Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Ugye hogy van miről beszámolbni! Csinálj képet kérlek - a meggyágas festésedről, kíváncsivá tettél!
    Tegnap volt segírtségem az ablakmosáshoz, majd még a [​IMG] lesz, ha bírja a kezem. (Ínhüvely-gyuszi társult a tremorhoz.)
     
  2. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok....

    Drága Mimi,
    igazán ne gondoljál nagy dologra, de nekem örömöt okoz.Karácsonyra szoktam ilyen falapokra toboz diszeket fabrikálni, aztán eszembe jutott, persze nem magamtól, hanem az interneten láttam, gondoltam megpróbálkozom én is vele..Igy történt, hogy meggyfa ág lapokra festettem a kis alkotásaimat.Igazán örömet okoztál vele, hogy kiváncsi lettél rá.
    Ime elhoztam egy párat belőle, ezek most még az enyémek, mert ma készült, a többieket már elajándékoztam...
     
    Sali~*.*, Nagyii58, bündihugi és 2 más kedveli ezt.
  3. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Nagyon ötletes és egyik jobb, mint a másik. Kreatív elfoglaltságokat találsz magadnak mindig.

    Ezek külön-külön se hangzanak jól, hát még így együtt... Remélem azért a gyulladás hamar gyógyul.

    Event-et elkezdtem, a két ajándék játékot lejátszottam, az egyik 32.690 lett a másik alig több mint 10 ezer. Elég időrabló játék.
    A kertben semmi dolgom, a hét a tavaszi nagytakarítás jegyében telik, holnap a húsvéti sütiket kezdem.
    A gyopáron semmi újdonság nincs, gyártom a 2. szintű jelvényeket, ennek érdekében most négy bükkfa van termőre fogva. A többi vegyesen, hogy legyen mindenből a megrendelőknek is.

    1896-ban ezen a napon I. György görög király Athénban megnyitja az első újkori olimpiai játékokat.
    1814-ben született Ybl Miklós magyar műépítész, 1490-ben halt meg I. (Hunyadi) Mátyás magyar király.
    Ybl Miklós legismertebb művei a budapesti Magyar Állami Operaház, a Fővámház (ma a Budapesti Corvinus Egyetem főépülete), a Várkert Bazár, a Szent István-bazilika vagy a Szeplőtelen fogantatás templom (Fót).
     
    Nagyii58, zsani_apja és mimi kedveli ezt.
  4. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Elég bénán kezelem a billentyűzetet, felraktam a "régi, rongyos" csukló-merevítőt, azóta legalább nem kínzom a mozgással.

    Eventet nem csinálom, gyopároson haladok. Azért a deszkához is jó lenne ha lehetne almát beadni... ;) Nekem is a kétcsillagos jelvény van soron, a cseresznyének már csak az uztolsó két fejlesztéséhez kell. Jól haladok, pedig hogy mefg voltam ijedve az elején. :D
    Négy meggyfa, 5 bükk, 1-1 a többiből, már a cseresznye is szóbajön.

    Ybl művei mind csodálatom tárgyai. Kár hogy ma már csak kockaházak, üvegházak, kőjárdák épülnek.
     
    Sali~*.*, Nagyii58 és zsani_apja kedveli ezt.
  5. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Döbbenten hallottam, hogy van olyan hely, ahol esett a hó is...igaz az április mindig szeszélyes volt...

    Erzsike,
    tudod, ha az ember nagyon ráér, akkor kitalál sokféle megoldást, hogy elűzze a gondolatokat , amik esetleg negatívan befolyásolnák.Év végén szoktam a tobozokból kis ajándékokat készíteni ,először a fák külső burkolatukat kértem el tőlük, de sajnos nagyon hamar elfogyott ez a lehetőség, igy aztán az egyik szomszédomat kérdeztem, hogy nincs e kivágott fa, vagy levágott ág, ami ha kiszárad és van aki elvagdossa, akkor abból remek utánpótlást lehetne eszközölni.Igy alakult ki a meggyfa ága, s amikor kiszáradt és elfűrészelték, kaptam belőle.
    Igen ám de telhetetlen lévén, hamar elfogyott és jött most az újragondolt ötlet és kaptam újra.egy darabig, szunnyadt csendesen a polcon, ám egyik nap elővettem, mert az interneten láttam remek ötleteket, és igy alakult ki a kis festegetésem...

    Nem nagy kedvvel keresem a nyuszikat, de ha már elkezdtem, akkor még egy darabig csinálom.
    Jellemző a nagy igyekezetemhez, hogy csak most vettem észre a bal oldalon lévő csere nyuszikat.
    A Gyopárosvölgyben is lassan haladok, mert......lassan haladok.14-ik elején tartok csak....sebaj.

