Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Képzeld Erzsike, voltam a Lidivel a Gyopárosvölgyben,.Először amikor hívott, azt gondoltam, megint egy kicsit több tojáslikőrrel találkozott, de amikor megláttam jól el is csodálkoztam azon amit ott láttam.Először is fel kellett ocsudnom a lingő-longó, ide oda mozgó felvonótól.Alig birtam kiugrani belőle, amikor megérkeztünk.Eszembe is jutott, amikor repülő órákat vettem a pilótától, amikor a kis karibi szigetemre indultam.Ott is hadilábon voltam az utazástól.
    Kicsit képzavarban vagyok, mert én a völgyből indultam, és a hegynek fel mentem a libegővel, és végül újra a völgyben kötöttem ki.Sebaj, útközben is nézelődtem és igy fentről is egészen más a világ....

    Jó kérdés, hogy kell e valamire?Talán az újdonság miatt, hogy kicsit jobban el legyenek foglalva a gazdák.

    Kivánok vidám hétvégét mindenkinek!!
     
    mimi, ursa11, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  2. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot kívánok:)

    Nálunk reggel óta esik az eső...ráadásul egyedül vagyok, mert kis családom minden férfi tagja útra kelt...az uram Pesten van, a kicsi korizni ment a nagy pedig táncol...ma van a Bartina évzáró nagyműsor...ráadásul kettő lesz belőle, egy 15, a másik pedig 19 órakor kezdődik...ez egy nagyon szép műsor szokott lenni...ilyenkor az összes korcsoport fellép...el tudjátok képzelni, mikor jönnek az 5-6 éves kicsik...a lányok fehér bartinás pólóban és kékszoknyában, a fiók szintén pólóban és fekete nadrágban...általában mondókákkal és kiszámolóssal kezdenek...olyan édesek, ahogy még össze-vissza ugrálnak...aztán jön a következő korcsoport, ahol már 7-9 évesek vannak...ők azért már ügyesebbek...és így megy ez egészen a nagyegyüttesig, ahol 18 feletti korosztály van...ahogy nézem a különböző korcsoportokat mindig eszembe jut, hogy az enyém is így kezdte...a műsor végén az összes csoport bevonul énekelve a színpadra és együtt előadnak egy zárószámot, ahol már senki nem táncol, csak énekel...ez az a pont, ahol mindenkinek könnyes lesz a szeme, mert nagyon megható tud lenni, ahogy közel 300 gyerek együtt énekel...idén sajnos nem tudtunk elmenni, de mivel minden évben készül DVD így majd vissza tudom nézni.

    Ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, igyekszem segíteni...nem vagyok még perfekt, de azért már annyira nem fog ki rajtam...
     
    mimi, ursa11 és zsani_apja kedveli ezt.
  3. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Felénk két napja folyamatosan esik az eső. Még szerencse, hogy a favágásban nem akadályozott, mert tető alatt csináltuk. Itthon van a fiam, most bekapcsoltuk a körfűrészt és minden használaton kívüli fa anyagot összevágtunk, sorba raktuk, rendezkedtünk. Hasznos napok voltak...
    Ma a lányom is megérkezett, neki már munka nem jutott...
    Az ebéd frankfurti leves, disznótoros, hagymás tört krumpli és káposzta saláta volt. Lassan megyek és összedobok valami nyalánkságot.

    Lidi nem unja még a tojáslikőrt?
    Én jól érzem magam a lanovkában, nincs tériszonyom, el is szoktam látogatni egy kicsit ténykedni. Már szépen eligazodom a végzendő feladatok között. Most a harmadik szinten állok, gyűjtögetem a termést, hogy majd ki tudjam váltani a meggyfa gyártásának a lehetőségét. A fűrészmalom folyamatosan jár, remélem nem lesz csapágyas.

    Nagyon jó lehet az a táncos műsor. Főleg látni a korosztályok fejlődését.

    1520-ban ezen a napon Luther Márton nyilvánosan elégeti Wittenbergben a kiközösítéséről szóló pápai rendeletet.
    1895-ben született Tanner Ilona Baumgarten-díjas magyar írónőnő (írói nevén Török Sophie), Babits Mihály felesége, 1896-ban halt meg Alfred Bernhard Nobel svéd kémikus, mérnök, feltaláló, gyáriparos, a Nobel-díj megalapítója.
     
    mimi, ursa11, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  4. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Köszönöm a segítség felajánlását, ha eldöntöttem, hogy akarom-e komolyabban csinálni akkor lehet, hogy élek vele.

