Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Nincs kedved itt megfőzni? [​IMG]

    Nem járok a városban[​IMG], amíg nem muszáj, inkább sapkát húzok.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.23
    zsona416, zsani_apja és Sali~*.* kedveli ezt.
  2. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Ma megint szépen süt a nap, de csak innen a szobából érdemes nézegetni, mert hideg van.
    Azt hinné az ember, hogy ilyen hidegben jönnek a madarak az etetőre, de nem nagyon látom őket.
    Az új event kapcsán csak annyit kérdeznék, hogy minek adnak szintszorzós kütyüt, ha azt fel kell tenni a felhőre? A négy piccoló láda jól jönne, de egyelőre nem vagyok biztos abban, hogy lesz annyi csillagos érme, hogy ki is tudjam váltani a boltból a kettőt. Majd menet közben kiderül...

    1587-ben ezen a napon I. Erzsébet angol királynő kivégezteti I. (Stuart) Máriát, a skótok királynőjét.
    1909-ben született Lomb Kató tolmács, fordító, 1957-ben halt meg Neumann János magyar matematikus.
    Lomb Kató eredetileg fizikából és kémiából doktorált a pécsi Erzsébet Tudományegyetemen, de érdeklődése hamar a nyelvek felé fordult. Kilenc-tíz nyelven tolmácsolt (négyen felkészülés nélkül is), illetve hat nyelven fordított szakirodalmat és olvasott szépirodalmat. A publicisztikai szövegeket további kb. tizenegy nyelven tudta megérteni. Mint fogalmazott, összesen tizenhat nyelvvel keresett pénzt (angol, bolgár, dán, francia, héber, japán, kínai, latin, lengyel, német, olasz, orosz, román, spanyol, szlovák, ukrán). E nyelveket javarészt önerejéből, autodidaktaként tanulta meg.
    Neumann János magyar születésű matematikus. Kvantummechanikai elméleti kutatásai mellett a digitális számítógép elvi alapjainak lefektetésével vált ismertté.

    A gyopároson elérem oda, hogy betelt a jelvénytároló és a fatermés tároló is. A megrendelőket kiszolgáltam, az újrahasznosító még nem járt le. Így most hiába értek be a fáim, nem tudok termést leszedni. [​IMG]
    Véletlen rákattintottam a fagyártásnál a kulcsos ablakra, tudnék most egyszerre két fát is gyártani, de alapanyag nincs hozzá elég. A faanyag gyártásnál tudatosan váltottam ki a második lehetőséget, mert elég sok tuskó van és ebből kell a legtöbb. Három napig viszont biztos nem lesz elég a tuskó, miután nem tudom learatni a fákat. [​IMG]
    Megyek is inkább olvasni, nem bosszantom magam ezzel...
     
    Nagyii58, zsona416, mimi és még 1 ember kedveli ezt.
  3. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Szia Erzsi! És mindenkinek szép napot+! Hideg van, de süt a nap, tehát sétálok egyet.
    Kicsiben, de nekem is hasonlóan várnom kell. Kezdem úgy látni - még nem számoltam utána - hogy barackfát érdemes ültetni, hogy legyen elég tuskóm. Csak ha már sok van, akkor ültetni a többit.
     
    Sali~*.*, Nagyii58, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  4. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot kívánok:)

    Nálunk is hideg van, de ma már 3 fokot is mutatott a hőmérő pluszban...a reggeli -8-hoz képest szinte meleg van...csak ne fújna a szél...mondjuk nem szólok egy szót sem, borzasztó ami a földrengés sújtotta helyeken van...hihetetlen képeket és beszámolókat lehet látni.

    Meló csak délelőtt volt, délután beesett az informatikusunk és sorban elfoglalta a gépeket...a nagyobbikkal, hogy ne unatkozzunk fát hordtunk, aztán mentem, hogy beáztassam az orchideáimat és majdnem frászt kaptam...a konyhaablakban lévő 6 db mindegyikét elkapta ez a nyavalyás fehér tetű...múlt héten még nem láttam egyiken sem...egyenlőre lefújtam őket, holnap majd lemosom aztán a továbbiakat meglátjuk...a biztonság kedvéért a többi ablakban lévőt is lefújtam, bár azokon alapos átvizsgálás után sem találtam semmit.

