Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. lukimi

lukimi Fórum elő legendája

Dzsegi az előbb egy nagyon fontos dolog lemaradt a törpehari ecsetelésénél: tehát a gyönyörű sütögetni való t.harcsákat a 60-as években fogtuk, majd olykor olykor beugrott 1-1 évadban még a 80-as évek közepéig végéig de - és itt jön a lényeg - mondjuk a 90-es évektől kisújjnyi, jobb esetben mutatóujjnyi :p:p:p nagyságúakat lehetett csípni és ha azokat behozta a tározóra a tavaszi árvíz, akkor egész évben nem volt nyugtunk tőlük! Süllőzni már akkora tenyérnyi szeleteket raktam (én igazából süllős voltam) horogra, hogy inkább el kellett volna nekik ilyedni tőle de inkább állandóan csócsálták, mozgatták a kapásjelzőt és - idegesítettek.
    Amikor elkezdtük pucolni először agyon kokiztuk, majd harapófogóval legallyaztuk így nem tudott szúrni. Ez volt a technikája, a másik mivel a sárgája nehezen jött le nyúztuk.

Aztán amikor állt a fogas átálltunk pár hétre pontyra stb, na akkor meg a csonti, konzervkukorica stb lett agyon csócsálva. Ha volt olyan helyünk ahol nagyobb ponty volt várható akkor inkább száraz kukoricát kifúrtunk és azt tettük a horogra azt azért békén hagyták.....

Egy időben eltűnt a tározóról minden törpehari pár évre na az maga volt a nyugalom.xD Most nem tudom mi van velük mivel 2009-ben visszavonultam szögre akasztottam a pecabotokat.:eek:xD

Ja, én neten még a pójással sem magázódom.xDxDxD

Utoljára szerkesztett: 4.8.20
    Ribiszke, Imi*, Katka54 és 6 más kedveli ezt.
  2. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum császára

Szerencsés vagy Erzsike! Én meg még egyet sem, de nem aggódom, lesz ez még jobb is.;)
    Tudod annyira álmos még sosem voltam, - még félálomban sem - hogy ne találtam volna meg a számat.:)
    Ilyenkor minden cseppje számít.:inlove:
    Szia .A nevem László vagy Laci o_OTegeződhetünk ha megengeded;):)azt hiszem én vagyok a fiatalabb:p:D
    A becenevem Jegger mint Mické ( rocker korszakból)magyarosan Dzsegi:)ahogy tetszik és jól esik a szomszédaimnak szoktam ajánlani a jeggyt.;)Igen ahol elszaporodik ( nincs természetes ellensége ott nagyon macerás mást fogni mellette mindenre kap szoktuk mondani az üres horogra is .:oops:Ismerem hogy kell fogni a kopoltyúja mellet erősen akkor feláll a hátuszony és nem szúr meg.:)

Igen igazad lehet ;):)

Köszönjük szépen.:):inlove:
    Most estem haza szerződésen voltam túl sok mindent nem tudok de tenyészteni azt fogok az biztos.:)
    Állatok jönnek bőven mindjárt lehívok még 1 ólbónuszt ( nincs jobb ötletem mi legyen kint:)
    Na megyek ismerkedni az eventel.:)[/QUOTE]
    Mivel a pill.bábom már életképes gyorsan rakok ki egy területnyi láma ólat. Remélhetően vissza jön majd az ára az ólaknak, a piacon
    eladott lámákból. Holnap már két ládával többet tudunk nyitni.
    Jön a szezon is, ám lehet ezt most kihagyom, alszom rá párat még mire ideér.

