Pletykagang, ahol Jónásné is szabadon szárnyra kelhet

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Lacika07, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, ha "csak" kategóriák szerint tenyésztünk, akkor fakultatív program lesz a madár. Azt tenyésztesz a kategórián belül, amihez kedved, állatod, és esetleg amire szükséged van. Rád bízzák a választást bármi lehet amelyik állat a madár kategóriában szerepel. Nem hiszem, hogy megkötnék a fajtáját. A tyúktól a struccig és persze a vadi új páva:D (ezt majdnem kihagytam felsorolásból), elég széles a skála, a döntés feltehetőleg a tiéd lesz:)
    Szia, igen, akár a holló is lehet:)
     
  2. fiam62

    fiam62 Fórum hercege

  3. megirn

    megirn Aktív író

    Sziasztok!
    Tud valaki valamit az event naptárrol/ április/?
     
    h.lajosvilmos, Gio, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Persze8)... amit biztosan tudunk róla az, hogy jönni fog... :p Csak türelem még csak 29. napot koptatjuk a márciusból... tehát még bő két napja van ideérni...;)
     
    missuzy_53, mimi, Vakarka és 10 más kedveli ezt.
  5. megirn

    megirn Aktív író

    Szia -Holdfény-!
    Köszi a választ. Mivel mást úgy sem tehetek türelmes vagyok.
     
    _Cygnus_, mimi, alex0824 és 3 más kedveli ezt.
  6. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Ebben teljes mértékben igazad van.De talán a válaszom rávilágított pár játékost arra,hogy ha áremelés történik akkor nem kell jogi fogást keresni a játékon mert gyakorlatilag ilyen nincs, vannak ott olyan alkalmazottak akik erről gondoskodnak.
    :)
    Szia!
    Mindenkit kellemetlenül érint egy áremelés,Engem is.Sajnos egy ilyen lépésnek általában mindig oka van az életben és nem mindig a határtalan haszonszerzés az oka. Jónás írta anno,hogy szükséges lépés volt a Bp részéről bár részletekbe nem ment bele.Én egy picit bele mennék,hogy minimálisan benézzünk a kulisszák mögé.Kicsit leegyszerűsítve:
    A játék költségeinek nagy részét a szerverek bérlése és az adatforgalom teszi ki.Magyarországon rengeteg játékos van akikhez el kell juttatni a játékot ami nem kevés adatforgalommal jár.Viszont nálunk fizeti az országos bevételéből a legtöbb adót a játék a hatalmas adatforgalmon kívül és valószínű jóval kevesebb a fizető játékos mint a németeknél.Egy német játékos ha fizet 2000Ft-nak megfelelő összeget egy játékelemért akkor abból a játéknak kb 1600Ft-ja marad, ez egy svájci játékos esetében 1840Ft ha kifizeti belőle az ottani áfa-t. Ez a játékelem mondjuk nálunk került a felébe 1000 Ft-ba,ebből leadózott a játék és maradt 730 forintja.Az ilyen játékok általában a költségeit játékosokra bontja le.Tegyük fel a rengeteg adatforgalom és egyéb járulékos költségei játékosonként 600 forint akkor amíg a német játékoson szerzet 1600 Ft-os bevételből vígan kifizeti addig a Magyar játékoson befolyt 730Ft-os összegből már annyira nem. Amikor az adott országban(nálunk) a kiadások már veszélyeztetik a játék üzemeltetését,fejlesztését illetve az elvárt hasznot (mindenki haszonért hajt) akkor sok választás nincs.Megteheti,hogy a németek és más drágább országok által befolyt haszonból többet irányít át a Magyar játékosok költségei fedezésére,lehet egy darabig húzni az időt.Körülbelül ez történt az áremelésig de ez a végtelenségig nem mehet mert gyakorlatilag akkor nem éri meg Magyarországon üzemeltetni a játékot.Maradt az áremelés.
    Sajnos az üzemeltető nem veheti figyelembe az adott ország alacsonyabb bérezését mert a kiadásai sem ehhez igazodnak az adott országban.Szóval vagy lekapcsolja az adott ország játékosait a szerverekről és több haszna marad nélkülük vagy árat emel. Sok nagyvállalat és üzletlánc vonult már azért ki Magyarországról mert az adóink és költségeink miatt már nem érte meg itt maradniuk.
    :)
     
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Aloha Gyöngy
    Bennem egy kérdés motoszkál jelenleg. :music:Miért ilyen könnyű megszerezni az édes felhősor kitehetőit? :inlove:Az elsőt 10 feladat teljesítése után kaptuk.:eek: A mostanit pedig 2 feladat teljesítése után kapjuk. o_OA többi is ilyen könnyen az ölünkbe hullik? :p
     
    Netudki50, _Cygnus_, missuzy_53 és 10 más kedveli ezt.
  8. barackmoly

    barackmoly Járnitanuló

    Valószínüleg igen. Feltehetően minden rávalót eventen lehet megszerezni, s ha már egy eventet elkezdtünk...
     
