Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. tavirózsa1

    tavirózsa1 Utánpótlás-írogató

    Szerintem egyáltalán nem lenne korrekt!
     
    kigyo51 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  2. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A netes tévécsatornákon is fizetni kell a reklámmentességért:wuerg: Ez a jövő:oops:
     
  3. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Jajj! Ne legyen reklám mentes!!!! Legyen tele reklámmal, sok sok reklámmal! De a megfelelő helyen. Például a moziban, meg mint régen ha jól emlékszem a bankban. Megnézted az ajánlatot a banki felületen mint választható opciót, a moziban a kisfilmet, és kaphattál farmaranyat érte!
    Tehát nem a reklámmal van a baj, a hiba az, hogy rossz helyre rakták be!
    xD:wuerg:
    Kár, hogy nálam nem jelenik meg. A mozillában az ublock origin az ilyeneket úgy tünteti el és blokkolja, mintha soha nem is léteztek volna, semmi nyomuk nem marad. Kipróbálnám ezen a beillesztett reklámon is.
     
    GA-BI-O-Farm és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  4. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Nálam nincsenek ilyen reklámok, de egyszer volt ilyen. Letöltöttem az Adobe Adblock-ot, s azóta nincs. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 23.4.24
    GA-BI-O-Farm, -gyöngy-581 és alex0824 kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jahh... ezen is nyerészkedni akarnálxDxDxD
    Pedig a reklámnak pont nem ez a szerepe;)
     
  6. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Akkor a Bp anno carul csinálta, amikor a reklám megtekintéséért farmaranyat kaptunk, ami neki semmibe nem került, de a reklám megjelenítéséért, és azért mert mi megnéztük plusz valós pénzbeli bevételhez jutott. Sőt végül is most is carul csinálja mert attól, hogy nálunk nem működik a mozi, ez nem igaz más országokra, ahol még mindig ad farmaranyat a Bp a reklámok megtekintéséért.
    Valamivel csak rá kell venni az embereket, hogy ne használjanak reklámblokkolókat és egyáltalán megnézzék a reklámokat. Mert egy cég sem fog hirdetni és fizetni a Bp-nek, ha a játékosok meg sem nézik a reklámot, az csak pénzkidobás lenne. Minden további nélkül néznék reklámokat ha részesülnék valamilyen ellenszolgáltatásba. Elvileg nélkülünk, célközönség nélkül, megtekintések nélkül nem működik a dolog.
    :)
     
    Swartsch, GA-BI-O-Farm és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A mozi idő...:music: kevesen használnák....:wuerg: Én Pl kb 10 aranyat szereztem ott... - még aranyért sem nézek reklámokat:pxDxDxD
    Az állandó reklám szerintem többet hozhat... Pláne ha költésre ösztönzi a játékosokat...8)
    Valószínűleg a mozis történet keveset hozott a konyhára...:wuerg: Ne mondja nekem senki, hogy mindenki mozizott:p
    Teljesen korrekt lenne, ha lassulás / reklám bármi lenne... DE TÁJÉKOZTATNÁK a játékosokat róla....
    Aztán mindenki eldöntheti mit szeretne...8)
     
  8. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    reggelt!
    Megnéztem, évek óta mozdulatlanok az állatok. :D
     
    Kuzdern, -gyöngy-581 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  9. kigyo51

