Nyári halfogócska - event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 26.6.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Luthien

    Luthien Törzsjátékos

    Szerintem meg lehet talalni az arany kozeputat, talan jok lennenek a 8-10 oras olak (szinesek is), hogy tobbszor lehessen aratni, nagyon hosszu eresu ollal szerintem nem erdemes probalkozni mert ugyis csak 1 felropit adna olankent. Mint a mamut...
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 10 más kedveli ezt.
  2. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Azt, hogy csinálod? A bahamán is csak ólak lesznek és még két farmterületen?
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 8 más kedveli ezt.
  3. Hrubigazdasszony

    Hrubigazdasszony Utánpótlás-írogató

    Viszont kezdésre érdemes hagyni a mamutokat és az óriás ólakat, mert gondolom, hogy garantáltan adnak 1 felröpit és indulásra ez a fontos.
     
    macsek., Kukackukac, bcsillus és 9 más kedveli ezt.
  4. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Szerintem igen. Az articsóka 0 perccel bőven kiadja szerintem a felröpit. Mert egyelőre prémium csaliból max. 100 csalit tudok jó esetben készíteni, úgyhogy a felröpi a növényesből gyorsan meglesz. Aztán oda is mennek ki az ólak. (Már ha a komfortos növény most is úgy adja a felröpit, mint más eventeken.)
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 11 más kedveli ezt.
  5. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Lehet jobban járunk, ha egyforma érési idejű ólakat teszünk ki. Általában a több ól egyszerre történő aratásával jobban jönnek a felröppenők.
    Ne feledkezzünk meg a táp igényről sem. Nem mindegy hányszor kell etetni.
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 11 más kedveli ezt.
  6. mementori74

    mementori74 Fórum félistene

    Értem,köszi,akkor szerencse kérdése,és persze idő.
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 4 más kedveli ezt.
  7. sziszi1965

    sziszi1965 Fórumőrült

    Lehet, hogy a retro ólakkal is érdemes volna kisérletezni, :)rövid az érésidejük . Mindenesetre, ki fogom próbálni mennyi felröpit ad :p
     
    macsek., iboly54, Kukackukac és 12 más kedveli ezt.
  8. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Az én taktikám a következő:

    Főfarm: ólak / 42 db /, széleken fák
    Szédült: fák
    Tölgyes: ólak / 24 db /, széleken fák
    Bahama: ólak / 16 db /, széleken fák
    Nem kell növényeznem mert a fák bőven adni fogják a kukacot, az ólak pedig a tollat.
    Ha megszorulnék vasból még mindig van időm tökölni;)xD.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.6.15
    macsek., iboly54, Kukackukac és 18 más kedveli ezt.
  9. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Jó megoldás, indításkor a széli fák nekem is megmutatják majd, merre hány méter, kell-e az articsókás komfort.:)
     
    macsek., Kukackukac, csio70 és 7 más kedveli ezt.
  10. Luthien

    Luthien Törzsjátékos

    En kirakok mindent amit le tudok vinni 5-6(-7 orara) (szinesek simak vegyesen) ezeket tudom ketszer aratni + munkaba menet kirakom azokat, amiket le tudok vinni 9 orara. De lehet ki kene probalni mennyit adnak a ludak!!! xD
    Korbe rakok xxl-es fakat, kezdesre hagyok mindent ahogyan van (mamutok, etc.)
    Bahan es a fofarmon xxl fak es novenyek vegyesen(novenynek gyongyvirag es tok a bonuszokkal)
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 7 más kedveli ezt.
  11. Erzsike5110

    Erzsike5110 Haladó

    Hát én nem tudok tökölni, mert az az átokfajta nem adja a bónuszt a fogaskerékre de a göngyvirág sem jobb nála .
    Ilyen az én szerencsém, mit várhatok a pecázástól?
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 8 más kedveli ezt.
  12. yuki1205

    yuki1205 Junior szaki

    Sziasztok hát engem valahogy nem nagyon hatott meg az event -szerintem túl időigényes és nagyon nagy szerencse kell hozzá -majd csinálgatom ha nem jön össze nem nagyon fog zavarni van 1000 körüli vasam amíg tart csinálom -a denis- jobban tetszett a 4-7 órás ólak-növények mennyi röpit adnak szerintetek mert ezek lennének a legjobbak-liba nyúl lajhár kígyó meg a többi ezek kellenek mindenfelé és 3-4-5 aratás is lejöhet belőlük majd lenyomok 2 nap állatot 2 nap növényt és meglátom mire megyek vele a többi meg adja magát
     