    Jó volt a fenti írásod olvasni, kicsit elmerengve nosztalgiáztam.
     
    mimi, ursa11, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  5. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Mi most hétvégén akartunk fát vágni...ugye a múlt heti elúszott az eső miatt...aztán szerdán délután spontán megejtettük...jött a férjemnek pár barátja és sitty-sutty összevágták...majdnem előbb kész lettek, mint a kaja, amit hirtelen összedobtam nekik...xD
    gondolom nemcsak hasznos, hanem fárasztó is volt...én a holnapi nyalánkságon agyalok...az ebédet már kitaláltam, a sütin még agyalok...valami krémeset kellene készíteni...

    Nagyon szívesen:)...annyira nem bonyolult, az elején kicsit időigényes talán...az 5. szinten kapott kitehető, ami 100 %-ot ad a faterméseknek szerintem hasznos lesz..akinek van mamutja, annak szépen hoz termést...mondjuk én első olvasatra a felröpi fára gondoltam, ami a barkácsban is van, de az ilyen tévedéseknek csak örülni tudok:)
     
    mimi, Kuzdern, ursa11 és még 1 ember kedveli ezt.
  6. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Nekem répatortára van rendelésem karácsonyra, jó kis citromos joghurtos krémmel.
    Ugyan Csabának ajánlottad fel, de nekem lenne kérdésem. A rakétát, a sebességnövelőt hogyan lehet felhasználni?
    A jégszarvara majd ráfigyelek, holnap meglesz az 5.szint. Tényleg jó kis dekor.
    Jó éjszakát:)
     
    zsani_apja és zsona416 kedveli ezt.
  7. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Szia Edit:)

    Karácsonyra amit biztosan szeretnék elkészíteni az egy epres-joghurtos mousse torta..találtam egy oldalt és olyan guszta volt, hogy azonnal mentettem is...igaz, az eredeti recept erdei gyümölcsös, de jó lesz az epresen is...:D

    A rakétás sebességnövelőt gyorsításra tudod használni, a fák előállításánál is lehet, de a fűrészmalomban is a különböző hozzávalók készítésénél...egy db 20 %-al csökkenti a termelési időt...elvileg többet is fel lehet használni...bevallom gyakorlatban még nem használtam...az újrahasznosításnál sajnos nem lehet alkalmazni, pedig ott lenne igazán értelme...nem kellene a TP-re olyan sokat várni. Amikor elindítasz valami gyártást akkor megjelenik a jobb alsó sarokban, katt rá és már rövidíti is az időt...
     
    Utoljára szerkesztett: 10.12.22
    zsani_apja kedveli ezt.
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kivánok!

    Gyopárosvölgy te drága..meg is van az első bakim...
    Végre összejött az 524 barack a pajtában, na akkor itt van az idő és megkaphatom a meggyfákat.Zárójelben mondva, igazán előbb a területet kellett volna bőviteni, meg aztán a tároló kapacitás is jó lett volna....
    S mi lett belőle?
    Szépen beládáztam a barackokat nehogy kár érje őket és elvittem, hogy a jelvényre becseréljem, és az áhiíott meggyfa meglegyen.Na de mi lett a vége, pedig Edit intett is, hogy nehogy a barackot fejlesszem.Igen, igen én a barackot fejlesztettem....Igy aztán alapból 10 db barackkal indulok az új fáknál és nem gyújtóst kapok, hanem kis fatuskót...
    Legyetek ügyesebbek....

    Induhat újra a barackfa termélésnek a gyűjtögetése...
     
    mimi, zsani_apja, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  9. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Ó, de bosszantó lehet...
    Nagyon odafigyeltem, így ezt a bakit elkerültem, de ez nem jelenti azt, hogy valamibe nem futok majd később én is bele. Gyártom már a meggyfákat, ebből sokkal kevesebb kell a jelvényhez, mert 105 a termés pajtaértéke.
    Most eljutottam odáig, hogy termelnék a fűrészmalomban, de nem fér több a pajtába, a kapacitás növeléséhez viszont el kellene jutni a 7. szintre.
    A fák tárolási kapacitását meg tudnám most is növelni, de ahhoz meg még nincs elég termésem. Meggyfát kellene gyártanom, de nem tudom begyűjteni hozzá az alap faanyagot, mert nincs hely. Már barackfát se tudok addig gyártani, míg ki nem vágok pár fát.
    Ki van ez találva, hogy az embert ne tudjon úgy haladni, ahogy szeretne.

    Ma reggelre esett egy kis hó. A betonon elolvadt, de a kertben még van belőle egy kicsi.
    A mai ebéd csontleves és tarhonyás hús savanyúsággal.

