Mutasd a Birtokod

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Galadriel, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. szellorozsa

    szellorozsa Fórum császára

    Szia...igen jó hogy szóltál...én is most akarom élesíteni...2 óra előtt...de még 1 óra 20 van a beéréstől. Köszi hogy szóltál:) nem lehetett az előbb belépni már azt hittem úszik a szezonpont.
    A hal meg töltött káposzta az állandó...még nem csináltam sütőtök levest sosem...de majd máskor :))) Akarok másokbejglit remélem lesz belőle valami..:) Kacsamell sütve lila káposzta ...de úgy felment a kacsa ára hogy borzasztó...:( úgyhogy majd lesz...de a hortobágyi is nagyon finom..
    Szia...hát nállunk is így kell csinálni kirántva a húsos palacsintát...nem elég megcsinálni..palacsintát meg egyéb..még rántsam is:D
    Csak simán nem eszik meg hát a szósz hozzá...lehet nekem is kellene csinálnom..:oops:

    ------------------------------------------------------------------------
    Most sikerült 2 ó. 1 perckor belépni de persze Fecske Ferkó már elrepült..:(( akkor csak nem annyirra játékképtelen volt a farmerama...elúszottak a pontjaim....o_O
     
    Utoljára szerkesztett: 24.11.23
    koko.54, jófarmerlány, Galadriel és 5 más kedveli ezt.
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A karácsonyi kaján még nem törtem a fejemet, de egy új játékon igen, elhoztam Nektek :)
    Torpedó játék a neve.

    Bizonyára ismeritek a menetét. Most ez annyiban módosult, hogy minden résztvevő ad 10 tippet. A táblán 4 db 3 egységből álló objektum van. Ezeknél kell minél több találatot elérni. Aki a legtöbbet éri el az lesz a nyertes.
    A nyereménye:

    egy Virágos dallam lesz, egy szalamandra neon ól és egy körhinta dekor. Holtverseny esetén sorsolni fogok.

    Tippminta: A. 1. vagy E. 5. stb Ilyesmit és ehhez hasonlót kérnék, hogy írjatok, összesen 10 darabot :)

    Fontos infó: az alakzatok a megfejtésben sehol sem érintkeznek egymással, szétszórva vannak a táblán.
    A grafikában Alex segített nekem :), köszönöm neki itt is.

    A tippeket december 1.-ig várjuk, akkor zárjuk legkésőbb a játékot :) Ezen a napon estefelé fogom megmutatni a táblát az objektumokkal. A kész megfejtést elküldjük egy általunk nagyra becsült személynek aki nem fog részt venni a játékban és szükség esetén ellenőrizheti a játék tisztaságát az előre leadott megfejtésből:)

    upload_2023-11-24_15-35-41.png
    A kép nagy méretben itt elérhető:
    https://kepkuldes.com/images/564419e78e78ddc535625cffa8e8a54c.png

    Sok sikert a játékhoz :)
     
    Utoljára szerkesztett: 24.11.23
    **jeje**, koko.54, HéricsBáró és 8 más kedveli ezt.
  3. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    A-1--A-3--B-2--B-5--C-2--C-5--D-1--D-3--D-5--E-3...és nyertem xD
     
    koko.54, jófarmerlány, -Anyu- és 6 más kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Elsüllyedtél úgy érzed? xD:cry:xD
     
  5. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Itt is ágyúval kell lőni a karakterekre? o_O
     
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Játszásiból igen, de elég egy betű és egy szám kombinációja ezt megismételve 10-szer, ha lehet mind különböző kombinációban :), ha pacifista lennél :DxD:cry:xD
    De most jut az eszembe, hogy létezik hóágyú is xD Imádnám a fehér karácsonyt. Már ezer éve nem volt sajnos :(
     
  7. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Ezt most kihagyom, mert lehet nem jól értelmezem a játékot. A tippem, hogy egy nyertes lesz. :D ;)
     
    koko.54, jófarmerlány, -Anyu- és 5 más kedveli ezt.
  8. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Régen amikor kicsi voltál, ment a tévében Dévényi Tibi bácsival a torpedó játék, nem emlékszel rá :music:xD
     
    koko.54, jófarmerlány, -Anyu- és 5 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez kimaradt. Vagy csak simán nem volt TV. :D Majd mindjárt rákeresek.
    Akkor én már kamasz voltam javában. Tényleg nem szoktam nézni.
     
    koko.54, jófarmerlány, -Anyu- és 5 más kedveli ezt.
  10. smoldering

    smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia!
    A Szörny szezon meghosszabbításra került!
    Főszezon (várhatóan): 2023. október 28. 14:00 - 2023. november 25. 13:59 óra!

