Ki is az az Othep?

Kategória: 'Ki kicsoda? - A csapat', témanyitó: Othep, témanyitás ideje: 26.5.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Meg engem is, köszönöm szépen ezt az érdekes párbeszédet. Élvezettel olvastam minden betűjét, köszönöm a mosolyt amit tőle kaptam :)
     
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Hungarocel mintázásához kellett a melegítő cucc... max világítást lehet bele tenni, ha nem akarja felgyújtani a házat:wuerg: Egyébként nagyon szép munka, ötletes;)
     
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU


    Hamarosan kigyúlnak a gyertyák a fenyőfákon és meleg fényük túlragyogja a csillagokat is.
    A világ lelassul és megáll néhány napra, és remélhetőleg mindenkinek jut egy cseppnyi szeretet.

    Kívánok békés, boldog, szeretetteljes, áldott Ünnepeket Minden Kedves Játékosnak.


    [​IMG]
     
    miklos4949, .barbi1., genka53 és 16 más kedveli ezt.
  4. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Tényleg nincs elég tudásom, ezért nincs okom panaszra, szerintem. :D
    Bíztam benne, hogy Karácsonyra megkapod a hozzáférésekhez elegendő rangot, de látom nem kell csalódnom a megérzéseimben. ;)
    Remélem most csuklik az illetékes egy picit és... :D
    További szép napokat kívánok, mint ami nekünk megadatott!!! :)
     
    genka53, smoldering, Othep és 2 más kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Pont ez kéne a mi macskánkkal is . :D
    Még , tavaly kaptam , ingyen egy 6 hetes macskát szeptemberben :inlove:

    Amíg felnőtt , addig a telet bent töltötte :inlove:
    Jött a tavasz , és hirtelen minden fűszálat megszagolt , hogy jééé , miez . :D:inlove:

    Azán , nyáron , hogy nem essen baja a kandúróktól , mert lány cica , bent aludt az ágyunkon .

    Igen ám , de vérszemet kapott , és amikor a párunkkal az ágyon vagyunk , közénk fekszik , nyújtózkodik , és nekünk kell kétfelé menni .
    Aztán telt múlt az idő , és elkezdett már karmolászni is .

    Most ott tartunk , ha az ágyunkon van , nem fekhetünk mellé , mert fújtatt , karmol , prüszköl , minden . xD

    Elmondtam a munkatársaknak , rokonoknak , és egyöntetűen azt mondták , behódoltunk a macskának , mert a macskák öntörvényűek , és felsőbbrendűeknek érzik magukat .

    Jövőre nem tudom hol alszok , lehet a macska helyén . :DxD:cry:

    Valaki tud tanácsot adni , mi legyen ? Aludni akarok . A helyemen !

    -------------

    De , gondoltam arra is , hogyha a nyakán felemeljük , mindig felveszi a magzatpózt .:inlove:

    Mi lenne , ha csak egy csipeszt tennénk rá , akkor mindig magzatpózba lenne ? xD
     
    .barbi1., genka53, alex0824 és 6 más kedveli ezt.
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    A macskák nem érzik magukat felsőbbrendűnek.
    Nem képesek ilyen tudatos gondolkodásra.
    Ne társítsatok hozzá negatív gondolatokat, mert nem fogjátok őt egy idő után szeretni.
    Ők egyszerűen csak vannak. Nem gonoszak, nem angyalok. Csak macskák.
    Olyasmit lehet mondani velük kapcsolatban, hogy cuki, meg aranyos, stb. Mert ez pozitív, szeretetre hangol.
    Csányi Vilmos etológus (állatviselkedés-kutató) szerint a kutyák embernek hiszik magukat, a macskák minket embereket macskának hisznek.
    Valóban, amikor a nyakánál felemelitek, akkor megmerevednek, mert az anyjuk így viszi őket ide-oda.
    Gondolom, ezt a természet alkotta így, hogy közben ne kalimpáljanak.
    Valószínű, a macskátok a saját területének tekinti az ágyatokat és védi.

