Visszajelzés Piac - mit, miért érdemes venni, eladni

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Az elég elfogadható. :)
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  2. guruzoli

    guruzoli Aktív író

    Sziasztok!
    Nálam az a probléma, hogy a trágya legalacsonyabb vételi ára a piacon 170 csp volt amikor el akartam adni, de nekem max 64 csp-t ajánlott fel, pedig minden feltétellel rendelkezek (szint 92, 75%-os rúna kiváltva).
     
  3. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    A válasz nagyon egyszerű: a dinamikus piac az oka.
    A magasabb áron kint lévő tételek korábban lettek kitéve, egy korábbi árhullámot meglovagolva. Most event alatt szép lassan megy fel az ára, egyre magasabb áron fogod kitenni Te is... esetleg magasabb áron, mint a most kint lévő legdrágább ajánlat.
     
    hóóvirág, -orgona- és sziszi1965 kedveli ezt.
  4. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    ti nem vettétek észre , hogy a piacon a tenyészállatoknál , az ez legye felirat itt -ott sárga keretben van ?
    Van ennek valami jelentősége vagy csa grafikai hiba M
     
    hóóvirág és sziszi1965 kedveli ezt.
  5. sziszi1965

    sziszi1965 Fórumőrült

    Megnéztem, nálam zöld mint általában :) szerintem nincs jelentősége
     
    Baby72 és hóóvirág kedveli ezt.
  6. tihanyievipmail.hu

    tihanyievipmail.hu Fórum-zöldfülű

    Ici-picit sántít a dolog. Nálam a legalacsonyabb ajánlat 222,36, nekem 44,55-öt ajánl, maximálisan 77,96-ot. A harmadát a kintlevőknek.
     
  7. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Senki nem mondta, hogy a 226-os ajánlatot most tették ki:)
    Amikor kitették, akkor olyanok voltak az árak... trágya esetén az ár pedig elég gyakran változik:)
     
  8. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Nem tudom Jónás... persze értem, amit mondasz, habár nálam legutóbb nem voltak ilyen magas árak, de elfogyott a piacról a trágya. Látom, hogy egyesek próbálkoznak, de még mindig csak 70 alatt lehet kitenni. Már régen feljebb kellett volna menjen az ára.
     
    kekmaci75, -gyöngy-581, Baby72 és 3 más kedveli ezt.
  9. tihanyievipmail.hu

    tihanyievipmail.hu Fórum-zöldfülű


    Köszönöm a válaszod. Itt nagyon-nagy a különbség. Elég érdekes, hogy másik piacokon legalább a megengedett ár megegyezik a legkisebb árral.
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  10. magika

    magika Fórum mestere

    Nálunk elfogyott a trágya,,,
     
  11. Andersen-farmer

    Andersen-farmer Fórum nagymestere

    Sziasztok! Egy kérdésem lenne felétek, szerintetek most mit érdemes termeszteni a növények közül?
    Mit érdemes eladni? Lehet hülyeséget kérdezek, valahogy sosem voltam otthon a piacozás témában, de érdekel a dolog, és beleszeretnék jönni, azért köszönöm, ha segítettek. :)
     
    kekmaci75, hóóvirág és -orgona- kedveli ezt.
  12. -orgona-

    -orgona- Fórum ezredese

    Nálam 104 a legalacsonyabb ár, van 27 tétel eladó és 106-ért tudom kitenni.
     
    sziszi1965, Baby72 és _Cygnus_ kedveli ezt.
  13. mitnemertesz

    mitnemertesz Fórumelemző

    Szia!

    Az attól függ. :D
    Pl. vannak -e érésgyorsítóid (term.gyógyi)/üvegházas nemesítéseid/szánsz -e vizet/trágyát/sz.trágyát/különböző termékeket. Ezen kívül mi a legmagasabb elérhető növényed simán/bahamán. Sőt, csinálod -e az épp aktuális eventet, van -e más fontosabb elérendő célod.

