Visszajelzés Majmok szentélyének napja - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.5.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik az "Majmok szentélyének napja" event csevegője.

    Az event kezdete (várhatóan): 2018. május 16. (szerda) 14:00
    Az event vége (várhatóan): 2018. május 31. (csütörtök) 16:00
    Módosítás!!
    Az event vége (várhatóan): 2018. május 31. (csütörtök) 18:00 óra


    Az event jellege: bahás növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős
    Az event növénye: Frangipáni
    Az eventhez tartozó felröppenők: Diadém, Zsineg
    Az event malomtermékei: Virágdiadém, Virágfüzér
    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint: 1. szint a bahán

    Az event időtartama szokatlanul hosszú: 14 nap (13 éjszaka), összesen: 312 óra


    Az event ismertetőjét >>ITT<< találjátok.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje


    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend
    Update: Új végdátum

    Update2: a május 30-i karbantartás miatt az event új vége időpont: 2018. május 31. (csütörtök) 18:00 óra


    Copyright © 2010-2018 Magyar FARMERAMA csapat
    BackOffice

    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 30.5.18
    ERNŐKEE41, János1957, bocsika67 és 9 más kedveli ezt.
  2. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Kedves Csevegők!

    Néhány gondolat ehhez az új mechanikához.

    Számomra szimpatikus, hogy én dönthetem el, hogy mi az a jutalom, amiért hajlandó vagyok kapálni, vagy pajtát söpörni.

    Nincs időrabló minijáték, egyszerűen be lehet adni a holmikat, de mégis taktikát odafigyelést igényel. Aki ezt a fajta szellemi kihívást szereti a játékban, most lubickolhat.

    Kicsit végigszámolva, végiggondolva a saját taktikámat, jó nagy számok jöttek ki. Meg is lepődtem. Húzós event lesz, főleg, ha a pajta-beadandót is nézzük.
    Az ajándékok között vannak értékes ólak és a BTP vadászok számára a felhő jó befektetés lehet hosszú távon.

    Az event időtartama extrém hosszú az eddig megszokottakhoz képest.
    Sok cucc kell a pajtából. A hosszú eventidő alatt akár a hiányzó növényeket le is lehet termelni. De ahogy az ismertetőben is írtam: tessék megvenni az event ideje alatt a piros kosárból azokat a növényeket, amiből nincs elegendő.

    Félő, hogy lesznek olyan játékosok, akiknek azért okoz gondot egy-egy feladat, mert az adott növényt/fát még nem váltották ki a szentélyből. Igyekezzetek segíteni nekik tanácsokkal!

    Kavarodást okozhat az eventnövény neve. Nem keverendő össze a frangipánivirág nevű bahás faterméssel. (Lehet, hogy ez lesz a No1 kérdés?)

    Gyenge láncszem lehet még a kétféle felröpi, ami különféle játékelemekből jön.
    Ha valaki tud egy összeszedett segédanyagot készíteni pl. az ólak, vagy a fák hatékony rövidítéséhez, akár ebben a hsz-be is belinkelem.

    Mindent összevetve, úgy érzem, hogy ez ismét egy jó event lesz. Ez a két utóbbi (új mechanikás) bahás event érdekesre, megérősre és szórakoztatóra sikerült. Sok ilyet szeretnék. Bőkezűt, meglepőt, csavarost.
     
  3. vénsárkány48

    vénsárkány48 Törzsjátékos

    Szervusz kedves Beko!
    Részben átolvastam a kiírást, és ez egy kicsit furcsa:
    • Virágdiadém: 1116 btp, 1744 csp/1 db
    • Virágfüzér: 1116 btp, 744 csp/1 db Bocsánat, ha rosszul gondolom.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.5.18
  4. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Sziasztok!
    Ezektől a Bahás eventektől mindig levakarom a hajam a helyéről :oops: Nézegettem a beadandókat és a felhőt már most elengedtem. A beadandók jelentős részének egyik oldalán legalább egy olyan beadandó van ami nekem nincs kiváltva, de még az adott kamrában sem vagyok xD
    Miközben nézegettem a beadandókat megláttam, hogy van mammutunk. Teljesen le is döbbentem, hogy mióta van játékban. Aztán rájöttem, hogy az elefánttenyésztés egyik állata xD
    Ettől függetlenül csinálom az eventet, mert jó kis nyereményeket lehet belőle kihozni, aztán jutok ameddig jutok :D
     
  5. kornoczi.moni

    kornoczi.moni Járnitanuló

    Sziasztok!
    Én egy kicsit fel vagyok háborodva :oops:. Esélyem nincs még csak elkezdeni sem az eventet :sleepy:. Már a pályák 1 szintjénél olyan dolgokat kér (hibiszkusz, kamvat, bételdió, mamut ... a tenyésztésekről meg n is beszéljünk) amiket még nem tudtam kiváltani pedig a bahám a 143-as szinten van.

