Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok! Szép napot kívánok Mindenkinek!

    Hoztam egy jó meleg teát a betérőknek. [​IMG]
    Szia Szöszkém!
    Felénk is hideg van, de most épp ragyogó napsütés, szélcsend. Marcsikának vacakol a gépe, majd jön. Van ki beteg, van ki épp szünetet tart. Ha van kedved beszélgetni tudod hol találsz. Erre ritkán járkálok!
    Mindenki vigyázzon magára! :inlove:Délután event kezdődik, kapákat élesíteni és persze, hogy addig ne arass! A főfarmon és a szédült szántón sem!
    Legyen olyan a napotok, amilyennek szeretnétek!;)
     
    -elzemari-, zsani_apja, Samborg és 5 más kedveli ezt.
  2. szöszi50

    szöszi50 Fórumfelvigyázó

    Szép estét mindenkinek!Salikám nagyon finom volt a tea,pont ahogyan szeretem!Tettem volna bele egy kis mézet de nem találtam.Hoznák én csak nem tudom hogyan kell olyan képet ide hozni.Vigyázzatok magatokra,és további szerencsés,és jó játékot kívánok!
     
    -elzemari-, Nagyii58 és zsani_apja kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Ma lekváros buktát sütött feleségem. Egész pontosan, most lett kész. :D
    Nem sikerült úgy, ahogy szerettünk volna. :( Finom puha, nagy, teli lekvárral. Utóbbiakkal nem volt gond, de nem lett olyan finom puha. :(
    Esetleg, ha tudna valaki olyan receptet mutatni nekem, azt megköszönném. :)
     
  4. szöszi50

    szöszi50 Fórumfelvigyázó

    Szia!Bocsi ha bele szólok,de lehet,hogy kevesebb zsiradék került a tésztába,vagy a sűtő szárította ki a tésztát.Mert azt írtad,hogy finom ,és nagy lett,de látom,hogy csak egy csavart tettél az írásodba.;)xD:)
     
  5. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Azért jöttem ide, mert gondoltam, hogy elég tapasztalatot szereztetek már a gasztronómia területén. :)
    Amit írtam, azt hallásból tettem. Csak hallgattam, amit motyog nejem, miközben ténykedik a konyhában. :D
    Elkészült, nem lett gáz. Barack lekvárost csinált, viszont elfogyott a leki és 3 darab nutellás lett. Első sütésnek egész finom lett. Nekem talán nem olyan édes, de szerintem a lekvár nem volt az. Olyan semmilyen íze nincs. majd veszek máshol.
     
  6. szöszi50

    szöszi50 Fórumfelvigyázó

    Szia! Tudod a házi barack lekvárnál nincsen jobb,de sajnos a miénk a tavalyi is elfagyott,a Pennyben kapni elfogadhatót,de az ára az már nem az,na de abba hagyom mert,:) lehet nem ide való a hozzá szólásom,de jó egy kicsit másról is beszélni!:)
     
    -elzemari-, Nagyii58, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  7. apja_72

    apja_72 Junior szaki

    Ez pont penny- s volt. Nekem anyósom tesz el lekvárt. Az viszont folyós, nagyon finom, de nem kemény.
     
    -elzemari- és szöszi50 kedveli ezt.
  8. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Lehet kapni sütésálló lekvárt is, nem olyan finom, mint a házi, de elfogadható. Különböző ízekben kapható.
    A kelt kalácsba én általában nem szoktam tojást tenni, ha teszek, akkor csak a sárgáját. Azt figyeltem meg, hogy a fehérjétől nem lesz annyira puha.
    A tésztába több cukrot tegyetek és akkor édes lesz az is. (A csipet só se hiányozzon belőle.) A tej mennyisége is sokat jelent abban, hogy mennyire lesz puha a tészta.
    Kísérletezzetek bátran a kelt tésztával, a végeredmény mindig el fog fogyni, és egyre jobb lesz.
     
    -elzemari-, szöszi50, Nagyii58 és 4 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Vissza tértem egy picit. Eljött a bukta event 2. felvonása. :D Annyi lenne a kérdésem, hogy mivel kell megkenni a tetejét? :)
    Olyanra gondolok, hogy tojás, vaj.....
    Köszi!
     
    -elzemari- kedveli ezt.
  10. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Szia!