    Én a kövi logikát követem piacozásnál: r-a csatni aktív, víz használva, trágya akkor, ha 2-3 óránál hosszabb az érésidő és elég olcsó (2-10 csp). Megnézem, hány perc az adott növény érésideje (pl. répa 7p), és 1 db-ot ennél olcsóbban (7csp) nem teszek ki. Rászámolom a piacos 10%-ot, így répa esetén 7,7 csp lesz 1 db. Jól jöhet például búzánál a zabkenyér, napraforgónál a tavaszi kitűző, cukornádnál az ananászos-mangós maszk (ezek termésnövelők). Általában az alacsony szintű növények érdemes termelni eladásra, a magasabb szintűeket megvenni. Ha ezt a perc/csp logikát követed, a 10 órás áfonya darabja 600 csp lenne. Nem jobban megéri letermelni 600 csp-nyi répát, eladni, és venni helyette áfonyát? De. :D

     
    kekmaci75, Gio, -vadocka70- és 3 más kedveli ezt.
  14. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    Én nekem ha nincs event zab kukorica köles amit a következő termelésig el is tudok adni és óránként fél óránként lejön 30-80e csp ez ártól függ lehet látni a piacon mit visznek eventen kivül event alatt is szoktam rövideket ültetni mert üres kasszával nem lehet élni és elég aktív vagyok. Ha hosszabbat ültetek gép nélkül 1*1-en körgabona nap közbe gomba tök igaz nincs annyi nyereségem mint kölesnél stb... de a kézi aratást 1*1-en nem lehet nyomatni egész nap éjszakára meg olyan növényeket inditok amik hosszabbak 10-12-14 órásakat ez megint függ attól event van felröpivel hogy vagyok eventgaz kell-e van-e aratógépem stb... :D
     
    kekmaci75, -gyöngy-581, levianyu1 és 3 más kedveli ezt.
  15. zsugabubus

    zsugabubus Fórumszaki

    Hello! Nagyon megemelkedtek a juharszirup, mandula és olivabogyó árai. Már alig jön ki a 4,25 ár érték arány. Korábban ez elérte az 5-6-ot is. Szerintetek lesz változás? A top miatt kérdezem, hogy most folytassam e a vásárlást, vagy lemegy majd még egy kicsit az áruk és felmegy az arány? Volt mostanában olyan is, hogy az áruk ezeknek felment 70-80 csp-re is egy napra. köszi
     
  16. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    szia!
    nem tudom melyik piacon vagy, de nálam ugyanez a helyzet :oops: 40 csp alatt már nem nagyon lehet látni ezeket a faterméseket, bár néha ki lehet fogni néhány jó ajánlatot, de egyre ritkábban :eek: ha a változás alatt azt érted, hogy netán a fatermések is kikerülnének a beadható dolgok közül, hááát, ezt csak Varun tudná megmondani, de nem fogja ;):p mindenesetre a top-ot alaposan átrendezné ez a változtatás :oops:
     
    kekmaci75, genka53, -orgona- és 2 más kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, ha sokat és sokszor vettél az említett termésekből, elképzelhető, hogy Te magad verted fel az árát, persze lehet, hogy többen is veszitek. Ha nem sürgős a vásárlás, várjál pár napot, hátha kevesebb lesz Én például ma jó áron elég nagy tételeket tudtam venni. A piac néha elég kiszámíthatatlanná tud válni a kereslet, kínálat függvényében.
    Én már az előző évben sem nagyon tudtam 40 csp alatt faterméseket venni, főleg az után, hogy kiderült az, hogy a terményeket akkor nem lehetett beadni. Remélem a fatermésekkel nem fogunk így járni.
     
  18. zsugabubus

    zsugabubus Fórumszaki

    Köszönöm a válaszokat. A változást csak az árakra értettem, nem szeretném, ha a fák kikerülnének. Az árakat szerintem nem én vertem fel, mert csak ritkán vásárolok, de mostanában nem ment 40 alá semmi :(
     
    kekmaci75 és csio70 kedveli ezt.
  19. kegyesand

    kegyesand Aktív író

    Üdvözlet a jelenlévőknek! Az alkimista mesterséget érdemes űzni, mert nem nagyon éri meg a befektetés. Nekem régóta van, de nem sok haszna. Vagy van jobb tippetek hogy lehet kihasználni?
     
    csio70 kedveli ezt.
  20. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen: kivárni;)