Nyugdíjasok

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. stadler42

    stadler42 Fórum admirálisa

    Szép jó reggelt !

    Erzsike ! köszönöm a leírásodat, nagyon hasznos tanácsot adtál, így más is megpróbálhatja. Tiszta tavaszias idő van felénk, nem is tudom milyen télre lehet ezek után számolni. Meg hoztam a kávét, [​IMG][​IMG]de most már húzok is kifelé le ne arassak.
     
    sutimami57 kedveli ezt.
  2. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Ólválogatás:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/Ólválogatás-vi-2018-január.15918/

    Szupertrágya és Kacsa Kata szupertrágya akció:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/szupertrágya-és-kacsa-kata-szupertrágya-akció.15916/

    Az event csevegőből hoztam azt a mondatot, úgy látom hasznos volt.
    Itt nem nevezhető tavasziasnak az idő, de annyira nem rossz, hét fok van, azért melegnek nem nevezhető...
    A bahán nyugodtan lehet szorgoskodni, azt most nem érinti az event.

    Január 3-4 a Quadrantida meteorraj maximuma. Ez a raj rövid ideig aktív, sok hullócsillagot csak 3-ról 4-re virradó éjszaka lehet megfigyelni belőle (ha az időjárás is megengedi). A meteorok sikeres észleléséhez sötét, zavaró fényektől mentes helyszín szükséges. Megpillantásukhoz nem kell távcső, de a meleg ruházat nélkülözhetetlen.
    A Föld a Nap körüli pályáján a mai napon éri el a Naphoz legközelebb eső pontot (perihélium), azaz ekkor halad el a Föld a legközelebb a Naphoz. Érdekes, hogy ennek ellenére a napsugarak ereje ilyenkor a leggyengébb. Ez a Föld tengelyének dőlése, illetve az ebből következően igen kis szögben, ferdén beeső napsugaraknak és a rövid nappaloknak köszönhető.
    A Braille-írás világnapja van ma, Louis Braille francia feltaláló születésnapján.
    2010-ben ezen a napon átadják a Burdzs Kalifa (korábbi nevén Burdzs Dubaj) szuper-magas felhőkarcolót az egyesült arab emírségekbeli Dubajban.
    A Burdzs Kalifa egy szuper-magas felhőkarcoló, jelenleg a világ legmagasabb épületének számít 828 méteres magasságával, több mint 300 méterrel magasabb, mint a Taipei 101, amely rövid ideig a legmagasabb épület volt a Földön.
    Az új, 2 km²-es belvárosi negyed építésére szánt 20 milliárd dollárból több mint 4 milliárd jutott az Adrian Smith által tervezett monumentális épületre. Az építkezés 2004. szeptember 21-én kezdődött el. Az eredeti elképzelésnél valamivel később került sor az átadásra, mivel a 2004-es tervekhez képest a burkolatokat sokkal modernebb és fényűzőbb anyagokra cserélték, illetve a belső tereket még esztétikusabban és praktikusabban alakították ki.
    A fő tartószerkezet, 192 db 50 méter mélyre ásott pillér 45 ezer m³ vasbetonból áll. A teljes műhöz hozzávetőlegesen 330 ezer köbméter betont és 39 ezer tonna betonacélt használnak fel, 22 millió munkaóra alatt.
    Az épület mellé 6600 fényforrás és 50 projektor megvilágította rekordméretű szökőkútrendszert álmodtak. A 275 méter hosszú rendszer 150 méteres magasságba lövi fel a víznyalábokat, zenei aláfestéssel kísérve.
     
    sutimami57 és Fatther kedveli ezt.
  3. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Köszi a tanácsokat, okosságokat, kávét, olvasni valót! Látom, már mindenki el merült a dolgos hétköznapokban. Én is.
    Eventet el kezdtem, be is akarom fejezni. Nem lesz vészes, de taktikázni kell egy kicsit. Nehogy el felejtsem estére a tápot be keverni éjszakára ezeknek a hiúzoknak, meg a két cukorkás ólnak. Aranyosak.