    :cry::cry::cry::cry:
     
    sziszkom, tuncsi1968, kisboszi26 és 5 más kedveli ezt.
  6. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    No, ezt az eventet tényleg úgy kell elindítani, hogy osztok, szorzok, tervet készítek. Papírkészlet, toll, excel feltöltve, tervezés indul. :D
    (Hmmmm! Azért nincs kizárva menet közben az újratervezés!) :oops:
     
    meszimarsi, ERNŐKEE41, mimi és 27 más kedveli ezt.
  7. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.

    Nekem nem kell se papír, se ceruza. Azt bánom legjobban, hogy feleslegesen végig rágtam magam a sok táblázaton mert a végén a felhőt kellett volna megnéznem először. Ha így teszek rögtön lelépek az oldalról: 2 hetes event-ért ad a felhő napi 3775- btpt!!!! 3-4 évvel ezelőtti eredmény! És a sok tp, btp, csp a táblázatokból?! Hát azoknak a többszörösét hozza a 3 bahás területem a 2 hét alatt, a csp-n kívül, az meg úgy sem fontos. És a rengeteg 1 db-os ajándék.
    Nem baj, ezt megint nem kell csinálni.
     
    meszimarsi, Fatther, Joelee1 és 18 más kedveli ezt.
  8. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia Imi!
    Számomra ez a felhő nagyon sokat ér. 25%-os BTP bónusz mindenre a bahás területeken.
    Minden, ami tp bónuszt ad, nekem értékes. Nem is kicsit.
    Tudod, ha már egyszer megszereztem, utána már nekem "dolgozik".

    Nézd ezt az oldalát, hátha megjön a kedved hozzá. ;)
     
  9. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Elolvastam. Azon kívül, hogy a felhő jó és gaz meg röpi a malomba, egy kukkott sem értek az egészből.
    Majd ha elkezdődik és látom, akkor felfogom a lényeget, azon kívül, hogy piros kosárkába járjak.

    Nekem meg úgy tűnik, hogy amíg az ember megrajzolja , táblicskuzik stb addigra 6 nap alatt kész is. Egy deka matekot nem fogok vele foglalkozni. Ami kell a pajtából begyúrom és kész.

    Ennyire rossz eventismertetőt még nem olvastam.:oops:
     
    meszimarsi, bocsika67, Swordfish és 13 más kedveli ezt.
  10. LionKing1975

    LionKing1975 Járnitanuló

    Sziasztok!
    Nekem tetszik az event,377-s bahás szinttel remélem nem fog gondot okozni a teljesítése.
    A felhőt meg szerintem minden képen érdemes megszerezni,jól jön az a +25% Btp :)3 területen már szép pluszt ad :)
     
    meszimarsi, Arany86, bocsika67 és 13 más kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Rögtön megszépült a napom. xDxD
    Igyál egy kávét. Az enyémet már nem adom oda, mert az előbb borítottam ki az asztalomra. :(

    Pályánként látsz 3 oszlopot, de csak kettőt tudsz megcsinálni. Ennyi, semmi több.
    Minden le van írva, ami fontos.
     
    Rudolfbeer, genka53, meszimarsi és 53 más kedveli ezt.
  12. Sikka1

    Sikka1 Fórummogul

    Sziasztok! Lehet megint AB- vadászni:) Már neki is fogtam;) Ettől eltekintve szerintem jó lesz. Idő meg lesz rá bőven ahogy nézem. Én ezt úgy fogom fel: kaptam megint egy lökést a Baha fejlesztéséhez. Valahol igazuk van: ha nem nógatnak hajlamos vagyok ücsörögni a babérjaimon. :D:D:D:D
     
    meszimarsi, Arany86, bocsika67 és 27 más kedveli ezt.
  13. kempfandrea

    kempfandrea Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Kérdésem az lenne ha valakinek nincs meg pl a papirusz növénye kitudja váltani FA-ért a feladatot?
     