    Kukori.és.Kotkoda, _Cygnus_, mimi és 7 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Ezen már én is gondolkodtam és arra jutottam, hogy a játékban sok nehezen megszerezhető felhő volt, van és lesz is azt hiszem. Ez a felhő egy kisebb farmnak nem kevés csp-be kerül. Talán azoknak a játékosoknak akarnak örömöt okozni akiknek kevés a felhőjük és itt "csak" csp-t kell rá áldozni, nem aranyat.. de ez csak az én feltételezésem és nem biztos, hogy fedi a valóságot:) A dekorokat tényleg elég gyorsan ki lehet venni most is és könnyű volt a múltkori is. Lehet, hogy lesz olyan aki nem akar eventezni és csak a dekorig csinálja, hogy meglegyen a felhőre való? Ez is előfordulhat..
    *
    Az pedig csak most jutott eszembe, hogyha valaki egyéb okok miatt pl felröpi hiánya stb nem tudná befejezni az eventet, és a felhőre való hátrébb kerülne üres maradna a felhője gondolom ez sem lehetetlen feltevés:)
     
    Utoljára szerkesztett: 29.3.17
    zotmar, twmmy58, rozo52 és 10 más kedveli ezt.
  10. -Palika17-

    -Palika17- Fórum admirálisa

    Üdvözletem Gazdatársaim!

    Fák,meg fák.:p

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 29.3.17
    maszilva, Kincső52, Vakarka és 17 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Jó estét Jónás apó

    Mi kell a Palika által hozott infó küldetéseibe ? :inlove:Most tuti nem kell termény:p
     
    mimi, Vakarka, h.lajosvilmos és 7 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Palika:)
    Csodaszépek, alig várom, hogy meglegyenek, köszönöm, hogy megmutattad őket:)
     
    lovag01, Gio, ljanika6 és 6 más kedveli ezt.
  13. Jónás vagy valaki tud segíteni abban, hogy az ugráló madárijesztőt hogyan lehet megszerezni a malom pörgetésen kívül.
    Próbáltam cserével 000.
    Vagy várjam ki a vásárlási lehetőséget:music:.
     
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, sajnos sehogy. Csak a kerék nyereményeként lehet a tiéd, illetve már úgy sem, hiszen ha jól tudom kikerült a kerék nyereményei közül. Cserélni nem lehet, bár szívesen küldenék belőle Neked. Az egyetlen lehetőséged azt hiszem, hogy megvárod amíg aranyért megvehető lesz egyszer majd:)
     
    HéricsBáró, genka53, Gio és 5 más kedveli ezt.
  15. twmmy58

    twmmy58 Járnitanuló

    Sziasztok! Az új eventet olvasgattam, eszembe jutott, hogy veszek egy gyémánt csomagot. Sehol nem találtam, csak azt, hogy valami új prémium rendszer van. Kipróbálnám, de hol lehet hozzájutni? Előre is köszönöm a segítséget.
     
    alex0824, _Cygnus_ és ljanika6 kedveli ezt.
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Jó reggelt

    Ma délután kettőkor kezdődik az event :p
     
    alex0824, _Cygnus_, -gyöngy-581 és 6 más kedveli ezt.
  17. twmmy58

    twmmy58 Járnitanuló

    Akkor azzal együtt kezdődik a prémium gazdaság megvásárlásának lehetősége is?
     
    alex0824, _Cygnus_, -Palika17- és 3 más kedveli ezt.
  18. -Encyberama-

    -Encyberama- Kivételes tehetség

    alex0824, _Cygnus_, Vakarka és 6 más kedveli ezt.
  19. twmmy58

    twmmy58 Járnitanuló

    alex0824, _Cygnus_, -Palika17- és 4 más kedveli ezt.
  20. Vyca-cica

    Vyca-cica Fórum hercege

    S ezáltal biztos nem lesz hibátlan az indulás! Ne kapkodjunk az aratással!
    :)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.