Kaland a hegyen - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Laboviti, témanyitás ideje: 28.9.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Lili060504

    Lili060504 Törekvő

    Meg csinálom az ezüst es az arany feladatokat és ha van még kedvem akkor a gyémántokat (már ami megéri). Olyan sikeresen learattam a gesztenyést :mad:>:(:cry:most várhatok vele.
     
  2. -tanaka40-1

    -tanaka40-1 Aktív író

    Sziasztok!
    Tetszik az event, csak még azt nem tudom, hogy szedjem e le az összes területet, hogy mihamarabb meglegyen a kellő mennyiségű növény.;)
     
    kutyaszálló, -W-595- és stellácska26 kedveli ezt.
  3. taga1

    taga1 Fórum biztosa

    Bocsi marhaságot írtam,csak gyorsan rápillantottam az összesen sorokra és elrohantam kecskéket eladni, most néztem át a hat feladatot és akkor jöttem rá, hogy mindösszesen 11ezer korall kell.
     
    kutyaszálló és times84 kedveli ezt.
  4. szupernagyi5050

    szupernagyi5050 Junior szaki

    Szia!
    Honnan vetted ezt a mennyiséget????
    Ez nagyon félrevezető információ!!!!
    Ha végig csinálod az egész eventet csak: 11 131 vörös korall kell semmivel se több!!!
     
  5. Lesz mozgás a disznóknál és a kecskéknél!
    Vagy 200 kecskét biztos a piacra dobok!
     
    kutyaszálló és major21 kedveli ezt.
  6. SZERENCSELOVAG

    SZERENCSELOVAG Fórum admirálisa

    Szia
    Ha gyorsan szeretnél végezni az összeset leszeded.Ha nem a szigeti területeket inkább fával ültesd be,hadd gyűljön a felröppenő.;)
     
  7. stellácska26

    stellácska26 Fórumelemző

    Sziasztok! Jó kis eventnek nézünk elébe! :D Csak a felröpiktől tartok,mivel elég sok kell,ha végig akarjuk csinálni,és mostanság nem nagyon jönnek ,az utóbbi eventeknél sem jöttek valami sűrűn ! :(
     
  8. Erzsike5110

    Erzsike5110 Haladó

    Sziasztok. Tetszik ez az event. Valószínű,hogy az esőerdőben meghagyom a fákat, és a tölgyesen is maradnak a mammutok és az ólak.
    Ha a felröpik nem jönnek eléggé akkor 0 percezek,de nem azzal fogok kezdeni. Mindenkinek sikeres eventezést és sok sok felröpit.
     
  9. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Van ilyen.Én kijegyzeteltem a kiírást és akkor döntöttem úgy,hogy csak 3 területen vetem a vörös áfonyát.Így is hamarabb készen lesz,mint a felröpik.Az esőerdőben hagyom a fákat és az állatokat ,terményeseiket.A tölgyesben vannak a mamutok,néhány fa,és vagy 10-12 pink ól,meg az új neonólak.Szerintem ezek több felröppenőt adnak majd mint az event
    növény és pakolgatni sem kell annyit.Persze mindenki úgy dönt,ahogy neki jobb.Én szeretném végig megcsinálni.
     
  10. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szia Magdi drága, bizony van ilyen, - de azért ha az eventet szeretnéd megcsinálni, és ebben biztos vagyok, akkor ne vörös áfonyát ültess.
    Nagyon jó lesz ez az event, reméljük a felröppenők is úgy jönnek,ahogy szeretnénk, a felhősornak nagyon örülök és nagyon szép a grafika is.
     
