Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Kuzdern

Kuzdern Fórum félistene

A vonatok érkeznek, de semmi érdemleges fa...:oops:talán több az XXL fa, mint az alap fa...:wuerg:

ursa11, Imi*, -Fülemüle-70 és még 1 ember kedveli ezt.
  2. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Köszönöm szépen Imi:inlove:
    Neked tuti nem fog gondot okozni az event, szerintem nekünk sem csak Mókuska parázik, pedig ő is biztosan végig fogja vinni. :)
    Nó para, megcsinálod. :)
    A TOP sokkal parább, ott aztán van pajta ürítés rendesen. Az aláírásom alatt van egy link,kitettük a HUNGARY feliratot és az se volt egyszerű ám. Hol az egyikünk szakadt le, hol a másikunk de meglett:inlove:
    De az xxl az jó, nem rossz fák azok. :)

ursa11, lukimi, Imi* és 2 más kedveli ezt.
  3. Kuzdern

Kuzdern Fórum félistene

Igen az XXL fákat szeretem...a Zuhatagok szigetén vannak...xD

ursa11, DevilMókus, lukimi és 2 más kedveli ezt.
  4. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Tudod én azokat nagyon sajnálnám vonatra tenni, legyen az akár egy almafa is.
    Az xl-es az más, azt nyugodt szívvel utaztatom. :)
    Mint a sárga ólakat is :) Nálam most a keréken a birkanyíró a menő, de szeretemxD

ursa11, DevilMókus, Imi* és 2 más kedveli ezt.
  5. lukimi

lukimi Fórum elő legendája

Most írok valamit, de nehogy megsértődjön bárki aki Topolni szokott?!

Azt írod a TOP inkább para. Én ugyan sose vettem részt benne de figyeltem.

Az első játék óta vallom, hogy semmi izgalom, semmi felesleges idegeskedés nincs a TOP alatt annak aki komolyan részt akar venni benne csak túl van az egész spilázva. Egyetlen percig semmi kérdőjel nincs mivel 1 év van rá adva, hogy beszerezze mindenki a megfelelő muníciót. Amikor eljön az ideje én úgy csinálnám ha érdekelne, hogy beteszek annyit az élen állók után amennyivel benne lennék az első 20 között. Utána módjával ki-kiegészíteném ahogy kell. Pár szomszédom és barátom indultak az évek során és soha nem kellett izgulni, hogy kiesnek vagy sem. Miért? Mert tudtak az előző évhez viszonyítani és annyit gyűjtöttek, hogy bajba sem kerülhettek, még arra sem volt esélyük, hogy a pajta készletet lenullázzák.

Aki egy év alatt annyit tud összehozni, hogy izgúlnia kell még azért is, hogy bent maradjon a nem tudom hanyadik csoportban nos, ők teljesen más kategória, nekik van miért izgulni de ez nekem egyáltalán nem tetszik. Ilyeneket olvasok tőlük: elindulok bár szinte semmi esélyem....és bedobál mindenét ami csak van aztán kesereg egy jó részük! Könyörgöm így minek indul?! Ez nem virtus, nem verseny, ezt máshogy emlegetik egy különleges esetben: öngyilok.

Tehát megismétlem a véleményemet: hónapokkal a TOP előtt elkezdődik a hajcihő és én tudom, hogy mennyire felesleges és mennyire nulla kihívás az egész - mert ennek tartják!! - mivel van annyija, hogy az elsőket is meg tudná szorongatni.

Háááát, ennyi lenne a TOP-al kapcsolatos észrevételem és nálam nemhogy nem kihívás, hanem érdektelen valami.