    kigyo51 Aktív író

    Szia!
    Nem értem milyen problémákra gondolsz, ami miatt abba kellene hagynod a játékot. Én 2010-ben kezdtem játszani. Azóta 3 gépet cseréltem, mindig jobb teljesítményűre és 4 db operációs rendszert cseréltem. (A régi laptopomon 2012-ben vettem, a CPU= 1,55 GHz, RAM= 4Gb, Internet 1000 Mbps Win10-en nyögve bök a Farmerama, lassú.) A mostani laptopomon amit 2022-ben vettem CPU= 2,1 GHz(4,3 GHz), RAM= 8 Gb, Internet 1000 Mbps, ebből 840 Mbps realizálódik átlagban, a windows 11-es eredeti. Nálam már az első Puzzle alakzatos kirakó minijátékos event kijavítása után helyre állt a régi rend, ez kb 2024.02.15-től így van. Csak néha van pár perces kiesés az elérhetőségben, ez a néha, kb 2 hetente egyszer. A játék gyors, használható minden, az elérhetőség kiváló, mind kliensben, mind böngészőben (én Mozilla Firefoxot használok, folyamatosan frissítve, mert fontos a frissítése). A reklám a szélen csak Chrome böngészőben jelent meg. Nálam sem Mozilla Firefoxban, sem Brave böngészőben nem jelent meg, Kliensben pedig pláne, hogy nem jelent meg a reklám. Te szoktál gép takarítást végezni Ccleanerrel? És a takarításkor be van nálad pipálva a DNS gyorsítótár menüpontban a DNS webed gyorsítótár takarítása is?
    Ha nincs, akkor tedd meg, hogy ezt is beállítod.
    A Ccleaner programot is frissíteni kell. Érdemes a Ccleanerrel egymás után kétszer takarítani a gépet, majd egy újraindítást végezni a géppel. A Farmerama sebességét nagyon lelassítja a vele párhuzamosan futó FaceBook. (mert eszi a memóriát, a RAM-ot, és az Internet sávszélességet)
    Az erő legyen veled!
     
    Utoljára szerkesztett: 28.4.24, 05:49
    genka53, Ms.AbyZu, Sali~*.* és még 1 ember kedveli ezt.
  10. Marcsifarmja

    Marcsifarmja Junior szaki

    Tudod, nem mindenkinek van lehetősége jobb teljesítményűre cserélgetni a gépét! Egyébként - a farmeramán kívül - minden másban tökéletesen működő gépet nem cserélgetünk. Kezdetektől játszom, eleinte semmi gond nem volt a játékkal. Még akkor sem, ha nem "takarítgattam" naponta többször. A játékkal azóta van főként baj, mióta a gyopár völgyet betették. De azóta nagyon sok.
    Az erő legyen veled!
     
    bogisaci60, alex0824, Ananke és 6 más kedveli ezt.
  11. ho-hoboy

    ho-hoboy Fórum bárója

    Igazad van! A Gyopár óta nálunk is nagyon nehezen megy, pedig azt már ki sem váltottuk. Nekem is az a véleményem, hogy már így nehezen tudják kezelni.
     
    Marcsifarmja, Neni60, alex0824 és 2 más kedveli ezt.
  12. szeretet5

    szeretet5 Fórum-zöldfülű

    automatikus etetéssel is 45 perc, kézzel pedig van amikor 1 óra
     
    mucus252 kedveli ezt.
  13. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Látom értesz a számítástechnikához. Így lenne egy kérdésem. Én nem értek hozzá. Mi van akkor, ha a szerveren a Te adataid egy olyan merevlemezen vannak, ahol pld 1000 játékos közül csak 100 aktív játékos van, más adatai meg olyan merevlemezen, ahol pld 1000 játékos közül 900 aktív játékos. Ha netán minden aktív játékos egyszerre akar belépni, akkor melyik merevlemez lesz lassúbb, melyikkel lesz nehezebb a kommunikáció, még ha SSD is, melyik terheli majd jobban a hozzárendelt RAM-ot? Az ahol 100 játékossal kell kommunikálni vagy ahol 900-al? Csak gondolom, hogy mint a piac szétosztva, úgy a játékosok adatai is külön vannak elhelyezve, külön elérhető egységekre, lemezekre besorolva a szerveren. Nem pedig egy lemezre minden elven. De mondom ez csak egy kérdés, egy felvetés, egy lehetséges dologról, a valóságról fogalmam sincs.
    Abból indultam ki, hogy más játéknál 20 egységre vannak bontva a játékosok, így ott előfordul, hogy amíg van, aki eléri a játékot csúcsidőben, van aki nem, van akinél lassú a játék és van, aki vígan gondtalanul játszik.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.4.24, 09:56
    -gyöngy-581, genka53, Swartsch és 2 más kedveli ezt.
  14. Picikifli

