Pletykagang, ahol Jónásné is szabadon szárnyra kelhet

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Lacika07, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Cucu_malac

    Cucu_malac Fórum-zöldfülű

    Sziasztok nem tudom észre vettétek e hogy a Kiállítás feladatba be lehet szállítani az óriás bambuszt ha valaki alacsonyan van a legendával még szintet is léphet nekem összejött
     
    mimi, -Fülemüle-70, genka53 és 19 más kedveli ezt.
  2. alex0824

    alex0824 Fórum császára

    Szia!
    Jön két szép új fa.
    A mangrove és az amerikai ámbrafa ha minden igaz.
    A mangrove az nagyon tetszetős számomra mert a gyökereinél nem föld lesz hanem víz elméletileg!
    Az amerikai ámbrafa sem csúnya.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
    h.lajosvilmos, maszilva, mimi és 25 más kedveli ezt.
  3. -kriszta71-

    -kriszta71- Aktív író

    Köszönöm szépen.:)
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 3 más kedveli ezt.
  4. -tigris05-

    -tigris05- Törekvő

    Köszönöm a gyors választ szerettem volna irni baglyot lenne még egy két kérdésem, de azt irja nincs ilyen nevü gazda. Ha megkérhetlek és irsz baglyot a farmnevem is ugyanez. Most megyek unokázni este 8 után leszek.
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 3 más kedveli ezt.
  5. zsuzsuka1957

    zsuzsuka1957 Utánpótlás-írogató

    Jól értem? A kagylót az event végéig bármikor kinyithatom? Nem muszáj ma?
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 2 más kedveli ezt.
  6. majoranna65

    majoranna65 Haladó

    Valójában bármikor nyithatsz kagylót a hónap végéig, de jobban jársz, ha minden nap kinyitod az aktuálisat, mert a ki nem nyitott kagylókat utólag csak farmarany ellenében tudod kinyitni. Ha jól tudom egy játékostársunk jegyezte meg, hogy 15 FA-ba kerül minden egyes kagyló utólagos kinyitása. Úgy hgy csak tanácsolni tusom, hogy nyitogass szorgalmasan naponta. Jó játékot kívánok.
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 4 más kedveli ezt.
  7. HaVera

    HaVera Junior szaki

    Sziasztok!
    A sorvégi kagylót már nem lehet utólag kinyitni? A kékes , nagy lakattal lezártra gondolok.
    Nem úgy volt, hogy azt bármikor kinyithatom az aktivitás végéig?
    A mai sorvégit szeretném megtartani addig, amíg nekem éppen nem praktikus, ha lehetne.
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 4 más kedveli ezt.
  8. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Az egyes kagylók utólagos kinyitásának ára változó, nem egységesen 15 FA. Van ami lényegesen kevesebb, van ami picivel több.
     
    HéricsBáró, Fatther, alex0824 és 15 más kedveli ezt.
  9. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Üdvözletem Kedves Barátaim!

    Jónás órája.png 20182118 Jónás órája.png
     
    HéricsBáró, Fatther, alex0824 és 21 más kedveli ezt.
  10. majoranna65

    majoranna65 Haladó

    Köszönöm az infót. Azért nem tudtam pontosan az összeget, mert én még eddig mindig kinyitottam mindent az adott napon, csak egy hsz-ban olvastam a 15 FA-at. Így most tévedtem. Bocsika.
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 3 más kedveli ezt.
  11. skylinemark

    skylinemark Fórum-zöldfülű

    Jól értem? A kagylót az event végéig bármikor kinyithatom? Nem muszáj ma?

    A sor végén a nagy kagylót később is kinyithatod. Legalábbis tavaly úgy volt.
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 4 más kedveli ezt.
  12. fánifüle

    fánifüle Utánpótlás-írogató

    A kagylókat az adott napon kell nyitni, később FA-ba kerül! A sor végén levő csigát júl. 31-ig bármikor nyithatod: ingyen!
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 8 más kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia kedves Jónás:)
    Lássuk a medvét (!)? Cukrászkodunk? Vagy talán mást jelzel nekünk órával?
    PS: Támadt egy érdekes gondolatom: lehet, hogy az event indulásakor azonnal kapunk boomot és szupertáp vásárlásával együtt? Lehet, hogy ez egy bilit érdemlő ötlet, de nem bánom:)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.7.17
  14. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Pontosan ez a farmnevem is: SzabadEurópa

    :) Írj nyugodtan.
     
    alex0824, -Fülemüle-70, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  15. zsuska1957

    zsuska1957 Haladó

    Köszönöm! A csigára gondoltam, rossz volt kérdés.
     