  11. taga1

    taga1 Fórum biztosa

    Még egyszer elnézést kérek, máskor a zárójelben lévő számokat mindig pluszolni kellett, nem olvastam csak gyorsan végig szaladtam rajta, és ezért írtam ekkora marhaságot. Én sem szedem le az esőerdőt, az előző eventnél is 50 egynéhány felröpit adott, a tölgyest soha nem szedem le, még akkor sem ha az eventet nem tudom befejezni, ott vannak a mamutok és azok az ólak melyeknek a terményese kell. Határozottan kedvező az event növény szám, úgy látszik Varun tényleg a játékosok szemszögéből próbálja összeállitatni az eventeket. Egyre szimpatikusabb nekem, remélem marad ez a felfogása és az elkövetkezendő években egyre élvezetesebb eventeket kapunk.
     
    mimi, kutyaszálló, he1951 és 4 más kedveli ezt.
  12. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Köszi Marika.Mondhatnám,hogy az jött a számra, de le is írtam,viszont nem ültetek azért áfonyát!
    Az áfonya közelebb áll hozzám,de azért korallt ültetek.Na kinevettem magamat!
     
  13. zsuzsanna.karolyi

    zsuzsanna.karolyi Fórum-zöldfülű

    sziasztok. Mit érdemesebb fákból kitenni a sima fákat vagy az xxl-eseket. Melyik ad több felröpit? Köszönöm a válaszokat :)
     
  14. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Szia,
    Event kezdésre mindenképpen a sima fákat, mert hosszabb az érésidejük mint az XXL-seknek, és az eventes első aratást érdemes mindig az elérhető leghosszabb növénnyel, fával, óllal stb várni, mert akkor fogsz a legtöbb felröpit kapni.

    Utána már érdemes lehet változtatni, mert a fáknak 20 óra az érésideje, vagyis lesz 4 óra üresjárat. Ezt nyilván ki lehet használni úgy is hogy addig ledobunk valami 4 órás növényt még, és utána vissza a hosszú fákat, de ez azért munkások nélkül elég macerás munka.
    XXL-s fákat meg 12 óránként lehet aratni, ha ügyes a gazda és mindig időre megteszi, akkor nincs üresjárat.
     
  15. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Nekem az esőerdőn xxl fák vannak, meg az újabb titokfák és néhány xl. Napi átlag 50+ röpi jön onnan, ha event van. Az alap fák állítólag több röpit adnak, naponta 1x. az xxl állítólag kevesebbet, de naponta 2x. Legendától is függ.
     
  16. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    A főfarmra komfortot raktam ki és izzópenészkét ültettem bele.Pontosan holnap 2 órára érik be.Nem akartam azt a lehetőséget kihagyni,hogy holnap 2 óráig van a telihold.Szükség lesz a rémnövényekre októberi eventnél. A többi farmon semmit sem változtattam.Maradt minden ami eddig kint volt. A bahát beültettem /azaz még ezután fogom,ha beérik az előző növényem/kávéval.Körbe ott is fák vannak.
     
  17. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Szia K&K!

    Köszönöm a helyettem való számolásodat/munkádat.:)
    Első nekifutásra ez lesz a cél, - majd a második ugrás nyilván a teljes teljesítése: mégiscsak eventről van szó. ;)
     
  18. Alexa123.

    Alexa123. Junior szaki

    Estét mindenkinek!
    Szinte minden eventnél végig böngészem a fórumot, ellesve a sok jó ötletet. Köszönet Kukorinak a takarékos megoldásért. A neon
    ólaknál is nagyon bevált amit kiszámolt. Főleg akinek nincs annyi ideje, annak nagy segitség. Nálam is ez lesz a nyerő!
     
  19. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Hello! Nokéremszépenhogyasszongya megint itt vagyok xD megkésve bár de törve nem :p
    A + és a - már leírva vagyon, hisz ez már a 3. lap (xD valamikor a pattyintott kövi körszak időjében ez az oldalszám úgy sac/kb 10 perc +/- 1-2 perc - lanyhul a banda)
    A felröppenő kérdése foglalkoztat engemet - engemet spec nem mert "0" pörcös betyárzsiványom 1 elemmel kevessebbel gyúrmázik eventkezdésügyileg félárbócon...

    BügyösDorkó : 813 db
    Lengyel kendő : 738 db
    5 terület, 6 nap, 6 éjszaka.