    Picikifli Fórum-zöldfülű

    Köszönöm a választ a reklámmal kapcsolatban. Arra hol kaphatnék választ, hogy jobb lesz-e esetleg a játék vagy marad ez a lassúság, betölthetetlenség, lefagyás? Ennyi idő után nem szeretném csak úgy elengedni, de így viszont folytatni nem szeretném.
    Köszönöm a hosszászólásod. 2010 óta én 4 gépet illetve laptopot cseréltem, az utolsót 1 éve. Elég update minden, takarítani is szoktam rendszeresen. És a férjem IT területen dolgozik, így azt hiszem, nen az én oldalamon van a hiba. Az viszont hogy reggelente 20-25 perc az aratás mindennel felszerelve, holott korábban ( 2-3 éve ) ez max 10 perc volt, nem túl motiváló. Ahogy az sem, hogy oldalváltásnál is néha egy perc, hogy betölt a másik terület, ha betölt egyátalán... Mire végigjárom a 15-20 területet, lemegy a nap. És az egyéb hibák is sajnos megjelennek rendszeresen.
    Örülök, hogy neked semmi problémád nincs; én sajnos nem vagyok ilyen szerencsés. És így én nem szeretném folytatni, mert ahogy leírtam, ez már nem szórakozás, hanem stressz, idegeskedés, tehetetlenség. És kilátástalanság, mert javulni szinte semmit nem javult mostanában a helyzet.
     
    Neni60 kedveli ezt.
  15. kigyo51

    kigyo51 Aktív író

    Szia!

    Ez a kérdésed hálózati rendszergazdai tudást igényel. Én dolgoztam ilyen munkakörben 2015-ig, igaz nem játék szerveren, és nem windows alatt, hanem UNIX szerveren SCSI háttértár csoporttal. A hálózati adatkezelés függetlenül attól, hogy játékról, vagy gyógyszer nagykereskedelemről van szó, ugyanaz. Tehát a szerver gépek Winchester (merev lemez) csoportokat tartalmaznak, úgy, hogy a merevlemez területek akár 10 winchester esetében is esetében is 1 területnek látszanak az operációs rendszer szempontjából. Minél több a fizikai olvasófej, annál gyorsabb az adatkezelés HDD SCSI. Szerverek ma már használnak SSD winchestereket. Amikor én dolgoztam akkor még ilyen nem volt. A HDD SCSI winchesterek voltak, 4-6 Gb/sec adatelérési sebességgel. Az SSD ennél sokkal gyorsabb, viszont az SSD a régen nem használt adatokat lassabban találja meg mint az újakat, de ez is csak pár 10-20 milliszekundumos eltérés. Én úgy tudom, hogy a Farmerama 1 db szervert használ az összes játékos kezelésére. A háttértárak, winchesterek típusa számomra ismeretlen, de biztosan tükör szerver. A szerver gépekben a PC-knél nagyságrenddel több RAM van. Régen ez 64 Gb-volt a nagy UNIX K-osztályú szerverekben. A winchester kapacitás pedig egy országos cég esetében 500 Gb 10 db SCSI- winchesterrel. Egy helyről minél több adatot kell kiolvasni, annál gyorsabb a szerver adatelérése. Egyébként amikor régen még le lehetett menni az Internet fájl rendszer szintjére, akkor látható volt, hogy az Internet UNIX alapú.
    Az hálózati sebességnek sokkal nagyobb hatása van a Farmeramara. Az internet sebesség nem állandó, sem a szerver sem a felhasználói oldalon. Az állandó hálózati sebesség csak bérelt zárt hálózaton valósítható meg. Az Interneten vannak féreg járatok, amik nem azonosak a fekete webbel. Csakhogy ezeket csak és kizárólag egyetlen egy port megnyitására és használatára lehet használni. Ahány járat, annyi port. De a portok száma nem végtelen. A Farmerama szerver egy bizonyos sávszélességen kapcsolódik az Internetre. Az egy irányból érkező kérések száma nagymértékben befolyásolja a sebességet. Az otthoni hálózat sebessége is befolyásol. A kábeles elérés nagyságrenddel jobb mint a whi-fi. Nekem nyitva van a gyopáros, az néha böngészőben lassú, de kliensben gyors mindig. A játék mind kliensben mind böngészőben gyors én Brave böngészőt használok. Eventeket soha sem kezdem pontban 14:00-kor, hanem 15:20-kor szoktam. Így nálam kimarad a tumultus okozta lassulás, ami az Internet sávszélességét terheli a szerver oldalon. A szerver oldalon a az elérési idő innen nézve átlagban 234-320 ms. Én mindig géppel aratok, Kliensben az első aratás az ültethető farm területeken, néha 1 percet is igénybe vesz. Dísztárgyas területeken nincs ilyen. Brave böngészőben is csak 10 másodperces várakozás van. De mondom ez csak a belépés utáni első aratásra vonatkozik. Én géppel a farmot (-kat) 2 perc alatt learatom, és bevetem újra, ha tudom mit akarok vetni, vagy milyen állatot akarok nevelni. Én a 12 éves laptopomat cseréltem le erre a Lenovo AMD Idea 3-as laptopra. A videokártya külön hardver, AMD Radeon 2 GB fizikai RAM-mal. Akcióban vettem 2022. novemberében az Auchanban, 164 ezerért, 512 GB SSD-vel, 8 GB alaplapi fizikai RAM-mal, Windows 11 Home -al. Tehát a windowsom eredeti. A legtöbb laptop videokártyája alaplapi integrált, és a RAM-ot a laptop operatív fizikai memóriájából veszi el.
    A gépek alkatrészei sem örök életűek, egy idő után elöregednek, még akkor is ha soha sem kapcsoljuk be őket.
    Az erő legyen veled!

