteni, valószínű néhány kakukkal is próbálkozom, de ha nem ugrik, nem erőltetem. Akkor már inkább aranyállatot próbálok szerezni a Levesmesterhez.
    Mindenkinek sok sikert a saját céljaihoz!

    Cora
     
    LBetti kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.