Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -forrest-gump-

    -forrest-gump- Fórummogul

    Szia!Sziasztok!
    Akkor még van bőven mit olvasgatnod kihagytad a parlag fűt amiért előszeretettel büntetik a jobbágyokatxDxD Szinte nincs is olyan gaz ami ne lenne jó valamilyen betegségre akár külső akár belső betegségről is legyen szóo_O Pedig pofon egyszerű a történet hiszen ezen növények a természet és az élet rendjét hívatottak szolgálni:) Bár igaz azért vigyázni kell arra is hogy miből mennyit szabad a szervezetbe bevinni és az sem mindegy hogyan készítjük el. Az is igaz vannak olyan növények vagy gombák amiket nem árt messziről kerülni. Tehát az éremnek is két oldala vano_O
     
    alex0824, Sali~*.*, aida2330 és 3 más kedveli ezt.
  2. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Annyit beszéltek a felhőről, hogy talán nem csúfoskodok a 13. szinten. Kuncogóban leírtam, hogy eventezek, de talán még pár kör növényt reszkírozok a felhőig. Én szeretem ezt az eventet, csak nem barátja a kezemnek. :(
    A gyopár meg a sajátos deszka-igényével.... >:(
     
    alex0824, Swartsch, Sali~*.* és 3 más kedveli ezt.
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szép napot kívánok Mindenkinek! Sziasztok!
    Kedves Máriák:inlove:! Névnapotok alkalmából szeretettel köszöntelek benneteket. Kívánok még sokat, nagyon boldogot, jó egészségben.
    Isten éltessen sokáig benneteket!
    [​IMG]
    :inlove:
     
    alex0824, mimi, GA-BI-O-Farm és 3 más kedveli ezt.
  4. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    A pletyisnek van egy nagy hátránya a többi szabadon beszélgetős topikokkal szemben. Csak olyan pletyit lehet tárgyalni, ami hivatalos rajongói oldalról, vagy valamelyik másik fórumról a jóstól származnak. Más beszélgetős topikokra nincs ilyen szabály! Ha Grizz egy ilyen topikba és feltételes módban írja meg a mondandóját (hogy lehet ez és ez lesz) szerintem nem lenne ok a törlésre. Más beszélgetős topikban a feltételes módban történő beszélgetés akár a játékról is nem ütközik fórumszabályzatba. De a moderátorok hozzáállását a fórumhoz azért ne emlegesse inkább, bármi is a véleménye akár a múlttal akár a jelennel kapcsolatban. De ezt szerintem Ő is tudja!
     
    Utoljára szerkesztett: 9.9.23
  5. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Napsütötte, mosolyos jó reggelt és napot kívánok! Kezdődnek a mária-hetek. ;)
    https://www.egeszsegtukor.hu/images/news/news_3236_reggeli.jpg
    [​IMG]

    Gyöbnyörű ez a róüzsa, köszönöm a kedves szavaidat is!! :inlove:
     
    alex0824, Sali~*.* és Swartsch kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Nekem csak egy kérdésem van ebből az egész hóbele blancból .
    Ha a farmról akarnak telóra minket , miért ostorral küldenek , és nem finom hívogató marketinges kampánnyal ?
     
    Swartsch és alex0824 kedveli ezt.
  7. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Szia!
    Nem vagyok benne biztos, hogy kimondottan arról van szó, hogy kizárólag telón lesz a játék.
    Anno is, amikor még flash volt az unity helyett, lehetett telón játszani a játékot.
    jelenleg is lehet, valamilyen szinten. Abban semmi kivetni valót nem találok ha ez gond nélkül újra lehetséges lesz. Bővíti a játékosok körét mert azok is tudnának játszani esetleg újra is, akik a mobilos lehetőség elvesztése miatt hagyták abba a játékot, vagy azokat is bevonzhatja, akik kimondottan azért nem foglalkoznak a játékkal mert az nem mobilizálható. Tehát nem látok semmi nagy újdonságot abban, hogy esetleg úgy döntöttek a játék készítői, hogy mobilon is elérhető legyen gond nélkül a játék. Talán még jól is elsülhet, mert ha több játékost tud hozni a mobil alkalmazás, az a bevételeket is növelheti úgy, hogy esetleg a játék technikai hátterére is több jusson. Negatív csak az lehet, ha netán az asztali verzió megszűnne, de elvileg vannak olyan programok, amik mobil alkalmazásokat is tudnak futtatni Win-en.
    Ostorral meg nem küldenek sehová!
    A játék fejlesztései külön folynak a játéktól, nem érintik az élesben futó játékot, elkülönítve történik minden. Nem okozhat a fejlesztés háttérfolyamata játékban hibát, fennakadást.
    A játékokban tapasztalható hibák teljesen más eredetűek lehetnek.
     
