Nyári halfogócska - event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 26.6.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Akkor én ettől pengébben csinálom, Édesapámnál a Horgásztónál 2 másodperc alatt tűzöm a kukacot a horogra:D!
     
    macsek., Kukackukac, hfiu és 18 más kedveli ezt.
  2. jozseflzr

    jozseflzr Fórum ezredese

    Ha jól értem a felhősort nagyon kevesen fogják megkapni,mert azt irta hogy előfordulása ritka. Ezekután mit gondoljak?
     
  3. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    East, szeretném megkérdezni, hogy a titkos csevegő mikor nyit?
     
    Kukackukac, _Cygnus_, hóóvirág és 5 más kedveli ezt.
  4. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem jól érted. A felhősor az arany pisztráng első kihalászásakor a birtokunkba kerül, maga a hal a mi ritkábbnak minősül.
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 4 más kedveli ezt.
  5. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Pillanat és nyitva lesz.
     
  6. Luthien

    Luthien Törzsjátékos

    Es akkor ebben az egeszben az a rapli, hogy hogyan hangoljuk ossze az aratasokat a 10-12 oras tojasokkal!!! :cry:
     
    macsek., Dyny, Kukackukac és 2 más kedveli ezt.
  7. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Na ez érdekes lesz...
    most már biztos, hogy addig kell fenyegetnem a tököt, amíg nem adja ki a vasat:cry:
    elég gáz, hogy ennyire a szerencsére van bízva a dolog... az is meggondolandó, hogy gyakrabban fog jönni a gépalkatrész, nade mégis mennyivel? mert amióta küzdök a tökkel, kb. 4-5 napja, 1 azaz 1 db jött be röpiként, a többi plusszom az eddig ki nem váltott guanó feladatból lett. Sok mindent el fog dönteni az első aratás. Szerintem 5 normál és 5 prémium csalit dobok be elsőre és abból próbálok majd következtetni a továbbiakra. :oops: A nyeremények több, mint jók, de az igazi boldogsághoz rengeteg csali kellene.
     
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Dyny!:)
    Azt bizonyos próbát a ludakkal én is megteszem, az óriásólak első aratásra lesznek csak jók, utána már valami középérésű kellene, számolgatom a rekeszeket, hogy mire lesz elég a két arany. Éjszaka viszont nem fogok ólakat aratni, abban 100 %-ig biztos vagyok. Egyetértek veled, hogy olyan ólat, vagy ólakat kell kirakni, amiknek az érési ideje azonos, hogy ne kellejen folyamatosan területről területre rohangászni. Azt hiszem megvárom az első aratást, meglátom, hogy abból mennyi jön össze, és utána döntök, hogy milyen ól legyen (én inkább a narancsok híve vagyok), de a tehenek ötlete sem rossz. :)
    Sajnos a mamutos reményem nekem is elszállt amióta olvastam az ólakból röpködőről, nagyon olyasmire számítottam, mint a kakukknál volt...:).
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 7 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Én is örültem volna ha a kakukkosra hajaz majd a felreppenő mennyiség ...
    Így nehezebb lesz össze szedni ;)
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 6 más kedveli ezt.
  10. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Aratni én se kelek fel éjszaka, ennyire nem vagyok megszállott:)

    Én is gondoltam narancsra, de az még akkor volt, amikor azt hittem hogy arra kell gyúrni, hogy minél nagyobb legyen a TP arány.
    De ha ez tényleg olyan mint a sima "fapados" felröpi a normál eventnél, akkor gondolom ez érésidő jobban belejátszik majd, bár ki tudja, ki kell majd tapasztalni.

    Ha az érésidő számit, akkor maradok sima ólnál, mert nekem nincs semmi narancs ólból annyi hogy kirakjam fullra akár csak 1 területre is:oops: Nekem még a narancs pulyka, meg birka jól fog passzolni a tehenek mellé, mert azok is pont 12 órásak:music: A többinél meg majd jól megosztjuk itt a tapasztalatokat, aztán meglátjuk mi a nyerő.

