Ki is az az Othep?

Kategória: 'Ki kicsoda? - A csapat', témanyitó: Othep, témanyitás ideje: 26.5.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!

    Hozok Nektek 2 sós receptet, ha szabad. Egy kelt tésztásat, és egy sütőporosat, amit én már tegnap elkészítettem és betettem a fagyasztóba, hogy ünnep előtti napon süssem ki.
    Kefíres kifli

    Hozzávalók


    • 70 dkg liszt,
    • 5 dkg élesztő 1dl tejben kis cukorral felfuttatva,
    • 2 kis doboz kefír, (Danone)
    • 1 dl étolaj,
    majd kellő mennyiségű tej hozzáadásával lágyabb tésztát készítünk, (kb. galuskatészta sűrűségűt). Lisztezett munkalapon 8 részre osztjuk, cipóvá formázzuk. Nem kell keleszteni, lehet vele mindjárt dolgozni! (csak az élesztőt kell felfuttatni).
    Elkészítés

    20 dkg vajat kikeverjük 1 közepesen púpos evőkanál sóval, és ezzel a masszával kenjük be a kerekre kinyújtott tésztát, amit utána 12 felé vágunk (derelye- vagy pizzavágóval, nem késsel!) és egyenként felcsavarunk. A tészta csücske alul legyen, hogy ne nyíljon fel a kifli!
    Így járunk el a többi cipóval is. Sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk, megkenünk tojással, megszórjuk szezámmaggal, sajttal vagy köménnyel, vagy csak sóval! 180 fokos sütőben, alsó-felső melegítéssel sütjük. (Gyorsan sül, nálam 8 perc 1 tepsi sütési ideje)
    Jó étvágyat!
    https://kephost.net/p/MTA0NDIxNg.jpg

    Sajtos apró csiga

    Tészta:

    50 dkg liszt
    1 csomag margarin
    2 tojás sárgája
    2 dl tejföl
    1 kk sütőpor
    1 tk só

    Massza:

    20 dkg vaj (minimum 80%-os rendes vaj, én mindenhez ezt használok)
    20 dkg reszelt sajt
    1 tk só

    A tésztát összeállítjuk, 4 részre osztjuk, amiket egyenként téglalap formára nyújtunk (kb. 3-4 mm vastagságúra). A masszát kikavarjuk, majd megkenjük vele a tésztákat egyenként. Feltekerjük a megkent tésztát, majd alufóliába tekerve a fagyasztóba tesszük hűlni, hogy szépen vágható legyen. Kb. 3 mm-es karikákra szeljük és sütőpapírral bélelt tepsiben szép pirosra sütjük. Gyorsan sül, nem megégetni!
     
    miklos4949, genka53, Baby72 és 12 más kedveli ezt.
  2. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Hozok egy főétel receptet..
    Elzászi csirkemell a neve / nem tudom honnan kapta /.:)

    Hozzávalók:

    70 dkg csirkemell
    70 dkg savanyú káposzta
    70 dkg burgonya
    7 db virsli
    7 dkg zsír:)
    2 nagy vöröshagyma

    Kezdésként egy virslipörköltet készítünk. Arra tesszük a savanyú káposztát, picit megrottyantjuk.
    A filézett csirkemellet szeletekre vágjuk. Kicsi olajon/zsíron abba az edénybe tesszük amelyikbe végső soron el szeretnénk készíteni az egész cugehőtxD.
    Amint picit megpirultak, kivesszük őket és a / nálam mirelit hasábburgonya / kerül a zsiradékba.
    Amint az megpirult, mennek rá vissza a csirkemellek majd arra a savanyú káposztás - virslis rátét.
    Kb.fél óra / nálam 200 fokon alul-felül sütésnél /.
    Amikor lejár az idő, még bent szoktam hagyni a sütőben a maradékhőn..

    Múltkor a sütim képét nem engedte feltölteni most meg ezt.
     
    aida2330, Othep, -Holdfeny-. és 9 más kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Nem nagyon tudok receptúrával szolgálni. Ez is főleg az idő rovására megy. :( Viszont a bejgliről egy paár szót írnék. A családba, értve itt a feleségem és a gyerekeket, egyedül én eszem meg. Próbálom úgy írni, hogy érthető legyen. Ugye ez nem olyan, mint a kalács, valamiért kevesebb benne a töltelék, a tészta viszont finomabb. Fogalmam sincs a különbségről, mondjuk soha nem néztem utána. S par boltba már vettem az évtizedek alatt. Mindig ezeket az előre csomagoltakat lehetett venni. Szoktam kapni pékségből is. A héten viszont rátaláltam az említett üzletben a tuti bejglire. Nem a csomagolt, hanem az ott sütött pékáruk között volt. van diós, mákos és gesztenyés. Az utóbbit nem vettem, mert azt csak pürében szeretem. A másik kettő isteni finom. Már fel sem vágtam ma a mákosat, úgy egyben elfogyasztottam, némi fogazat segítségével. :D ;)
     
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Apja!
    Ezt tanúsítom én is. Imádom a bejglit és két rokon élelmiszeráruház-láncban (hasonlóak és mégis mások) is lehet kapni . Helyben sütöttek és imádom a pékárujukat. Én szoktam sütni bejglit, de már évek óta alig várom az ünnepeket, hogy tudjak venni (húsvét előtt is és karácsony előtt már novemberben) bejglit.
    Nálunk a gesztenyés és a diós a menő, nem tudok eleget venni belőle, hogy elég legyen két napig :)
    Szóval a család is és én is igent mondok rá :)
     