    Szia!
    Én csak 2015-ig dolgoztam rendszergazdaként UNIX szerveren, gyógyszer nagykereskedőknél. Vagyis Root -ként, de azóta is fejlesztem a tudásomat. Gondolom ez a kifejezés "Root" a férjednek mond valamit. Itt nem írtad le, hogy milyen kondíciókkal rendelkező új laptopot vettél. Milyen az otthoni Internet kapcsolatod a modem (rooter) és a laptopod között. Persze szíved joga abbahagyni a játékot. Én nem az a fajta ember vagyok, aki megfutamodik, ha esetlegesen, hibákba, vagy nehézségekbe ütközik. De nem vagyunk egyformák, minden ember más. (már nyugger vagyok) Egy DNS web gyorsítótár tisztítást végezz el ha böngészőben játszol. Ha Böngészőben játszol, a böngésző a Farmerama-hoz 6-8 szálat nyit meg egyidőben a memóriában. 287-476 MB / szál -at felhasználva. a Kliens 1 szálat nyit 186 MB nagyságban. Minél több a szálat használ egy program a RAM-ban egyidőben, és minél több program fut egyidőben, az annál jobban terheli a Memóriát (RAM-ot). Ami a játék lassulásához vezethet. De gondolom ezt a férjed is tudja. Egyes vírus irtók is lassítanak, a vírusok pedig pláne. Én az AVAST Freet-t használom.
    Az erő legyen veled!