    1911-ben ezen a napon Delhi lett India fővárosa Kalkutta helyett.
    1863-ban született Edvard Munch norvég expresszionista festőművész, grafikus, 1921-ben halt meg Jacobi Viktor magyar operettszerző.
     
    mimi, zsani_apja és zsona416 kedveli ezt.
  10. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot kívánok:)

    Tegnap este gyorsban bepakoltuk a téli altató helyükre a fagyérzékeny virágokat...jól tettük, mert most nem tévedett az előrejelzés...éjfél körül -5 fok volt...a pálmák még kint maradtak, azok a -10-et még simán bírják, de úgy döntöttem, hogy kapnak egy réteg csomagolást...ma éjjelre durvább hideget jósolnak...csak várni akarok délutánig, mert ugyan a nap süt de még most is repkednek a mínuszok...én meg nem fagy, hanem hideg érzékeny vagyok...xD

    Sajnálom, hogy így jártál...most van két jelvényem nekem is, mert a megrendelők mellett eddig nem nagyon tudtam gyűjteni a gyümölcsöket...illetve a területbővítéshez és a meggyhez már adtam be 1-1 db-ot...most azon agyalok, hogy kiváltsam az új fát...vagy kapacitás bővítésre használjam-e el...

    van ebben egy ördögi kör...igazából ez a terület semmi másra nem használható, mint a farmos dolgok eltüntetésére...mivel itt minden körforgásban van igazából az értékes dolgok csak azok, amiket a különböző szinteken jutalomba adnak...itt a kitehetőre és a két felhőre gondolok...ha nem hoznak a megemelt szintek mellé majd még valamilyen jutalmat, akkor egyenlőre nem nagyon látom értelmét...
    7. szinten az üzemanyag kapacitást tudod bővíteni...gondolom nem az a rész van megtelve...melyik résznél szorultál be?
     
    Utoljára szerkesztett: 12.12.22
    zsani_apja kedveli ezt.
  11. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Nem váltanék ki újabb fát, mert a meggynek a legmagasabb a pajtaértéke. (Valahol láttam valami táblázatot erről, de most nem találom.)

    Hiába próbálod felhasználni a farmos cuccokat, a tároló kapacitás miatt nem lehet gyártani... Ez tényleg ördögi kör...
     
    mimi, zsani_apja és zsona416 kedveli ezt.
  12. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    úgy értettem a farmos cuccokat, hogy először abból kell valamit készíteni...üzemanyag, humusz, szerszámkészlet...aztán amit a völgyben előállítasz belőle az egy körforgásban eltűnik...lesz fa, abból gyümölcs...az megy a megrendelőknek, vagy jelvényért...tehát eltűnik...a fa kivágás után eltűnik...lesz belőle fatuskó, ami újra eltűnik egy másik fában...tudom, hogy ezt a részt érted, én voltam, aki nem jól fejeztem ki magam az előbb...a lényeg, hogy szép lassan a farmos cuccok is eltűnnek, mert az alapja mindennek az...és a kapott kitehetőn kívül, amit az 5. szinten meg lehet szerezni (megjegyzem nagyon hasznosnak tartom) egyenlőre nem látom más értelmét...így értettem:)

    Igen, a fenyőé csak 46, viszont 5 érési ciklusa van, egyenként 5 órás és így 45 db terméssel többet ad (20+25)...most egyenlőre a rúnákat nézegetem, hogy hol lenne érdemes előbb-utóbb fejleszteni...
     
    mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  13. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Így pontosabb, hogy értetted a körforgást... Ez a körforgás lassú, a sok akadály miatt.
    Most gyártottam egy jelvényt, közben meg rájöttem, hogy addig nem sürgős kiváltani a fatároló kapacitást, amíg nincs még egy terület, az fontosabb. Utána meg már lehet, hogy nem is lesz rá szükség.
    Addig van időm ezen agyalni, míg elérem az 5. szintet. Addig gyűjtögetem a faterméseket.
     
    zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  14. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Igazából azt se tudom, miről beszéltek... :D
    Még nem ellenőrizutem a pajtát a gyopárosban, de jó lenne tudfnom, hogy tudom a következő fát megkapni?
     
    zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  15. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Farmaranyfa nincs benne, azt azért figyelem. :D
     
    zsona416 és mimi kedveli ezt.
  16. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    jól agyalsz...a 10 helyen azért jobban forognak a fák...csak kiváltottam a fenyőt is...most 2 meggy, 2 fenyő és 6 barack van kint, mert a faanyagot folyamatosan kell visszaforgatnom a fákhoz. A raktárt is úgy töltöm fel, hogy mindig legyen csere mikorra felszedek valamit...tehát 10 fánál egyenlőre nem gyártok le előre többet...a fűrészben is mindig elindítom azt, ami majd kell az építéshez és így nem kell mindig szaladgálni. A megrendelőktől összeszedtem annyi gyorsítót, hogy a meggyet és a fenyőt nappal mindig rövidítem...ma beváltottam két jelvényt és most annyi termésem összegyűlt, hogy tudok még egyet készíteni.