    Eventet elkezdtem, a kütyüket nem is szoktam nézni ha egyébként is a felhőn kötnek ki...a piccolókkal én is így vagyok...azokra fáj a fogam nagyon, bár itt nagyon észnél kell lenni, mert az érméket igen nehéz begyűjteni...annyira nem is vagyok oda ezért a játékért...ha jó a pálya és lehet pakolni akkor rossz dominókat ad...ha jók a dominók akkor a pálya rossz...rossz dominó alatt azokat értem, amiket egyébként nem érdemes pakolgatni...pl. csp, tp...csillag
    Remélem a gyopáros problémád azóta megoldódott...én most visszavettem a tempóból és kényelmesre vettem...hétfőn-kedden visszapótoltam a fákat...most a gyümölcsöket próbálom egyensúlyba hozni, de az előbb beesett a 16 órás vásárló és kért 2*43 fenyőt...nekem viszont csak 69 van, kitettem most két fát a 16 órába belefér a maradék letermelése...hozzáteszem, hogy tegnap 200 felett volt a fenyő is a raktárban, viszont a 16 órást visszahívtam cukorkával - gondoltam leapasztja kicsit a barack készletemet - de neki már akkor is fenyő kellett...aztán ma a 8 órás is azt kért...mondjuk visszahozta a cukorkát...ügyes vagy, hogy telíteni tudtad a jelvénytárolót...engem ez a veszély nem mostanában fog fenyegetni...most 3 db 2-es és 2 db 1-es szintű jelvényem van, szóval vígan elférnek a tárolóba...a következő cél majd nálam is ez lesz.

    Az elején én is így gondolkodtam, viszont nálam hosszú távon pont a hosszabb érésű fák oldották meg a tuskó problémát...csúsztatva rakom ki őket, így ha teljesen leértek és kivágásra kerülnek folyamatosan ellátnak különböző méretű tuskóval...

    Ma nem főztem, jön a baráti társaság és megyünk vacsizni...az elsőből kimaradtunk, mert akkor voltak betegek a fiúk...messzire most sem megyünk ebben a hidegben, csak ide szembe a csárdába...meg igazából annyi vadbaleset van erre mostanában, hogy így biztonságosabb.
    Hozok egy jó forró teát, egészségetekre:)

    [​IMG]
     
    Sali~*.*, Nagyii58, mimi és még 1 ember kedveli ezt.
  5. mimi

    mimi Fórum elő legendája

  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Nem oldódott meg, hanem fokozódott...
    A jelvény és termés tároló mellett betelt a fatároló és az anyagok tárolója is. Az egyéb azért nem, mert nem tudok aratni (és ott lehet törölni is), a tuskó tárolóban épp nincs semmi pont az aratás lelhetetlensége miatt, de felhasználni úgyse tudnám. Zöld üzemanyagot nincs értelme csinálni, mert több mint 100 ezer van, de minek?
    Szóval itt állok és várom a reggelt, hogy jöjjenek a megrendelők és lejárjon az újrahasznosító egyik ablaka. Ami termés ide kell, azt tudom majd pótolni. Ezzel lesz egy kis tennivaló, de nem sok.

    A mai ebédem krumplis fasírt volt káposzta salátával.
    Megnéztem a 30 napos előrejelzést, a hónap végéig még mínuszokat mutat reggelre, aztán talán melegszik egy kicsit.

    1893-ban ezen a napon bemutatják a milánói La Scala operaházban Giuseppe Verdi háromfelvonásos vígoperáját a Falstaffot.
    1775-ben született Bolyai Farkas erdélyi magyar matematikus, 1979-ben halt meg Gábor Dénes magyar származású Nobel-díjas természettudós.
     
  7. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    [​IMG] Szervusztok!
    Ma talán megint be tudok fejezni az egytápos tenyésztéssel egy gkörit.

    Megnéztem a fasírt-ötletet, nagyon tetszik. Csak jutna eszembe akkor, amikor nincs kész ebéd... [​IMG]
     
    zsona416, zsani_apja és Nagyii58 kedveli ezt.
  8. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Most csináltam először, de biztos, nem utoljára. Nem zsiradékban sütöttem, hanem muffin formában a sütőben.