    Be lehet még váltani a szezon zsetonokat!:)
     
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 5 más kedveli ezt.
  11. szellorozsa

    szellorozsa Fórum császára

    Szia ez jó hír ....köszönöm szépen ! :)

    Szia...nahh én meg ezt nem értem :) :------ A táblán 4 db 3 egységből álló objektum van. Ezeknél kell minél több találatot elérni. Aki a legtöbbet éri el az lesz a nyertes.
    Akárhogy is nézem nem csak 4 db. 3 egységből van...nem értem:eek:

     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 24.11.23
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 4 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem a megadott táblát kell nézned. Játszottál már valaha torpedó játékot?
    Amikor elkezdjük játszani két táblát rajzolunk meg. Az egyikbe a saját hajóinkat rejtjük el, a másikon pedig az ellenfelünk hajóit próbáljuk lelőni. "A táblán 4 db 3 egységből álló objektum van." Ez az elrejtett "hajókra" vonatkozik. most még nem láthatod őket, a cél az, hogy sok ilyent találjál el.

    upload_2023-11-24_21-2-4.jpeg A pirossal színezettek a találatok, az X mellé ment, nem talált.

    Az eredeti torpedójáték szabályait itt olvashatod el:
    "Torpedó: A két játékos elé kétszer egy 10x10-es négyzetrácsokra osztott lap kerül (szélükön bejelölik oldalt 1-10-ig, illetve felül A-J-ig), az egyik lapra helyezik külön-külön a saját flottájuk hajóit. A két játékos nem láthatja a másik két tábláját. Ezután a hajók felrakása sorrendben történik, a legnagyobb hajóval kezdve.
    Elhelyezhető hajók (lehet más, előre egyeztetett kombináció is):
    - 1x5 egység hosszú
    - 2x4 egység hosszú
    - 4x3 egység hosszú
    - 4x2 egység hosszú
    Ha mindkét játékos minden hajót elhelyezett, kezdődhet a tényleges játék.
    A játék során az ellenfél területére adhatnak le felváltva lövéseket a játékosok. Ha a lövés nem talált, akkor a másik ezt közli és a saját lapunkon (nem arra, amelyiken a saját hajóinkat rajzoltuk fel, hanem a másik, üres lapra) egy X-et rajzolunk, jelezve, hogy oda már céloztunk, de nem volt találat. Az ellenfelünk ugyanígy jelzi a lövést, de ő azon a lapon, amelyikre a hajóit rajzolta. Ha talált, akkor egy "o" kerül a saját ellenőrző lapunkra. Ez azt jelzi, hogy egy ellenséges hajó egy darabja az adott mezőn van ellenfelünknél. Ilyenkor érdemes a szomszédos mezőket is végig lőni, hogy a fennmaradó részeket is eltaláljuk. Ha egy hajó minden darabját eltaláltuk, akkor az elsüllyedtnek számít.
    A játék nyertese az, aki előbb lövi ki az ellenfél hadiflottáját, vagyis az összes hajóját."
    Én ezt egyszerűsítettem le 4 db 3 egységesre, de ezt Te nem láthatod, mert erre kell tippelni, hogy hol lehet. Ezért kértem 10 betű és szám kombinációs négyzetjelölést, hogy meg tudjam nézni ott van-e az elrejtett hajó vagy nincs. Találtál vagy sem.
    Nem tudom így már értehető-e? Keress rá a neten is, ha van hozzá kedved és megfogod érteni :)
     
    Utoljára szerkesztett: 24.11.23
    Dolphin, koko.54, HéricsBáró és 6 más kedveli ezt.
  13. szellorozsa

    szellorozsa Fórum császára

    Szia...még nem játszottam ilyet...ez kimaradt az életemből...:)
    Nahh most már értem a 4 db. 3egységből álló objektumot. A hajó 4 db....és 3 egységből áll amit te bejelöltél és el kell
    találni...gondolom jó értelmeztem..:D A többit nagyjából értem...:)
    Még gondolkodom a variációkon ..:) :)
     
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 5 más kedveli ezt.
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Igen, jól értetted, sok sikert a találgatáshoz. Ráérsz, gondolkodj nyugodtan rajta :D:inlove::D
     
    koko.54, HéricsBáró, -Anyu- és 6 más kedveli ezt.
  15. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Sziasztok!
    Szavaztam.:)
    Szép álmokat mindenkinek!
     
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 3 más kedveli ezt.
  16. pecástündér

    pecástündér Fórumszaki

    Halihó!
    Átlósan talizhatnak az objektumok?
     
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 5 más kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nem, semmilyen formában nem érintkeznek egymással. :)
     
    koko.54, HéricsBáró, -Anyu- és 6 más kedveli ezt.
  18. pecástündér

    pecástündér Fórumszaki

    Nah....., akkor én nekifutnék.... :)

    [​IMG]

    Így jó lesz?
     
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 5 más kedveli ezt.
  19. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Szia Tündérke!
    Nem jó, mert csak 3 db 3-as hajót tettél fel, a B3 mellé még 2 területet jelölj be, és akkor meglesz a 4 db 3-mas területed!
    Most az 1 jelölés a B3-mon csak úgy lóg a levegőben!
    Csak ügyesen javítsd! ;)xD
     
    koko.54, -Anyu-, alex0824 és 3 más kedveli ezt.
  20. pecástündér

    pecástündér Fórumszaki

    De..... Azt írta Gyöngy, hogy 10 tippet adhatunk....
     
    koko.54, jófarmerlány, -Anyu- és 5 más kedveli ezt.