Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. kpe59

kpe59 Fórum elő legendája

Ebben a sorrendben csináltam én is. Most az ötödiket gyűröm már.
    Közben már voltam egy óvodás évzárón, mint tiszteletbeli nagymami... [​IMG] Hát, aranyosak ezek a négyévesek...

szöszi50, -elzemari-, mimi és 2 más kedveli ezt.
  2. Csaba957

Csaba957 Utánpótlás-írogató

Ezek az utak a 80-as években voltak.
    Szervizesként bejártam az egész országot.
    Családdal is sokat kirándultunk, minden felé vittük a gyerekeket, hogy minél több látnivalót megismerjenek az országból.

ursa11, szöszi50, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  3. kpe59

Ez az "ismerd meg hazádat mozgalom" nálunk is menő volt annak idején, mikor még kisebbek voltak a gyerekek.

ursa11, szöszi50, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  4. -elzemari-

-elzemari- Fórum elő legendája

[​IMG]Szép napot kivánok!

Reggel esőre ébredtem, ennek megfelelően, amikor lementem a boltba tejért, olyan párás volt a levegő, hogy mire hazaértem folyt a viz rólam.Ez van
    A 3.futam felénél tartok, mert elvacakolom az időt, s mire eszembe jut, hogy nekem össze kellene szednem a virágokat, hogy üzemanyag legyen belőle, addigra bizony jól el is megy az idő.Mondhatom, korábban ilyen elő nem fordult....

Hétvégi program kinél hogy alakul??,

ursa11, Sali~*.*, mimi és 3 más kedveli ezt.
  5. kpe59

Üdv mindenkinek! [​IMG]

Az összes ellenfelet legyőztem, visszatértem a csendes termelgetéshez. A megszerzett titkosokat kiraktam, a farmon semmi érdekes nem lett, a bahán még nem lettek kész. A farmaranyas láda 3 aranyat adott, az se erőltette meg magát...
    Most jutott eszembe, hogy a gőzösre is kellene rakni valamit...

Az ovis évzárón kívül semmi különösebb program nincs most. Olvasás, rejtvény, farm és némi ház körüli ténykedés van. Meg főzőcske... Most épp azon gondolkodom, hogy kellene valamit sütni. Valami linzerre gondoltam, [​IMG] ami tárolható, mert azért kell, hogy legyen valami rágcsa, ha mégis betévedne hozzám valaki...

1894-ben megnyílik a Manchesteri hajócsatorna.
    1940-ben született Pécsi Ildikó Kossuth-díjas magyar színművész és rendező, 2013-ban Erőss Zsolt erdélyi születésű magyar hegymászó, eltűnt a Kancsendzöngán.

ursa11, bündihugi, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  6. szöszi50

szöszi50 Fórumfelvigyázó

Szép napot kívánok!Végeztem az eventtel,a kerék szerencsés volt mert pörgettem egy 100,as.segített,hogy készen legyek,és délután egy kicsit kikapcsolódjak a a papával, egy kis kirándulás,séta.jól esett nagyon.A titkosokból nekem sem lett semmi,sőt még a gőzös is egy csalódás,mert nem ad semmi újat.Juj már ne panaszkodjak annyit,mindennek örülni kell pláne fízetni sem kell érte!További szép hétvégét,és szerencsés játékot mindenkinek!Az első balcsis élménye a dédunokámnak!

Csatolt fájlok:

ursa11, Sali~*.*, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  7. mimi

mimi Fórum elő legendája

Sziasztok!
    Az 5. futam fele van még hátra, de reggel az is kész lesz. Vagy délben. :)

Gndolom, élvezte a vizet a dédunokád Margitka.

Az évzárókról már el is felejtkeztem, pedig ilyenkor május végén mindig nagy munka volt felnőttnek, gyereknek egyaránt. Én szerettem "alkotni".

Végre kaptam jégsalátát, holnap meg is főzöm a levest. Azután kiderül, ízlik-e? [​IMG]

ursa11, Sali~*.*, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  8. kpe59

Főzelék volt, nem leves... [​IMG]

Nem volt hideg a víz?

Öt okapi és két kakapós ólból egy kakapó lett és két sárga mantarája, a három fa nem volt értékelhető számomra.

ursa11, zsani_apja, szöszi50 és 3 más kedveli ezt.
  9. mimi

mimi Fórum elő legendája

Tényleg... [​IMG] Tegnap a Borbás Marcsi oldalán meg a levesről olvastam, talán ezért írtam mást.