    813/5(terület)=162,6db / terület / event teljes.162,6/6(nap)=27,1db / nap / terület (terület összes -> 5db)
    738/5(terület)=147,6db / terület / event teljes.147,6/6(nap)=24,6db / nap / terület (terület összes -> 5db)

    Ez nem teljesen vészesen reménytelen, legfőképpen ha valaki szerencsésen fel tud készülni és event kezdés első aratásával rögtön 1,5-2 napi felröppenőmennyiség fel is röppen - és még estig az alapmag gyarapítás adta felröppenők is gyarapítják 1-2db-al a mennyiséget.
    Itt azért megjegyezendő a Baha-2-es terület beemelése esetlegesen ezzel jár(t) - felröppentyű emelkedésének néminemű gyarapodásával.

    Mint már említve vagyon (fentebb valahol) érdekesség lett a beAranyozódó felhősor+rávalók összessége. Lehet megint "egyenlőbbesítés" gyakorlatozásának próbálkozása vala. Legalábbis próbálkoznak ennek újításával (továbbgörgettempörgettem: legközelebb ezüstbe a felhőt meg a rájavalókat xD).

    Azért itt is látszik a feladaton belüli 3 rész arányos kért dbszám emelkedése, DE valakinek pl. a sertésDisznaja csak 1 ól vagy a piacon egy ikony nekem meg 11:07 éréssel 1 éjszaka 3 terület full és még +1 kör megint és még mindig nem elégséges a hízómennyiség a teljes beadáshoz...

    Azért az észrevehető, hogy valamikor emlékeimre hagyatkozva az evet normál ezt szeretném kihangsúlyozni NORMÁL vetéssel +víz max. +trágya és ólak esetleg max 128db óllal megoldva az event ideje alatt letermelhető volt - minden dbja amit kértek nem csak eventesgaz és felröppenő - nem számolnám ezen eventet jelenleg mert idő késői így vélelmezem nehezményesen nyögvenyelősen (sem) hiszem letermelhető A-Z -ig minden ennyi eventidő alatt.
    Tudom fel kell készülni, meg bla-bla-bla DE régen felkészülés nélkül, beesve egy event kezdésre (Nicsak itt 1 eventy) 0 pajtával meg lehetett csinálni, DE legalábbis elméleti számításban kigyütt a megvalósíthatósági tanulmány szerint is. Ma már visszasírandó a növénynemesítés hobby próbálkozása (nem ezzel is számolva eventbe felröppenőgyarapodás szempontjából) vagy szupertrágya használatának kizárólag eventnövénybe vetése (nem rózsahagymára szórása szintén felröppenőügyileg).

    No kunykluzionálok :p (most már kizárólagosan [​IMG] ) - lehet válogatni, dacolni az gyémántokkal és nagy veszteség nem esik akkor sem.
     
  20. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Bármi is lett volna a közölnivalód:eek:o_O...nekkem tettszettt:D
    DE! A régen...nos az régen volt. Én is emlékszem még a hajdanábandanában időkre, mikor ültetgettem-aratgattam és legnagyobb meglepetésemre találtam valami ismeretlen növényt..." Ez meg mííííííííí???" Aztán hosszas nyomozás után rájöttem...vagy nem! , hogy eventvagyonnyomjukmertmingyá'vége...hűűűűűűűűűűlettegykitehetőm!!!!hovategyem???? ráadásulbesefejeztem, sőtmireészrevettemténylegmingyá'vége...>:( de nem volt baj, mert a fórumon havonta ha 1x jártam, nem volt ez a nyomás az ember lányán...
    Most meg már előre tudom, hogy a növényem legkésőbb csütörtökre kész lesz, és kényelmesesen ám, mert közben a kiskorúakat napi 1-1 különhelyre el kell vinni/3 fő, meg azért van más dolgom is. A röpi úgyis meglesz, vagy 1 éve- legenda óta- mindig megvan 2-300 plusszal. Nincs már a régi nagy izgalom. ..
    Talán el kéne kezdenem a gyerek kis farmján eventezni. Csak az íze kedvéért:music:
     
    meszimarsi, progabi, Peszi2 és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.