Nyugdíjasok

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Erzsike,
    kiváló a mai menű,nálunk lencse lesz, igaz azt új évre kell enni, de már ötletem sem maradt, hogy mi is legyen.Egybesült fasirozott, salátákkal a mai ebéd és zellerkrém levessel.Kocsonya készült nálunk is, négy tányérral, majd csak elfogy valamikor.Dajdajozni meg gyerekpezsgővel fogunk.Hm, a rétes az de finom lett volna,szivesen átvállaltam volna, ha megmarad!

    Event készen lett, most pihenőbe mentek a billentyűk is.

    Szép napot kivánok.

    "Hiszek benne, hogy úgy fogom szemlélni ezt az új évet, mintha a következő 365 nap most peregne le először a szemem előtt - meglepetéssel és csodával fogom nézni a körülöttem lévőket, örömmel fedezve fel, hogy mellettem vannak, s megosztozunk a szeretet nevű valamin, amiről ugyan sokat beszélünk, de kevésbé értjük."
    Paulo Coelho
     
    Utoljára szerkesztett: 31.12.17
    mimi, sutimami57 és Fatther kedveli ezt.
  2. mucus252

    mucus252 Fórum ismerője

    Minden Nyugdíjas társamnak egészségben gazdag Boldog Új Évet kívánok!
     
    sutimami57, Ginko24 és -elzemari- kedveli ezt.
  3. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Szép napot !
    Karádi Erzsébet​

    Újévi köszöntő

    Itt van újra a Szilveszter!
    Egy évvel öregebb leszel!
    Fújjátok a trombitát!
    Dobjátok a petárdát!
    Tűzijáték, paróka.
    Rossz szellem a pokolba!

    Húzd meg a malac farkát!
    Fortuna mosolyog rád.
    Ha még lencsét is eszel,
    boldog és gazdag leszel!
    Álmodjatok szépeket!
    Vágyálmok igazak lesznek!

    Csodák, reménysugarak!
    Lélekfáink kivirulnak.
    Kívánom nektek, emberek:
    emberség és szeretet
    töltse be a szívetek!
    Boldog új évet mindenkinek!​

    Minden gazdának és családjának erőben, egészségben és eredményekben gazdag, békés, boldog új évet kívánok!

    http://s8.images.www.tvn.hu/2012/12/31/17/47/www.tvn.hu_040307cea31d4d02c368ab8c6cb4cb59.jpg
     
    sutimami57 és -elzemari- kedveli ezt.
  4. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    A népi megfigyelés szerint Szilveszter éjszakáján, ha szépen ragyognak a csillagok, akkor bőséges aratás és szüret várható. Ellenben, ha szilveszter éjjel esik, újév reggelén már süt a nap, akkor rossz lesz a termés. Az esztendő utolsó estéje, s a következő év első napja időjárása ha egyforma, akkor együttesen jó termés, gazdag esztendő várható.
    A népszerű szokások közé tartozott, hogy az óévet hatalmas lárma, zaj, kolompolás kíséretében búcsúztatták el. Ez valószínűleg arra az ősi rituáléra vezethető vissza, hogy a gonosz hatalmak távozzanak az óévvel együtt.
    Általánosan elfogadott hiedelem, hogy Újév napján tilos a szemetet kivinni a házból, mert kidobjuk vele együtt jövő évi szerencsénket is. Továbbá tilos mosni, de főleg teregetni (a kiterítésre, vagyis halálozásokra utal), és nem jó bármit is kölcsönadni ilyenkor, mert nehezen jön majd vissza a házba, ráadásul egész éven át minden kifelé megy majd onnan.
    Újév reggelén a férfiak köszönteni mentek a rokonokhoz, de az asszonyok ekkor nem léphettek ki a házból, mert január 1-jén asszonnyal találkozni szerencsétlen esztendőt jelent.
    Azt is jól meg kell gondolni, hogy mit teszünk először újév napján, mert jó eséllyel gyakran tesszük majd ugyanezt egész évben. Sokan ezért elsején le sem fekszenek napközben, nehogy a betegség, ágyhoz kötöttség nyűgjét vonják magukra.