    alex0824, -Fülemüle-70, -orgona- és 4 más kedveli ezt.
  16. *-ToFarmer-*

    *-ToFarmer-* Fórum mestere

    Tortás event összefoglalója
    (mely naptárunk szerint július 20.-án kezdődik és július 25.-én végződik)
    Ha nem látszik egy-egy kép, csak az "IMG" ikon, kérlek frissítsd amíg láthatóak nem lesznek.
    [​IMG]
    Már megismerkedhettünk Cukrász Malaccal, ez év februárjának végén. Akkor a 'Sütis event' keretében segítettünk neki a cukrászatában. Nagyobb változtatásokra nem számíthatunk a játék mentetét illetően, ezért ajánlatos elolvasni az előző eventismertetőjét.


    Előző event ablakainak szövegét lementette Kielius: (magyarul számozás szerint lefordítva)

    [​IMG]

    1. Segíts Cukrász Malacnak a rendelések megjegyzésében és elkészítésében! Ajándékokat nyerhetsz pontok gyűjtésével.

    2. Kezd el a mini-játékot egy utalvánnyal! Használd egy időbónusszal együtt, hogy több időd legyen.

    3. Tortautalvány a dekor adja, amit eventkezdetekor a raktáradba kaptál, vagy felröppenőként gyűjtheted őket. Időbónuszt keverhetsz a malomban, vagy vehetsz kitehetőt ami adja.

    4. Pár másodperced van memorizálni a tortát, tortákat van hogy 3 db-ot is egyszerre! 3 részből áll egy torta. Minél tortát kell elkészítened annál több időd van memorizálni. Tortabónusszal? Még ennél is több.

    5. Készítsd el a tortát. Válaszd ki az alapot, bevonatot és díszítést a sok-sok lehetőség közül. Siess, de gondold át figyelmesen. Nem tudod újrakészíteni a tortákat!

    6. A feszültség fokozódik! Minden tökéletes tortáért sok-sok pontot kapsz. Ha valamit elrontottál is kapsz, vigaszként.

    7.a) = Tésztaalap, b) = Tortabevonat, c) = Díszítés

    [​IMG]

    i Nyeremények, előrehaladásunk (státuszcsík) mutatója. "Bővítés" gombbal hosszabb lesz a csík. (A kép az előző eventből. Lehetnek változások a feladatok, és nyeremények mennyiségében.)

    ii Balról-jobbra: Tortautalványok száma (további FA-ért vehető), gomb a kosarak vásárlásához, Tortabónuszaink száma (további keverhető)
    • Fából, (terményes-) ólból és tenyésztésekből kaptuk a Tortautalványokat. (Varázsfa adja-e nem tudni, de vásárolhatjuk majd őket különböző nagyságú csomagokban a felröppenőket.)
    • A Tortabónusz malomban keverhető volt: 40 búza, 40 uborka és 10 almáért. Keverési ideje 3 óra volt. Szintén lehetett FA-ért venni.)
    iii A két gomb a játék elkezdéséhez. Bal oldali indítás simán egy utalványt von le. Jobb oldalt időbónusszal indíthatjuk el a játékot. Ekkor több időt kapunk a torták memorizálásához, elkészítéséhez.

    A mini játék menete pár szóban: A vendégek számára különböző tortákat kell összeállítanunk, ezeket a gép mutatja meg nekünk a játék indulásánál. Memorizálnunk kell a tortákat pár msp alatt. Majd reprodukálnunk kell a tortát 3 dolog alapján. (Tésztaalap, tortabevonat, díszítés). A vendég megnézi megfelel-e neki és elégedettségi szintjének megfelelően 'pontokat' ad a kisebb jutalmak mellett.


    Három darab kosarat láthattunk:
    [​IMG]

    Közepes kosárban ismét egy "Tojásfőzés-időzítő" nevezető dekor, ez legutóbb kettő Tortabónuszt adott 6 óránként. Mivel most más színű és talpazatú dekor van a kosarakban, ezért valószínűleg az előző eventen megvett dekor nem ad majd eventkellékeket, nem lesz újból hatása ennél az eventnél.

    A nagy kosárban a "Tojásfőzés-időzítő" mellett megkapjuk a "Cukrászda" kitehetőt, szintén picit más grafikával. Valószínűleg most is ugyanazt fogja csinálni, mint az előző, azaz 6 óránként 1 db Tortautalvánnyal örvendeztet meg.

    Tortautalvány nem volt ajándékba küldhető, és a Varázsfa se ontotta őket.