Ribiszke, Imi*, Katka54 és 6 más kedveli ezt.
  3. DevilMókus

DevilMókus Fórum császára

Igen halszelet jó süllőzni vagy fogasozni ( mekkora is jön):):DBalatonon szoktunk mólónál ( mindig lesni kellet az ellenőrt mert oda az engedély nem volt jó), de ott voltak;):)Vagy csukao_OAmelyik ott lakott.o_O
    A kettő együtt soha nem bírják egymást.:)
    Ott lehetett jól pergetni is balinokra hajnalba a tón kifelé vagy süllőzni ha a csukák befelé voltak ha látszódott az árnyékuk ahogy vadásztak.:)
    Igen hát fejbe kólintani nem ártott:D
    Kidobtam 200 lámát 180000 -ért szürke volt a piac 1 pillanat alatt elment.o_OVan még pár száz és 1 terület láma kint, majd még piacozok.:)Pillangó is szürke a méh is 50000. 10 perc alatt jött 100 milla .;):)

Imi*, Katka54, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  4. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum császára

Ahhoz, hogy fejbe lehessen kólintani először kézbe kellett venni. Na már most, kicsi is, csúszik is, szúr is. :wuerg: Nem volt egyszerű.
    Jó piacon vagy, párat kiraktam, de még kivárok kicsit.

5. BriGitta75

BriGitta75 Fórumprofi

Na én most belekeveredtem. Most akkor ki a Laci, a Mókus? :cry::) Na, majd kiderül.
    Tök jó olvasgatni a pecázásról, én is pár éve hagytam abba a horgászatot. A papával jártam a Dunára, de az nekem nehéz műfaj volt. Nagy volt a sodrás és hát a kövezésről nem is beszélve... Így hát én maradtam a tavi és a kisebb folyami pecázásnál. Komoly felszerelésem volt: Spiccbot begumizva. :music: De megfogtam én azzal mindent. Pontyot, compót, kárászokat, harcsát, keszegeket. Ha nagyobb halra mentem akkor fenekeztem. Olvasom, hogy milyen nehézségek támadtak a törpe pucolásánál. Itt egy tanács: Papi dunai halász volt, tőle tanultam. A törpéket enyhén ecetes langyos vízbe le kell áztatni pár percig, utána lesózni, leöblíteni, és körömkefével pillanatok alatt szép rózsaszínre lehetett pucolni őket. És hát igen, volt idő mikor még a törpékből is szép bukfejes példányok jöttek. Abból volt jó a pörkölt, vagy akár megsütni. Hiányzik a horgászat, nekem olyan volt mint a szanatórium. Sajnos már nincs kivel elmenni.

6. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum császára

Az "idézésbe" én is, először próbáltam helyretenni, de nem sikerült, mennem kellett.;)
    Igen Mókuska alias László.;)
    A törpét fejbekólintás előtt, vagy után kell áztatni, sózni?:music:

Imi*, Katka54, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  7. DevilMókus

Hát igen én megfogtam kétoldalt.o_OBátran kell erősen és bizony dobtuk ha leakadt se baj, jön a következő. Persze volt hogy szúrt, vagy a horog.;):)
    Dzsegi Mókus Laci egy személybe. Igen Apu is így pucolta:)Mi általában a vadvizet szerettük ritkán mentünk horgász tóra .
    Balaton vagy tisza.o_OTiszán volt hogy annyi volt a szúnyog a kocsiból se szálltunk ki.;):D:D
    Balcsin jellemzően fenekeztünk behúztuk a horgokat +be etetünk ott. Közbe persze mentünk pergetni vagy ragadozózni a molóhoz.
    Sajnos jó pár év kimaradt valahogy mostanában nincs rá idő.:oops:

Imi*, Katka54, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  8. lukimi

Előtte kokiztuk, hogy ne szenvedjen.:)

Errefelé is ismert volt sok technika de én a visszább írtak szerint "szerettem" pucoválni. Tehát koki, kimúlt, harapóval gallyazás, pucolódeszkára ráfogatás, fej alatt bőr bevágás és szintén harapóval vagy amilyen fogó akad otthon bőr lerántása (az ősidőkben kínlódás volt ezhelyett).xD

Szomszéd-barátomék: csak úgy élve forró vizet rájuk öntöttek egy vajlingba és fél perc alatt vagy annyi sem leöntötték róluk és a sárga odalett. Vigyázni kellett vele, nehogy megfőjjön az akció alatt.xD Én ezt nem csíptem és soha nem így csináltam.