    Szia!
    Az elejében nem volt ilyen szép a grafika, és a flash player-t használták a grafikához ami akkoriban ingyenesen elérhető Internetes grafika megjelenítő és lejátszó alkalmazás volt. Amint ez az alkalmazás fizetőssé vált, és áttért a Farmerama programozó csapata egy egyedileg programozott grafikára, megjelenítésre és lejátszásra, megdöccent a játék sebessége. A flash player-hez is előírás volt a minimum 2 GHz CPU, viszont nem kellett 2 GB RAM-nál több, de érdekes módon Intel Celeron 1,55 GHz -s gépen is remekül működött, igaz 4 GB RAM-mal a flash playar alkalmazás felhasználásával programozott Farmerama. Most ez megváltozott. A minimum CPU elég a régi azaz minimum 2 GHz, de a RAM nem elég. Legalább 6 GB kell, és gyors stabil Internet. Az Internet sebesség, mármint az otthoni, bármelyik szolgáltató is van, Nagyon ingadozó!!. Ezért a legnagyobb elérhető csomag kell, mivel ott a garantált Internet sebesség megfelelő. Én az Internet (üvegszálas kábelű) csomagomra havi 10 ezer felett fizetek. Ezért gyors és viszonylag stabil a netem. És lehet ezért is gyors a Farmerama. A Tik-tok, FaceBookkak karöltve ezt a gyors netet is le tudta fagyasztani. A FaceBook eszi a memóriát, tehát ne fusson párhuzamosan a Farmerámával. A kliens gyorsabb mint a böngészős játék. A Böngésző a Farmerama-hoz 6-8 szálat nyit meg egyidőben a memóriában. 287-476 MB / szál -at felhasználva. a Kliens 1 szálat nyit 186 MB nagyságban. Minél több a szál van nyitva egyidőben a RAM-ban, és mennél több program fut egyszerre annál jobban terheli a memóriát (RAM-ot). Ami a játék lassulásához vezethet. Ezt könnyen ellenőrizheted, ha egy Advanced SystemCare alkalmazást felraksz. A Kliens használatakor még takarítani sem kell, ha nem használod a gépedet másra, csak farmozásra. Mert mindennel ömlenek be a sütik. A DNS web gyorsírótár tisztítása is fontos böngészős játék esetében. Én kb havi egyszer takarítok, mivel az egyik farmom böngészőben fut, ( Brave browser alatt) a másik farmom kliensben. Ezek egyidőben futnak a gépemen, és a RAM terheltségem 78%-os, a CPU 1%-os terheltségű. (Mert fut még: AVAST, Totál Commander, Advanced SystemCare, IObit Malware Fighter, OneDrive.) És Mindkét farm gyors.
    Az erő legyen veled!


    *egymás alatti hozzászólásaidat összevontam - egy bejegyzésben
    tudsz több embernek is válaszolni /Dolphin
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 30.4.24, 08:33
    -gyöngy-581, alex0824, Luminary és 2 más kedveli ezt.
  16. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Akkor gyakorlatilag mondhatjuk azt, hogyha valakik bizonyos időben, lassú vagy akadozó játékot jeleznek, akkor az nem feltétlenül a náluk keresendő lehetséges hibából ered. Hanem lehetséges, hogy a játék szerverének a megnövekedett forgalomhoz nem kielégítő, internethez csatlakozó sávszélessége miatt, a játékosoknál a játék lassulhat és akadozhat, és hogy ebben az esetben, ezen nem segít a ccleaner, vagy a játékosok gépeinek fejlesztése.
     
    zsani_apja és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  17. kigyo51

    kigyo51 Aktív író

    Szia!
    Az előző hosszabb leírásomból kimaradt, hogy az Internet csillagpontos hálózati architektúrában üzemel, tehát a felhasználó csillagpontos rendszerben kapcsolódik a szerverhez. A csillagpontos architektúra előnye, hogy minden felhasználó azonos sebességgel kapcsolódik a szerverhez a szolgáltatón túl. Ezért a Farmerama játék sebességét a felhasználói számítógép konfigurációja, és az általa előfizetett Internet csomag sebessége, és stabilitása befolyásolja. A hálózati architektúra sematikusan így néz ki: Farmerama szerver ----> Internet szolgáltató ---> előfizetett csomag ----> Otthoni felhasználó, azaz játékos. Ebből következik, hogy ha a játék sok felhasználónál gyors, akkor a Farmerama szerver és maga a játék nem lehet lassú. Csak az előfizetés és az otthoni gép konfigurációja a befolyásoló tényező. Az otthoni hálózati kapcsolat whi-fi-n lassúbb és bizonytalan, vagyis nem stabil. Az én laptopomon nincsen RJ-45-ös csatlakozó aljzat, ezért a modemtől az Internet kapcsolatot kábelesen csak átalakítóval tudtam megoldani. Az átalakító egy hardver, ami az RJ-45-ös kábel csatlakozót USB-c csatlakozóra alakítja át, mivel ilyen csatlakozó van a laptopomon. Ilyen átalakítót az e-Mag-on vettem 6 ezer forintért.
    Az Erő legyen veled!
     