    Na, meg néztem az ólas dokit is, de aztán úgy döntöttem, nem teszek egy próbát sem. Az első ólakból nem tudok ki választani 5-öt......úgyis abból ad. Az oroszlán, vagy a csiga jó lenne, de a többi nem kell. Így aztán nem kell költeni rá.
    Pocsék idő van erre felé, esik, sáros minden, tegnap estefelé mentem el a boltba, fél úton jártam, mikor el kezdett esni az eső. Persze, hogy meg is áztam. Na, meg nézem a csalánomat, meg a hiúzokat, mit csinálnak. Kellemes, szép estét, sikeres eventezést kívánok!
     
  4. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Sziasztok! megvagyok ám, csak a doktor pánikol,és most mindent meg akar operálni, mielőtt elmegyek. Ezt a pár napot már kibirom, aztán pihi,pihi ezerrel.
    Összeszedtünk minden leletet, amit kér az osztály, vár bennünket Tapolca......
    Viszont onnan is leszek, mer vettem egy noot book-ot, amivel tudunk játszani. A mostani eventet kihagyom, mert tengernyi teendőm van, nem tudok időre gép elé kerülni, a nyögvenyelős eventezést meg nem szeretem.
    Legyen szép estétek: Lujza
     
    Fatther, miklos4949 és sutimami57 kedveli ezt.
  5. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    A helyedben nem hagynám ki, egyáltalán nem nyögvenyelős, persze csak akkor, ha van pár szupertápod hozzá.
    összes eventnövény mennyiség (beleértve az összes tápot): 13500
    összes felröppenő mennyiség: 741

    De: Az event teljesíthető 3750 gaz termelésével és 39 szupertáppal is!!!

    Jaaa, egyébként a dokiról már egyszer elmondtam a véleményemet, az most is él... (Csak ne pánikoljon, tegye össze a két kis kezét, hogy vagy neki.)
     
    sutimami57 kedveli ezt.
  6. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok!Lujza, jó lesz az a kis pihi, legalább közelebb lesztek! :) :) Péter meg örüljön, hogy vagy neki!! :) :)
    Event megyeget, igyekszem okosan csinálni, a cukrosok csak addig lesznek, amíg meg lesz a szükséges mennyiség, aztán pihentetem őket. Igazából nem egy nagy event, de jók az ólak, érdemes csinálni. Lassan érnek, az igaz, de van idő. Szépen meg leszünk, a röpik miatt meg nem kell aggódni.
    A csevegőben olvastam este, hogy a pengős boltban lehet venni zsiráfot, így aztán hamar szaladtam is, fogtam a kis kocsimat, és haza toloncoltam két zsiráf ólat. Nagyon örülök neki, mert eddig még nem sikerült be szereznem, így aztán örömködés van. Azért írom, hátha valaki nem tudja, meg fácán is van. Na, most megyek, mert dolog van. Szép napot!
     
    -elzemari-, Fatther és miklos4949 kedveli ezt.
  7. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Sose nézem a kínálatot, így jól jött az információ, gyorsan hazatereltem én is a két zsiráfot, fácánom már van, arra nem kellett a farmpengőt költeni.
     
    miklos4949 és sutimami57 kedveli ezt.
  8. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Nagyon örülök, hogy Neked is sikerúlt! Fácánom nekem is van, arra nem költök.:)
     
    miklos4949 kedveli ezt.
  9. szlyák

    szlyák Törekvő

    BUÉK!
    indult a Hiúz event,
    kérdezem, ha az 500 db csalán meg van, és leadom az eventben, akkor megkapom a Hiúz ólat véglegesen?
    1. lépésben ezt írja ki az event.

    mi az a 4 db hiúz üreg ajándék?
    1 szint, ezüstben?
     
  10. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Szia, BÚÉK Neked is! Igen, meg kapod a hiúz ólakat, mind a 4-et, és maradnak event után is. A sárga ólak a fejlesztések.
     