  13. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Mennyi az annyi gépalkatrészből Nálad?
    Ne add fel a nemesítést, nekem sem sikerült eddig semmilyen növényt nemesíteni, tegnapelőtt 4. körre beadta a vasat. Kitartás!
     
    macsek., Kukackukac, kovacstne és 12 más kedveli ezt.
  14. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Ne gondold, simán lehet, hogy előbb lesz szerencséd, mint másnak dupla annyi csalival!:)
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 8 más kedveli ezt.
  15. Gio

    Gio Fórum bárója

    Sziasztok! Szerintem remek móka lesz!! Nem leszünk időhöz kötve, nem kell több tízezer növényt ültetnünk, nem kell semmi a pajtából, /kivétel a gépalkatrész/. Töltögethetjük a pajtánkat: fatermés, állatok, növények és közben szórakozva hasznos ajándékokat nyerhetünk, szinte semmiért. :inlove:
    Mamutfákkal ,fákkal, óriás ólakkal, színes ólakkal várom az eventet, addig gyakorlom a karikákra kattintást:D
     
    macsek., SzilvaG, Kukackukac és 24 más kedveli ezt.
  16. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Szia,
    Ahogy olvasgatom itt a felröpiket az ólakhoz, én biztos, hogy a mamutokat az eventre leszedem. Nagyon úgy néz ki, hogy minden talpalatnyi helyre szükség lesz a csalitollakhoz:oops:
    Hát ez alapján lehet. Miért gondoltuk olyan naivan, hogy az óriásólak majd 1-nél többet adnak:D Mondjuk igy is lehet, hogy megéri kitenni őket, hátha adnak fixen 1-t.

    Én most azt számoltam ha minden igaz, hogy a tehén istálló jó lehet nekem. 12 órás alapidő, tölgyes rúnával, felhős gyorsitóval, valentin napi cseréppel, plusz sajtgolyókkal le mehet 7 órás érés alá kicsivel, vagyis pont 3x tudom aratni 1 nap. Azokból kihajintom a 100 valahány darabot, aztán jön aminek jönnie kell;)

    Nem nagyon akarok különböző érésidőkkel vacakolni, mert valamit úgyis elfelejtek leszedni:cry: ismerem már magam ennyire. Esetleg jöhetnek a ludak is, azok is megérnek egy próbátxD
     
    kekmaci75, macsek., Kukackukac és 12 más kedveli ezt.
  17. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Szia, és nem lehet rákérdezni?
    Nyilván nem fognak pontos adatot mondani, ez nem is elvárás (bár akár lehetne), de azért az sztem mindenképp hozzátartozik egy szabatos eventismertetőhöz, hogy legalább azt tudjuk, hogy milyen elvek alapján működik, és ne rejtsen ellentmondást magában.
    Nem pontos adatokra vagyok kíváncsi, csak a dolog egyáltalánjára: a prémium csali csak azáltal növeli az esélyt, hogy kevésbé kell hagyatkozni az egyénenként változó "ritmusérzékre" (nem is reflexnek mondanám), vagy pedig "belülről fakadó" minőségi különbség van a két csali között.
    Sztem ez azért sokaknál meghatározná, hogy milyen stratégiát választanak (valdemáros muszklimérős tapasztalatokból akkor ki lehetne indulni - hozzátéve, hogy az aktuális hozzáférés minőségét is bekalkulálja az illető)...
    Ezt viszont egyértelműen BENÉZTEM: elnézésedet kérem!:oops:
    ----------
    Itt valahogy, azokon kívül, akik minden kitehetőből 1-et szereznek, kb. 4 elégedetlen csoport lesz:

    1. Akik nem szerzik meg mindet és fél farmot lesznek kénytelenek adni érte - nem fogják igazságosnak érezni; és igazuk lesz...
    2. Akik nem szerzik meg mindet és Gazdatárs megszánja őket - persze föl lehet fogni ezt egy szívmelengető gesztusként is, de jobb' szeretem, amikor vmit saját jogon szerzek meg és nem más jóindulatának vagyok kiszolgáltatva; és szerintem igazam van...
    3. Akik többet is szereznek a szükségesnél, és a fölöslegüket elosztogatják - persze föl lehet ezt fogni szívmelengető gesztusként, de akár "balekságként" is, ha kiengedi az ember a kezéből az "aranyhalat"; és valahol igaz ez is, mindkét oldalról...
    4. Akik többet szereznek a szükségesnél, és a fölöslegüket félfarm-áron mérik a hopponmaradt Gazdatársaknak - és valahol föl lehet ezt fogni ésszerű gondolkodásnak (végtére is "gazdaságszimulációs" játékban vagyunk), de ha mindeközben lelkiismeret-furdalásuk lesz amiatt, hogy "nyerészkednek" más szerencsétlenségén, hát az sem lesz minden alap nélkül...

    Jó persze, van az 5. csoport, akiknek a pohár mindig félig tele van, de sztem itt nem Ők lesznek többségben...:oops:

    Félreértés ne essék: kaptam én már nagyon sok mindent önzetlen Gazdatársaktól, amit nagyra értékelek és nagyon jólesett (és azóta sem feledem), mint ahogy én is adtam már sok mindent viszonzásvárás nélkül ismerős vagy akár ismeretlen Gazdatársaknak is, és ez is jólesett (legalább annyira, mint amikor én kaptam). De amikor ennyire végletesen ki van élezve valami, sztem az egyik oldalon állva sem "egészséges"...:oops: Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék üres felhősort, de igazából azt sem fogadnám szívesen, ha engem megszórna kitehetőkkel a rendszer...o_O
    Az nekem még mindig nem egyértelmű, hogy az óriás ólak is adni fogják-e a felröppenőt, a retró++ hódokkal meg az a helyzet, hogy azért valóban jók, hogy mondjuk rendszeres, fegyelmezett napi rutin mellett pont háromszor arathatóak (vagyis ha tele tuod pakolni velük a farmot, nem fognak sokáig begyűjtetlenül állni semmi, csak 8 óránként géphez jőve le kell szedned a teljes placcot, és kész), de felröppenőt azok is csak egy 8 órás ólnak megfelelően fognak adni, nem "az alaphódok szerint, csak feleannyi idő alatt"...

    Amúgy valszeg én is azt csinálom: a leghosszabb ólakkal fogom várni az eventet (a szegélyen 20 órás fákkal); ez megadja az alaphangot a csalitollakkal, amitől függően el lehet majd dönteni, hogy kell-e nullaperceznem gumigilisztákért (és gépalkatrészért); de valszeg az event nagy részét minimum 3 terület óllal (minél egyszerre érőbbel - ha épp gépnél leszek huzamosabb ideig, akkor libákkal) és 1 terület (+szegélyek) fával (amennyi van, 12 órásakkal) fogom végigcsinálni...

    ÜDV, további jó leírásértelmezést és taktikai agyalást Mindenkinek!:)
     
    kekmaci75, macsek., Kukackukac és 27 más kedveli ezt.
  18. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Hogy szoktak bizonyos dolgokat reklámozni? Akár .....
    Na, itt "akár" 4 fogásból is meglehet a felhő és a 3 kitehető. Akár ....
    Majd meglátjuk a fórumon, hogy vajon kinek lesz meg a legkevesebből. Én kíváncsi vagyok.
     
    macsek., SzilvaG, Kukackukac és 8 más kedveli ezt.
  19. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Semmilyen adaton nem fognak mondani, ezek belső információk amit nem osztanak meg velünk (a működési elv általában nem tartozik ránk). Saját gondolkodásból kiindulva, azért a prémium nem csak a lassúsága miatt prémium csali.

    Másik felvetésed: az óriás ól is csak állatos ól, miért ne adna felreppenőt? Kifejezetten a terményes ólak vannak kivéve a szórásból.
     
    kekmaci75, macsek., Kukackukac és 9 más kedveli ezt.
  20. tszabina6

    tszabina6 Fórum biztosa

    Sziasztok!

    Jónak ígérkezik az event, az ilyeneket nagyon szeretem. :)
    Kipakolom a pajtából az összes fámat és ólamat. :D
     
    _Cygnus_, csio70, Jucus1949 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.