    Szia Mimi:)

    A meggyet a 3. szinttől lehet kiváltani...elmész az ácsműhelybe, ott balra lent van kékkel a bölcsesség ösvénye...ott kiválasztod a gyártói jelvényeket...lent középen rákattintasz a zöld + jelre és be kell adni 11.000 értékben gyümölcsöt...ha csak barackod van még, akkor az 524 db...ha elkészítetted a jelvényt, akkor a feloldásnál kiválasztod a cseresznyefákat...kérlek figyelj oda, mert alapból a barackot hozza fel a rendszer...ha beadtad a jelvényt akkor már gyárthatod is a meggyfákat...

    Még lehet...xD


    Délután kimentünk a nagyobbik fiammal és a hátsó kertbe téliesítettük a pálmákat...tettünk alájuk jó vastag hungarocelt...bebugyoláltuk őket kartonba duplán a végén pedig még húztunk rájuk fagyvédő takarót...most úgy néz ki a hátsó kertünk, mintha szellemek lengedeznének ott...xDremélem kibírják így a telet. A legtöbb növénykém szépen alszik már, de nézzétek miket találtam a lehullott levelek között:

    https://kepkuldes.com/image/iv4L2l
    https://kepkuldes.com/image/iv4iWj
    https://kepkuldes.com/image/iv4xBu
    https://kepkuldes.com/image/iv4EfZ
     
    mimi, Kuzdern és zsani_apja kedveli ezt.
  17. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Jól bírják ezek a virágok a hideget. Nálam még néhány rózsa is virágzik.
    Holnapra terveztem a leandereket bevinni a telelő helyükre, csak az a baj, hogy nem nagyon férnek, de majd megoldom valahogy.
     
    zsona416, mimi, Samborg és még 1 ember kedveli ezt.
  18. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Köszi, majd így teszek. :)
    A képeket nem tudom megnézni, hibakódot ad.

    A muskátlim nekem is virágzik, ma lesz a napja hogy a folyosóra kerülnek. Máshova nem tudom tenni. Meglátjuk hogy bírják ki.

    Tenyészház megtelt, várják az eventet.
     
    Samborg, zsona416, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  19. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép napot kívánok:)

    Tegnap szinte jó idő volt a maihoz képest...köd van, szürkeség és csöpög minden...szóval kinti munkát nem kell mára tervezni.
    Két napig zsákokat válogattunk a gyerekekkel...készült egy állatmenhelyes, ide kerültek a rossz takarók, plédek és törölközők, aztán egy adományboltos, ezeket még ki akarom mosni mielőtt elvisszük és egy öko udvaros...volt még fahasogatás tegnap és mindjárt el is pakoltuk, a maradékot ma akartuk de az idő közbeszólt...talán holnap be tudjuk fejezni...az időkép szerint 10 fok lesz felénk némi napsütéssel.

    Este sikerült bemutatkozni a bal térdemnek és az ágysarkának...mióta itt lakunk nem volt még ilyen...most a szivárvány minden színében pompázik a lábam és a délelőtti irodában ücsörgés után be is van dagadva...most borogatom és felpolcoltam...aztán menni kell mert rengeteg dolog van még mára.

    A tegnapi hibákból kimaradtam, néha jó, hogy az ember nem ér rá eventkezdéskor...így nálam működnek az órák rendesen...bár ahogy mondják nyugtával a napot...:)

    Szia Erzsike:)

    Tényleg jól bírják...a szegfűk is tele vannak bimbókkal...azokat nagyon sajnálom...de majd tavaszra szépek lesznek. Rózsák még a szomszédban is voltak...sőt ott még védettebb helyen a klematiszokon is van egy-egy virág...a nálunk lévők szelesebb helyen vannak, azokat elkapta már a fagy...

    Szia Mimi:)

    Nem tudom, hogy miért nem tudod megnézni a képeket...nekem megnyíltak. Pár virág van rajtuk, amiket még találtam a kertben és hihetetlen módon még virágoznak...
    Mai menü gulyásleves és túrófánk.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.12.22
    Samborg, mimi, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok.

    Hogy milyen szépek ezek a virágok!!!Az idén nem lesz karácsonyi kaktuszom, mert ami volt sajnos megadta magát az enyészetnek, és amiket most árulnak nem éppen olcsó.Sebaj, majd ha látok, akkor csak veszek egyet.A fogföldi ibolykák azok szépen virágoznak, jó a szememnek...

    Gyopárosvölgyről is ejtsek egy két szót.Van barackfám, meggyfám és egy fenyő.Az alapanyagokkal vagyok hadilábon, mert nem vagyok sokat a gépnél, igy aztán lassan haladok, de sebaj, lépegetek ahogy tudok.

    Kivánok mindenkinek szép hétvégét!
     
    mimi és zsani_apja kedveli ezt.