    Most mustáros-zöldséges sertésapróhús készül tejfölösen, nokedli lesz mellé teljes kiőrlésű grahamlisztből.
    Reggel mínusz 9 fokban, nem volt kellemes kint, de egy kis ügyintézést nem lehetett halogatni.

    1853-ban ezen a napon elkezdik építeni a Budai Várhegy alatt a Budai Váralagutat Clark Ádám tervei szerint. Ötletadója Széchenyi István volt.
    1810-ben született Barabás Miklós magyar festőművész, grafikus, 1567-ban halt meg Stuart Henrik címzetes skót király, I. (Stuart) Mária skót királynő második férje.
    Merénylet áldozata lesz Stuart Henrik, akinek az Edinburgh melletti házát az összeesküvők felrobbantják. A királyt menekülés közben megfojtják. A merénylet legfőbb vezetőjének James Hepburnt, Bothwell grófját tekintik, akihez az özvegy királynő három hónappal később feleségül ment, ami miatt Stuart Máriát is felelősnek tartották a férje elleni gyilkosság végrehajtásában.
     
    zsona416, mimi, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  9. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...
    Erzsike,
    olyan jókat tudsz főzni, szoktam tőled menekíteni, mikor semmi ötletem sincs...
     
    mimi, zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  10. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Estét kívánok:)

    A hétvége nagyon hamar elmúlt...jöttünk-mentünk, tettünk-vettünk aztán már vége is volt. Vasárnap délután a nagyobbikat felpakoltuk és visszament Pécsre...mivel januárban csak egy-egy napot volt lent a vizsgák miatt, így semmi élelmiszert nem hagyott lent, tésztasalátát kért és az általa kitalált ételekhez nyersanyagot vitt még...most furcsa is, hogy nincs itthon. Szombaton délután mindegyik gyerek buliba készült...a nagy divatbemutatót tartott, hogy mit is vegyen fel estére...aztán egy fél óra múlva, mikor véglegesítette a választását megjelent fekete nadrág-ing és barna bőrcipő és barna zakó kombóban...mikor végignéztem rajta olyan nevetőgörcsöt kaptam, hogy még a könnyeim is folytak...ugyanis a nadrág és a cipő között egy kanárisárga alapon piros mintás zokni villant elő...xDxDállítólag most ez a divat a fiatalság körében...

    Az uram még mindig köhécsel...hiába issza a lándzsás útifű szirupot, nem sokat segített így pénteken rendeltem neki egy fenyőrügy szirupot is...nagyon jókat olvastam róla, meg is jött...egyszerre egy evőkanállal kell belőle enni...az első adagnál kérdeztem, hogy na, milyen?...azt mondta olyan érzése van, mintha a fenyőfát nyalogatná...xDmondtam neki, hogy arra gondoljon, hogy ez segít...egyébként nagyon sok ismerősünk van, akik ebből a nyavalyából nem tudtak még mindig véglegesen kijönni...

    A szirupról jut eszembe, hogy vagy beteg, vagy szabadságon van a postásunk...ma 3 levelet kaptunk, ebből egy volt a miénk...az egyiknél a vezetéknév stimmelt, a másiknál pedig a házszám....általában akkor van ilyen, ha helyettesítés van...a helyi face csoportban látta a drágám, hogy többen is jelezték, hogy kinél milyen levél van, ami címet tévesztett...lehet érte menni...xD

    Eventet ma még nyúztam, kiváltottam a 2 piccolót, a 2 db 2-es neon ládát, a bónuszládákat és a parti pörgetéseket...mivel az érméket nem nagyon akarta adni, egy idő után simán pakolásztam az egyéb ajándékokért is...ha jól emlékszem, a legtöbb érme 39 db volt...de volt olyan pálya, ahol 2-3 db domino után léptem tovább.

    Tenyésztős hétvégit is lezavartam és mindjárt bekészítettem a következő adagot is, még az egytápos alatt...nem értem, hogy miért kellett visszaváltani a megmaradt érméket...mostanában olyan, mintha a játékosok ellen menne a BP...nem elég, hogy hibát hibára halmoznak, még ahol kedvezhetnének egy kicsit ott is betartanak.
    Jut eszembe, a gáláns valentin kódot ne felejtsétek el beváltani:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/valentin-napi-köszöntő-bónuszkóddal.23287/

    Szia Marika:)

    Bizony jókat főz, én is szoktam lopkodni az ötleteit...meg is nézem, hogy milyen ez a krumplis fasírt, és ha működik édesburgonyával is, akkor jöhet.