    1659-ben ezen a napon halt meg Apáczai Csere János erdélyi magyar filozófus, természettudós, pedagógus, szakíró.
    1879-ben pedig Thomas Alva Edison először mutatja be nyilvánosan az általa feltalált elektromos fényforrást, a szénszálas izzólámpát.
    A ma használatos izzólámpa őse feltalálójának hivatalosan Thomas Alva Edisont tekintik. Robert Friedel és Paul Israel történészek Edisonon és Joseph Wilson Swanen kívül még 22 feltalálót említenek meg, de Edisonnak sikerült először megfelelő izzítható anyagot találnia, elegendően nagy vákuumot elérnie, valamint az ő izzólámpái - nagy ellenállásuk miatt - gazdaságosan üzemeltethetők voltak a központosított (akkor még egyenáramú) elektromos hálózatról, amit szintén ő dolgozott ki.
    Thomas Edison 1878-ban komoly fejlesztésbe kezdett, hogy megalkossa a gyakorlatban is használható izzólámpát. A fém izzószálakkal való kísérletezgetés után visszatért a szénszálas izzók fejlesztéséhez. Az első sikeres kísérlete 1879. október 22-én volt, izzója 13,5 órán át működött. Edison továbbfejlesztette lámpáit és 1879. november 4-én bejegyeztette szabadalmát. Bár a szabadalom sok szénszál-előállítási módot írt le, beleértve a papírból, pamutból és fából készítetteket is, néhány hónappal a bejegyzés után Edison és csapata felfedezte, hogy a bambuszból készített izzószállal akár 1200 üzemórát is el lehet érni.

    A felhősort beindítottam a reggeli aratás után,
     
    sutimami57 kedveli ezt.
  5. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Halihóóó...

    DOM PERIGNON: A PEZSGŐ ATYJA?

    Nem hiszem, hogy gondolta volna a XVII. században élt bencés szerzetes, dom. Pierre Perignon (1638-1715), hogy halála után néhány évszázaddal nevét fogja viselni a világ luxusitalának számító Dom Perignon champagne (ejtsd: sámpány), a pezsgők Rolls- Royce-a. A legenda szerint a franciaországi Champagne tartományban, Hautvillers városban lévő Szent Benedek-rendi – 29 éves korától az apátság pincemesteri rangban álló – szerzetes „találta fel” valamikor a XVII. század közepén a buborékos alkoholos italt, a pezsgőt.

    A legenda a pincemester halála után közel kétszáz évvel született, amibe a Moet&Chandon champagne-ház komoly PR-t fektetett, és mára a pincészet “zászlóshajója” a Dom Perignon nevet viseli. Az igazságot megvallva, egy nagy-britanniai férfi, Christopher Merret (1614-1695) megelőzte Perignon-t a „feltalálásban”, így Merret a pezsgő első számú ötletgazdája. Azt azért ne felejtsük el, hogy számtalan olyan újítást vezetett be a francia szerzetes, Perignon, amelyeket máig alkalmaznak Champagne-ban a pincészetek, így joggal nevezhetjük őt a tradicionális pezsgőkészítés előfutárának.

    A XVII. században a borban lévő buborékok nem az elegancia, hanem a borhiba szinonimái voltak. Úgy gondolták, ha pezseg az ital, az valamilyen technológiai, borászati hibának tudható be. A korszak pincemesterei nem jöttek rá, hogy mi okozhatja a buborékok kialakulását. Dom Perignon sem a buborékokért, hanem a „buborékok ellen küzdött egész életében”– ahogyan Sánta Zoltán, nemzetközi borakadémikus mondta egy korábbi előadásában. De mi okozta a másodlagos erjedés beindulását?
    A hamar beköszöntő hideg miatt a pincében lévő borok erjedése hamar leállt, mielőtt a mustban lévő cukrok szén-dioxid mellett alkohollá tudtak volna alakulni- az alkohol felfalta a cukrot, az erjedés így leállt. A tavaszi felmelegedés újra „felébresztette” az élesztőket, melyek ismét aktivizálódtak; a ki nem erjedt, maradék cukor fermentációja is beindult. Hiába próbálta mindenfajta módszerrel Perignon száműzni a nemkívánatos buborékokat a borokból, száz százalékban nem sikerült a szerzetesnek.