De mint tudjuk mindenki másért farmozik.:)

És mint tudjuk általában a nyeremény valóban nívós. Csak a körítést nem díjazom.:p

ursa11, DevilMókus, Imi* és még 1 ember kedveli ezt.
  6. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Én nem izgulok, parázok, inkább attól szoktam félni hogy elmegy a net mert volt már olyan és rohantam internet kávézóba.
    Igen, aki a TOP-on indul az felkészületlenül ne vegyen részt benne.
    Ezen a TOP on mikor kitettük a feliratot, csak is azért izgultunk hogy meglegyen egyben a végéig a felirat.
    Lehet félreérthetően írtam, akkor elnézésedet kérem.:(
    De Mókuska egy event miatt aggódik, képzeld el ha emiatt aggódik akkor a TOP-nál biztosan sokkal jobban aggódna és az nem jó, mert az már nem szórakoztató kategória eventben sem.
    Mindig az előző évhez viszonyítok, bár a tavalyi kimaradt mert 6 hónapig kb nem voltam,szüneteltettem a játékot.

ursa11, DevilMókus, Imi* és 2 más kedveli ezt.
  7. Imi*

Imi* Fórum elő legendája

Itt vannak a fáim:
    Ebben a gyönyörűséges erdőben 15 db ambarellafa rejtőzik.:inlove:
    Maximálisan elégedett vagyok!
    Talán még összevonatozok ugyanennyit, még megálmodom...

-Palika17-, ursa11, DevilMókus és 3 más kedveli ezt.
  8. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Imi szívből gratulálok a sok szép és értékes fáidhoz:inlove:
    Köszönöm hogy ide is elhoztad :) Csodálatos látvány így együtt és el is hiszem hogy elégedett vagy velük.:inlove:

ursa11, DevilMókus, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  9. lukimi

Gratulálok, szép látvány. Az ambarella igazán elkényeztetett.:):music:

Imi*, ursa11, DevilMókus és 2 más kedveli ezt.
  10. Kuzdern

Kuzdern Fórum félistene

Sziasztok!
    A 2 db jószágok ládájából lett. Hangya, Csincsilla.:)
    A vonat megint hozott Ambarella fát, cserenapon mit megharcoltam, hogy legyen.:p
    Nálunk esik, tudom kell, de én a napocskát szeretem...Szép Vasárnapot nektek.:)

Imi*, ursa11, DevilMókus és 2 más kedveli ezt.
  11. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Sziasztok,szép jó reggelt kívánok :)
    Nálunk nagyon rossz idő van kint,fúj a szél és esik az eső.
    Nem baj, ma kerti piknik helyett kidöntjük a ház oldalát családommal :)
    Vadas kész, aranygaluska sül s mire ide érnek kisebbik fiamék valamikor délután a madártej is meglesz:inlove:
    Képzeljétek a hajdina megadta magát, megkaptam a szupertrágya imádatát az üvegházból:D
    Hoztam kávét sok szeretettel Mindenkinek!:inlove:
    Élőben sajnos nem tudlak titeket megkínálni vele de hoztam nektek tortát, valami ilyesmit készítettem hajnalban.:D

Szia:) Szép jó reggelt kívánok :)
    Gratulálok az óljaidhoz és az Ambarella fádhoz is :)
    Tegnap kitettem 42 db arany titkosat és kaptam 5 db Ambarellát belőle.
    Ma meggyorsítom a vonatot rászánok egy kis időt míg meg nem jön kisebbik fiam és jövendő beli menyem Győrből.

Imi*, ursa11 és Kuzdern kedveli ezt.
  12. lukimi

Sziasztok, itt is esik és én nagyon örülök neki, végre az idén másodszor fordul elő, hogy nem locsolnom kell a sok sok konyhakerti növényemet stb hanem az égi áldás besegít ami sokkal hasznosabb mint ami szivattyúval elkeserítően szennyes talajvíz jön az én 27 méteres fúrott kutamból. Higyjétek el ez borzasztóan kell a mezőgazdaságnak is már így is sok kár van országunkban az aszály miatt. Ez meg fog látszani a boltban a buksza nyitogatásnál is illetve már meg is látszik.

Nekem bevásárolnak és amikor a számlát a kezembe nyomják ami a legfeltűnőbb, a paradicsom ára ezen tudom legjobban lemérni a bajokat: valami félelmetes, itt a mi tájunkon 2200 ft 1 kiló paradicsom!!!! Nem akarok hinni a szememnek és már kb 3 hónapja oda jutottam, hogy csak nagy néha vetetek a lecsómba amit a legjobban szeretek így el nem hagyok, legfeljebb paradicsom pürével készítem.

