Maci-konyha - Rakott főétel - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 14.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. gyongy62

    gyongy62 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok , közkinccsé tennék egy kedvencet,spenóttal rakott csirkemell penne tésztával. hozzávalók,4személyre?30dkg csirke mell ugyanannyi tészta ,15dkg sajt 1 mirelit spenót elkészítve főzeléknek . A csíkozott csirkemellet vajon megpárolni a tésztát kifőzni,sütőedénybe rétegezni tészta, spenót, husi,spenót,tészta ,spenót, sajt a tetejére.

    A receptet" szájból "gyűjtöttem már nem tudom kitől ,havonta egyszer szokta kérni a család nálunk több a sajt mert szeretik a rétegek között is.Gyongy 62
     
  2. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Sziasztok!

    Ha megengeditek, szigorúan versenyen kívül (!!!) megosztanám veletek a saját rakottasomat :)

    Nekünk a rakott kel a gyengénk. A sztorihoz hozzá tartozik, hogy egy volt kolléganőm vega, de annyira megkívánta a rakott kelt az illata miatt, hogy másnap vittem neki egy ételtartó dobozban és az egészet megette, husival, mindennel együtt! xD Sosem voltam még olyan büszke, mint akkor :)

    Nehéz receptet írnom mások számára, mert én képtelen vagyok 2 személyre (és 1 napra) főzni, de azért megpróbálom emberi mennyiségre redukálni az adagjaimat :) Illetve...Tudjátok mit? Hogy tutira rátok bízzam az adagokat és kellőképpen elriasszak mindenkit, leírom, hogy 1 hete hogyan készült nálam ez a fogás :)

    Fontos! Ebből lett 1 nagy tepsi és egy jénai mennyiség a családnak és egy külön tepsi csak nekem. Ennek az okát nem írhatom le, egy nőnek nézzétek el a szeszélyeit ;)

    2 nagy fej kelkáposzta
    2,5 kg darált hús
    3 fej vöröshagyma
    5 tasak gyorsrizs (fehér, hosszúszemű)
    3 tasak gyorsrizs (barnarizs)
    20%-os tejföl, konkrétan vödrös kiszerelés, 2 vödör :D
    12%-os tejföl, egy vödrös és egy nagy poharas kiszerelés

    A hagymát olajon megdinsztelem, rárakom a darált húst. Ételízesítő és őrölt bors. Tulajdonképpen pörkölt készül, csak darált husiból. Közben felteszem főni a kelkáposztát (megmosom, 4 darabba vágom, a torzsáját megpróbálom úgy eltávolítani, hogy ne essen atomjaira a kelkáposzta), enyhén sós vízben. Közben pedig elkészítem a leírásnak megfelelően a gyorsrizst is. Aki hasonló problémával küzd, mint én, hogy valaki miatt külön kell főznie a családban, elárulom, nem vesznek ezek össze a vízben, simán lehet együtt főzni a fehér- és a barnarizst :) Amíg a husi, a kelkáposzta és a rizs készült, addig kikevertem a tejfölöket egy kis ételízesítővel. Tudom, sok recept szerint tojás is kellene a tejfölhöz, de őszintén, én soha életemben nem tettem bele és eddig nem volt ezzel gond :)

    A kész husit én elosztottam, picit több, mint 1,5 kg ment a család ebédjébe, 1 kg-nál kicsit kevesebb a sajátomba. Ahhoz a husihoz hozzákevertem a fehér, hosszúszemű rizst, a sajátomhoz a barnarizst. Jó szaftosra szeretem csinálni a husit, mert akkor a rizzsel összekeverve is bőven szaftos marad még, nem szárad ki, nem lesz fullasztó. Nekem az ideális arány, ha nagyjából ugyanannyi a husi, mint a rizs.

    A tepsit kibéleltem alul a megfőtt kelkáposzta leveleivel, erre jött egy adag a húsos keverékből, amit nagyon alaposan megkentem tejföllel (a családnak a 20%-os verzióval!). Erre jött egy újabb réteg káposzta, egy újabb adag husis keverék, tejföl és a tetejére káposzta. Én a kelkáposzta tetejére is szoktam tenni még egy kör tejfölt, nagyon guszta lesz, amikor rásül. Ezt eljátszottam nekik egy jénai mennyiségben is.

    A sajátomnál csak annyi volt a különbség, hogy a barnarizst használtam és a 12%-os tejfölt, de ugyanígy rétegeztem. Egyébként higgyétek el, olyan klassz lett, hogy semmi fura mellékíze nem volt :) Persze mindkét tepsi és a jénai is kapott 25 percet 190 fokon légkeverésesen. Én nem szeretem túlsütni, nekem akkor olyan száraz íze van. Alapvetően minden főtt benne, úgyhogy nincs is szükség az agyonsütésre, csak össze kell, hogy álljon kicsit.