    Lehetséges nyeremények között, csak matricát láttunk. Másról nem kaptunk képeket a jósoktól, legyen akkor meglepetés számunkra. :p Az is bizonyítja, hogy ugyanaz az event-típus lesz, mint februárban volt, hogy a matrica, az az előző eventnek az eventfelületéből lett kinyisszantva. (Hirdető tábla)
    [​IMG]
    Alap event teljesítésével tovább játszhatunk. Nyereményként, mint a denevéretetősnél, véletlenszerűen adhatja a lenti táblázatban szereplőket. (Előző eventnél ezekből osztogatott, sorsolgatott nekünk a rendszer.)

    [​IMG]
    *****************************
    Fontosak Jónás apó tegnapi hsz-ei.:


    Jónás: "... csavartak rajta egy olyat, ami nem feltétlenül fog mindenkinek tetszeni :oops: "
    Gyöngy: "Elárulod, kicsit részletesebben a csavar lényegét?"
    Jónás: "A játék elindításának lehetősége lesz macerásabb :( "


    Marika kérdései, és Jónás apó egyszavas válaszai összerakva:
    • A Tortautalványhoz lesz nehezebb hozzájutni ? - Igen
    • Esetleg nem minden területről fog érkezni, vagy csak bizonyos "valami" aratásakor? - Nem és Igen
    • S ez gátolja a játék elindítását mielőbb ? - Igen
    • A malomtermékhez szükséges növények most is idő-hosszabbítást okoznak majd ? - Igen
    • A hármas összetétel marad, vagy itt is "csavartak" rajta? - Igen és Nem
    Remélem jól párosítottam őket. Jól értelmezem?

    Nehezen jutunk hozzá a Tortautalványokhoz, melyek minden területről érkeznek majd. Most is csak bizonyos dolgok aratása után kapjuk a felröppenőket. (Előzőleg fa, ól, terményesól, tenyésztés). Ez gátolja a játék elindítását. Most is lesz malomban, növényekből keverhető Tortabónusz, ami ismét idő-hosszabbítást nyújt nekünk. Marad a malomrecept, azaz 3 növényből áll össze, nem csavartak ezen. (Vagy, lehet, hogy arra adott igent, hogy megint ugyanaz a 3 növény-fatermés fog kelleni. Előzőleg: uborka, búza, alma) Így jól felmenne a már most is magas alma-piac. (Medve tápba kell)


    Az összefoglaló, a gangra összeszedett pletykákból, Jónással való társalgásokból, találgatásokból és Kielius leírása alapján készült. Garantálni, hogy minden megvalósul a pletykákból nem jelenthetjük ki. De ne feledjük, ez még mindig a "Pletykagang", hivatalos információkért, számokért, adatokért várjunk a hivatalos eventismertetőig.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.7.17
    HéricsBáró, alex0824, mimi és 40 más kedveli ezt.
  17. -orgona-

    -orgona- Fórum ezredese

    Boldog születésnapot!
    [​IMG]
     
    alex0824, mimi, szöszifarm55 és 9 más kedveli ezt.
  18. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szervusz Zalán !
    Köszönöm szépen a remek összefoglalót és azt is, hogy hoztad a régit, felfrissíthetjük emlékezetünket.
    Kérdéseimre adott válaszokat jól raktad össze. Valóban nem tértünk ki kérdéssel a malomtermékre, így lehet a régi is, de lehet új összetevőkből is - meglátjuk hamarosan. Tortautalványok megszerzésének nehezítése - ki fogjuk taktikázni, hogy mi adja jól/jobban, s azt fogjuk használni. (Nem szeretem, ha vásárlásra "kényszerít' az event befejezése. Nem vásárolok emiatt, inkább ügyeskedek, taktikázok). Emlékezetem szerint időigényes event volt , lehet érdemes lesz folyamatosan csinálni-összeállítani a tortákat.
    Jónás - kérlek, ha erre jársz és teheted, hogy válaszolj
    - a malomtermék összetevője megváltozik a mostani eventben a régihez képest ?
     
    alex0824, újfarm53, mimi és 17 más kedveli ezt.
  19. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Itt több dolgot is tudok elképzelni, ami nem tetszene mindenkinek:
    - csak medvetenyésztéskor kapunk utalványt,
    - csak medveólak aratásakor kapunk utalványt (ez egy fokkal jobb lenne),
    - esetleg a fenti kettő kombinációja.

    Jónás, messze járok az igazságtól?
     
    alex0824, mimi, Vakarka és 11 más kedveli ezt.
  20. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    És láss csodát! xD Ma is kaptam 3 db-ot! :p
     
    alex0824, mimi, -Fülemüle-70 és 6 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.