Az 5. futamhoz még kell kétszer ültessek, nem figyeltem a "sűrűségét" a lépéseknek. Nem baj, idő van rá.

ursa11, Sali~*.*, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  10. kpe59

Üdv mindenkinek! [​IMG]

1805-ben ezen a napon I. Napóleont az Itáliai Királyság uralkodójává koronázzák.
    1861-ben született Rippl-Rónai József magyar festőművész, a modern magyar posztimpresszionizmus képviselője, 1786-ban halt meg Benyovszky Móric magyar utazó, kalandor.

Mára a fagyasztó leolvasztását és rendbe rakását terveztem. Pakolás közben majd kitalálom, hogy miből főzzek valamit. Ilyenkor szoktam rejtett és elfeledett kincseket találni...

ursa11, bündihugi, szöszi50 és 3 más kedveli ezt.
  11. Csaba957

Borbás Marcsinak van egy receptje, Lakodalmas csibeleves gazdagon.
    Kipróbáltuk és nagyon bevált. Már többször is csináltuk.

Délelőtt kocsimosás volt a program, délután meg főztem egy kis lecsót csirkemellel.
    Még meg kellene a kertet locsolni, de lehet, hogy azt már meghagyom holnapra.

ursa11, mimi, Samborg és 3 más kedveli ezt.
  12. kpe59

Semmi különlegest nem találtam a hűtőládában, de még csak olyat se, amire rácsodálkoztam [​IMG] volna... Így aztán paprikás krumpli lett, lecsókolbásszal és salátával.
    Ebéd után, hogy teljes legyen a kép, a hűtő fagyasztó részét is kitakarítottam, elrendeztem. Most egy ideig nem lesz a jegesedéssel gondom.

Ránéztem erre a csibelevesre, épp csirke-alkatrészeket vettem ki holnapra, meg is főzöm, [​IMG] jónak ígérkezik.
    Én most indulok locsolni, csak gondoltam, előbb ránézek a farmra, akkor meg már csak beugrok egy pohár friss vízre a nyugiházba is...

ursa11, mimi, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  13. mimi

mimi Fórum elő legendája

[​IMG] Szevasztok! Borús, esős napra ébredtem a szokásos időpontnál jó órával később. Még szerencse hogy ahhoz időben, hogy beugrott a legnagyobb unokám. Jó helyen lakom, jövet-menet útba esek. [​IMG]
    Szerintem besegít az eső. ;)

Kenyeret kell ma sütni, és a brokkolival tervezek valamit. Talán palacsinta-tésztában megforgatom és kisütöm.

ursa11, szöszi50, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  14. kpe59

Üdv mindenkinek! [​IMG]

Kár volt az este locsolni, mert az éjjel kiadós eső esett.

Brokkoliból krémlevest szoktam főzni és párolt zöldség köretbe dobálom bele. Egyszer karfiol helyett tettem rakottba is, jó volt.

2007-ben ezen a napon a 2500. résszel lezárult a Kossuth rádió 48 éve tartó népszerű sorozata, „A Szabó család”.
    1819-ben született Viktória angol királynő, 1543-ban halt meg Kopernikusz lengyel csillagász, matematikus és közgazdász.

Viktória angol királynő 63 évig és 7 hónapig tartó királysága miatt az ükunokája, II. Erzsébet mögött a második leghosszabb ideig uralkodó brit-angol koronás fője volt, és ott szerepel minden idők leghosszabb ideig trónon lévő uralkodói között. Róla nevezték el az angol 19. századot viktoriánus kornak, amelyet az angol történészek az Egyesült Királyság fénykorának tekintenek

ursa11, szöszi50, Samborg és 4 más kedveli ezt.
  15. Csaba957

Besegített, ezek szerint tegnap jól jártam el az esőtáncot (kocsimosás).
    Két recept brokkolihoz:
    Csőbensült brokkoli
    Hozzávalók:
    2 kg brokkoli (mirelit)
    5 db tojás
    2 db nagy tejföl
    bors
    szerecsendió
    kakukkfű
    ételízesítő
    sajt (reszelve)
    A brokkolit ételízesítős vízben 3/4-ig megfőzzük, majd a főzővízét leszűrjük.
    Egy nagy jénai alját zsírral kikenjük. Összekeverjük a tejföl felét a tojássokkal, a fűszerekkel
    és a reszelt sajttal. A brokkoli felét beletesszük a tál aljába és rátesszük kb. a mártás felét.
    Rátesszük a brokkoli maradékát és leöntjük a maradék mártással. A jénait lefedve betesszük
    a mikróba 850 W-on 30 percre. Ezután a fedőt levéve grillen 15 percig készre sütjük.