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóóó reggelt:)
    Húúúúú, de jót nevettem. :D:D:D:D:D
    Ha jól értem : kettőt választhatunk az ezüst- arany-gyémánt sorok közül.
    Tehát pl. az 1. pálya első feladata :
    ezüst - kér 30 papiruszt
    arany - kér 50 hibiszkuszt
    gyémánt - kér 250 frangipánit
    ebből csak kettőt lehet megcsinálni, de majd Beko kijavít ha nem jól mondtam.:)
    Majd este átnézem, még a neonost se tudtam elolvasni.
     
    meszimarsi, ERNŐKEE41, bocsika67 és 14 más kedveli ezt.
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ebben az eventben farmaranyért nem lehet megcsinálni egy lépést sem.

    (Jelen pillanatban úgy tűnik.)
     
    ERNŐKEE41, marcianyja, rozo52 és 10 más kedveli ezt.
  16. Mormotagazda

    Mormotagazda Utánpótlás-írogató

    Szia Beko,

    Oké, látom a 3 oszlopot, kiválasztok kettőt. Az ismertetőben látom a 8 pályát. Melyik oszlopra, melyik beadandó vonatkozik? Biztosan én vagyok h..... de nem okos, de nekem ez nem világos :oops:
    Honnan tudom előre megnézni/eldönteni, hogy mikor melyiket válasszam, mit kell hozzá vennem/termelnem?
    Természetesen olvastam az ismertetőben, hogy:
    - A zöld "+" jelre kattintva az alább ablak jelenik meg.
    [​IMG]
    - Itt végignézhetjük, hogy melyik oszlop mit kér és mit ad.

    Ezt viszont már csak az event indulása után tudjuk megtenni, és szerintem a többség addigra már szeretné megtervezni a taktikáját, kezdésre azokat kipakolni, stb.
     
    tuncsi1968, mimi, kovacstne és 3 más kedveli ezt.
  17. kempfandrea

    kempfandrea Utánpótlás-írogató

    Hmm akkor nekem sajnos nem lesz meg az event mivel sok olyat kér ami nekem nincs meg.Látok a kék első táblázatban 5 pontot a közül kell 2-eladatot megcsinálni vagy hogy működik? Nem esett le még teljesen a dolog

    Igen én se értem a táblázatot.Hogy az 5 oszlopból 2-t kiválaszthatunk vagy hogy működik? Nem világos számomra.Én is szeretném megtudni hogy érdemes e belevágnom hogy kell e minden növény ami az oszlopban van
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 15.5.18
    kovacstne és -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  18. mekkelek2011

    mekkelek2011 Járnitanuló

    Sziasztok! Az elképzelésben van fantázia, akár tetszhetne is. Építkezés közben több értéket lehet összetarhálni, mint amit a felhő majd ad, 7500 BTP és 25% á 2 óra sem indít be. Vannak hatásosabb és hosszabb ideig érvényes tp emelő bónuszok a használatban . Uh a felhőre nem hajtok, amit ad a két építhető totem azt kiveszem a többire nem fektetek energiát. A totemeket még áttanulmányozom, melyiket érdemesebb megépíteni. A felröppenőkkel leszek gondban, mint mindig, hiába a hosszú érésű gaz vagy a legenda és az egy árva panni, a felröppenő nem jön. Ilyen a szerver, ezt már elfogadtam( viszonyítási alapom a másik 4 farmom ahol ugyanezekkel a feltételekkel zsákkal kapom a felröppenőt). Úgyhogy a szokásos event előtti izgalommal készülve belevágok és amit meg lehet szerezni azt megszerzem, a többi csak ráadás.
     
    tewo, rozo52, stellácska26 és 3 más kedveli ezt.
  19. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Az ismertetőben táblázatos formában is benne van (felette a jelmagyarázat piros betűkkel, hogy melyik színű sor, melyik oszlopra vonatkozik) és a legvégén ott van a 24 kép is. Görgess lefelé! Sokat.
     
    mimi, bocsika67, tewo és 13 más kedveli ezt.
  20. guzmoka5

    guzmoka5 Járnitanuló

    Sziasztok!Az eventismertetőben a taktikai tanácsoknál olvastam, hogy naponta vegyük meg a növényeket a piros kosárból és 100 helyett 300-at is tudunk venni, ha a tölgyön kiváltjuk azt a rúnát ami ebben segít.Szóval ezt a rúnát keresném, ha valaki megmondaná melyik az, megköszönném.:)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.