    Utoljára szerkesztett: 10.9.23
    Swartsch, -gyöngy-581, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  8. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Nekem, ha telón kellene játszanom, akkora kellene, mint a tablet. :D Az meg nem fér el a farzsebemben.
     
    Swartsch, _Ilona49_, mimi és 3 más kedveli ezt.
  9. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Nagyobb zseben még nem gondolkodtál el?
    :D
    Felvarrsz hátra a nacira egy táskát!
    Ne feled a divatot csak az egyszerű emberek követik. A zsenik viszont diktálják azt!
    :D
     
    Swartsch, _Ilona49_, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nekem már a teló pici a látásomhoz, bár nem gondolnám zseni ális ötletnek, hogy csak azon legyen játszható.
     
    mimi, Swartsch, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  11. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Hibát azt követtek el, de nem a játékosok nyomására. A ládákat a mamutokat a Bp maga hozta újdonságként a játékba, kimondottan , hogy megugorjon az akkori bevétel. Mivel csökkent már előtte a játékosok száma, a bevétel, nagyon okosan elkezdték felkészíteni a játék pénzügyi mutatóit a játék eladásához, a jövővel már nem törődve. Az aktív farmok számát a pushing eltörlésével emelték. Így amikor kínálták a játékot, egy jó bevételű, sok aktív farmmal rendelkező, stabilnak látszó játékot tudtak felmutatni. Az eladás előtti időkben még csak a pushing témáról is bűn volt beszélni vagy azt említeni. Később pedig az egész kezdte magát megbosszulni. De ez már nem a Bp gondja kimondottan hanem azé aki megvásárolta azt. Beszálltak egy visszafordíthatatlan, öngeneráló folyamatba és most ahogy tudják, próbálják anyagilag elviselhetőbbé tenni a következményeket.
    Írtad a farm és a gyopár között bármikor elvágható köldökzsinórt.
    Én is úgy látom, hogy ez bármikor gond nélkül elvágható. De nem azért mert a gyopár majd önállóan futhat. Inkább azért mert ha a Bp-nél valami nem hozott úgy a konyhára, azt eddig mindig szemrebbenés nélkül egy idő után lekapcsolták, megszüntették. (Fantasyrama, Wefarm) A kövi lehet pont a gyopár lesz , ha nem hozz a konyhára úgy mint az várták. Még így is egy csomó mindent fejleszteni kellene rajta, ha nem jön be a számítás, akkor nem fognak rá költeni semmit. Köldökcsipesz, szike és hali. Náluk az nem oszt nem szoroz, hogy ki szereti a gyopárt vagy nem. Ha nem hozz kellő lóvét és csak további kiadásokat generálna, akkor megy a háztól, ennyi.
    :)
     
    mimi, -ágianyu33-, -BombadilToma- és 7 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Az én telefonom pedig kimondottan alkalmatlan a játékra.:oops:

    Ha elvágják a köldökzsinórt a gyopi és a farm között én nem fogok búsulni a gyopi után, tegyék azt, főleg, ha megszűnne ez az áldatlan állapot amibe jelenleg vagyunk /belépési nehézségek, játékhibák tömkelege... stb/, csak tegyék meg minél gyorsabban. Ha választanom kell a farm és a gyopi között én a farmra teszem le a voksomat, sőt ezret is, ha lehetséges.
     
    mimi, Swartsch, GA-BI-O-Farm és 4 más kedveli ezt.
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ha már terhes a Farmerama a gyopárral , akkor remélem nem ikrek , mert a gyopárból egy is elég . :D
     
    mimi, Swartsch, -gyöngy-581 és 4 más kedveli ezt.
  14. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szép napot kívánok Mindenkinek! Sziasztok!
    A gyopárt véleményem szerint is vághatják, nem véletlen van a belépéskori megjelenítésnél a Napraforgó domb a sarokban és nem a gyopáron. Ezt legalább megfontolták.
    Lassan elérünk oda, hogy már a keréken kiforgatott egy-egy narancs fejlesztésnek is örülünk.
    Azt viszont nem értem, ha egyszer már összekötötték a pajtánkkal, miért nem a farmos pajtaérték szerint adhatjuk be a javainkat a gyopáron?
    Vagy, tudvalévő, hogy a rémkertben termelt javak pajta értéke a gyopáros beadandóknál is aránylag jónak mondhatók.
    Akkor miért nincs nyitva huzamosabb ideig, ha már állandóan nem akarják nyitva tartani?
    Nincs idő a tápok, az esetleges gazdaköri feladatok hozzávalóinak teljesítésére.
    Ha annyira elszámították magukat a gyopár miatt a bevételekkel, miért nem lehet pl. cukorkát venni?
    A 3x 68000 értékű UH-k miért adnak olyan pitiáner sallangokat, amiket alkalom adtán, ha hiányzik a piros kosár alól meg lehet vásárolni?
    Már csak az a kérdés: mikor jön a hali?
    Jancsika, torszülött sem kell, semmilyen formában. Elég, sőt sok is, maga a Gyopár.
     