    Szép napot kívánok, igaz az idő nem valami fényes, de ez van.
     
    Sali~*.*, Nagyii58, mimi és még 1 ember kedveli ezt.
  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    [​IMG]Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek aki betér hozzánk! [​IMG]
     
    Nagyii58, mimi, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  7. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok:)

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok:)
    [​IMG]
     
    Sali~*.*, mimi, Nagyii58 és 2 más kedveli ezt.
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Vége van az ünnepnek, és nem lettem meglocsolva....Sajnos a szomszéd fiúk megnőttek már,és úgy tűnik, hogy vége van a kisfiús időszaknak.Igy aztán hiába készültem és az ajándék tojással, még az is rám maradt.Illetve azért elajándékoztam , igaz locsolás nélkül....

    Olvastam kommenteket a gépen a locsolással kapcsolatban, és jól lemarták azokat, akiknak a gyermekük pénzt vitt haza.????Vajon miért bűn ez,ma már ha egyáltalán a gyerek veszi a fáradságot nem azért megy el locsolkodni, hogy a Náncsi néni ne hervedjon el, hanem hogy egy kis zsebpénzt gyűjtsön.Na de ez csak az én véleményem....

    Hogy vagytok mostanság, ebben az enyhe téli időszakban?Nagyon rapszódikus, az már biztos.

    Képzeljétek az előző feladatnál úgy besokalltam ezzel a húzogatással, hogy egyszerűen otthagytam ez egészet és elhatároztam, hogy most aztán hagyom az egész játékot a csudába. De gondolhatjátok, hogy meddig tartott ez nálam?Egy két napig,aztán jött a hír, hogy a kis karibi szigetemen a majmok hajlékában újabb ismeretlen növények, sőőőt egy fa is leledzik.
    Kaptam is magamat és hajóra szálltam és irány a maja papok szentélye.Persze ma már azt a ménkű magas hat lépcsőt is ( nem ám olyan lakótelepi magasság az )bizony nehezen teszem meg, igaz lefelé jól esik lecsúszni is.

    Na szóval,elsőnek a Perillát szabadítottam ki.Számos magyar neve (feketecsalán, vadszezám, kínai bazsalikom) ellenére nem túl ismert növény a perilla, pedig sokféleképpen felhasználható, és hazánkban is eredményesen termeszthető.
    Feltehetően Ázsiából származik. Megjelenése változatos, vannak zöld és bordó levelű típusai, de olyan is, amelynél a levél színe zöld, fonáka bordó. Egynyári, de elszóródott magjai a következő évben újravetés nélkül is kikelnek.
    Színes és fodros leveleinek, valamint 60-80 centiméteres magasságának köszönhetően látványos dísze lehet a kertnek. Zsenge levelei zöldségként fogyaszthatók, idősebb levelei pedig kiváló üdítőital-, tea- és szörpalapanyagok. Aromás víz is készíthető belőle .

    Namármost , ha valaki szeretné, hogy nála is elterjedjen,a csírázáshoz fényre van szüksége, ezért a legjobb, ha a magokat a föld felszínére szórjuk és enyhén begereblyézzük. A magoncok gyorsan fejlődnek, vetés után nyolc héttel már lehet a növényekről levelet szedni, és a betakarítás egész nyáron folytatható, egészen az első fagyokig.

    Ezek után jöhetett a Bordáskel. A bordáskel Közép-Kelet-Ázsia kedvelt zöldsége, itthon az elmúlt években lett igazán népszerű alapanyag. Leginkább a keleti konyha finomságaihoz passzol, gyömbérrel, fokhagymával vagy szójaszósszal isteni.

    A növények után jöhetett az egyszem fa is, mégpedig a Durián fa .
    A durián a majomkenyérfa-félék családjába tartozik. Az ázsiai trópusi esőerdőkből származik, de elterjedt a Maláj-félszigeten, India déli részén, Thaiföldön, Indonéziában, Srí Lankán is. Termesztik a Fülöp-szigeteken, Indokínában, Afrika keleti részén, Közép- és Dél-Amerikában.
    Leginkább kisparaszti gazdaságok foglalkoznak a szaporításával: magról nevelik, 7-15 év kell ahhoz, hogy termést hozzon. A durian fa 40 méter magasra nő, terebélyes, sűrű lombú. A virágok csak éjjel nyílnak, megporzásuk – valószínűleg – a denevéreknek köszönhető.
    A durián terebélyes, örökzöld fákon (Durio fafajtákon) terem. Miután teljesen megérett rothadó bűzt áraszt. Egy jól megtermett durián 30 cm hosszúságú és 15 cm átmérőjű is lehet. Súlya általában 1-6 kg között változik. A héja vastag, kemény és tüskés, húsa a citromsárgától a narancsig terjed, fajtától függően. A bűzös, rothadó szaga ellenére az íze állítólag nagyon jó, kissé vaníliaszerű.

