Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -Palika17-

    -Palika17- Fórum admirálisa

    Sziasztok kedves Barátaim, szépséges szerdai napot!:):D

    Jelenleg a most zajló negatív energiát elengedve, mert már jó lenne. :sleepy::music:
    Akkor, inkább fel a fejjel, csak pozitívan beszélgessünk!;):)
    Hogy vagyunk-hogy vagyunk, ki az aki belevág az eventbe, készültetek rá?:):music:
    Kinek hogy haladnak a tervei a gazdaságba?:)

    Egyébként közbe megjegyezném, hogy elképesztő ahogy rohan az idő.:D
    Ma reggel Pali gazda, a jó kis maga megszokott módján szürcsölgette hajnali 4 kor a kávéját.:D
    Majd aztán,hirtelen szélvész gondolat csapta meg és arra eszmélt rá, hogy szinte mindjárt szeptember 1-je lesz, jön az ősz ismét. Elképesztő, gondolta magába.:D
    Mert ha belegondol a délutáni munkája során is, szinte korábban kezd neki sötétedni a farmján, mint feltűnt számára.:D

    Kinél milyen az időjárás? Itt lassacskán egyre jobban és jobban kezd befelhősödni, szinte közeleg kéreti magát az eső.:D
     
    Swartsch, alex0824, Sali~*.* és 9 más kedveli ezt.
  2. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Sziasztok...

    Palika,
    igazad van abban, hogy fel a fejjel és pozitívan gondolkodjunk.Ám ha nem lenne aki megmondja a véleményt, akkor mi is csak nézhetnénk a mozgó virágok lejtését...a birkák unatkozó talicskázását.
    Na de félre a búnak, én is szélnek eresztem Sopánkát, ne üljön állandóan nálam, igya meg otthon a kávéját.

    Hogy haladnak a gazdaságban a munkálatok?Palikám sehogy, az utóbbi időben inkább kissé hanyagoltam, volt más amivel elütöttem az időmet.Igaz most nekiálltam a munkálatoknak hogy hátha sikerül nekem is megfejteni a misztikus hajóroncs titkait.Beállok Ciróka Lujza csapatába és indulás előre, majd meglátjuk mi alakul ki belőle....

    Látod látod milyen gondolatok törnek rád hajnali 4-kor.Tudod az az érdekes, hogy ez minden évben vissza térő, hogy augusztus után eljön a szeptember, azzal együtt meg az Ősz is.Jön a szürkeség néha a szitáló eső, de vigasztaljon a tudat, hogy eljön újra hamarosan a Tavasz és kezdődik minden előlről.Egyre figyelj Palika, minden napot jól , tartalmasan és szépen éljél meg!!!

    Felénk nagyon meleg van, újra vakond üzemmódban élek, de ez is elmúlik majd.

    Mosolygós szép napot kívánok!
     
    Swartsch, alex0824, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  3. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Szevasztok!
    Nem lettem aktívabb a játékot illetően. Tenyésztéseket kell befejezni, de ehhez az egyperceseket kell megvárnom, a buxám igen lapos. Végülis jól haladok, néhány 9. szintű, a tö9bbi 10. szintű feladat van hátra, összesen 6 feladat. De a rémbirka tenyésztése bosszant. Sose fogom elvégezni. Havonta tudom csak növelni a birkák mennyiségét.
    Event nem igazán lelkesít, így neki se kezdek.
     
    Swartsch, alex0824, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  4. -Palika17-

    -Palika17- Fórum admirálisa

    Szia Elzemari!:)

    Igazat adok persze, hiszen nyilván akár, mint a pozitív visszajelzések, úgy a negatívokra is szükség van. Én ezt aláírom.
    Én csak magamból indultam kicsit ki, mert bevallom nem szeretem az állandó negatívot, próbáltam jó kedvet hozni benne.:sleepy::D
    Teljesen érthető a haladásod, első a fontosabba dolgok az életbe.:music:
    Elnézést kérek, csak hüléskedni próbáltam az évszakkal, nyilván minden évben van ősz!:sleepy:
    Köszi szépen Elzemari, köszönöm!:sleepy:
     
    Swartsch, alex0824, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  5. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Sziasztok....

    Hogy én milyen ügyetlen vagyok ebben a játékban!!!!!Le sem írom, hogy milyen számokat produkálok, de sebaj, ez van.