    mimi, Swartsch, GA-BI-O-Farm és 3 más kedveli ezt.
  15. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Mert van olyan gazda, aki már decemberben verné az asztalt, hogy miért nem számol tovább a zőőőőd csík. Szerinted kell az nekik, hogy a játékosok sürgessék őket újra az álldogálás miatt?
    :D
    Egyébként ha mindenki játszana a gyopáron, aki csak tud és mindenki költene rá, akkor valószínű hozná azt amit elterveztek és gyorsabb lenne a fejlesztése is. Lenne mit gyorsabban visszaforgatni. De a valamit valamiért itt nincs egyensúlyba, vagy nem találták el, hogy mi kellene a játékosoknak. De pont a hibák javításának és a fejlesztéseknek a lassúsága mutatja, hogy nincs zsé mindenre, pl erőforrásra aki melózzon. Valószínű, hogy egy kisebb létszámú csapat csinál minden Bp játéknál minden javítást, fejlesztést, prioritás alapján végzik, mikor mi a fontosabb. Ezért kellett pl 2 évet várni a skorpiók piacos kijavítására is. Nem volt ember rá, nem volt idő.
    Tapasztalat, hogy más cégnél beírsz, hogy egy megjelenítés nem jó a játékban, az estére már jó! Itt? Már dógózunk rajta! Egy hét múlva? Dógózunk rajta!
     
    Utoljára szerkesztett: 11.9.23
    mimi, Samborg, Swartsch és 4 más kedveli ezt.
  16. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok!

    Salikám,
    nagyon szépen köszönöm, hogy hoztad ezt a szép rózsacsokrot. A hangyák nagyon helyre kis dobszólóval járultak hozzá a Mária napi köszöntőköz.Millió ölelés érte.
     
    mimi, zsani_apja, Swartsch és 2 más kedveli ezt.
  17. -Palika17-

    -Palika17- Fórum admirálisa

    Szia Swartsch!:)
    Bocsika, hogy kissé megcsúszva reagálok!:D Aztán meg is lett ezek a tervek alapján?:music:
    Szia Sali!:)
    Hát nem szívleled a szegény Gyopárt?:D
     
    mimi, Swartsch, alex0824 és 3 más kedveli ezt.
  18. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Sziasztok!
    Külön is lehetett volna jó munkás akciót csinálni, szétválasztva.
    Az, hogy összecsapták a két dolgot, kiváló ötlet volt nem csak abból a szempontból, hogy megéri, de megpróbál még több játékost ráirányítani a gyopáros munkások vásárlására. Ha meg ráadásul többször is megvásárolod, akkor már az a bevétel fix, akár játszol a gyopáron, akár abbahagyod esetleg valamiért. Vagy pont már csak a munkások megléte miatt sem adod fel a gyopárt, ha valamiért nem tetszene meg. Tehát az ötlet jó, okos. Mint az életben, ha valami nem nagyon kereset termék, nem megy, akkor csinálj rá összevont akciót egy kereset termékkel. Kóstolónak is jó, bevételt is generál és a nem kereset dolog sem rohad rád a raktárban.
    :)
     
    mimi, maszilva, Netudki50 és 4 más kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nálam már kb három napja elérhető ez az összevont akció. Az első pillanatban elgondolkodtam rajta, hogy kell-e ez nekem, de miután a farmon sem veszek munkásokat, kitartanak a kuponjaim még elég sokáig, így ott hagytam az akciót.
    Szóval akár megéri-e a nagy átlagnak, akár nem, én nem csábulok el tőle és nem élek az akcióval.
    PS: A gyopáron a segítő párost veszem meg a munkások mellett. Én úgy érzem ez így nekem bőven elég :)
     
    Utoljára szerkesztett: 13.9.23
    mimi, GA-BI-O-Farm és alex0824 kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Ahogy gondoltam, megérősebb is. Jobban érik, mint a barack. :D