Ha a sózást választottuk arra várni kellett, hogy lemarja a sárgát.

9. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum császára

Jaj de szadik voltak. Aha! - megnyúztad, ez a legjobb módszer.;)
    Hoztam egy kis harapnivalót, ha már ennyit horgásztunk.:)
    Igaz nem harcsa, de talán a pisztráng is elmegy.;)

10. Katka54

Katka54 Fórum ezredese

Volt idő amikor nagyon sokat gyöngyöztem, de most valahogy nincs hozzá türelmem

Imi*, ursa11, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  11. lukimi

Jelenleg ez a gyengepontom. Bő 30 évig habzsolhattam a jobbnál jobb halakat most meg már 11. éve alig eszek, ahol nálunk kapni ott csillagászati áron adják vagy gyenge valami, halutánzat. Úgyhogy csak elvétve ehetek. Sokszor mondtam már a környezetembe, hogy bárcsak ne pizza hanem halsütögető lenne a településünkön.

Imi*, BriGitta75, Katka54 és 5 más kedveli ezt.
  12. DevilMókus

Sziasztok.Sali amit írt bennem is van most 1 érzés hogy ezt a szezont kihagyom.:music:
    Nem tudom miért nagyjából hasonló mint az előzők fa állat stb feltöltve magas növényeket eddig se adtam leo_O
    Biztos ez az event miatt érzem:music:Lehet elmúlik még mérlegelem van pár nap bérletet venni:music:
    A pisztráng nagy kedvenc:inlove:bár sose fogtam :oops:
    Hát ezen nincs mit csodálkoznio_OPingvin hal nélkül;):D:Dcsoda hogy bírod;):):D
    Bocsi de ez olyan magas labda volt muszáj volt lecsapni.:oops::)

Imi*, BriGitta75, Katka54 és 4 más kedveli ezt.
  13. -Fülemüle-70

-Fülemüle-70 Fórum császára

Szia Erzsike:)
    Ha már személyesen nem tudlak titeket megkínálni, legalább itt próbálok kedvetekben járni.
    Nem hinném hogy a látványtól elhíznál:)
    Szia Sali :inlove:
    Egészségedre:) Jöhetsz ebédelni, jó sokat főztem hogy holnap ne kelljen.
    Az első felhő nem ad csak 56.750 TP-t, ami nálem ezen a szinten szinte elenyésző, a másik legalább ládát ad, így megyek inkább a biztosra és ha meglesz a 12 ritka gyöngyöm akkor majd kiváltom.
    Ma még nem horgásztam, majd este fogok, hátha jobban harapnak a halakxD
    Forró kávét még nem öntöttem magamra, de volt már hogy a kávéfőzőbe csak vizet öntöttem, kávét meg nem tettem bele.xD

Imi*, BriGitta75, Katka54 és 5 más kedveli ezt.
  14. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum császára

Szia Andi!:inlove:
    Köszönöm szépen, akkor holnapra is bejelentkeznék.;)
    Tudod én beváltottam, ki van csukva, hogy nem jön össze a másik 5 gyöngy.
    Voltam horgászni egy titokfát kaptam, majd kicseperedik valami belőle.
    Addig jó míg nem látom.:D
    Sokkal rosszabb tp-t, csp-t adó felhőink is vannak. Egy kattintást megér.
    A kollekciód látva biztosra vettem, hogy dísztárgyakat, karkötőket, nyakékeket is készítettél.
    Majd eljön az idő mikor újra szívesen foglalkozól ilyen "kézimunkával" is.:)
    Tudod szerencsésnek mondhatom magam, több lábon állok halbeszerzésileg.;)
    Több halastó van a környéken, igaz többségük magánkézben, de a bolti árnál kedvezőbben tudunk halhoz jutni az év minden napján.
    Azért azt el kell mondjam szívesebben fogyasztom, mint feldolgozom és elkészítem a finomságokat.
    Nyúzni még nem tudom, de találtam egy jó videót. Lépésről, lépésre követhető a feldolgozás. Már sajnálom, hogy hamarabb nem kerestem rá.:)
    Valahogy azt érzem, hogy más elfoglaltságot kellene keresnem a játékba. Ezek a titkosak is, hááát hiszen tudja mindenki.
    Úgy gondolom, most nincs miért szezonozni. Lehet ugyan, hogy ahogy te is írod majd még addig alszom rá párat.
    Te látsz benne valami kihagyhatatlant amit esetleg nem vettem észre?