    .sutimami. és szlyák kedveli ezt.
  11. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Ma van Vízkereszt napja. A karácsonytól vízkereszt napjáig tartó 12 szent nap - illetve az ezoterikus kereszténységben a december 24-étől tartó 13 szent éjszaka - zárónapja, a farsang kezdete. A nyugati kereszténységben ekkor ünneplik a napkeleti bölcsek („háromkirályok”) látogatását a kis Jézusnál. Egyes országokban ma is élő szokás, hogy megajándékozzák a gyerekeket az éjjel az ajtó elé vagy ablakba tett csizmájukba rejtett édességekkel, amit a „háromkirályok” hoz nekik. A keleti keresztény egyházakban a vízkereszt Jézus megkeresztelésének, Krisztussá válásának ünnepe.

    1412-ben ezen a napon született Jeanne d’Arc (Szent Johanna), katolikus szent.
    1323-ban Károly Róbert magyar király átfogó gazdasági reformsorozatának részeként elrendeli az új, stabil pénz, a dénár verését.
    I. Károly, születési nevén Caroberto, magyarosan Károly Róbert, Magyarország királya 1301 és 1342 között.
    Bár 1301-től koronás, de csak az „Anjou-párt” részéről elismert uralkodó. Érvényesen, harmadszorra megkoronázva, 1310 és 1342 között uralkodott.
    A történelemtudomány 1308-at, az őt érvényesen királlyá választó országgyűlés évét tekinti uralkodása kezdetének.
    Ő volt az Anjou-ház magyar ágának alapítója, Anjou Martell Károly és Habsburg Klemencia elsőszülött gyermeke, V. István magyar király dédunokája. A Képes krónika szerint születésekor a Caroberto nevet kapta, innen ered közkeletű neve, a Károly Róbert, viszont ez részben helytelen, hiszen magyar királyként a Károly nevet használta.
    Nyugati és északi politikájával igyekezett olyan szövetségi rendszert kialakítani, ami ellensúlyozza a Német-római Császárság nagyhatalmi helyzetét, valamint gazdaságilag is kedvezőbb helyzetbe hozza Magyarországot. A honor rendszer kiépítésével a regálé, királyi jogon szerzett, jövedelmekre alapozva pénzügyi reformokat hajtott végre, amivel jelentősen megnövelte a kincstár bevételeit. Uralkodásának második felében jelentős gótikus építkezések folytak, ekkor épült például a visegrádi királyi palota, a soproni ferences kolostor káptalanterme, átépült a diósgyőri vár, valamint gótikus szárnyakkal bővült a székesfehérvári koronázóbazilika is.
    1320 táján Magyarországon mintegy harmincötféle hazai és külföldi pénzfajta és veretlen ezüst volt forgalomban. A sokféle pénz helyett a báni dénárok mintájára 1323-ban megkezdték az állandó értékű ezüstdénár verését. Ez a reform azonban sikertelen volt, mivel a dénár névértéke sokkal nagyobb volt a tényleges ezüsttartalomnál, így inkább a cseh ezüstgarast használták helyette. Ezért 1325-ben, áttérve az aranyvaluta-rendszerre, firenzeimintára aranyforintot kezdtek verni, de önmagában ez sem segített, mert ez sem tudta kiszorítani a cseh ezüstgarast. Végül Károly Róbert 1327-ben Nagyszombatban megegyezett János cseh királlyal, hogy mindkét országban vegyes, arany-ezüst valutarendszert fognak használni. Ennek értelmében 1329-ben Magyarországon is megkezdődött az állandó értékű ezüstgaras verése, a korábbi ezüstdénárokat („apródénár” vagy „kisdénár”) pedig váltópénzként használták, minden más pénz használatát megtiltották. Az aranyforint később körmöci arany néven Közép-Európa egyik legkedveltebb pénze lett. Az ezüstdénárok azonban továbbra is évi kényszerbeváltás alá estek (kamara haszna), ami zavarokat okozott a pénzforgalomban, ezért 1336-ban megszüntették az ezüstdénár kényszerbeváltását. A pénzreform következő lépéseként így a váltópénz értékét is stabilizálták. 1338-ban az ezüst nagyarányú áresése miatt Magyarország visszatért az aranyvalutára, az ezüstgaras és az apródénár megszűnt, és új értékálló ezüstdénárokat vezettek be váltópénzként.