    No, ennyi. A rakottakkal az a gond, hogy túl sok edénnyel és mosogatnivalóval járnak, amíg készülnek. Viszont az a jó bennük, hogy amíg sülnek a sütőben, addig mindent el lehet mosogatni, szóval a végére csak az élvezet marad :) Jó étvágyat!
     
  3. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Pénteken eredményhirdetés lesz, aki szeretne még receptet írni, gyorsan tegye meg!
     
    Kuzdern, fénylő., Imi* és még 1 ember kedveli ezt.
  4. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A fórumjáték nyertesei:
    fénylő.
    genka53
    tina07141983

    rakott_etel_eredmeny.PNG

    A nyerteseknek gratulálunk!
    Nyereményeiteket a mostani cserenap idején megkapjátok.

    Amennyiben vasárnap délig nem érkezne meg, jelezzétek!
     
    nagymami2, Kuzdern, jólóbarát és 7 más kedveli ezt.
  5. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Nagyon köszönöm a Fórumjátékon való részvételi lehetőséget! :D:inlove::inlove:
    Gratulálok minden nyertesnek, és minden gazdatársunknak, akik a receptjeiket és az elkészítési taktikájukat megosztották velünk!
    További sok sikert kívánok mindenkinek! :inlove::inlove::inlove:
     
    jólóbarát, barbi021951, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  6. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
    genka53, fénylő. és tina07141983 kedveli ezt.
  7. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen !
    Gratulálok Mindenkinek
     
    Kuzdern, _Ilona49_, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  8. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok! Gratulálok a nyerteseknek, és minden indulónak.
     
    Kuzdern, genka53, fénylő. és még 1 ember kedveli ezt.
  9. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Köszönöm szépen a nyereményeket,örülök nekik :) Minden indulónak gratulálok :)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.3.19
  10. HermioneWatson

    HermioneWatson Fórumgróf

    Gratulálok a nyerteseknek!
     
    Kuzdern és genka53 kedveli ezt.
  11. katalin64641

    katalin64641 Utánpótlás-írogató

    a recepteted sem minősiteni sem dicsérni nemszeretném,biztosan finom és grt hozzá ,és ahány ház annyi megoldás
    amiért irok egyetlen dolog a 25 perc sütés szerencsés vagy nemirtad mivel müködött a sütöd,de ha gázos nekem
    fórró vizet vettem a csaprol és 35 percembe került 4 liter vizet felforralnom.....
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 1.8.19
    Lenczy kedveli ezt.
  12. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia katalin64641! :)
    A 25 perces idő arra vonatkozott, hogy miután a tepsiben és a jénaiban is összerétegezte az előzőleg megfőtt hozzávalókat, (le is írta, hogy"
    Alapvetően minden főtt benne, úgyhogy nincs is szükség az agyonsütésre, csak össze kell, hogy álljon kicsit.") majd berakta a sütőbe, és onnantól indult a 25 perc. ;) Ez az idő éppen arra elég, hogy a különböző ízek jól összeérlelődjenek, és a teteje picit meg is pirul. :D
    Tehát nem nyersen rakta be a sütőbe, így nem kellett "lézerkezelés" sem, hogy elkészüljön az étel.;)
    További jó sütést - főzést mindenkinek! Jó étket az étvágyhoz, és jó étvágyat az ételhez!
    ;):D:inlove:
     
    Tavirózsa, nagymami2, miklos4949 és 10 más kedveli ezt.
  13. Sauvage

    Sauvage Fórumelemző

    Jó Étvágyat Mindenkinek:)! Nem saját recept, de már többször elkészült és tényleg isteni finom étek:p Nyami!

    Füstölt tarjával töltött farhát, currys rizzsel.

    A csirke farhátat legtöbbször sütni szokták, pörköltet készítenek, de akár húslevesbe is megfőzik., Főként azok élvezik, akik szeretnek cupákolni, nem riadnak vissza, ha kézbe veszik, és úgy élvezik az ízét. Sokan lenézik, a szegények ételének tekintik, mert ugye alig van rajta hús, és hát, a fara. Érdekes, megközelítés, főleg, ha az ellendrukkerek, megeszik a belsőséget, pacalt. Mi szeretjük, a sznobéria távol áll tőlünk, és mint a legtöbb ételbe próbálunk valami egyedit becsempészni. Most is megtettük, megtöltöttük.
    Nálunk nem szokás ételt a tányéron hagyni, finnyáskodni, lenézni az embereket, és ez igaz az ételekre is. Meggyőződésünk, hogy minden alapanyagból, lelkesedéssel, fantáziával, kreativitással ki lehet hozni a legtöbbet. Nem állítjuk, hogy párhuzamot lehetne vonni, a kevésbé húsos, farhát, és egy bélszín között. sem szépségben, sem bel tartalmi értékben, de egy kis trükkel, más alapanyagok bevonásával, érdekes, és tápláló ételt lehet összehozni.

