Kerekkerék kérdések

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 20.4.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. erika610820

erika610820 Utánpótlás-írogató

Köszönöm a választ!

2. Kisfenyő

Kisfenyő Fórummogul

Sziasztok!
    Tudna valaki abban segíteni, hogy a Fórumon hol találok tájékoztatót a legfrissebb kerekkerék nyereményről a party pörgetésnél . Keresem-keresem, de nem találom. köszi szépen.

3. -ágianyu33-

-ágianyu33- Fórum félistene

.barbi1. és Kuzdern kedveli ezt.
  4. Kisfenyő

Kisfenyő Fórummogul

5. Sagittarius69

Sagittarius69 Fórum hercege

Sziasztok!

Korábbi tapasztalataim alapján kb. 100-150 PP-enként mindig adott a kerék egy (jobb esetben kettő) 100 vagy 200 %-os terménybónuszt.
    A mostani event alatt több, mint 400 pörgetésből csak egyet kaptam és az utóbbi időben ez a romlás már eddig is tapasztalható volt.
    Jó lenne, ha jeleznétek az érintettek felé, hogy ez így nem jó, nézzenek utána, hogy mi lehet a gond vagy hiba, mert ez a hanyatló tendencia erősen befolyásolja negatív irányba a játékélményt.
    Köszi!

6. mamarygen

mamarygen Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Nagy a szórás a party pörgetések jutalmait illetően a játékban. Hiszen ez egy szerencsefaktoros elem.

Szerencsés játékos voltál, ha 100-150 party pörgetésenként kapták 1-2 terménybónuszt.

Sokan a többszörös (100 többszörösét értem alatta) pörgetésekből is nagyon gyéren jutottak ilyen bónuszhoz.

Most egy kevéssé szerencsés szériát fogtál ki.
    De minden változó. Lehet jobb szituáció, és bizonyára lesz is benne részed.

Higgy benne, a negatív tapasztalatokat jelezzük a party pörgetésekkel összefüggésben a központ számára.

Fätum kedveli ezt.
  7. Sagittarius69

Sagittarius69 Fórum hercege

Szia!

Egyáltalán nem voltam szerencsés játékos, amikor 100 körüli pörgetésből bejött egy bónusz, aki szerencsés volt, jobb átlaggal büszkélkedhetett és nekem is volt egyszer olyan szériám, hogy kb. 1000-ből vegyesen ugyan, de 15-17 terménybónusz is beszaladt.
    Ez volt a megszokott, ilyen számokra számítottunk és ilyesmiket osztottunk meg egymással.
    Ezen adatok miatt vettük a pörgetést.
    Úgy rémlik, ultistars akkori admin is írt olyasmit, hogy ha bejön egy 100-as sikertelen széria, a folytatásban 5-10 perc alatt 2-3 100-as vagy 200-as is beesik és ez meg is felelt a valóságnak.
    Nem most fogtam ki kevésbé szerencsés szériát, hasonló már korábban is volt, de ennyire negatív még soha és ezt biztos, hogy nem is fogom megszokni, annyira nem fontos nekem a vesztés.
    Játszani járnék ide, nyerni és örülni a sikernek, a szerencsefaktort pedig, amiről írsz, meghagynám a nyerőgépeseknek, lottózóknak vagy a sült galamb röptét várók számára.
    A mai pörgetés eddig a tegnapihoz hasonló, 100 körül és semmi.
    Semmi, egyetlen egy sem.
    Még párat próbálok.
    Nem kell hinnem, hogy a negatív tapasztalatokat jelziket, végül is ezért is írunk felétek.
    Előre is köszi!
    Remélem állítanak is a keréken.
    Ez egy német (vagy kínai-német) játék, a skót elemek számomra nem hiányoznak belőle.
    ---
    Ahogy írtam, még próbáltam párat.
    A tegnapi és a mai együttes pörgetéseim száma kb. 600 vagy inkább fölötte.
    Most kaptam egy 200 %-ot és meg is álltam, mert ekkora mennyiségből egy 100-as és egy 200-as egyértelműsíti, hogy a kerékkel komoly baj van és jelen formájában nem segítője, hanem gátja a játék normális, eddig megszokott, rendeltetésszerű használatának.
    Ha így hagyják, a játékban maradása teljesen felesleges.

Utoljára szerkesztett: 18.2.22
  8. Diti54

Diti54 Fórum ismerője

Sziasztok!
    A paszulyon most láttam a Party pörgetés 9 felhősort. Kiraktam rá amim volt , de ez a "Nagymenő" nekem nincs. Keressem, vagy majd csak később lesz nyeremény a keréken ?

9. mamarygen

mamarygen Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Igen, a mai event indulásával párhuzamosan már megjelent ez az új felhősor azoknál a gazdáknál, akiknek van minimum 1 rá illeszthető dekorja.