    Dom Perignon a teljesen ki nem erjedt borokat tavasszal lepalackozta és parafa dugóval lezárta. A borban lévő maradékcukor fermentációja így nem a hordóban, hanem a palackban ment végbe. Ez a metódus is csak akkor sikerülhetett: ha a vékony falú üveg kibírta a nyomást és nem robbant szét, vagy ha idő előtt palackozták le a pincemesterek. Az így kapott italt ma már nem neveznénk pezsgőnek, inkább könnyedebb habzóbornak, amely viszonylag szénsavas volt kóstoláskor. A palackok lezárása is megnehezítette a bencés apát munkáját, hiszen az erjedés miatt keletkező szén-dioxid gáz rendszerint kilövellte a dugókat. Dom Perignon cukorspárgával próbálta a dugókat lefixálni, ami nem volt hosszú életűnek mondható. Talán ma sem használnának a pezsgős házak agraffe-ot, a parafa dugót rögzítő kosárkát, ha Perignon nem ötlötte volna ki a dugó rögzítését szolgáló eszközt. A XIX. századig a rendszeres borfogyasztók nem kedvelték a habzó (pezsgő)bort, alábbvalónak tartották a csendes bornál.
     
    Utoljára szerkesztett: 31.12.17
    sutimami57, incimami és Fatther kedveli ezt.
  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Most aztán jól körbejártuk Perignont is, így aztán este majd egész más gondolatokkal kóstolgatjuk a pezsgőt...
     
    sutimami57 és incimami kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Ugye, ugye, én is erre gondoltam!!Nem csak úgy kinyitni, és lehörpinteni.Előtte elgondolkodni róla, hm, hogy is csinálta Dom Perignon?

    Donászy Magda: Újesztendő

    Éjfél tájban
    megérkezik
    újesztendő napja,
    pilinkélő
    hóhullásban,
    jégvirágos fagyban.
    Havas ágon lengő
    széllel bélelt kendő.
    Fenyőtoboz
    harangozza:
    Újesztendő eljő!​
     
    Utoljára szerkesztett: 31.12.17
    Fatther, sutimami57 és incimami kedveli ezt.
  8. incimami

    incimami Fórum bárója

  9. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Minden kedves topiklakónak Boldog Új Évet Kívánok! :)
    [​IMG]
     
    -elzemari-, incimami és sutimami57 kedveli ezt.
  10. biborka63

    biborka63 Fórumfelvigyázó

    A NYUGIHÁZ MINDEN LAKÓJÁNAK , BÉKÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK !!

    [​IMG]
     
  11. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Be futottam.....A mai napom sem múlt el hiába.....Marika, nagyon örülnék, ha igaziból is a szomszédom lehetnél! Mindennel végeztem, fürödtem, készülödnék..vagyis, hogy megint zavargás van. Hívtak a srácok, hogy jönnek, mostanában. Na, én meg mennék...így aztán, hogyan legyek egyszerre két helyen??? Na, telefon, hogy később érkezem, ki pakolva étel, italok, sütik..milyen jó, hogy nem ért váratlanul. Szeretem a srácokat, jó kis csapat, de hogy most megint hogyan leszek, ajjajjajjjjjj...hogy nekem aztán nincs nyugalmam. :D :D Na, de nem baj. Köszönöm a sok kedves újévi üdvözletet, versikéket, okosságokat! Mielőtt végleg el megyek..:) Minden kedves gazdatársnak nagyon boldog új évet kívánok, sikerekkel, örömökkel, és élvezetes játékkal teli új esztendőt!
    Ha iszom a pezsgőt, gondolok Rátok!!!! Szép estét Mindenkinek!
     
