Visszajelzés Piac - mit, miért érdemes venni, eladni

Kategória: 'Pletykaodú', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Egy kérdés motoszkál a fejembe... Miért????????

    Persze igazad van... látom a rombolást:( Egyszerűen nem fér a fejembe miért....
    Az a Top első hely... semmi... Lekapcsolják a játékot és utána senki sem fog rá emlékezni:wuerg:
    Amíg van játék addig lehetne korrekten csinálni:(
    Mondjuk nem bánnám ha másik piacra koncentrálna... - lehet fel kellen e neki dobni a labdát... vigyen fel még egy farmot a top 10-be...
    A lényeg másik piacon csinálja... Úgyis sokan irigylik az olcsó állat vásárlási lehetőséget:wuerg:8)
     
  2. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Viszont az, aki miatt egyáltalán a téma feljött, az minden csak nem egyszerű!
    :(
    Van mindenre megoldás, csak összefogás kell hozzá, ami sajnos kétlem, hogy valaha is lenne a farmos társadalomba.Mindig lenne valaki, aki másként látná a dolgot és kihasználná a helyzetet.
    Ha a játékosok globálisan rájönnének, hogy rövid és hosszútávon is ez a fajta játék a piacon, az Ő kárukra is van, akkor dönthetnének úgy közösen, hogy egyszerűen nem vásárolnak tőle bármennyiért is rakja ki a portékáját. Magyarul el lehetne venni a kedvét az e fajta játéktól, mert nem boldogulna. Ha Ő megteheti amit csinál, akkor a játékosok is nyugodt szívvel mellőzhetik az üzletkötést vele. Volt egy idő, amikor például én csak magyar gazdáktól vásároltam, még akkor is ha az drágább volt mint más portékája. Szóval ez fejben dől el.
     
    ladislaw11, Kuzdern, jutka190226 és 3 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ehhez nagyon fegyelmezettnek kellene lenni... :wuerg: S max csak a fórumolvasók tudnák kamatoztatni... ha akarnák...
    Mert ki ér el minden játékost?:music:
    Szerintem csak belső játékmesteri szabályozással lehetne megoldani... 8) Viszont az nem csak Olgának fájna...:oops:
     
  4. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Szia!

    Szerintem sem lehetséges az összefogás.
    Az egyéni érdekek sokaknak előrébb valók.
    Emiatt lenne jó, ha a régen emlegetett piac összevonásra végre sor kerülne.
    Akkoriban sokszor volt téma, de mostanra már sajnos feledésbe merült, pedig általa sokak számára a 14-es piac előnyei szintén elérhetőek lennének és egy idő után talán az árak nálunk is valamelyest emelkednének.
    Potyognak vissza az állataink, 4-800 csengőpengőért is meggondolják, hogy vegyék vagy sem, lassan 4000 fölött nem lesz állat.
    Lóri 2400-ért már senkinek nem kell, talán rozmár jött vissza a múltkor, 1800-ért drága volt.
     
    Kuzdern és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A teljes piac összevonáshoz azt gondolom még sok a játékos:wuerg: De talán 4-8 piac már élhetőbb lenne mint a 32....
     
    Sagittarius69 kedveli ezt.
  6. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Ezek nem drágák, csak piaconként már elég kevés a játékos, így telítődik az igény egyre hamarabb.
    Olyan állatok amit csak a gazdakörik emésztenek fel, vagy nagyon ritkán eventek, azok nem adhatóak el tartósan a piacokon. Előbb utóbb nincs rájuk nagy szükség. Esetleg ha van terményesük azoknak az állatoknak, akkor tartósabb lehet az igény rájuk.
    Már akkor sem volt sok a játékos, amikor tervezték. Gondolom pont ezért lett rá terv. De valószínű, hogy a tervet felülírták a gazdasági okok. Lehet pont az, ami most a sokat emlegetett piacon van. Ha ez több piacra kiterjedne, még kevesebben vásárolnának talányos dolgokat (mert minek?), és más módon is kihathatna a bevételre.
     