Imi*, Kuzdern, BriGitta75 és 5 más kedveli ezt.
  15. lukimi

Remélem nem tűnik nagyképűségnek de én nem keresem a halastavi pontyok vásárlásának lehetőségét. Ég és föld a különbség a tiszai és a halastavi hizlalt ponty íze között.:)

Azonban még ahhoz is messze állok, hogy halastavit vehessek. Legközelebb Tiszafüreden tudnék venni, ami min. 20 km. Karcag kb 40 km, Szolnok 60.:oops:

Amúgy a Family kocsiról tudnék legkönnyebben. Nagyon derága! De állítólag tengeri....

16. ursa11

ursa11 Fórumfelvigyázó

Gyöngyöt fűzöl? Jó kis türelem játék.
    Nekem már ezekhez nincs türelmem, régen volt, de elmúlt.:(

Látom, a te türelmed is elfogyott.
    Valóban szerencsés vagy, nekem csak a hűtőpult van.-.-
    Most kerestem pisztrángot, de nincs. Pedig van egy jó kis receptem, kipróbálnám. Majd, ha előbb nem, akkor a piacon veszek, csak oda meg ritkán jutok el.

17. DevilMókus

Na ez az most már tudom.o_O nem tudok mondani.:oops:
    Sok a titkos viszonylag kevesebb ami engem érdekelhet:oops:
    Két napja óllazom dobozhalat hangyát ki se teszem gyorsabb jobb árú állatok vannak a slágereken kívül is (sólyom , fácán tengerimalac stbo_OA bónuszok :műhely 16 ól 15:) ha most még 1 jön vagy nem ...:music:
    Lesz két Agámám holnap biztosano_OMost viszem fel az árát ( 1 hete- jelenleg 100 körül van) 1 hónap múlva olyan mint a többio_O:oops:Valahogy az őszkínálat most nem nyerőo_OPedig n én nagy híve voltam.
    Nagyon féltik a növénybónuszokat viszont engem az érdekel. :)
    Többre becsülök 1 bizonytalan bónuszládát mint 1 biztos mást ami nem növény vagy növényre nem használható:wuerg:;)
    De lehet hogy csak fáradt vagyok és 1 jó kis tenyésztés után másképp látom;):D

Imi*, Kuzdern, BriGitta75 és 4 más kedveli ezt.
  18. ursa11

ursa11 Fórumfelvigyázó

Itt egy erős érv: meg szoktam csinálni, most sem lesz másként:D

19. Sali~*.*

Sali~*.* Fórum császára

Félre értesz, nem felhizlalt halakról beszélek. Felénk sok nagyobb halastó található, ami nem mellékes ezek zöme, -ha nem mindegyik- jó minőségű kvarcvíz utánpótlással.
    A Tisza tóból csak a törpeharcsa jutott.
    Szia Edit!:)
    Tapolcán ősszel eddig volt pisztráng fesztivál. Keress rá, hidd el érdemes.;)
    Köszönöm, ha esetleg valamit észreveszel kérlek írj rám.;)

20. DevilMókus

Végig bogarásztam még 1*. Ami jó lehet a kívánságfao_OViszonylag sok a szupi táp és trágya is és a party vagy partyt adható ládao_O
    Ezek nálam általában nem event szempontok ,de mostanában ínségesebb időket élünk :oops: és nehezebbek az eventek is.:music:
    Hát nem tudom..:music:
    Igen ez fontos érv és az eventeket valószínűleg csinálom, akkor meg pár saláta barkác stb ha beadom nem oszt vagy szoroz.:music:
    lehet ez lightos szezon lesz csak minimumon semmi ismétlés.:)