Amúgy lecsón kívül is ettem évek óta, mostanában a divatos koktél paradicsomot amit szeretek betolni orcámba és csukott szájjal jól elroppantani, ilyet akár egymás után 5-6 darabot is (senki ne próbálja ezt nyitott szájjal)xD:p. De már régebben abbahagytam ezt, hiszen szinte aranyárban van a para. 10 kiló, bő 20 e ft......:eek:o_O:mad::cry:

Tudom, Budapesten van választék és biztos vagyok benne, hogy olcsóbban be tudjátok szerezni. Én azt a változatot választottam, hogy sem ezt nem vásárlok sem a selejt gyümölcsöket a "mi" pennyinkből hanem megtermelem. Beállítottam az udvaromon minden olyan gyümit ami egészséges és gond nélkül megterem. Paradicsomot, paprikát ültettem a legtöbbet, majd ha terem megy belőle a fagyasztóba is annyi, hogy "újat" érjen.

Szóval: itt nagy újdonság az eső remélem nem hagyja abba pár perc múlva mint szokta. Sajna hideg is jár vele....tegnap szégyen szemre begyújtottam ismét a konvektort mert a vályogház jéghideg. :oops::oops::oops: 70 évhez közeledem ilyenre nem, hogy nem volt példa eddig hanem 100%-osan állíthatom, hogy soha ilyen nem törpént velem május vége felé. Na most van ez a rekordom, hogy egymás után 7 télen vagy évben nem fáztam meg, ezt szeretném tartani továbbra is, de az este már úgy éreztem nincs minden rendben, remélem csak rossz érzetem volt és nem csináltam meg magamnak a bajt. Gyalázatos időjárkálás van az idei évben. Pont most kezdtem a palánta vetést- nevelést is, amikor volt, hogy 2 hétig is hideg volt egyfolytában. Természetesen olyankor csak vegetálnak a növények. 2-3 nap majdnem kánikula, utána napokig hideg. Ez van, nem kívánság műsor az időjárás.xD

Írtam, hogy a randa növények gazdaköri utolsó sorát elszúrtam mert a gyékényből kb 11 ezret elszórtam valószínüleg a nublonokra. Nos, imént készen lett az is köri kipipálva.:):inlove::music:

Most kisfarmokon indítgatom az arany-vonatot hátha azokon is jön pár jó fa. Két helyen volt némi Fa-m elfekvőbe vettem pár titokfát és mindjárt ott is jött az újból is és a többi nagyon kellőből is. Szerintem ilyen eresztést még soha nem csinált a big, valahogy talán rájön a titokra amit mi már régóta tudunk, hogy nem akkor vásárolnak a játékosok ha kapzsin adja a jókat, hanem éppen ellenkezőleg.:p

Meglátjuk legközelebb, hogy véletlen volt-e ez.:)

ursa11, Imi*, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  13. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Szia Imi,szép jó reggelt kívánok :)
    Ha hiszed ha nem, mi is begyújtottunk mert bizony itt nálunk éjszaka hideg volt és azt mondtam nem ér annyit az egész hogy megfázzunk,többe kerül a gyógyszer.
    Nálunk is nagyon drága minden még a piacon is. Egyetlen egy szerencsém van hogy a vírus miatt ugyan nem tudtam se paradicsom, se paprika palántát venni de a szomszédomnak sok lesz, így tőle fogok kapni és abból teszek el télire mert minálunk is favorit a lecsó. Nagy áruházakban nem veszek, nincs jó íze, inkább nem eszem. Zöldséges csak egy van, hát ott sincs szép áru. A másik meg bezárt a vírus miatt, idős házaspár és gondolom nem mernek még kinyitni,talán jövőre.
    Bizony nagy szárazság volt sok helyen az országban és megfog látszódni ez sajnos az árakon. Már most látszódik.:(
    Imi merre fele laksz? Tisza környékén ?