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Hát igen... azért lehetne ám megoldás... ami több bevételt hozna...:music: Persze néhány lábujjra rá kellene lépni...:wuerg:
     
  8. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Ami itt folyik a 14-esen, ez lesz mindenhol a virágfestések miatt, csak értelemszerűen kisebb mértékben, hiszen nem hiszem, hogy minden piacon akadna egy saalegokart-féle, aki nem gondol arra, hogy ezzel saját magának is árt, másokról nem is szólva.
    Nekem nagyon hamar összejött az 5 virágfestés, de soha nem tettem volna ezt a piaccal, eszembe sem jutott, hogy mindent így áruljak, hiszen ezzel tönkre lehet tenni a játék egyik legfontosabb elemét, a piacot és nem lesz kihívás, oda lesz egy játékelem.
    Pár piac bőven elég lenne, sőt, talán egyetlen egy is és akkor az ilyenek átgondolják, hogy mit is csinálnak.
    Bár ő valószínűleg akkor sem.
    Nem olyan, mint aki észrevenné, hogy mi folyik.
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  9. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    A piac összevonás nem lenne gyógyír a játéknak, csak nekünk lenne jó. Azért az élet úgy alakult az elmúlt években, hogy sokan nagyon meggondolják mire költik a pénzüket. Rakhat be a játék toronyórát lánccal is, ha a játékosok úgy vannak vele, hogy a pénzüket kénytelenek másra költeni, mert már nem tehetik meg, hogy a játékra áldozzanak. Ez sajnos más játékoknál is érezhető és azok a játékok is hasonló cipőben járnak.
    Szerintem ha csak a virágfestésen múlna, akkor már nálunk is lenne ilyen.
    A mi piacunk kong!
    Onnan is tudni, hogy nincsenek új játékosok illetve, hogy lelépnek hamar, hogy olyan állatokból van 4-5 ajánlat rendszeresen, amit a kezdők termelhetnek. Amikor már a tyúk, nyúl, ló , tehén és társainál, alig van ajánlat, illetve ha van is, az is régi nagy piacosoktól, akkor ott már nagy a baj.
     
    jucus100 kedveli ezt.
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Erre lehetne egy újraindítható feladatsor akár gyógyszer is... :music: Ahova tonnaszám lehetne beadni az állatokat...8)
    De hiába ötletelünk ha süket fülekre talál...:wuerg::oops:
    A virágfestés hiba volt... :wuerg: De ha már bekerült a játékba, lehetne ehhez mérten feladatokat betenni...
    Új játékosok nem feltétlen jelennek meg a piacon...8) Persze ha sehol nem látni őket... az árulkodó is lehet:oops:
     
  11. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Ok! Ha nem piacol, akkor miből lesz csp-je? Egy kezdő játékosnál ami az első, hogy a piacra termel csp-ért! A sikerélmény minden kezdő játékosnál a piacon kezdődik, nem máshol.
    Emlékez csak vissza.
    :)
     
    ladislaw11 és jucus100 kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Persze kell a piac... :music: Viszont most ha kimegy a piacra a kezdő játékos... Ledöbben az árakon... a kirakott darabszámokon...
    S világgá szalad... :wuerg:
     
  13. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Ha nálatok ez így megy, akkor ott a játék emiatt szinte játszhatatlan, hiszen tenyésztős eventeknél nem tudnak vásárolni, nem tudnak tenyészteni, új állatos gazdakörök teljesíthetetlenek, stb.
    Amit leírsz, az a játék végét jelzi.
    Végül is ha nem lép a bp és vége lesz a játéknak, az sem gond, játszottunk itt már eleget és ha a bp-nak nem fontos, nekem főleg nem az. :)
     
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    :( Kis tételes állat nálunk sincs sok...
     
  15. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum veteránja

    Nézz szét a piacon, tele van 100-200 darabos kis tételekkel, most néztem.
    Pakolgat megint karatésolga, ilyenkor szoktam elé pakolni, de most nem érek rá, fontosabb dolgom van, meg a ma reggeli bagoly, amiben írták, hogy elmennek innen, azért az engem is megfogott egy kicsit.
    Nálunk mindegy amúgy is, hány tétel van, nem hiszem, hogy bárhol kapnál 849000-ért 1000 mosómedvét vagy 1249500-ért 500 lórit.
    Az aranyállatok is olcsók itt, sok 40-50 millióért van kinn, némelyik mégis így is visszahull.
    A gazdák próbálnak mindent olcsón adni, hogy legyen csp vásárolni.
     
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    A darabár biztosan a mi piacunkon a legalacsonyabb....:music:
    Az állatok olcsósága lenyomja mindennek az árát:( Ezért szinte semmit nem viszek piacra;)
    A kis darabszámos tételek a legalacsonyabb árhoz viszonyítva drágák... :wuerg: Persze ha muszáj akkor megveszik a gazdák... mert a sürgős feladatnál nem számít az ár... :oops::music:
    A lényeg játszani jó;)