    Utoljára szerkesztett: 15.12.23
    Othep, juliannakoczkas, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  5. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Hát sziasztok!
    Csatlakozok a bejgli imádók táborához, már a múlt pénteken vettem egy előrecsomagolt mákost el is tüntettem 2-3 nap alatt.
    Na de most végre kaptam bejgli tésztát, amit tavaly először kipróbáltam. Nagyon finom és kiválóan leegyszerűsíti a munkámat.
    Sajnos csak idény jelleggel árulják, pedig zserbót, pozsonyi kiflit és bejglit is lehet belőle csinálni.
    Nem kel gyúrni, nyújtóztatni, pont jó a mérete, csak a mákos és diós tölteléket megcsinálom, kitekerem a kész tésztát a
    sütőpapírjából rákenem a tölteléket, feltekerem, 2* szoktam átkenni, úgy nem reped ki, megsütöm és voála.....
    Ilyenkor van elég sütögetni való, amivel elmolyolászik az ember lánya. Hétfőn még végső takarítás, fodrász, keddtől pedig
    sütögetek az unokámmal ;)Mandulás kifli, linzer karikák, sajtos rúd, mézes krémes, mindezek dupla adagból.
    A fiam itt kacarászott, ahogy hazajöttünk a bevásárlásból, menyi ráma van a hűtőbe:)
     
    Othep, genka53, Tavirózsa és 3 más kedveli ezt.
  6. bajusz1

    bajusz1 Törekvő

    Hát azt tanúsíthatom,hogy ezen bizonyos helyben sütött beigli igen finom viszonylag olcsó és főleg egy ültő helyben be lehet csókolni egy egész rúddal.Főleg a diós nagyon finom.Még nincs karácsony de már vagy 6 rúd elfogyott:):)A gesztenyés nem szimpi az nálam is inkább csak püré formájában jön be de ott nagyon.
     
    Othep, genka53, -gyöngy-581 és 2 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Kedves Othep és mindenki aki erre jár: Advent harmadik gyertyájának lángja kísérje a mai napokat :) erőben, egészségben és boldogságban :D:inlove::D

    [​IMG]
     
    alex0824, nolina1965, aida2330 és 11 más kedveli ezt.
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kipróbáltam:inlove:
    nyers burgonyával csináltam + tejfölt tettem rá;) Köszönöm a receptet...
    Mind elfogyott;) Készülni fog máskor is;)
     
    nolina1965, aida2330, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Minden kedves játékosnak és Neked is kedves Othep békés, áldott szeretetben gazdag advent 4. vasárnapját kívánom :)
    Ki szeret, s kit szeretnek, az szegény nem lehet. Szeretteidre gondolj, s töltsd boldogan az ünnepet! BOLDOG KARÁCSONYT!

    [​IMG]
     
    genka53, smoldering, Tavirózsa és 6 más kedveli ezt.
  10. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Döntöttél már miként véded a fát a macsekoktól?
    Két dolgot tudok javasolni, mind a kettő bevált!
    xD:wuerg:
     
    genka53, smoldering, HéricsBáró és 6 más kedveli ezt.
  11. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    122554.gif

    Kedves Othep! Áldott békés karácsonyi ünnepeket kívánok neked, és szeretteidnek.
     
    genka53, smoldering, Tavirózsa és 4 más kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A macskás kép állatkínzást ábrázol:oops:
     
  13. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ah, rémes! :D A másik szemem meg sírt...

    Én még nem tudtam dönteni... Szerinted? :D

    upload_2023-12-24_16-10-9.png


    upload_2023-12-24_16-11-48.png
     
    genka53, smoldering, Tavirózsa és 5 más kedveli ezt.
  14. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Mi ezen az állatkínzás? Egy befóliázott fenyőn?
     
  15. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Utoljára szerkesztett: 24.12.23
    genka53, Tavirózsa, HéricsBáró és 4 más kedveli ezt.
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Fú, srácok, elszaladt a paci!
    Alex, lécci tedd ezt a képet egy link alá, pls... Óriási!
     
    genka53, Tavirózsa, aida2330 és 4 más kedveli ezt.
  17. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Ilyen képeket mutogatok a macskáknak elrettentésül. Bár az elmúlt pár héten ráuntak a fára, így egyelőre minden oké! A napokba csináltam a macsekoknak egy kandallót a kisszobába karácsonyra, hulladék külső szigetelésből, kaptak fát is, legyen szép karácsonyuk.
    A tűztérből már háromszor rámolták ki a fát meg a ledeket! Elvannak!
    :D:inlove:
     
    genka53, smoldering, Tavirózsa és 8 más kedveli ezt.
  18. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU


    Nagyon jó dolguk van, hogy így elszórakozhatnak! :inlove:
     
    genka53, smoldering, GA-BI-O-Farm és 2 más kedveli ezt.
  19. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Kaptam is érte, mert ha rájönnek , hogy hungarocell, akkor a lakás minden pontján az lesz. Szét fogják marcangolni a karmaikkal, előbb utóbb. De ha januárig kibírja, akkor oké. Párom szerint inkább magamat szórakoztattam ezzel mint a macskákat. Egyébként nem nagy cucc csinálni. 8m2 3cm hungarocell tábla, egy tubus polisztirol ragasztó, egy kis maradék diszperzit , meg színező paszta, valami melegítő alkalmatosság pl szieszta , rezsó bármi, amivel a kést fel lehet melegíteni, hogy a tégla mintákat beleolvaszd. Kb 3-4 órás munka. Piros meg sárga led sort vettem a kínaiba.
    :D
     
    genka53, smoldering, Tavirózsa és 4 más kedveli ezt.
  20. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Nem, ha melegítőcucc is van benne, akkor nem csak magadat szórakoztattad, hanem a macskák is élvezni fogják! :D