    Múlt héten kicsit utána olvastam az orchideáknak, hogy jól kezeltem-e az én betegeimet...nézzétek, milyen érdekeseket találtam:

    [​IMG] [​IMG]

    Szerintem nagyon jópofák...vagy jópofik:D

    Igazából ha az a célod, hogy már kevés elfoglaltsággal működjön a gyopáros, azt elérted...nálam nem mostanában lesz ilyen, hol ez fogy el, hol az...most éppen a fákhoz gyártom az alapanyagokat megint, mert a hétvégén teljesen legatyásodtam a terméseket illetően...aztán jelvényt is kellene gyártanom...bükk akad, de a többit még most pótlom...pontosabban próbálom...
     
    Samborg, mimi, -elzemari- és még 1 ember kedveli ezt.
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...
    Zsona,
    ne is mond ezt a köhögést, én sem tudok belőle kikecmeregni, már november óta.Nekem is volt szerencsém az útifűvel, és más hasonló gyógykészítményekkel, de sajnos reménytelen volt.A bosszantó az, hogy az antibiotikum is hatástalan volt a számomra, Most már kivizsgálásokra járok, hogy megtalálják a baj okozóját.

    Az édesburgonyának és csak a grillezett változatát ismerem, mert nem vagyok egy nagy konyha fenomén.Sokszor vagyok tanácstalan a főzésemet illetően, hogy mit is és mennyit is.....Sokszor a kedvem is valamerre elkóricál és akkor meg aztán végképpen gondban vagyok.Még az a szerencsém, hogy a mélyhűtő rejt némi tartalékot, igy ebben az estekben odafordulok segítségért.Aztán meg a bevásárlás sem egyszerű dolog, mert a z sem tartozik az egyszerű kategóriába, ha a kis kamionommal megyek, azt felhúzni a lépcsőkön, embert próbáló, ha meg hátizsákkal, az meg szintén nem egy leány álom.Szóval jó lenne, ha már ott tartanánk, hogy veszek egy finom rakottkel tablettát és elszopogatom, s hipp és hopp elmúlik az éhségérzetem.Szoktam készételt is venni a kinai konyhán, változatosság miatt.

    Az ilyen tenyésztős eventeket kedvelem, mert sikerül megoldani őket és még izgatottan is várom, hogy vajon a nagy tenyésztőházból mi alakul majd át, és mivé.Csak el ne feledjem a mostani pénteket.

    A Gyopárosvölgybéli teendőimben mindig tanulok valami újdonságot, mert ugye aki nem olvassa ki figyelmesen az útmutatót az a gyakorlatból tanul.Na így vagyok én. Most arra próbálok figyelni, hogy minden fából legyen pótlás a pajtában, hogy amikor a favágó kivágja, jelesül én, akkor tudjam pótolni a következővel.Ezért nem egyszerre történik a fakivágásom, hogy apótlások ne okozzanak gondot.

    Legyen szép és derűs a napotok, annak aki betér.
     
  12. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Karneválkirálynő hoilnaptól!+
    Tenyésztés péntektől.
     
    zsona416, Samborg, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Halihóóó....

    De aranyos vagy Mimi kedves, hogy figyelmeztetsz minket!!A tenyésztést még fel is irtam, hogy ne feledjem!!
     
  14. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Örülök, ha így van, legalább nem hiába koptatom a billentyűket...

    Nem tudom édesburgonyával milyen lenne, szerintem nem nagyon passzol, mert akkor édeskés lesz az íze. Bár attól még lehet jó.

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy akkor jövök géphez, amikor akarok, így mindegy, hogy kevés vagy sok elfoglaltsággal működtetem. Nekem inkább az a cél, hogy ne legyen fennakadás. Egyelőre a terméstároló telik be néha. Akkor vagy várok, vagy visszahívom az egyik megrendelőt.
    Elértem a 12. szintre, tudtam bővíteni az anyagok tárolását, másra nem kell jelvény. Majd a következő szinten kell sok 2. szintű jelvény, de lassan betelik azzal a tárolóm. Így indulásnak ott lesz 12 db belőle.

    A mai ebédem erőleves édesburgonya gombóccal, csopaki aprópecsenye rizzsel. Eredetileg petrezselymes krumplival van, de jobban szeretem hozzá a rizst.