    Én biztos ami tuti, gyorsan feltankoltam a piacról tehéntáppal, mielőtt elszaladna az ára. Intenziv 5 napos tehenészés mellé szükség lesz némi tápra ha tényleg úgy alakulxD
     
    kekmaci75, macsek., Kukackukac és 11 más kedveli ezt.
  11. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Kis összefoglaló az eddigi kérdések alapján (ez a rész a topik első hozzászólásába is bekerült):


    Néhány fontos kérdést ismételjünk át:

    1: Az ólakból felreppenő eventes hozzávaló ugyanúgy működik mint eddig bármilyen növényes. Tehát ólanként egy darab érkezhet és a gyakoriságot befolyásolja az ól érésideje.

    2: A terményes ólak nem vesznek részt az eventben, de az óriás állati ólak igen.

    3: A felhő és a matrica garantáltan az első jutalom a megfelelő hal kifogása esetén. Természetesen ezek a halak újra és újra kihalászhatók, tehát a többi nyereményre is esélyünk lesz a későbbiekben, a matrica vagy felhő megnyerése után is.

    4: A csalik keverési ideje tévesen jelent meg, valójában 10 másodperc a malom-idő esetükben. A leírásban javítottuk.
     
    kekmaci75, macsek., iboly54 és 19 más kedveli ezt.
  12. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Helyesbítenék: 10 normál csali az elméleti minimum (4 sügér után jön az 1. kitehető, 2 szivárványos után a matrica, majd újabb 2 szivárványos után a 2. kitehető, aztán 1 aranypisztráng után a felhősor és végül még 1 után a 3. kitehető). Persze mindez a lényegen nem változtat...
    ((Amúgy adhattak volna mind a 4 halnak teljesen különböző nevet - nem tudom, más nyelveken hogy van -, mint ez a kétféle pisztráng meg kétféle másmilyen; de ez már tényleg csak szőrszálhasogatás...:music:))
    Nem Veled akarok vitatkozni: tudom, hogy Ti csak közvetítitek, ami ki van adva/nyilatkoztok az eddigi tapasztalataitok alapján.

    Ugyanakkor számomra ez olyan adat, ami 1) semmilyen visszaélésre nem ad lehetőséget, 2) egy játékelem alapvető tulajdonságát érinti.
    Nemesítésnél is meg van adva, hogy a tök 550x-es esélyt ad gépalkatrészre - azért nemesítjük azt, mert nem szögre ad 125-szöröst, hanem gépalkatrészre 550-est (ezt tudni kell az értelmes játékhoz - hogy az alapszázalék mennyi, az persze titok, az sem magától értetődő, de el van fogadva); a narancs ólak általában 2 állatot adnak, az XXL fák 12 óra alatt érnek; az eventnövény X órás, amit a szupertrágyával felezni tudunk, a víz 20%-ot rövidít; a bagolytojás 30 percenként 10% TP-bónuszt ad; stb-stb. - ha vmit megvásárolunk vagy egy gyakorlatot alkalmazunk, azért tesszük (vagy éppenséggel azért nem választjuk), mert tudjuk róla, hogy szükségünk van-e rá vagy nem. Ezek mind a játék "játszásához" szükséges alapadatok, és én ide sorolom azt is, hogy a prémium csali hogyan működik, miért éri meg jobban azt választani (hogy mennyivel, azt oké, ne firtassuk, bár már ezt is "maszatolásnak" érzem (és elég nehéz belátnom, hogy mi benne a titok titok/nehéz azt mondani, hogy mondjuk másfélszer vagy kétszer jobb, mint a normál csali - a cég ezzel sem veszítene semmit, max. néhány játékos tudatosabban hozna meg egy döntést, míg másook úgysem vennék figyelembe, vagy pedig "kalandvágyból" kísértenék a szerencsét az egyik vagy a másik irányba egyaránt), de a "miért" az viszont ehhez képest is egy alap dolog). Ilyen alapon, kissé sarkítva, azt sem kellett volna megadni, hogy a csalitollakat csak ólak, a gumigilisztákat meg csak fák és növények adhatják - végül is ez is ugyanolyan "működési elv", amit menetközben magunk is kitapasztalhattunk volna, ide megírjuk (a saját kárunkon), aztán kész... Dereret fölvetése pedig, hogy "kakukktojásos" vagy "normál felröppenős" szisztéma szerint adják-e a röpiket, az meg pedig egyenesen "eretnek kukacoskodás", aminek "semmi helye itt a topicban"...o_O
    Még egyszer mondom: ez a dolog nem Neked/Nektek szól, csak azt nem látom át, hogy az efféle kommunikáció tudatos-e a BP részéről (ha igen, akkor sztem minden különösebb értelmes/hasznot hozó/érdeket szolgáló célzatosságot nélkülöz), vagy pedig csak egyszerű "hányavetiség" (ezt viszont lehetne korrigálni)...