    Ha az a BUKTA, amely a sütőben sül, akkor a tetejét felvert tojással szoktam megkenni, de csak akkor, amikor már beteszem a sütőbe. Ha valaki "márványozott" tetejű kalácsot szeretne, az kenje meg amikor beletette a tepsibe és akkor is, - a második kelesztést követően - ha épp be akarja tenni a már meleg sütőbe. Akkor lesz olyan márványozott. De lehet, hogy mások tűzhelyei máshogy sütnek. A mienk jelenleg kísérleti fázisban van, mert tegnap lett bekötve az új, és a felségem őméltósága ma sütött egy kakaós szelet nevű süleményt, ami jó lett. Akkora amekkora kell, olyan egyenletes, amilyen kell, tehát az első sütés eredménye kinézetre jó. Enni én még nem ettem belőle, de majd fogok. Viszont ezt nem kell bekeni felül semmivel, csak a közepébe érdemes belecsempészni jóféle lekvárt. A mienkbe baracklekvár került. A tetejét meg lehetne szórni fehér porcukorral, de mivel én és a feleségem is gyakorló cukorbetegek vagyunk, az már túlzás lenne. Így is felviszi a vércukor szintjét.

    Ha viszont valamiféle eventes bukta, akkor kéretik más hozzáértő hozzászólása! Az olyant nem tudom mivel kellene kenegetni. Olvasztott farmarannyal? Őrölt farmpengő és kisütött flamingóháj keverékével? Az egyiktől sárga, aranysárga lenne, a másiktól meg szép rózsaszín. :p
     
    -elzemari-, szöszi50 és zsani_apja kedveli ezt.
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Halló, halló erre jártam, végre játszható állapotban van a gépem, igy most már visszatértem a játékhoz.Salikám, köszönöm szépen, hogy
    hírt adtál rólam, nagyon jól esik, hogy nem felejtettek el.Utólag köszönöm szépen az karácsonyi, újjévi jókívánságokat, de nem volt kedve, a lassúság az akadozás miatt még csak belépni sem, mert ha megpróbáltam, akkor is ugyan ott tartottam.
    Most már a javítás után jobb a gépem,és már tudok mérgelődés nélkül játszani.

    Igaz kihagytam elég sok időt, de játszom, még ha nem is oly vehemenciával, mint előtte.Hiányoztatok, azért is jöttem vissza, bááár az idő, amit ráfordítottam, már nem hiányzik.

    Kívánok mindenkinek jó játékot!!
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.24
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez jó. Én is így vagyok. Már kerestem ezt a mondatot, de nem találtam. :D A fórum inkább hiányzik, mint a játék, ha nem vagyok gép közelben. Gabit pl. már hetek óta akarom hívni, csak nem tudom, hogy mutatkozzak be, hogy rám ismerjen. :D Majd spontán biztos menni fog. :)
    Lépek is, mert most azért van mit pótolnom...
     
    szöszi50 és -elzemari- kedveli ezt.
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szia Apja,
    azért keresd csak meg a telefont és hívjad azt a Gabit, mert a végén tényleg nem fog megismerni!!!!!!!!!!
     
    szöszi50, zsani_apja és Kuzdern kedveli ezt.
  14. szöszi50

    szöszi50 Fórumfelvigyázó

    Szerbusztok!Nagyon nagy a csend mindenhol,mert csak panaszkodni lehetne,de azt meg már nem csinálom,mert nincs értelme!Gondolkodom én is,és már szoktatom magam,hogy kevesebbet játszom!Elég méreg van az életben,és az is idegesíttő tud lenni!Marika ísmerve tégedet feltaláltad magadat,és szép képek készültek a szabad idődben!A térdeid,hogy vannak?A betegeknek jobbulás,a többieknek jó egészséget,és sok szerencsét kívánok!
     
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok..

    Szöszi kedves,
    ne legyél ilyen pesszimista.Játszál csak, hiszen nem hajt semmi, ha végig tudod csinál ni , ha véletlenül nem sikerül, kicsit elnézegeted a grafikát.Hiszen olyan kedvesek.
    Mostanában nem festek, mindig van valami más is.Járok a klubba, és ott szoktam kártyázni, dumcsizni.vannak programok, amiket közösen találunk ki.
    Köszönöm a lábam jól van, de van egy derekam is, és ha van, akkot szokott fájdogálni is.

    Van egy ismerősöm, az azt mondja, hogy az idősek, csak panaszkodni tudnak, meg a menyüket szidni.nNa Ő a másik kategória, nem tud másról csak az unokáiról csevegni.Őt is megértem, hiszen van 6 unokája és 3 dédunokája.Mindenki úgy él ahogy tud.
    Gyere csak és ird meg mit csináltál, mit terveztek a tavaszra.

    Jó játékot kívánok...
     
    bündihugi, Kuzdern, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.