ursa11, Imi* és lukimi kedveli ezt.
  14. vízöntő

vízöntő Fórum nagymestere

Sziasztok!
    Hátha valaki tud segíteni benne!
    A gépemről: szerintetek mi lehet a hiba, egyszer van netem a másik pillanatban nincs. semmit nem csinálok közben.
    A következő bejön a net:
    két felé van osztva, a férjem gépéhez és az enyémhez.
    Maga mint szolgáltatás működik, mert a másik gép megy
    Eddig a kábelt megmozgattam akkor vagy lett netem vagy nem, gondoltuk azzal lehet a baj, de tegnap du. szereltünk amit nem kommentálnák.
    Az én gépemből ki, a másik gépbe be, a kábelt, nálam nem , a másik gép ment vele,
    Akkor az a kábel kilőve. tehát jó.
    Akkor egy teljesen új kábellel kipróbáltuk mind a két gépet nekem akkor sem ment, a másik igen,
    olyan is volt már, elcsaptam a gépet, nem volt netem, bármit is csináltam,
    amikor felcsapom van,
    lehet hogy ahová be kell dugni a gépben a kábelt az hazudhat???
    Ki van takarítva! Nagyon dühítő főleg mikor a bónuszokat le kattintom, és egyik pillanatról a másikra elszáll!
    De ezt játszom már egy ideje, nem rég volt szerelőnél, de még azt se lehet találni, csak hetekre lesz kész vele!

ursa11, Imi*, lukimi és még 1 ember kedveli ezt.
  15. Kuzdern

Kuzdern Fórum félistene

Szia! de tudod ha esik a fű is nő...xD

ursa11, Imi*, lukimi és még 1 ember kedveli ezt.
  16. DevilMókus

DevilMókus Fórumőrült

Szia Andi! Nagyon örülök.xDGratula. :)
    Szia Imi . Ügyes vagy 15 ambarella az szép:inlove:
    Szia Gratula . Ügyes vagy . Látom mindenki eléri amit szeretne.:)Reméljük a május hasonló jókat hoz még.;)xD
    Hú hatudnád mit össze nem számolok már most hogy épp ennyinél tartok Pajta értékbe.o_OxD
    Igen etől az eventől mindig félek:sleepy: a topnál csak az időtől.o_ODe idén biztosan nem centizem ki , inkább menjen bele +1 milliárd feleslegesen.:)De én jól érzem magam nem kell félteni,nálam ez a játék sava borsa hogy számolok mérlegelek tervezek.;)xD

17. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórumőrült

Szia Erzsike,szép jó reggelt. :)
    Szerintem ott a rúter lesz a hibás, nem kap jelet. Ilyen nálunk is volt már, kikapcsoltam hagytam 10 percig aztán vissza.
    Próbáljátok meg máshová tenni, mert az is lehet baj . Mi is áttettük és 4 fele oszlik a net.
    Szia Mókuska szép jó reggelt kívánok.:)
    Akkor megnyugodtam hogy nem kell félteni csak egyszerűen ilyen vagy. :)
    TOP-ot soha de soha nem szabad kicentizni, inkább menjen bele feleslegesen több jól gondolod :) Nálam most a pajtakészlet napra kész, ígyekszem havonta egyszer megcsinálni. :)
    Tudod ez a hajdina sok időbe és növénybe került. Pont tegnap gondolkodtam rajta ha nem ad semmit hagyom egy darabig.
    Viszont most megyek, van egy kis dolgom de azért még jövök, illetve néha bekukkantok és írok pár sort.

Utoljára szerkesztett: 24.5.20, 07:33
  18. vízöntő

Köszi rápróbálunk!!

ursa11, Imi*, -Fülemüle-70 és még 1 ember kedveli ezt.
  19. lukimi

Igen tudom, azt is nekem kell nyírni....:eek:xD
    Szia.
    Az a baj, hogy vakon nehéz tanácsot adni mert több problémából kéne megtalálni az egyet. Igen, lehet baj a csatlakozó aljzattal ahova bedugjátok a kábelt, lehet baj a rúterrel ha azzal osztjátok a netet, nálam modem van és amikor hozta a szolgáltató sok sok éve, a számítógépbe is tett egy kártyának nevezett kütyüt, amit már azóta egyszer cserélni kellett de a modemet is már kétszer cserélni kellett tehát a szolgáltatóddal is érdemes lenne felvenni a kapcsolatot, ha még nem tettétek volna. Aztán van mindenkinek a netes kapcsolatához a monitor alján a tálcán a többi progi között egy kis progi amiben a netet lehet álligatni, nálam ha ráviszem az egeret Hálózat-Internetelérés a neve nos, régebben másik szolgáltatónál nekem ezzel is volt bajom amikor elment a net azt megnyitottam és abban is lehet ezt azt állítani de volt amikor másik ilyen kis programot kellett letöltenem. De ez már régen volt.