    Tegyétek számára nem vonzóvá az ágyatokat.
    Pl. Amikor látjátok, hogy használni szeretné, ráfújtok egy kis levegőt, spricceltek rá egy kis vizet, de úgy, hogy ne vegye észre, hogy ezt Ti csináljátok.
    (Találékony vagy, tuti, hogy megoldod...:)
    A nemkívánatos viselkedést az első pár másodpercben meg kell szakítani.
    Lényeg az, hogy valami nem agresszív, nem durva, nem fájdalmas, de a macska számára kicsit bosszantó dolgot tesztek, amikor használni szeretné az ágyatokat.
    Létezik pl. kétoldaló ragasztószalag. A macskák utálják, ha valami beleragad a mancsukba. Egy idő után rájön, hogy az ágyatok már nem neki való.
    Lehet, hogy már az is elég bosszantó neki, ha így "anyja módra" a nyakánál megfogod és leteszed az ágyról... ezt így próbáltátok? Vagy nem megy?

    Próbálkozhattok figyelemeltereléssel is.
    Dobjatok felé egy játékát, ha az ágyhoz közelít. Vagy macskapecával tereljétek el a figyelmét.

    Adjatok neki valami helyettesítőt.
    Egy jó kis ágyikót tegyetek neki a hálószobátokba. Olyasmit, amin egyébként is szeret aludni.
    Szórjátok be macskamentával, ha szereti, tegyetek rá jutalomfalatot, valamit a saját illatával, hogy vonzó legyen számára, és használja.
    Ezt majd fokozatosan tegyétek egyre kijjebb és kijjebb onnan, miután használni kezdi. Ha nem akarjátok, hogy veletek legyen később.
    (Mondom ezt én, akivel szintén vele alszanak a macskái, lábnál. :D, de nem agresszívek. Szerintem fáznak. Ezt abból gondolom, hogy kánikulában egy sem alszik velünk... :D Nem egy élmény 40 fokos kánikulában egy 39 fokos macskával aludni! Pláne 2-vel! :D )
    Kitehettek több alvóhelyet is a számára a ház több pontjára, ahol még szeret aludni.
    Simogassátok (ha szereti) és dícsérjétek nagyon, amikor használja ezeket. Játszatok vele, kapjon jutifalatot.
    Persze ezért ne ébresszétek fel! :D
    A lényeg, hogy jó dolgokat társítson az új helyéhez, helyeihez, az ágyatokhoz meg kellemetlent és bosszantót.

    Ne adjátok fel azonnal a próbálkozást.
    30-60 nap valószínűleg kell a sikerhez, ha már jóideje az ágyatokon alszik.
    Amúgy meg írjál rám, ha gondolod, ajánlok könyvet is.



    Boldog Karácsonyt! :inlove:
     
    inanna11, .barbi1., cili53 és 12 más kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    A legjobban azt szeretem a cicánkban , hogy amikor elmegyünk fürdeni , odajön a fürdőkád elé , leül , és látszik az arcán , hogy ti most micsiiiináltok ?
     
    genka53, alex0824, Othep és 5 más kedveli ezt.
  8. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Gazdák!

    Ismét eltelt egy év.

    (Én meg még mindig modi vagyok, s ezen én magam csodálkozom a legjobban... mert ezévben legalább 2x erősen rezgett a léc, a jóbarátok viszont azért (is) vannak, hogy ilyesmik ne így legyenek. :inlove: )

    A mai nap különleges, hiszen nem mindennap találjuk magunkat egy év utolsó napján, igaz?
    Na jó, évente egyszer viszont biztosan.


    Emlékszem (mármint a tanulmányaimból emlékszem... hogy hiszünk-e a lélekvándorlásban, az nem ennek a posztnak a témája...), az ókori Itáliában az emberek nem a gonosz lelkektől, háborúktól, éhinségtől, járványoktól rettegtek a legjobban, bár mindezek előkelő helyet foglaltak el a nemkívánatos dolgok toplistáján akkoriban, hanem attól, hogy elvesztik a jókedvüket, sőt depresszióba esnek.
    Még mese is született róla, a király messze földről hívatott csodadoktorokat, hogy mélységes bánatba esett leányát megnevettessék, s ezzel meggyógyítsák.
    Mert a nevetés, a humor - életerő.
    A nevetés egy fontos eszköz ahhoz, hogy elutasítsuk, távol tartsuk magunktól azokat a dolgokat, amelyek így vagy úgy de megkeserítik az életünket, megnyomorítanának bennünket, vagy a halálunkat okoznák.
    Ez az esszé akkoriban mély benyomást tett rám...