    Ha jól számoltam, akkor az utolsó hiúztápok keverednek a malomban. Kell még leadnom tíz hiúzt, kilenc nyalókát és 1600 csalánt.
    A titkosokat kiraktam, most várom a jó szerencsémet.
     
    sutimami57 és Fatther kedveli ezt.
  12. stadler42

    stadler42 Fórum admirálisa

    Jó reggelt !

    Nálunk nagyon borús idő van, nem hiszem hogy Rézi ma elő bújik. Az event be fejezve, a felhő be üzemelve. Igaz sok sz-tápom bánta, de majd vissza jön. Most keverem a tápot, hogy a hiúz is szaporodjon a pajtában. A titkosokból nem lett semmi különleges, persze ezt már megszoktam.
     
    sutimami57 kedveli ezt.
  13. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Ha ezt tudtam volna, hogy ma a négy titokólból kettő zsiráf lesz, nem költöttem volna farmpengőt az ólakra. Most már mindegy, ez van...
    A farmos mindkettő szarvas lett, elfér a többi közt...

    Ezt láttad ugye?
    Az event idején elkészített tápok az event után is felhasználhatók. Akkor is, ha régi hozzávalóból készültek.
    (Nem érdemes túltermelni, hiszen event után lényegesen kevesebb csalán kell hozzá.)

    ------------------------------------------------------------------------------------------

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    1924-ben ezen a napon George Gershwin megkomponálja a Rhapsody in Blue-t.
    George Gershwin oroszországi zsidó származású amerikai zeneszerző, zongorista.
    Első nagy sikere az 1919-ben írt Swanee című dal volt, amit kottaként és hanglemezen is kiadtak, és Gershwin egy csapásra ismert szerző lett. Első jelentős komolyzenei művét, a Bölcsődal című vonósnégyest ugyanebben az évben írta. Hamarosan a Broadway népszerű zeneszerzőjévé vált.
    Egyre inkább foglalkoztatta az amerikai dzsessz és a klasszikus zene egyesítésének a gondolata. 1922-ben készült el Blue Monday Blues című dzsesszoperájával, s innen már csak egy lépés volt a Rhapsody in Blue (helytelen magyar fordításban Kék rapszódia). A mű eredetileg zongorára és dzsessz-együttesre íródott, a hangszerelést Ferde Grofé végezte el. A darabot 1924-ben hatalmas sikerrel mutatták be New Yorkban, Gershwinnel a zongoránál. A hallgatóság soraiban ott ült Rahmanyinov, Stravinsky, Stokowski, Heifetz, Elman, Kreisler és még sokan mások. A darab ma ismert nagyzenekari változata csak két év múlva készült el.
    1924-ben Paul Whiteman (wd) zenekarvezető felkérte Gershwint egy olyan darab megírására, amely hatásosan szerepelhetne az Abraham Lincoln születésnapja alkalmából rendezendő hangversenyen.
    Másik forrás szerint a komponista a New York Herald Tribune egyik cikkéből értesült arról, hogy a nevezett hangversenyen egy Gershwin-művet, mégpedig egy nagy dzsessz-koncertet is be fognak mutatni.
    Valójában mindkét hír igaz: Paul Whiteman még 1923 közepén kérte fel Gershwint a darab megírására, csakhogy a komponista elfeledkezett róla. Így aztán valóban a nevezett lap 1924. január 4-i számából értesült róla, hogy ő éppen egy rövidesen bemutatandó zeneművön dolgozik.
    Bárhogy is volt, tény, hogy rendkívül rövid idő állt a rendelkezésére: mindössze három hét. Gershwin először egy szimfonikus blues-ra gondolt, végül a rapszódia műfajt választotta, mert ebben szabadabban kezelhette a dzsessz és a klasszikus zene jellegzetességeit.

    Reggel én is felmásztam a felhőre, egyelőre el is tettem a hiúzos ólakat, majd event után termelek egy kicsit a pajtába is belőlük.
     
    sutimami57 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.