  18. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Ez világos! De egyetlen játékos sem játszik a nap 24 órájának minden percében. A szórás elég nagy, hogy mikor mennyien játszanak, mikor ki mit tapasztal, mikor írja le a problémát és hogy egyáltalán jelzi-e, hogy valami gáz van. Nálam előfordul, hogy farmozok , gyors a játék mint a villám, majd egyszer csak belassul, majd egy jó 10 perc után "teljesen magától" megint gyors. Igaz a net sebességem általában változó. Vezetékes, 1000/1000Mbps, de általában ez 940/900Mbps-1020/990Mbps között mozog. Gondolom ez a kis ingadozás, egy ekkora sávszélességnél nem okozhat gondot. Lassulást, akadozást ugyanúgy szoktam böngészőkben tapasztalni, mint kliensben. Elképzelhető, hogy ilyenkor azért lassul be, vagy akadozik a játék nálam, mert éppen az általad említett tumultus van, ami a sávszélességet terheli szerver oldalon?
     
    zsani_apja és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  19. kigyo51

    kigyo51 Aktív író

    Tulajdonképen igen, ilyen volt a Ddos támadás. Ez egy sávszélességet túlterhelő támadás volt. Az eventek indulásakor van egy tumultus, azaz az alap szerver sávszélességét megterhelő tömeges user (felhasználó) belépés, kb 20-30 percig tart. Én erre tartok rá egy biztonsági időt. Ez azonban a játék napi sebességét nem befolyásolja. Tehát akinek a játék napi szinten lassú, annál igen is felmerül a beragadt sütik (cooke) sokasága, ésvagy az otthoni internet sebessége, stabilitása, ésvagy a számítógép konfigurációjának hiányosságai. Én kb havi 1 szer takarítok, és a Ccleaneben nálam beállítottam a DNS webes gyorsítótár takarítását is. Ezt a böngészős játék miatt teszem, a kliens is kb. havonta törlöm és rakom újra. A kliens törlését az IObit Uninstaller Pro programmal hajtom végre, ez a program a számítógépemen a windows regisztrációs adatbázisából is törli a Farmerama kiens elemeit. Ott is van egy rahedli. Persze bátor emberek ezt kézzel is megtehetik, de azt tudni kell, hogy a regisztrációs adatbázis elemeinek kézi törlésekor nem kérdez rá, hogy biztosan akarom-e a törlést, hanem azonnal és visszavonhatatlanul töröl. Ha véletlen olyat töröl a felhasználó ami a windows működését befolyásolja, akkor összeomlik a windows. Nem véletlen, hogy ilyen műveletet vagy biztonságos szoftverrel végzik, vagy a kézi megoldáshoz rendszergazdai gyakorlat kell.
    Az erő legyen veled!

    Én már nyugger vagyok, és ezért a nap 24 órájában nyitva van a laptopomon a két farm egyidőben. Az egyik kliensben a másik Brave böngészőben. A modem és a laptopom között kábeles a kapcsolat. Addig amíg whi-fi-s volt, addig napi többször belassult, sőt leszakadt a játék. Nekem erre a szolgáltató karbantartója azt mondta, hogy a sok lakásos emeletes házakban sok whi-fi működhet, és ez időnként interferál egymással, ezért vannak leszakadások, lassulások. Én egy 16 lakásos társasházban lakom, de ez a ház nem egyedül áll az utcában. Ezért vettetem RJ-45 --> UCB-c átalakítót a kábeles kapcsolathoz. Persze lehet, hogy én pont az a szerencsés vagyok, aki az event indulásokat kivéve mindig elkerülöm a tumultust. A régi laptopomon a 12 évesen ugyanezzel az Internet csomaggal kábeles Internet eléréssel nyögve bök a Farmerama. A 12 éves gépem Intel Celeron 1,55 GHz, 4 GB RAM, 512 SSD, Windos 10. A celeron az egy lebutított Intel. Azon a laptopon még a térkép váltás is 2-5 másodpercig tart. Gépi aratásnál behozhatok a konyhából egy pohár vizet amíg befejeződik. Ezért vettem új gépet. Aminek a konfigurációját másik hozzászólásomban leírtam itt. Ezért írtam, hogy függ a játék sebessége az user gép konfigurációjától is. Nekem ez a tapasztalatom.
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 30.4.24, 21:00
    Kuzdern, zsani_apja, Ms.AbyZu és 3 más kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Azóta már hozzájuthattunk a dobozhoz. :)
     
    Muci-farm kedveli ezt.