    Mindig is jobban szerettem az embereket inkább megvidámítani, felemelni, mint lenyomni.
    Ennek fényében jöjjön évvégi mesénk, ez az én ajándékom (ezúttal én írtam), hogy egy kis örömet lopjak a szívetekbe.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ANGYAL


    Túl a felhőkön, az ég fekete kárpitján, a milliárdnyi csillag ragyogásán, ahová már csak a gyertyák fénye ér fel különleges alkalmakkor, hogy felvilágoljon az angyalokhoz, valóban angyalok élnek.
    Talán tudjátok, az angyalok szőkék, magasak, karcsúak és szépek.
    Azaz mégsem...
    Akadt egy közülük, aki alacsony volt, szeplős és vörös.
    A szárnytollai is mindig kócosak voltak...
    Meg egy kicsit ügyetlenke is volt.
    Kiejtette kezéből a jógyerekek névsorát, a napszél kifújta kezéből a csillámport, amivel az angyalok ékesítették magukat, és hasonló balesetek történtek.
    Épp ezért a többiek nemigen törődtek vele, mindig félretolták mindenhonnan.
    Sosem kapott feladatokat, vagyis gyerekeket, akikre vigyázhatott.

    Egy nap a kisangyal, belefáradva a jelentéktelenség érzésébe, úgy döntött, elutazik innen a Tejútrendszerből, felkutatja léteznek-e hozzá hasonlóak és barátokat talál.
    Ám épp abban a pillanatban, mikor ezt a fontos döntést meghozta, egy huncut üstökös lesodorta a lábáról.
    Hősünk átesett az Univerzum szövetén és a Földre pottyant.
    De nem ám kecsesen suhanva ért földet, ahogy illett volna, hanem egyenesen egy sáros pocsolyában landolt.

    Épp arra sétált, egy kislány, Eszter, a cicájával.
    Még egy kicsit maszatos is lett a kabátja a kifröccsenő sártól.
    Kíváncsian közelebb ment a pocsolyához.
    Meg sem lepődött, amikor barátságosan segítő kezet nyújtott a sáros, kicsi, szárnyas lénynek.
    Hősünk annál jobban megdöbbent...
    - Juj, Te látsz engem? Akkor Te vagy az, akire vigyáznom kell... - mondta, miközben kikászálódott a pocsolyából, s egy pillanat alatt száraz lett.
    - Na, de most hogy vigyelek haza? Mit fog szólni Apu, Anyu? - kérdezte a lányka.
    - Csak Te láthatsz engem, nyugi!

    Angyal és Eszter attól a naptól fogva elválaszthatatlanok lettek, sok kalandot éltek át a valóságban is, és a képzeletükben is.

    Kincseket kerestek elvarázsolt erdőkben, sok és különféle állattal beszélgettek az állatok nyelvén, bölcs öreg baglyok rejtvényeit oldották meg, sellőkkel úszkáltak a Bermuda-háromszögben, kijárták együtt az óvodát és sok izgalmas kalandjuk volt.
    S közben Eszter megtanulta, hogy "mindig bízzon magában, mert többre képes, mint hinné", "Ha vidáman közelítünk meg egy nehézséget, sokkal könnyebb megoldani", "legyen húséges a barátjához", "ne hagyja, hogy félelmei elriasszák" - és hasonló jókat.