    Ki tudtam váltani mindkét piccoló ládát, és kuponokat is. Viszont úgy jártam, hogy az utolsó keverést elfelejtettem lejátszani.
    A karneválhoz úgy döntöttem, hogy nem bontom le a zuhatagot, ott úgyis nagyrészt fák vannak. Szerintem két területen is kész lesz a növény.

    1893-ban ezen a napon elindul Budapesten a telefonhírmondó szolgáltatás, Puskás Tivadar találmánya alapján.
    1564-ben született Galileo Galilei olasz matematikus, természettudós, fizikus, csillagász, 1880-ban halt meg Fischer Mór porcelánfestő, porcelángyáros, a Herendi Porcelángyár alapítója.
     
    zsona416, Samborg és zsani_apja kedveli ezt.
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szép napot kívánok!

    Erzsike,
    a másik jó dolog, hogy hozod ezeket az emlékeztetőket, mert így legalább hozzátudok egy kicsit olvasni is. A herendi porcelán méltán világhírű, hiszen sok világkiállításon megmutatták a remekműveket.Nem is hiszem, hogy van olyan ház, ahol nem lehet találni, még ha oly kicsi is, de egy herendi porcelánt.

    Ma mi finomat főztél??
     
    zsona416, zsani_apja és Samborg kedveli ezt.
  16. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Tudomásom szerint nekem nincs herendi porcelánom. Sokáig azt hittem, hogy Zsolnaym sincs, de aztán kiderült, hogy van egy süteményesem, amiről nem is tudtam, csak egyszer mosogatás közben rátévedt a szemem a feliratra. Szét is nézek a polcokon, mert van sok nagymama örökségem, lehet, hogy van közte, csak nem foglalkoztatott soha.
    Ma tésztaleves volt saját gyártású tésztával és szintén saját készítésű leveskockából. Pulykanyakat sütöttem flekken fűszerrel, a tegnapi rizsből volt még maradék és káposzta saláta.

    Az event-et elindítottam, az a terv, hogy összegyűjtök sok kosarat és egyszerre játszom el majd.

    1937-ben ezen a napon Wallace Hume Carothers vegyészkutató eredményei alapján a DuPont cég szabadalmaztatja a nylont.
    1519-ben született Gaspard de Coligny báró, Franciaország admirálisa, a hugenották jelentős vezetője, 1982-ben halt meg Barta Tamás magyar gitáros, énekes, zeneszerző. Az LGT gitárosa.
     
    zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  17. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Estét kívánok:)

    Ezt nézzétek meg, Enike modi hozta a módosítást a csevegőbe:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/szerelemmel-teli-levegő-eventcsevegő.23279/page-4#post-1308514

    én ugyan nem látom, hogy mi változott...ha jól néztem a jelvények száma ugyanannyi...majd holnap kiderül, ha leszedem a kuckót, hogy kell-e még tenyésztenem hozzá.

    megnéztem a krumplis fasírtot, valószínű, hogy igazad van az édesburgonyával nem működne...már csak az állaga miatt sem...most megkukkoltam ezt a csopaki aprópecsennyét...jöhet...xDegyébként nagyon hasonlít a zöldséges brassóira, amit szoktam készíteni...csak ott gomba helyett kaliforniai paprika van és a fűszereknél még pluszban majoranna.

    Nálunk ma gulyás leves volt és mákos guba meggyszósszal...

    Eventet elkezdtem...aztán nekiálltam ládákat bontogatni és lepörgettem 4*99 sima pörit, amiből kaptam 6 db +1 bónuszt növényre...most az eventhez tartozó gazdakörből már kaptam 30 kosarat, holnap kész leszek vele...aztán ha lejátszottam ami van meglátom, hogy érdemes lesz-e tovább ültetni.

    Szia Marika:)

    Valamiért nem tudlak beidézni...most 3 napja isszuk a fenyőrügy szirupot és eddig úgy néz ki, hogy talán működik...még nem akarom elkiabálni. Egyébként a baráti körben van egy műtősnő...Ő is november óta nem tud kikeverdni belőle...volt röntgenen, ct-n...egy csomó orvosi vizsgálaton...és nem találnak semmit...4 adag antibiotikumon van túl, szedett lándzsás útifüvet, ivott egy csomó gyógyteát, használta a parajdi sós párologtatót és nem használt semmit...ami neki most jót tesz, hogy hunyadi vízzel inhalál...

