Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot kívánok:)

    Gondolom az üzemanyagnál a fa beadhatósága összefügg a humuszgyártás hibájával...vagy elkezdték a javítást...vagy csak sikerül elérni, hogy teljesen leakadjon a rendszer...lassan olyan lesz ez a gyopár, mint egy alien....elkezd nőni a farmban és szép lassan tönkrevágja...nekem pont szerencsém van, ugyan nem fejlesztettem az üzemanyag tárolót, mert nem látom értelmét, de az állatos ólakból feltöltöttem..
    Tetszett a vasárnapi desszerted...xD
     
    ursa11 és zsani_apja kedveli ezt.
  2. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Ígérték a javítást, lehet, hogy akkor meg valami más romlik el...
    Be kell iktatnom egy rántott sajtot... Nagyon szeretem, de ritkán csinálok...

    Mint ahogy írtam is, mindent fejlesztettem, amit lehet. Egyelőre nem kell sok üzemanyag, de úgy gondolom, hogy nem véletlenül ekkora a kapacitása. Gondoltam, elfogy legalább a sok keréken nyert terményes, de már nem vagyok benne olyan biztos... [​IMG]
    Azt már tudtam szombaton is, hogy nem lesz a fánkból maradék, mert csak egy kisebb adagot sütöttem, (nem véletlenül) ami még melegen el is fogyott.

    Ma csontleves maradék, sült csirkecomb, zöldséges rizs, savanyú uborka lesz az ebéd.

    1945-ben ezen a napon elhagyja Magyarországot az "Aranyvonat”, mely a Magyar Nemzeti Bank arany- és devizakészletét, a Corvinákat, és a zsidóktól elkobzott értékeket menekíti nyugatra a szovjet hadsereg elől.
    1734-ben született Kempelen Farkas magyar mérnök, feltaláló, 1989-ben halt meg Salvador Dalí katalán festőművész.
     
    ursa11, zsona416, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  3. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Nem utazom, így a maradék székelykáposzta elé mexikói levest csináltam.
     
    ursa11, zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  4. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Visszakaptam a hétvégén fatermés helyett beadott fáimat. Nem kevés volt... (alma, juhar, cseresznye, stb)
    Köszönöm BP!
     
    ursa11, mimi, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  5. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Én még nem...az előbb néztem meg a menüt, ott árválkodnak az alapfák kettesével...de gondolom majd beesnek. Most, hogy írtad a fejlsztéseket este megnéztem, hogy nálam mi van még vissza...a raktárban a felső három pakkot (még mindig nem tartom fontosnak, mert ezeket abszolút nem tudom még feltölteni)...a fáknál majdnem minden kész, a nyáricseresznyénél van vissza az utolsó rúna...az még 4 db 2. szintű jelvény...ebből már három megvan.
    Na közben nálam is helyreállt a rend fák ügyében.

    erre a mexikói levesre rá fogok keresni...név alapján nagyjából sejtem a hozzávalókat...ha nem csípős, akkor jöhet.

    Ma még maradék halászlét ettünk...holnapra viszont még nem tudom mi lesz...van egy doboz bébi spenótom abból kellene valami olyat készíteni, amit a fiúk is megesznek...meg valami édesség is kell majd...majd reggelig megálmodom.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.1.23
    ursa11 és zsani_apja kedveli ezt.
  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Rákerestem én is erre a levesre, nekem egész más elképzelésem volt erről.
    Kíváncsi leszek, hogy valójában milyen is volt... [​IMG]

    Ma aránylag jó idő van, így autó takarítást terveztem. Nem kicsit poros-koszos belül...
    Az ebédet még nem találtam ki, majd összeütök valamit.
    A gyopároson most nem jó a fák aránya, hol itt, hol ott akadok el. Egyelőre marad így, addig, míg három 2. szintű jelvény kész nem lesz. Lehet, hogy akkorra meg pont átlépek a 10. szintre és újra kell tervezni a fák kipakolását.

    1458-ban ezen a napon Hunyadi Mátyást Budán I. Mátyás néven magyar királlyá választják.
    1937-ben született Baranyi Ferenc Kossuth-díjas magyar költő, 1920-ban halt meg Amedeo Modigliani olasz festő és szobrász.
     
    ursa11, mimi, zsona416 és még 1 ember kedveli ezt.
  7. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok:)

    Ma jó hosszúra sikeredett a nap...el is fáradtam rendesen, csak beköszönni jöttem.
    Végül még nem néztem utána a levesnek...majd holnap, úgy is össze kell állítanom valami menüt csütörtökre, mert vacsoravendégeink lesznek...
    Gyopároson ma sikerült legyártanom a 4. kettes jelvényt, mindjárt be is adtam így az összes fám fullra van fejlesztve...a 10-esen mindenképpen újra kell tervezned, mert ott kapsz már új területet...jön az ansu is és ha jól emlékszem a fák kapacitását is lehet növelni...
     
    ursa11, mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  8. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Igen, jól emlékszel...
    A terület fejlesztéshez, az ansu-hoz és fejlesztéseihez már megvannak a jelvények. A kapacitás növeléséhez pedig a raktárban lesz a kellő mennyiségű fatermés. Azután már csak a megrendelőknek kell termelni a gyümölcsöket.
    Visszakeresek a csevegőben, hogy ki, milyen arányban tette ki a fákat, az alapján már könnyebb lesz beállítani majd a nekem megfelelőt. Addig még 1050 pontot kell gyűjteni.

    Az ebéd-terv raguleves, pirított csirkecsíkok, bulgur-bizi, uborka saláta.