    Nos ennyit már az okosságokból, mert ha nincs ez a játék nem lett volna ez a tudósítás sem.

    Legyen szép napotok.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.4.23
    aida2330, Sali~*.*, Nagyii58 és 2 más kedveli ezt.
  9. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Köszönöm hogy utánanéztél és tudósítottál. Nagyon szimpatikus a két növény, a fa nem annyira. Persze a gazdaságban jó ha van. :)
    (ahányszor leírom hogy "persze'", rögtön a KIsfiamék kecskefarmja jut eszembe. A remek sajtmester menyem a "Persze" nevű kézműves manufaktúrában igen finom dolgokat készít).
     
  10. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Mimikém,
    szívesen tettem, mert engem is érdekel mindig, hogy milyenek vajon az új termékek, fák, növények, állatok.S mindig az jut az eszembe, hogy szegényebb lettem volna ezzel az infóval, ha nem játszom ezt a játékot.
    Kevés kivétellel, mindig valós termékeket hoznak a szerkesztők.

    Nagyon össze kell kapni magamat, hogy a kung-fu mesternél a kirakókat teljesítsem, mert bizony még jócskán el vagyok maradva.Először nagyon lazára vettem, igazából nem is akartam csinálni, de Tigra Lee, olyan szimpatikus volt, hogy ha többször akartam látni, kénytelen voltam jönni és bekapcsolódni a játékba.A kirakókat úgy is szeretem,s így már nem volt kérdés, hogy bizony ezt csinálni kell.

    További szép napot kivánok..

    Mimikém,
    nem tudom hallotad e, hogy lesz találkozó május 27-én a Fanyűvőben.Olyan jó lenne, ha jönnél....
     
    Utoljára szerkesztett: 17.4.23
    Sali~*.*, zsani_apja, mimi és 2 más kedveli ezt.
  11. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Épp most olvastam, szeretnék ott lenni, hacsak nem szól bele az élet.
     
  12. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    Szép napot kívánok Mindenkinek!
    Olvastam, hogy újra lesz találkozó. Nagyon szomorú vagyok, hogy megint nem tudok elmenni. Ha ez így halad lehet, hogy
    még 2-3 évig nem találkozok senkivel sem. Az orvosom szerint nem sürgős a műtétem, úgy hogy majd talán 2025 végén
    lesz műtét. A fájdalomra meg szedjek gyógyszert. Nem tudom eldönteni, hogy függővé akar tenni, vagy a gyógyszeriparnak
    akar kedvezni. Nekem biztos nem.:mad::cry: Nagyon hiányzik a mozgás. A szabad élet.
    A Gyopárvölgyben elértem a 12. szintet szépen haladok előre. Minden fejlesztés kész van a jelvények is készen vannak már csak az újabb szintlépésre várok addig csak a megrendelőket tudom kiszolgálni.
    Hanami fesztivál eventtel is szépen haladok. Megterveztem az útvonalat, így már csak a növényeket kell letermelni hozzá összesen
    2300-2400 darabot. A tenyésztést a hétvégére hagyom, hátha lesz valami jó kis akció hozzá.
     
  13. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Hahó, szia Mindenki!
    Tenyésztés kész, hétvégére hagytam a sikamaci (tetszik ez a név, a pletyisektől tanultam) befejezését meg gazdaköris tenyésztést.

    Nagyi, sajnálom hogy így jártál. Segítséggel se tudsz odajönni?
     
    Utoljára szerkesztett: 3.5.23
    Sali~*.*, jófarmerlány, Nagyii58 és 2 más kedveli ezt.
  14. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Tömegközlekedéssel nem tudok, kocsink meg nincs. Csak kerekesszékkel tudok bárhová is menni. Amúgy nem lenne messze, de így elérhetetlen a számomra.
    A sikamaci elnevezés nekem is nagyon megtetszett. A gazdakörit megcsináltam, a többi hétvégére marad.
     