    Ha megtalálod a rakottkel tablettát légyszíves nekem is tegyél el egyet...mekkora ötlet...xD
     
    Utoljára szerkesztett: 16.2.23
    -elzemari- és zsani_apja kedveli ezt.
  18. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    [​IMG] Jó reggelt!
    Zsona köszi hogy szóltál. Bár végig tenyésztettem mindent, azért jó ha tudunk valamiről. A gazdakörbe úgyis kellenek az állatok.

    Bármilyen megfázásos betegségemre én a borostyán szirupot veszem-iszom. Nekem az vált be. Meg az inhalálás.

    Tegnap rakott kelt ebédeltem, de nem tablettából. [​IMG]
     
  19. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Mindig találok valami elfoglaltságot, így a fórumra írás elmarad.
    Mióta nem írtam, volt paradicsomleves, csontleves, zöldségleves, sült csirkecomb, zöldséges halfasírt, natúr szelet, gomba-tojás fasírt, petrezselymes krumpli, saláta főzelék, pirított savanyú káposzta, mikróban párolt zöldség, rizs és biztos volt más is csak már nem jut eszembe.
    Valamelyik nap hallottam a cinkéket kiabálni, hogy "nyitnikék", a nárciszok és a jácintok is hajtanak szépen, a krókusz is virágzik, a rózsák hajtásai is megjelentek, szerintem itt a tavasz.

    Az event-ben a kötélhúzás és az ugrabugra dekort gondoltam teljesen fejleszteni miután mindhármat nem lehet. Figyelni kell, nehogy eltévesszem, hogy melyik oszlopokat kell ezekhez beadogatni. Felírtam ugyan, de az nem jelenti azt, hogy úgy is lesz...

    1455-ben ezen a napon Johannes Gutenberg nyomtatni kezdi az emberiség első nyomtatott könyvét, a Bibliát.
    1443-ban született I. (Hunyadi) Mátyás magyar és cseh király, 1878-ban halt meg Sándor Móric az Ördöglovas.
    Sándor Móric 1822-ben Pesten, a mai Deák Ferenc utcában mutatta be első produkcióját: két kocsi közé beszorulva úgy szabadult ki, hogy lovával átugratott három egymás mellé fogott lovat. Az 1825-ös országgyűlés megnyitójára érkezett királyi pár tiszteletére nyaktörő mutatványokat és viharzó vágtákat mutatott be Pozsonyban. Az 1820-as évek végére a főúri társaságok népszerű alakjává vált. Gyakran nézelődött budai palotája erkélyéről lóháton, pipázva. A nyílt utcán is hajmeresztő mutatványokat hajtott végre. Kedvenc lovagló-helyeinek egyike volt a Várba vezető lépcső. Előszeretettel lovagolt be más házakhoz is, lábadozó kertésze szobájába éppúgy, mint a főúri palotákba, vagy a bécsi Fehér Hattyú fogadó második emeletére.
     
    mimi, zsona416 és zsani_apja kedveli ezt.
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Erzsike,
    csak ámulok és bámulok, hogy te mindig milyen frappánsan kitalálod a főzést.Nekem mindig komoly gondot okoz, mert nem vagyok egy nagy, kreativ konyhás.Persze azért mindig kerül valami az asztalra...
    Holnap például végre egy kis tarkababból készül leves és palacsinta.Oly régen szerettem volna már enni egy jó tartalmas bablevest, de felénk eltűnt a 45 dekás fejtőbab és a kilós meg nekem sok.Sem tárolás szempontjából nem jó, s a felhasználhatóságnál is gond lenne.Találtam az egyik boltban kis csomaggal tarkababot, és rácuppantam, bááár kicsit izgulok, hogy vajon milyen lesz.Nem keverték e össze őket, mert korábban azért nem vásároltam tarkababot, mert az bizony olyan volt, hogy volt ami megfőtt és volt ami még bizony főhetett volna még.
    Na de legyek pozitív gondolkodású, hiszen a kismadár is azt hitte a macska szájában, hogy sétálni mennek.

    Szép estét kivánok...
     
    mimi és zsani_apja kedveli ezt.