Kezdő játékosok számára - Az oktatási feladatok, kezdeti lépések

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 29.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Üdv Farmerek!

    Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Kezdő játékosok számára - Az oktatási feladatok, kezdeti lépések témában.

    Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

    Ügyelj arra, hogy mindig csak azt csináld, amit a bagoly kér Tőled! Egyelőre ne buzgólkodj, meg kell tanulnod az alap dolgokat, aztán már kedvedre gazdálkodhatsz.

    Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:

    Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

    - tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése​

    Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

    A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít senkit a felelősségre vonás alól.


    Együttműködésedet köszönjük!

    Eredményes fórumozást kíván

    A Farmerama csapata
     
    Utoljára szerkesztett: 15.7.16
    Kuzdern és krisz811 kedveli ezt.
  2. stadlerk

    stadlerk Fórum-zöldfülű

    szia.
    Honnan tudom eldönteni, hogy aktív a szomszédom vagy abba hagyta ?
    Régebben volt piros jel vagy valami ami jelezte a szomszéd neve mellett, de most semmi. Mióta változott valami info.?
    Azt értem van szabadság mód meg ilyesmi, de ha tételezzük fel valamelyik szomszéd feladja akkor semmi sem jelzi X-idő után sem?
    Vannak nagyobb szintű szomszédaim is és nekik is idő szintet jutni, meg vannak akik hébe-hóba nézik., én most nem rájuk hanem akik sok hónap óta nem vagy egyáltalán nem nézik, azokra gondolok.
     
  3. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    nem jelzi semmi a játékban, hogy aktív - inaktív-e szomszédod. Úgy tudom a "hőmérő" azóta nem vált pirosra inaktív szomszéd esetén, amióta az Unity-s átállás volt, s ez már régen volt. Küldj nekik galambpostát, s kérdezz rá, hogy játszanak-e, s ha nincs válaszod egy általad kitűzött dátumig, akkor, ha úgy gondolod töröld és keress aktívabb szomszédot.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Othep kedveli ezt.
  4. stadlerk

    stadlerk Fórum-zöldfülű


    szia.
    Ilyesmire gondoltam én is, de jobb tudni. Persze átgondolom, hisz a kevésbé aktiv szomszédaimtól nem szeretnék megválni,csak aki feladta, emiatt is írtam és most megfogadom amit írtál, mert hasznos volt.
    Köszönöm a válaszod
     
    Dolphin kedveli ezt.
  5. Estike079

    Estike079 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! Hogyan és mikor tudok tojásrakó területhez jutni? Ugyan is a feladatim elvégzéséhez kell a tojás! Köszi előre a válaszaitokat a kérdésemre!:)
     
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    A Tojástojó terület a városi Műhelyben (zöldeskék tetejű épület) megépíthető, itt olvashatsz róla részletesebben: https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/page-6#post-891966 és/vagy Műhely


    A másik lehetőségn tojáshoz jutni: az Erdei tisztáson található Bölcs Tölgyről a megfelelő rúnákért kiváltható tojásfa.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/az-erdei-tisztás-ismertetője.2159/#post-909613

    [​IMG]
    [​IMG]
    3. Tojásfa (Édes illat rúnán keresztül érhető el.)
    1 db tojásfa
    Ára: 150 csillag
     
    aida2330 kedveli ezt.