    Holnap jó napom lesz, mert megyek a Dunára halazni.Nem kell gondoskodni a főzésről, remélhetőleg túl élem a meleget ott is.

    Ma reggel azt gondoltam, hogy nagy nagy eső lesz, ezzel szemben szépen eloszlott a felhő, úgy ahogy jött úgy el is oszlott eső sehol.Persze ezt igazán nem bántam, mert utána napsütés produkált volna valami eszement párát.Ember legyen aki azt viselni tudja.

    A piacra mentem, mert a zöldségféle fogyóban volt.Meg is pakoltam a hátizsákomat,szerencsére haza is jutottam vele....

    Ennyi a történésem idáig...legyetek vidámak....Jó hétvégét!!
     
    Swartsch, alex0824, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
  6. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szép napot kívánok Mindenkinek! Sziasztok!
    Palika! Jó magam sem szeretem a negatív dolgokat, csak megnehezítik az életünket.
    Belevágtam az eventbe, gondoltam amilyen gyorsan lehet le is zavarom a felhőig. A mostani változtatások viszont tetszenek, így a terv is változott. Szeretném a 100 ezres max. pontot elérni. Ezzel sincs különösebb cél, csupán magam szórakoztatom.;)
    Mondd csak Palika! Te általában hajnali 4-kor kelsz?
    Itt rekkenő a hőség, hajnalban volt egy kevés lehűlés, jó kis csendes eső volt, dörgés kísérte.
    Marcsikám!
    Az a véleményem, ha megengeded, hogy igen le kell írni, adott helyen, kulturáltan a problémákat, hibákat stb. Nem a moderátoroknak nekiesni, szétszedni, hibáztatni stb.
    Egyéb iránt meg mindenki leírhatja a véleményét, de ettől még nem fog megjavulni a játék. Sőt, ha már jelezték többen a hibát felesleges még kétezerszer megismételni.
    Mimikénk! Mindjárt itt a vége, elnyered a királynőnek kijáró koronát! Nagyon drukkolok neked. Tudom mit érzel, de nyugi előbb-utóbb tiéd a dicsősség.;)
    Gyere csak és hozz vidámságot, jó kedvet, hüléskedj.;)
    Ahogy nézegetem ezt a kedves barifejet, látom hogy szomorú. Itt az ősz lassan kopogtat, kedvesednek meg becsengetnek/tek.
    Kevesebb időt tölthettek együtt. A kitűzött projek halad, van kilátásban valami megoldás?
    Ne ostorozd magad, nem ér annyit az event! Holnapi programodhoz kívánok szép időt, kellemes beszélgetéseket és jó "fogásokat". Szinte érzem a sült hal illatát, látom ahogy a hideg italtól opálos a pohár, apró gyöngyszemek az oldalán.:);)
    [​IMG]
    :)
     
    Swartsch, -Palika17-, alex0824 és 6 más kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Jó reggelt!!

    Salikám,
    nem tudom megállni, hogy ne ugorjak be és ne szóljak egy két jó szót hozzád és a benéző kedves gazdákhoz.

    Remélem már megugrottad a bűvös 100 ezres számot, ahogy én ismerlek, már biztosan.Hiába az ilyen gazdák kellenek, akik bízva magukban viszik a játékot előre és előre.

    Sajnos a program nem úgy sikerült, ahogy vártam, de sebaj kimozdultam és már az is egy program.A felhő kész, a többit az ügyeseknek!

    Milyen finom ebéd készül Salikám??
     
  8. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Azért két-három félbehagyott ültetős is van még, azoknál csak a mamutokat szedtem ki, még rengeteg növényt kell ültetni. Most is soknövényes két feladatot nyüstölök. Ezek csak azért zavarnak, mert egy idő után unalmas. Nem nagy baj, úgyis én győzök.
     
  9. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Sziasztok!