    Hozzávalók a töltött farháthoz

    4 db csirkefarhát
    10 dkg füstölt tarja
    10 dkg főtt kukorica
    1 db tojás
    2 ek zsemlemorzsa

    Elkészítése

    Szerencsénkre húsos farhátat sikerült a hentesnél kifognunk, volt rajta zsírréteg, éppen annyi, hogy sütés közben kellőképpen szaftos maradjon a hús, és ne száradjon ki.
    Tölteléknek a korábban elkészített ételből félretett füstölt tarját összedaráltunk, hozzákevertünk egy egész tojást, és a zsemlemorzsát. Alaposan összekevertük, belekerült a kukorica, és a farhátat megtöltöttük.
    Előmelegített sütőben 40 percig sütöttük. Közben levet eresztett, amivel kb negyedóránként locsoltuk.

    A köret hozzávalói

    20 dkg rizs
    2 dl joghurt
    1 ek curry
    1 tk őrölt gyömbér
    1 ek sárgabaracklekvár
    2 ek étolaj
    4 gerezd fokhagyma

    Elkészítése

    A curry-s rizs egytálételként eszméletlenül finom a lekvár és a fűszerek igazán különlegessé teszik. Morogtunk is miért nem jutott az ötlet hamarabb eszünkbe.
    A rizst kevés olajon enyhén megpirítottunk, majd felöntöttük, annyi hideg vízzel, hogy ellepje, fedővel lefedtük, és nagyon kicsi lángon főztük, amíg a rizsszemek ki nem peregtek.
    A joghurtot, elkevertük a curryvel, gyömbérrel, sárgabaracklekvárral, étolajjal, és a zúzott fokhagymával. Összekevertük a megfőtt rizzsel, és a közben megsült töltött csirkefarháttal tálaltuk.

    K&P

    :D:inlove:;)
     
    anci0915, mókás20, nagymami2 és 9 más kedveli ezt.
  14. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Rakott kelkáposzta

    Hozzávalók:


    • 50 dkg kelkáposzta
    • 30 dkg sertéshús
    • 10 dkg sajt
    • 3 dl tejföl
    • 2 gerezd fokhagyma
    • 1 csomag zacskós rizs
    • 1 fej vöröshagyma
    • olaj
    • pirospaprika
    • bors
    • kömény
    Elkészítés:

    A rizst bő, sós vízben főzd meg körülbelül 12 perc alatt. A kelkáposztát mosd meg, tedd sós, fokhagymás, köményes vízbe, és főzd tíz percig. Utána csepegtesd le, és vágd csíkokra vagy kockákra. A vöröshagymát pucold meg, aprítsd fel, kevés olajon pirítsd meg, majd dobd rá a darált húst. Kevergesd fehéredésig, utána sózd, borsozd, és szórd meg pirospaprikával. Ha szükséges, kevés vizet még önthetsz rá. Addig párold kis lángon, amíg puha nem lesz, ez körülbelül 15 perc.
    Egy vajjal kikent tűzálló tálba vagy tepsibe kezdd rétegezni a hozzávalókat: alulra a kelkáposzta fele kerül. Erre tedd a rizst, majd a húst, és még egy réteg kel következik. Arra simítsd rá a tejfölt, szórd meg sajttal, és előmelegített sütőben, 180 fokon süsd pirosra körülbelül 30 perc alatt.

    Ez az étel családom egyik nagy kedvence. Szeretem,mert gyorsan meg van, laktató is és elég nagy adagba el lehet készíteni. Majd miután mindenki jó ízűen megette, nyugodtan hátradőlhetek :)
    A receptet femina.hu oldalon találtam és onnan másoltam be. Az első rakott kelkáposztám nagyon rosszul sikerült, mert száraz lett. A második meg szét folyt. A családba ha megkérdezek valamit,akkor ők mindent gondolomra főznek, meg "sity-suty" csinálják. Én nagyon szeretek internetről recepteket nézegetni , hisz ott leírják,ha mégsem jó az az elkészítési mód. :)

    Felhasználó név: Anikó2014
     
    .barbi1., inanna11, Samborg és 11 más kedveli ezt.
  15. tyukanyo588

    tyukanyo588 Utánpótlás-írogató

    Nekem is kedvencem:)A jénai aljára egész főtt leveleket teszek! Én a rizst és a húst összekeverem, rétegek közbe locsolom tejföllel, amibe jól elkeverek 1 tojást és sót! A sajtot csak kb 20perc után szórom rá.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.