    Sali~*.*, mimi, jófarmerlány és 2 más kedveli ezt.
  15. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    Szép napot kívánok Mindenkinek!
    Megérkeztek a várva várt akciók. Vasárnaptól lehet ezerrel tenyészteni.:music:;):inlove:
    Szuper akció
    Az akciók kezdete várhatóan: 2023. április 23. (vasárnap) 10:00 óra
    Az akciók vége várhatóan: 2023. április 24. (hétfő) 22:00 óra
    Baby, baby boom esemény
    Szupertáp vásárlási akció
    Farmpengős tenyésztés
    Luxus bájital csomagok vásárlási akció

    A mini-akciók kezdete várhatóan: 2023. április 23. (vasárnap) 10:00 óra
    A mini-akciók vége várhatóan: 2023. április 24. (hétfő) 22:00 óra

     
  16. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok..

    A tenyésztést simán elvégeztem nem vártam én az egytáposra, hiszen olyan sok a nyitott gazdakörim, hogy ha egyszer úgy gondolom, hogy egy eventet sem csinálok, akkor is el tudok játszadozni a gazdakörikkel.

    A hanami fesztiválnál, már csak a tó maradt hátra, és ha minden igaz, akkor még négy aratás és az is készen lesz.Ha nem jön közbe semmi, akkor vasárnapra, legkésőbb hétfőre vége lesz.

    A tavasz Japánban régóta egyet jelent a cseresznyevirágzás látványával. Bár a japánok ősi időtöltését már régóta nagyvonalúan megosztják a világgal, csak a 19. század végén kezdett világszerte népszerűvé válni. Úgy tartják, hogy a „hanami” (ami a cseresznyevirágok megtekintését jelenti) ünnepelt hagyománya a japán történelemben a Heian-korszakban (794-1185) kezdődött, amikor a szilvavirágok megtekintésének és élvezetének gyakorlata évekkel korábban a cseresznyevirágok megtekintésére változott, és a „hana” (ami virágot jelent) végül a sakura jelentéssel is összekapcsolódott.
    A szokást eredetileg csak a császári udvar elitje számára fejlesztették ki, de hamarosan elterjedt a szamurájok körében egész Japánban, és az Edo-korszakra az összes köznép körében is elterjedt. Yoshimun japán sógun proaktív módon cseresznyevirágfákat ültetett, hogy fejlessze és ösztönözze ezt a szokást. Hamarosan az is szokássá vált, hogy a gyönyörű fák alatt piknikezve ebédelnek és szakét isznak.
    A legtöbb évben a virág teljes virágzása (az úgynevezett „mankai”) egy héttel az első virágzás („kaika”) kinyílása után következik be. További egy hét elteltével a virágzás csúcspontja általában befejeződik, és a virágok elkezdenek lehullani az égből. A természet által teremtett kedvezőtlen körülmények, például az esős/szeles évszak még rövidebbé teheti a cseresznyevirágzás megtekintésének időszakát.

    Nagyii,
    ne sajnáld, mert általában már régi ismerősök vannak, akik többnyire mindig ott vannak, egy jó ennivaló és némi beszélgetés végett.A farmokról már vajmi kevés szó esik, mert hiszen mivel újak alig vannak, így a többiek, ismerik a gazdálkodás csinyját binját.Ami igaz az igaz, jól érezzük magunkat, mert mindig van mondani való a találkozón.
    Azért van a Fanyűvőben, mert itt gondtalanul lehet egyik asztaltól a másikig menni, odaülni, -hogy vagy, mi újság van felétek- kérdéssel fordulni a másikhoz.
    Szerény gondolataimmal majd elmesélem , hogy mi volt a mostani találkozón.

    Derűs és vidám napot kívánok.
     
    Sali~*.*, Samborg, mimi és 3 más kedveli ezt.
  17. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Nagyi, a Mari meséje is szórakoztató ám, nagyon tud mesélni. Remélem jó jhosszan mesél majd. :D:D
     
    Sali~*.*, Nagyii58, Samborg és 3 más kedveli ezt.
  18. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szia!
    Örülök hogy jössz a találkozóra. Remélem nem jön közbe semmi. Végre a metró is közlekedik már odáig. Egy túrát én is dobtam a találkozó miatt. Oda máskor is elmehetek.
     
    mimi, zsani_apja, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  19. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Szamikám,
    nagyon örülök, hogy újra tudunk találkozni, tudunk majd jókat dumcsizni.Sajnálom a túrádat, de mint írod pótolható...

    Mimikém,
    az attól függ, hogy lesz e miről irni, hacsak nem majd a jó ételekről a finom málnás üditőről, vagy majd kiderül, hogy miről.
     
    Nagyii58, mimi, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  20. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Azért lesz új téma biztosan. A Gyopárosvölgy is ezek közé tartozhat, vagy hogy melyik bónuszt mivel és milyen időzítéssel a legjobb kihasználni. Remélem azért megint tanulhatok számomra új dolgokat is.
     
    -elzemari-, Nagyii58, mimi és 3 más kedveli ezt.