Holnap, pénteken: 2022. február 25-én lesz a kerekkerék akció keretében a party csoportban új dekor a kínálatban.

A központi bejelentő tegnap (szerdán) jelent meg: ITT olvasható

Sali~*.* kedveli ezt.
  10. Diti54

Diti54 Fórum ismerője

Köszönöm szépen a gyors válaszodat :)

11. furmint111

furmint111 Fórum nagymestere

Sziasztok kedves Modik! :)
    Szeretnék választ találni arra, hogy....ha pörgetek a pp-n + 2 pp-t az miért csak 1 + nyeremény lesz? A normálon is 1 a nyeremény, és a pp-én is.
    Köszönöm előre is:)

12. HéricsBáró

HéricsBáró Fórum elő legendája

Egyszerű matek
    Ha van 1 db pörgetésed , és elpörgeted , és nyersz kettő pörgetést , akkor a nulla db pögetéshez 2-őt ad és lesz 2 db
    Vagyis , mivel már a pörgetési animáció előtt odaadja , mert az csak sallang , úgy tűnik , mintha az 1 hez adná hozzá az egy darabot , miközben a nullához ad 2-őt .

13. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Héricsbáró teljesen jól írta.

Egészen egyszerűen kifejezve: 2 db pörgetést nyersz ugyan, de ezért 1 db-ot elpörgetsz.
    Ha 1 db-ot nyersz, azzal az elpörgetettet kapod vissza.

Kitalált számokkal:

23 - 1 = 22
    22 + 2 = 24

Kérlek, feltétlenül olvasd el Csocso belinkelt írását.
    Segít jobban megérteni a jelenséget.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/ki-is-az-a-csocsoovb.7672/page-13#post-1205432

furmint111 és HéricsBáró kedveli ezt.
  14. furmint111

Amint elindítok egy pörgetést, az az alap pp készletemből történik. te hát ez az X. (= az egyszerűség kedvéért legyen 1db.. alma, amivel bemegyek a boltba.) Ahoz hogy vehessek 2 almát, elgurítom ezt az egyet (búcsú tőle)

Épp ezért írtam, hogy már hónapok óta a végeredmény 23
    Hogyan lehet ezt megtenni?

15. Othep

Mit hogyan lehet megtenni?
    Ilyenkor mindig eltűnődöm, vajon elolvassátok-e, amiket segítségül belinkelünk számotokra.
    Csocso írta, hogy vegyetek elő papírt, ceruzát pörgetés előtt és jegyzeteljetek...
    Egyébként 24-et sohasem fogsz látni, hiszen azt elpörgeted... csak a 23-at.
    (X - 1) + 2 egyenlő X+1 (hisz -1 +2 egyenlő 1 (az elpörgetett 1-et nem veszed figyelembe érzésem szerint)

Én egyszer-kétszer pont akkor kaptam a tekintetem a képernyőre, mikor a nyeremény jóvoltából a számláló ugrott egyet.

Amikor úgy érzed, a nyert pörgetést nem kapod meg, kérhetsz ellenőrzést farmnévvel és ID-számmal pl. itt:
    Eltűnt tárgyak keresése (Ól, fa, dekor elem)

Akkor, amikor a jelenség bekövetkezik, nem úgy, hogy hát egyszer ez meg ez történt...

-ágianyu33- kedveli ezt.
  16. SnéDóri

SnéDóri Fórum biztosa

Én úgy csinálom, hogy amikor látok a keréken PP nyereményt akkor megnézem mennyiről fogok indulni, elindítom, és nézem a darabszámot. Mikor egyet ugrik felfelé, vagy marad amennyi volt, akkor már tudom hogy a kerék a PP-n fog megállni. Teljesen világos egyszerű matek, azt kell megérteni, hogy mielőtt megáll a kerék, addigra már jóváírja a számláló.

17. furmint111

Nem vagyok matek zseni, de ha bemegyek a boltba ahol 1 almáért (amit én vittem) megpörgethetek egy szerencsekereket, és nyerek két almát, nem 1 almával távozom (2 almát nyerek).
    (még a játék elején is volt egy ilyen kis vita, amit korrigáltak anno....
    És olyan nincs, hogy még ne is pörgetek, de már levonja a .........

18. Othep

De egy almát, amit vittél, már otthagytál.
    Ezért távozol kettővel, pedig három darabod lenne, ha minden almát megtartanál, ahogy ezt mindenképp bizonygatod.

Itt nincs mit korrigálni.
    Részemről a témát lezártnak tekintem.

-ágianyu33- kedveli ezt.
  19. zsani_apja

zsani_apja Fórum elő legendája

Szia!

Amikor a nyereményeknél van PP, nézd meg éppen mennyi van és utána indítsd el a kereket. Esetleg, ha azt pörgeted ki akkor látni fogod a változást.

20. Ms.AbyZu

Ms.AbyZu Haladó