    brozsa, Fatther, Pepe101966 és még 1 ember kedveli ezt.
  12. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!:):inlove::music:
     
    sutimami57 és -elzemari- kedveli ezt.
  13. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    sutimami57, -elzemari- és lukimi kedveli ezt.
  14. Pepe101966

    Pepe101966 Fórumlakó

    Valamennyi nyugiház lakónak nagyon boldog,egészségben,örömökben gazdag új évet kívánok!!
     
    mebajah, Fatther, sutimami57 és még 1 ember kedveli ezt.
  15. pjotrovov

    pjotrovov Fórum parancsnoka

    Üdvözlök Mindenkit!
    Mostanában elhúz a VV,így keveset vagyok.Ám mégsem csúsznék át az újévbe,hogy ne kívánjak tiszta szívből mindenkinek egészséges és boldog újévet!!!
     
    mebajah, Fatther, sutimami57 és 3 más kedveli ezt.
  16. stadler42

    stadler42 Fórum admirálisa

    [​IMG] ,Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok!
     
    mebajah, Fatther, sutimami57 és még 1 ember kedveli ezt.
  17. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Sziasztok!:)

    Boldog Újévet kívánok mindenkinek!
    [​IMG]
     
  18. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Kép helyett,sajnos ahoz analfabéta vagyok:

    Itt az újév,új jót hozzon,régi jóktól meg ne fosszon,
    de ha az új jót nem hozhat,
    vigye el a régi rosszat!

    Minden gazdatársnak boldog új évet!!!!
     
    mebajah, Fatther, Sali~*.* és 3 más kedveli ezt.
  19. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    [​IMG] Üdv mindenkinek! [​IMG]

    A mai nap a legtöbb Gergely-naptárt használó országban újév napja, ma van a bécsi újévi koncert és a béke világnapja.

    1823-ban ezen a napon született Petőfi Sándor magyar költő.
    1973-ban a Magyar Posta bevezeti az irányítószámok használatát.
    Magyarországon az irányítószámok első számjegye által jelölt gócterületek közül az 1-es Budapestet, a 2-es Budapest környékét jelöli, a továbbiak pedig az óramutató járásával megegyező sorrendben körbejárják az országot (3-as: Észak-Magyarország, 4-es: a Tiszántúl északi része, 5-ös: az Alföld középső része, 6-os: Dél-Alföld, 7-es: Dél-Dunántúl, 8-as: a Balaton környéke, 9-es: Nyugat-Magyarország); a második számjegy általában Budapesttől távolodva növekszik (pl. 3000 Hatvan, 3100 Salgótarján, 3200 Gyöngyös, 3300 Eger, 3400 Mezőkövesd, 3500 Miskolc).
    A teljes irányítószám meghatározza a postai kézbesítési körzetet, ahol a cím található. Budapest, Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs és Szeged több körzetre oszlanak, Budapesten a második és harmadik számjegy megjelöli a közigazgatási kerületet is. A kisebb településeknek általában saját irányítószámuk van, de esetenként előfordul, hogy önálló postahivatal nélküli települések közös irányítószámon osztoznak.

    1925-ben Norvégia fővárosának nevét Christiania-ról Oslóra változtatják.
    A történelem során háromszor is megváltoztatták a nevét: először 1624-ben IV. Keresztély dán király tiszteletére Christiania lett, ami 1878-ban Kristiania névre módosult, harmadszor pedig 1925-ben, amikor is visszakapta eredeti nevét a város.

    A lóheréből már csak 24 ezer kell a gazdakörbe, most elkezdtem már termelni a csillagfürtöt is, még nem számoltam össze, hogy mennyi kell belőle.
    -----
    Most, hogy összeszámoltam nem is lettem annyira boldog tőle (90 ezer darab), ráadásul még olasz köles, margaréta és csipkebogyó is kell nem kevés. Na, majd egyszer kész lesz ez is...
     
    mebajah, Fatther, Sali~*.* és még 1 ember kedveli ezt.
  20. juditka53

    juditka53 Fórum hercege

    Sziasztok!

    Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

    [​IMG]
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.