Rakott brokkoli
    Hozzávalók:
    2 kg brokkoli
    1/2 kg darált hús
    1 dl szója granulátum
    1 fej vöröshagyma
    2 db tojás
    2 db nagy tejföl
    pirospaprika
    bors
    szerecsendió
    kakukkfű
    ételízesítő
    sajt (reszelve)
    A brokkolit ételízesítős vízben 3/4-ig megfőzzük, majd a főzővízét leszűrjük.A szója granulátumot
    1/2 liter forró ételízesítős vízben 1 órát áztatjuk. A darált húsból és a beáztatott szójából a hagymával
    és a paprikával pörköltet készítünk.
    Egy nagy jénai alját zsírral kikenjük. Összekeverjük a tejföl felét a tojássokkal, a fűszerekkel és a
    reszelt sajttal. A brokkoli felét beletesszük a tál aljába és rásimítjuk a pörköltet, majd rátesszük a brokkoli
    maradékát és leöntjük a mártással. A jénait lefedve betesszük a mikróba 850 W-on 30 percre.
    Ezután a fedőt levéve grillen 15 percig készre sütjük.

ursa11, szöszi50, Samborg és 3 más kedveli ezt.
  16. mimi

mimi Fórum elő legendája

Igen érdekesek ezek az angol királynők. II. Erzsébetről is amit lehet, megnézek, mert már nem sokáig nézhetem.

ursa11, szöszi50, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  17. kpe59

Üdv mindenkinek! [​IMG]

Az éjjel megint vihar és eső volt. Locsolni nem kell, a gaz nő.
    Az ebéd zöldségleves, sült csirkecomb barna rizzsel és gombaraguval.
    Az event ismertetőt várom. Elméletileg felkészítettem már reggel a farmot felreppenő gyűjtésére, majd az olvasás után kiderül, hogy jó területeket választottam-e hozzá.

1961-ben ezen a napon John F. Kennedy kongresszusi bejelentésével megkezdődik az Apolló Hold-expedíciós program.
    1865-ben született Pieter Zeeman, holland fizikus aki 1902-ben megosztott fizikai Nobel-díjat kapott Hendrik Lorentz-cel, amiért felfedezte a róla elnevezett Zeeman-hatást, 1954-ben halt meg Robert Capa magyar származású fotográfus.

-----------------------------------------------------------------------------

A leírás áttanulmányozása után a bahán lecserélem a fákat Ixorára. A növények nálam jobban adják a felreppenőt. Azt még nem igazán döntöttem el, hogy melyik területen kezdjek, majd megálmodom kezdésig.

Utoljára szerkesztett: 25.5.22
    ursa11, bündihugi, mimi és 2 más kedveli ezt.
  18. szöszi50

szöszi50 Fórumfelvigyázó

Szép estét kívánok mindenkinek!Már megint event,kezd elegem lenni belőlük,jó lenne egy kis pihenőt tartani.Kezd kongani a pajtám,a gazdakőröl nem is beszélve!A mostani eventből kapott titkosokból.és a gőzösből sem lett csak olyanok amik már régen meg voltak.Semmi jó dolog ami adná a kedvet a játékhoz,most egy kicsit morgós vagyok:mad::cry:További szerencsés játékot,és elnézést a mérgelődésemért.:sleepy:

ursa11, mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  19. Csaba957

Sziasztok!
    Ma kiraktam a piccolót, egy gyepek ura lett belőle. Így most már van belőle öt.

ursa11, mimi, szöszi50 és 2 más kedveli ezt.
  20. mimi

mimi Fórum elő legendája

Üdv és mosoly!
    Nálam nem nyert az event, van dolog a valóságban is, a napi ezmegaz mellett [​IMG] is . Az ebédhez már csak a barna rizs és az unokámnak a sült krumpli hiányzik.
    A tegnap sütött almás kavart igen jó lett a graham lisztből is, a sajtos-túrós pogi is finom, az rizslisztből készült. Mindent kipróbálok, mielőtt vendégnek adnám.

Piccolóból nekem is csak olyan jön, ami már "minek" kategória.

Szöszikém, csak nekünk morogj, ne a papának. :D

ursa11, szöszi50, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.