    Tegnap gyomirtóztam!
    Ez szokásos havonta, mert nagyon gyomosodunk.
    De ma ránéztem, hogy mi is az amivel küzdök immáron kb 20 éve tavasztól őszig.
    Amikor beazonosítottam a növénykéket és rákerestem a leírásukra, első körben elküldtem mindenkit melegebb éghajlatra!
    1. növény:
    Kövér porcsin
    Salátának fogyasztható, gazdag omega 3 zsírsavban, szívproblémák megelőzésére gyógynövényként fogyasztható.
    2. növény:
    Fehér libatop.
    Magas kalcium-, fehérje- és vastartalma miatt fontos, vadon termő zöldségnövénynek számít. Saláta, leves és ivólé készítésére egyaránt felhasználható.
    Rájöttem, hogy nem gyomosodik a kert, udvar, hanem csupán gyógynövénytermesztő vagyok 2 évtizede! Csak senki nem szólt róla!
    Pofám leszakad, más kemény lóvét fizet ilyen gyógynövény termékekért én meg tonna számra irtom.
    Át kell értékelni, hogy jövőre mit kezdek ezekkel a növényekkel.Ha netán a gyógynövénytermék piacon megjelenik majd egy Alex-herbal-mix névre hallgató kapszula, akkor gondoljatok rám. (farmosoknak kedvezmény)
    :D
     
  10. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Sziasztok...

    Mimikém,
    nagyon kitartó és meggyőző vagy, ahogy a gazdaköriekkel dolgozol.Én is neki nekivágok egy egy körnek, de a legtöbb ami érdekes és nagyon megérős az a tenyésztős.Sajnos mindig ezek maradnak hátra, mert sok amíg ki tudom várni, hogy valamelyik ugorjon már egy nagyot, hogy azok a kis utolsó tételek bejöjjenek.Sajnos a nullázás nálam felejtős, így aztán magad uram, ha nincsen, mivel a virágok dallamát eltrilláztam.
    Ha majd jön egy olyan event, amit tényleg kihagyok, akkor én is belevágok megint, de nem is tudom mi visz örökké arra, hogy nekifogok, még ha talán nem jutok a végére,(idáig azért olyan kevés volt).
    Az a baj, hogy nem veszem olyan komolyan, hogy előtte is tanulmányoznám, hogy miként alakul majd, meg olvasnám a sok okos felkészült gazdát, pedig azt kellene.Ilyenkor mindig megfogadom, hogy na majd legközelebb, de akkor meg elfofy a trágya, a ládák sem gyűjtenek annyit, nah, szóval mosom magamat ahogy tudom....

    Látod öreg barátnőm megint itt van a Sopánka, és itt fogyasztja a kávémat, hiába mondom neki, hogy ebben a melegben inkább a limonádét igya.Tegnap nem volt lelkem elmenni dinnyéért, most meg úgy sajnálom, hogy csak na.Jó hideg görögdinnye, de jó is az ilyen melegben.

    Mimikém, ölellek, és vigyázz magadra....

    Alex,
    csoda jót mosolyogtam az írásodon, mert valahogy én is így voltam korábban.Nekünk a tyúkhúr okozta a boldogságot, és amikor egyszer a sok hajlongásom közepette, az éppen kint lévő szomszédomnak említem, hogy mennyire unom már szedni ezt a sok tyúkhúrt.Nekem is mondta, hogy csak ne irtsam mert kiváló salátát lehet belőle készíteni.
    Miután én mindig tisztelem azokat, akik sokkal többet tudnak tőlem, meg aztán még jóval fiatalabb is, én nagy halgatásba burkolóztam és ezek után már nem motyogtam, amikor irtottam a tyúkhúrt.

    Ám ellenben veled, nekem sajnos nem jutott eszembe semmi újfajta saláta krelmány amit magamévá tudtam volna nevezni.Ma már ezek után............"Tyúma" saláta néven készíteném, ha egyáltalán megenném.

    Nézd el nekem kérlek, de megmozgattad az agytekervényeimet csak....

    További szép napot kivánok, hűs szellővel, fagyival, vagy egy habzó sörrel....
     
    Utoljára szerkesztett: 27.8.23
    -gyöngy-581, -forrest-gump-, mimi és 7 más kedveli ezt.
  11. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Én most, elolvasva ezeket, kedvet kaptam hozzá, hogy megkóstoljam, csak így gyomirtózva lehet lenne némi mellékíze a dolognak. Most nem lennék kibékülve ilyen melegben sem a szaporával, sem a gyomormosással. Még csak széntabletta sincs itthon csak grill faszén. Nem tudom mit szólna a szomszéd, ha átnézne, én meg a napernyő alatt ülve ropogtatnám a faszént a zacskóból mint valami chips-et, koromfekete fogsorral.
    :D
     
    -gyöngy-581, -forrest-gump-, mimi és 7 más kedveli ezt.
  12. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Szasztok!
    Ne felejtsd ki a pongyola pitypangot se, az is sűrűn elő szokott fordulni.
    Főleg C-vitaminban és B vitaminban gazdag levelei salátaként fogyaszthatók. A gyermekláncfű levelében háromszor annyi C-vitamin van, mint a citromban.