Aztán ha rúteretek vagy esetleg wifitek van a nővérem szintén így járt 2 éve mint ti, "lent" a gyerekeknél vígan ment a net laposon és mindenen, nővéremnél az emeleten meg szakadozott, szinte használhatatlan volt. Én beszéltem egy szerelő barátommal és azt mondta biztos, hogy erősebb rútert kell beszerezni. Így történt, felhívták a szolgáltatót, kicserélték a rútert és azóta a nővéremnél sem szakadozik. Gondolom eddig jó volt és ezt kizárjátok, de azért sorolom mi minden hibádzhat. Ha wifin osztjátok a netet attól függ egy szobában van-e a 2 gép vagy sem (persze írod, hogy kábelről van szó nem wifiről) és milyen ajtó, vagy beton vagy 50-es vályogfal van akadálynak. A szomszédom úgy járt, hogy egyébként velem szokta elháríttatni a kisebb problémákat de megkérdezésem nélkül vett egy neve nincs wifi dobozt és amikor megláttam már tudtam, hogy ezért kár volt. Nos, mostanában nála is szakadozik a net ha áramtalanít gépet mindent visszajön, felhívta a szolgáltatót akik azt mondták az a wifi dobozt cserélje ki "normális"-ra. Ahol a wifi van a lánya szobájában, ott nincs gond a nettel.

Hát, ennyi jutott hirtelen eszembe de sajna lehet, hogy csak szerelő tudja elhárítani a problémákat. Lehet, hogy a.....sajna nem ugrik be a neve....háló kártya? kártyát kell cserélni a gépben. Persze azt se tudom, hogy laposod van-é, vagy asztali PC-d?

De azért sikeres elhárítást kivánok.:)

ursa11, Imi*, -Fülemüle-70 és 3 más kedveli ezt.
  20. vízöntő

Szia!
    Köszi a tanácsokat, most átdugtam a rúter egy másik aljzatban, egyelőre működik, csak el ne kiabáljam, ha mégse menne a dolog akkor a tanácsaidat követni fogom. asztali PC egy szobában , Köszi a fáradságodat!!!:inlove:

-Fülemüle-70, ursa11, Imi* és 2 más kedveli ezt.
  21. lukimi

Igen, a Tisza környékén mégpedig a Tisza-tónak közvetlenül a "partján". A kiskörei vízlépcsőt mindenki ismeri, attól 6 km-re, a bal parton. De nem titok ez nálam, A.szalókon. Mondják, hogy a Tisza lehúzza az esőt azért esik itt csak elvétve de én a mondjákokban sose hiszek már nagyon régóta egyszerűen a Tisza-tó környékén évek (évtizedek?) óta aszály van. :eek::oops:

Az eső történet így kezdődik: meteorológia bejelzi éjjeltől, másnaptól dunántúl bele fúl az esőbe, Budapestet szinte minden eső frontkor megöntözi nem is akárhogyan, látom, hogy a duna vonalában lefelé Bajának özön eső van de még a Jászságra is jut majd a mi környékünkön már csak felhő, száraz zivatar vagy a szele jut. Dühítő! Szoktam vala mondogatni, ha az életemet újra kezdhetném akkor ismét elkerülném a mezőgazdasági munkákat persze ha ismerném ezt amit 68 éves koromra megtapasztaltam.:)

Most - lekopogtam - még mindíg eseget, ha estig kitartana se lenne gond.:):inlove::inlove::music:

vízöntő, -Fülemüle-70, ursa11 és 3 más kedveli ezt.