    Egy napon az Angyal, aki magas volt, szőke és karcsú (mikor vált ilyenné, Eszter nem tudta volna megmondani), így szólt:
    - Eszter, tudod mennyire szeretlek, de mennem kell, vár rám egy kisfiú.
    - Nem, nem mehetsz el, Te az én barátom vagy! - kiabált Eszter és az ajtóhoz szaladt, hogy bezárja.​

    -*-*-*-*-
    Aznap este álomba sírta magát, de másnap vidáman ébredt.
    Nagyon jó kedve volt... csak úgy...
    Vidáman élte az életét, és minden este jó érzéssel a szívében nézett fel az égre.
    Úgy érezte, valaki szeretettel tekint le rá.
    És nem is tévedett.
    Az Angyal minden éjjel benézett az ablakon, s miközben Eszter aludt az ágyában beküldött egy szép gondolatot az álmaiba.
    Így aztán Eszter nagyon boldog kislány volt és nagyon boldog nagylány vált belőle.
    Amikor pedig eljött az ideje, nagyon boldog anyuka lett.

    Hogy mi a mese tanulsága?
    Nem tudom. Szilveszter éjjelén ez nem is fontos...
    Hagyjuk a csudába a tanulságokat és a fogadalmakat, ünnepeljünk!
    2023-nál legalább egy picivel boldogabb éved legyen 2024-ben.
    Ezt kívánom Neked! :)


    BÚÉK 2024! [​IMG]
     
    .barbi1., cili53, rozo52 és 13 más kedveli ezt.
  9. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórum császára

    Kedves Othep!
    Legyen számodra békés, boldog és szeretetben gazdag a 2024-es esztendő!
    [​IMG]
     
    .barbi1., genka53, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  10. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Ani,

    Köszönöm!
    Egészséget, vidámságot kívánok én is Neked, nem csak 2024-re. :)
     
    .barbi1., genka53, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  11. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Kívánságom az Új évre
    Legyen szerencsénk!​
    ;)
     
    Othep, genka53, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Engedjétek meg nekem, hogy egy bölcs gondolát idézzem, ez jutott az eszembe Othep meséjéről.

    "Mi a nevetés? A léleknek dalra kerekedése, ropogós ugrándozása, vidám kurjongatása. Egészséges lélek fenn nem állhat nevetés nélkül. E nélkül nincs is élete. A csecsemőben akkor támad a lélek, mikor nevetni kezd, s az öregben és nyavalyásban akkor múlik el a lélek, amikor már nem tud többé nevetni."
    Eötvös Károly

    [​IMG]
    Csillognak az ünnepi fények, lelassul a rohanó élet, melegszik a családi fészek. Kívánok nektek sok szépet, sikeres, Boldog Új Évet!​
     
    .barbi1., rozo52, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  13. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Drága Othep!
    Nagyon Boldog Új évet Kívánok,neked s a kedves családodnak! Köszönjük egész éves kitartó munkádat! :):inlove:[​IMG]
     
    .barbi1., Othep, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  14. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    szerencsemalac_tr.png B.Ú.É.K!!!! Minden erre járónak!
    2024. jan. 01.
     
    .barbi1., genka53, Othep és 5 más kedveli ezt.
  15. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Kedves Othep!
    Boldog Új Évet Kívánok!;)
     
    genka53, Othep, GA-BI-O-Farm és 2 más kedveli ezt.
  16. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Kedves Othep! B.Ú.É.K!

    [​IMG]
    :inlove:
     
    .barbi1., genka53, Othep és 7 más kedveli ezt.
  17. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok,

    Minden aranyos jókívánságot köszönök! :inlove:

    Legyen olyan 2024-es évetek (meg utána is), amilyet szeretnétek! :)
     
    .barbi1., miklos4949, markmanocska és 9 más kedveli ezt.
  18. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia Othep!
    Nem bírom ki,hogy ne írjam le.. Ugye modit kerestek. S elég érdekes, régies ez a megfogalmazás,hogy kerestetik...
    Akkor már legyen úgy,hogy: Közhírré tétetik,hogy moderátor kerestetik! ;):D

    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 22.1.24
    zsani_apja és miklos4949 kedveli ezt.
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Szerintem be van időzítve egész évre. ;) Már hiányozna, ha nem olvasnám.
    Hétvégén előkerestem magam, amikor Wolf mellett ténykedtem. Az a baj, már nem tudnék újat mutatni.
     
    Ninett79 kedveli ezt.
  20. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Én meg úgy vagyok vele, mint neked az aláírásodban az utolsó sor.... :D
     
    .barbi1., zsani_apja és Palimadár_22 kedveli ezt.