    Végre túl vagyunk a paradicsom befőzésen.
    Tegnap volt az előkészítés és az első felfőzés.
    Ma pedig ment a passzírozás, készre főzés és a palackozás.
    47 kiló paradicsomot dolgoztunk föl.
     
    mimi, Swartsch, CoraQueen és 7 más kedveli ezt.
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    alex0824
    Fekete fogkrém úgy is van!!Egyébként, ha mondjuk valami mással is kevernénk, a salátában, akkor valószínűleg fel sem túnne, de mecsoda vitaminal lennénk gazdagabbak.
    Vese- és májtisztító, kőoldó hatást tulajdonítanak neki. Tápláló, frissítő hatása miatt gyengélkedő betegeknek adják. A belőle főzött tea bevérzések ellen javasolt.
    A nyers, fiatal hajtásokból saláta készíthető kellemes, édes íze miatt. Omlettekbe sütve, vagy levesbe, főzelékbe főzve is fogyasztják.
    Klinikai kísérletek szerint a tyúkhúrnak antioxidáns, gyulladásgátló, fájdalomcsillapító, antidiabetikus és szorongásoldó hatása van.

    Tessék, én meg ódzkodom tőle, igaz most már fiatal új hajtáshoz hozzá sem jutnék....

    Szia Csaba.
    látom micsoda szakember vagy, nem elég, hogy a felújjítást is megoldottad, még a gazokhoz, bocsánat az általam gaznak nevezett gyógyfüvekhez is értesz.Most már tudom, hogy milyen tékozló vagyok én meg veszem a c vitamint....

    Minden elismerésem a sok paradicsom befőzéséhez , ez nálatok termett, vagy bóti...???
     
    -gyöngy-581, -forrest-gump-, mimi és 4 más kedveli ezt.
  14. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Nem nálunk termett, a piacon vettük.
    Nálunk most a kertben a felújítás miatt csak "gyógynövény" burjánzik.
     
    mimi, Swartsch, aida2330 és 4 más kedveli ezt.
  15. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Jó reggelt kívánok Mindenkinek! Sziasztok!
    Mónika! Gratulálok a Gyopáron elért eredményedhez is! Fantasztikusan, gyorsan szeled a szinteket.:)

    Marcsikám, de jól tetted, hogy erre kerekeztél. Nem jött össze a 100 ezres, már nem kísérletezem tovább. Gratulálok a felhődhöz, jó lesz az ami potyog róla.;) Menü? - csirke ragulev. gőzgombóccal, rántott cs.falatok, sült burg. kovi ubi.
    Történt valami? Elfogyott a hal?
    Mimikénk!
    Bizony rengeteg növény kell oda, de gondolj arra, hogy ha lassan is, de érkezik a vége. :)
    Ha eljutsz odáig, hogy szabadalmaztatás után piacképes lesz a gyógynövényterméked, dobj egy üzit, beszállok a boltba és segítek a forgalmazásba.
    Csaba! Ebben a kuka melegben a befőzés rengeteg munka, minden elismerésem.
    Olvasgatom, hogy micsoda felfedezéseket tesztek. Mindenki beállt közületek "füves" embernek.;) Igen, fűben, fában orvosság van.
    Régen ezeket a gazokat az állatoknak adták, ma már emberi fogyasztásra is ajánlják. Hová jutunk?
    Alex! Permetezel?
    Mi elhatároztunk, hogy idén Pestiesen méhlegelőt csinálunk. Legyen mit enni, gyűjtögetni ezeknek a szegény, szorgalmas állatkáknak.
     
    -forrest-gump-, mimi, zsani_apja és 5 más kedveli ezt.
  16. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Tévedsz, régen ezek az úgynevezett gazok jobban megvoltak becsülve.
     
    mimi, zsani_apja, Swartsch és 4 más kedveli ezt.
  17. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Sziasztok....