    1983-ban ezen a napon elindul az első infravörös hullámhossz tartományban kutató nemzetközi csillagászati műhold, az IRAS.
    1948-ban született Vikidál Gyula Liszt Ferenc-díjas magyar énekes, színész, 1987-ben halt meg Rodolfo magyar bűvész.
     
    ursa11, zsona416, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  9. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Igen, ez meglepő volt, én nem is vettem észre, hogy a tűzifából hiányzott. [​IMG]
    Ezt a levest én sajátosan csinálom. Dinsztelek hagymát, fél kk. cukorral, rádobom a mexikói zöldségkeveréket, azt is dinsztelem kicsit, majd felöntöm alaplével (vízzel-vegetával, ha nincs), majd amikor megfőtt, behabarom tejszínnel (ha nincs itthon, tejföllel). Lehet a tetejére bacon-darabokat pirítani. Ha főzeléknek akarom, akkor berántom és hagyma nélkül csinálom, de a karamell kell hozzá. Akkor fasírttal szeretem.
     
    ursa11, zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  10. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Javaslom a spenótos nokedlit sajt szósszal.
    Azt az én fiaim is megeszik meg én is.
     
    bündihugi, ursa11, mimi és 2 más kedveli ezt.
  11. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Nekem az volt az elképzelésem, hogy a mexikói keverékből csinálod a zöldséglevest, de ez a karamelles változat kíváncsivá tett... Egy próbát megér.

    Egy újabb ebédötlet, ami kipróbálásra érdemes...
     
    ursa11, mimi, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  12. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot kívánok:)

    Finom ebéded volt, én nagyon szeretem a raguleveseket...a bulgur-bizi is jöhet bármivel:) Nálunk most csak gyros volt tortillával és jó sok salátával...már készülünk a holnapi napra, mára kicsit visszafogtuk a fogyasztást:)...bár már kel a kenyérsütőbe egy adag pogácsa...

    Holnapra úgy döntött a család, hogy az epres mousse torta legyen...a piskótát reggel hamar megsütöttem, az első réteg már egy órája dermed a hűtőben...még 3 vissza van...

    Nem tudom, hogy mennyire segít, de leírom, hogy nálam mi vált be fák arányában a gyopároson...4 bükk, 6 sárgabarack...ezek az állandóak...a maradék 4 helyen felváltva mindig olyan fa van kint, ami éppen fogy a raktárból...ez most nekem olyan szinten bevált, hogy nem küzdök már tuskóhiánnyal sem...a bükköt gyorsítom...ha éppen meggy van kint, akkor azt is...a raktárban minden fából van 3 db tartalék, kivéve a barack, abból 6 db van...bükkből jut az átalakítóba is, illetve ha nem a fákhoz gyártok valamilyen terméket akkor a fűrészmalomban nagy szerszámot és humuszt gyártok...az is megy az átalakítóba...úgy látom, hogy most ez a rendszer nálam működik...

    Hasonló készült...a spenótra küldtem egy kis fokhagymát...egy tömlős sajtot és némi szeletelt sonkát...rottyant egyet és összekevertem egy adag pennével...nem panaszkodtak:)

    Jól hangzik...viszont kell beszereznem olyan édesítőt, ami karamellizálódik...amit most használok annál nem működik.

    Kicsit eltévedtem a napokkal...azt hittem ma már lesz event ismertető és holnap indul a bahás event...majd holnap olvasok:)

    Holnap ne felejtsétek átvenni a születésnapi ajándékot:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...ag-a-hírek-felületén-2023-január-26-án.23220/
     
    ursa11, mimi és Samborg kedveli ezt.
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Ma behívták feleségem éjjelre, mivel ketten is lebetegedtek. :(
    Nem viszem túlzásba a vacsit. :) Másik megközelítés.
    Lesz mellette torma, kenyér és tej. Előételről nem írok. :D

    Ezt most találtam. Tiszta lakodalom lesz nálunk. :D
     
    Utoljára szerkesztett: 25.1.23
    ursa11, mimi, zsona416 és még 1 ember kedveli ezt.
  14. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Jó étvágyat:)...pont akartam írni, hogy a desszertet hiányolom...xD csak azért nem csorgatom a nyálam, mert a kolbászos pogim igen finomra sikeredett....:)
     
    ursa11, mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  15. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Mindenképp segítség, így már tudom, hogy induljak, aztán majd kiderül, nekem hogy válik be.

    Az a gyanúm, hogy nem fogsz éhen halni...
     
    ursa11, mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  16. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Ez tetszik.
    Ha találsz, majd mondd el! Én az egy kanál cukrot megreszkírozom, tudtommal nincs olyan.

    Ezt a spenótos pennét megcsinálom amikor a lányok jönnek ebédre. :)
     
    zsona416, ursa11 és zsani_apja kedveli ezt.
  17. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Hasonló finomság: tejszínes spenótos tészta kis gombával sajttal. Különben a fiókám nem szeri a spenótot, de ezt nagyon.
    Egészségedre!
    Csipegettél pár falatkát.
    Ja van két kód:
    BIRTHDAY2023
    13Bday
     
    zsona416, mimi, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  18. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Az első kód hol jelent meg? A fórumon nem találom.
     
    zsona416, mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  19. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Fogalmam sincs, mindkettőt szomszi küldte bagolyba.
     
    zsona416, mimi, Samborg és még 1 ember kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia, mami!
    Csak megérzésből gondoltam, hogy ez lehet a hiányzó oldal. :D :)
     
    zsona416, Samborg és Kuzdern kedveli ezt.