    Ettől eltekintve Nektek viszont sok türelmet és kitartást kívánok, mert lesz itt még sok értetlenkedés és elégedetlenkedés egyaránt...;)
    Pedig alapvetően az event tök jó lenne (formabontó, rugalmasan alakítható egyéni játékszokásokhoz, kell hozzá kombinálni, jók a nyeremények, impozáns a grafikai világa, sorolhatnám) - szóval, ha a pici ördögök nem bújnának meg azokban a fránya (részben kommunikációs) részletekben, ez akár szólhatna a dicsérethalmazos áradozásokról is...:oops:
     
    kekmaci75, Lili060504, macsek. és 17 más kedveli ezt.
  13. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Én még törpölök az ólakon hogy mik legyenek nappalra. A mamutok mennek a pajtába az biztos, 1 területen kipróbálom a ludakat.
     
    macsek., Kukackukac, sziszi1965 és 8 más kedveli ezt.
  14. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Mégis mi a különbség? A végeredmény ugyanaz:oops:
     
    Kukackukac, Magdusnéne, times84 és 3 más kedveli ezt.
  15. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Dettó,nálam is csak tököl a tök,visszakaptál ennyi és ennyi tököt,oszt jó napot.Nem tudom meddig birom cérnával.Csomó sztrágyát potyára kidobtam,lassan feladom.Habár igy voltam a hagymával is,sokáig szivatott,aztán csak megadta magát.
     
    macsek., csio70, Kukackukac és 4 más kedveli ezt.
  16. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem ugyanaz. Ha csak néhányszor fogod ki a halat, elsőre akkor is megkapod a felhőt és utána más nyereményeket. Ha fordítva lenne, akkor előfordulhatna az, hogy egyáltalán nem kapod meg a felhőt az alatt a néhány fogás alatt.
     
    kekmaci75, macsek., Kukackukac és 8 más kedveli ezt.
  17. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Remélem így lesz:D Köszi
     
    Kukackukac, _Cygnus_ és Ananke kedveli ezt.
  18. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Hát ha valaki ilyen telhetetlen, akkor azt tudom mondani, hogy hódvár.:p A fent emlitett bűvösségekkel a 18 órás idő lemegy 10 óra 23 percre, és akkor már csak kb másfél órát kell végigcsücsülnünk a 12 órás varjútojásunkigxD



    De hamar meglettek az új fáidxDxDxDxD
     
    kekmaci75, macsek., Kukackukac és 9 más kedveli ezt.
  19. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Jajjj, türelmetlen egy nőszemély vagyok titokzatosok terén;).
     
    macsek., Kukackukac, _Cygnus_ és 6 más kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Legalább lejjebb megy a tehén ára a piacon, úgyis nagyon drágaxDxD.
    Azért a ludas ötletet még nem vetettem el teljesen, valahogy ragaszkodom hozzá, nem is értem, hogy miért;):). A többit meglátom, ha arattam az első kört.:)
     
    macsek., csio70, Kukackukac és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.