    Salikám,
    úgy unom már, hogy velem nem történik semmi.Na ja a halazás.Nagy örömmel mentem halazni, mert először is nagyon kellemes a Duna partján lenni, szép a környezet, lágy szellő fújdogál az öreg Duna felől.
    A halra jó sokat kellett várni, ez már egy kicsit gyanús lett, mert igazából nem is voltak sokan, jó mi ebéd időre mentünk, fél 1 re.(12 kor nyitnak).Így aztán kortyolgattunk a sörünkből de módjával, hogy azért maradjon a halat kísérni is.Hozzá voltunk szokva, hogy nagyon finom volt a hal, ropogós, gusztusos, szóval ahogy annak lennie kell.
    Sajnos nem ezt kaptuk,és így elkenődött a szánk .Igaz elfogyasztottuk, de el is döntöttük, hogy ezt a kiszolgáló helyet ad akta tesszük, mert nem azt kaptuk, amit megszoktunk.Valószínúleg váltás volt a személyzetben.
    Amikor hazaértem, bánatomban a hűtőből elővettem a fagyi maradékát és leküldtem a hal után.

    Ennyi a történet.
    Alsódughagymafalván állattenyésztés folyik, hogy pótoljam a trágya termést.A Gyopároson meg elkutyulódik a kulcs és azt kell keresnem...Szóval most nem nagy az élet felém....

    Kivánok derűt és vidámságot!!
     
    -forrest-gump-, mimi, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
  18. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Nem gondolom, hogy tévedek. Azt írom amit tapasztaltam gyermekkoromban. Igaz nem most cseperedtem fel.
    Családi házban nőtem fel, jelenleg is abban élek.
    Kihagytátok a disznóparéjt más néven amaránt. Minden része ehető, ám a levelei és a hajtáscsúcsok a legízletesebbek. Levelei frissen és főzve is fogyaszthatóak, adhatjuk, levesekhez, egytálételekhez, illetve spenóthoz hasonlóan használhatjuk, például ételek gazdagítására vagy köretként.
    A levele frissen kiváló. Disznóparéj (amaránt) levél; 100 g; Kalória: 23 kcal: Fehérje: 2.46 g: Szénhidrát: 4.02 g: Zsír: 0.33 g: amelyből Telített zsírsavak: 0.09 g: Nátrium: 0.02 g: Koleszterin: 0
    Az amarant növény magjai apró magok nagyon táplálóak, sok fehérjét tartalmaznak. A csíráztatott magokat salátákhoz adhatjuk, szendvicseket gazdagíthatunk, illetve ételeket díszíthetünk velük. Az apró magokat a kukoricához hasonlóan kipattogtathatjuk, és müzlihez, kásákhoz keverhetjük, vagy megfőzhetjük köretként, kásának, sőt lisztet is őrölhetünk belőlük.. Az ősi aztékok és maják nagyra értékelték, és erőforrásként használták. Jó minőségű fehérjét és rostot tartalmaz, valamint jó forrása az ásványi anyagoknak (különösen vasnak, kalciumnak és magnéziumnak), vitaminoknak és egészséges növényi zsíroknak.
    Hogy mik vannak!:)
     
  19. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Szia!
    Én erre a mondatodra írtam, hogy tévedsz: Régen ezeket a gazokat az állatoknak adták, ma már emberi fogyasztásra is ajánlják. Hová jutunk?
    Régen is felhasználták ezeket a növényeket a hozzáértő emberek.
    Talán még jobban mint ma, mert akkor még nem volt a patikákban annyi féle készítmény mint ma.
    Vidéken nőtem föl és emlékszem, hogy a padláson kiterítve, vagy az eresz alatt csokorba kötve száradtak a különböző növények.
    Gyerekként rendszeresen gyűjtöttük a kamillát, hársvirágot, csipkebogyót meg a vadgesztenyét.
    A vadgesztenyét azt pénzért leadtuk, a többit saját használatra. A hozzáértők meg gyűjtötték a többi növényeket.
     
  20. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Értem én, hogy mire írtad. A bodza virága rántva, gyümölcse lekvár, dzsem, jó torok öblögető főleg pálesz formájában, a csipkebogyó lekvárnak, szárítva teába, a hársból tea készült főleg télen. Idősek és szívbetegek óvatosan rövid ideig fogyasszák. Kamillát is gyűjtöttük, szárítottuk, teának, borogatásnak, kiváló.
    Vadgesztenyét nem volt hova leadni, pedig a ház előtt is volt 5 szép fa.